Wyniki wyszukiwania dla:

oczy

Liczba wyników: 349

Gdzie miał oczy? Nagranie z USA

Gdzie miał oczy? Nagranie z USA

Motoryzacja
Kierowca volkswagena z USA jest żywym, na szczęście, dowodem na to, jak ważne jest patrzenie na drogę. Bo jak widać na jego przykładzie, gdy się nie uważa, zawsze można nie zauważyć korka i wjechać komuś prosto w tył. Z powodu nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy volkswagena, do szpitala trafił kierowca czarnego pickupa.
Aronia. Niezwykłe korzyści z ich spożywania

Aronia. Niezwykłe korzyści z ich spożywania

Kuchnia
Ta wartościowa roślina trafiła do Europy z Ameryki. Jedzenie aronii ma wiele korzyści dla zdrowia. Aronia zawiera dużo bioflawonoidów. Chronią one przed zaćmą, jaskrą i pomagają zadbać o oczy. Dzięki temu jedzenie aronii działa dobrze na wzrok i jest zalecane osobom pracującym dużo przy komputerze.
Doda odpowiada Romanowi Giertychowi:

Doda odpowiada Romanowi Giertychowi: "Poniosło go na Twitterze. PAN WIE, ŻE JA WIEM"

Gwiazdy
Dyskusję wokół burzliwego sporu Doda kontra Emil Haidar kilka godzin temu na nowo rozognił Roman Giertych. Prawnik opublikował w piątek wpis na Twitterze, w którym ogłosił zwycięstwo swojego klienta, który rzekomo padł ofiarą "gróźb karalnych" ze strony piosenkarki. Doda odpowiedziała na tę informację na instagramowym nagraniu, w którym podkreśla, że oświadczenie Giertycha jest mocno przekoloryzowane. "Siema kochani, dziś pan Roman Giertych ochoczo przeznaczył na swoim Twitterze przestrzeń dla mnie, jak zwykle manipulując mediami i wami następującą treścią. A te groźby karalne, według pana Giertycha, Jezu jak dobrze, że już to za mną, to nic innego jak zmuszanie Haidara do tego, żeby przyznał się przed rodzicami że jest alkoholikiem i ma problemy z alkoholem. W innym przypadku to ja będę zobowiązana pokazać im patologiczne nagrania, gdzie chodzi w majtkach w restauracji, zasypia przy stoliku, bełkocze, bierze narkotyki w miejscach publicznych, jeździ pijany za kierownicą, ucieka w tłum i wszystko to, co działo się w miejscach publicznych, jak pił" - wylicza piosenkarka. Gwiazda skorzystała też z okazji, aby przestrzec swoje fanki przed mężczyznami uzależnionymi od środków wyskokowych. "Także dziewczyny, uciekajcie od takich związków, bo ciągną się jak smród po gaciach. I nie, nie żałuję, zrobiłabym to samo. 5 tysięcy grzywny to okej kwota, żeby przejrzeć szybko na oczy. I panie Romanie, faktycznie we wrześniu zacznie się nowy rozdział nie tylko w moim życiu, ale też pana. I pan wie, że ja wiem" - zakończyła tajemniczo. Na potwierdzenie swojej wersji wydarzeń Doda opublikowała na Instagramie fragment pisma sporządzonego przez swojego adwokata Adama Gomułkę. Nawet on nie mógł powstrzymać się przed wbiciem Giertychowi szpili. "Najwyraźniej adw. Roman Giertych, w natłoku toczących się wokół jego klientów licznych postępowań, nie znalazł czasu by doczytać dokładnie treść aktu oskarżenia i wyroków obu instancji i zauważyć, iż podstawa prawna wyroku jest zupełnie inna" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Też nie możecie się już doczekać wrześniowego starcia Dody z Giertychem?
Spojrzeli śmierci prosto w oczy. Naukowcom opowiedzieli, co widzieli

Spojrzeli śmierci prosto w oczy. Naukowcom opowiedzieli, co widzieli

Ciekawostki
Jedna osoba na dziesięć spojrzała śmierci prosto w oczy, dowodzą ostatnie badania. Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze przebadali ponad 100 osób. Okazało się, że co dziesiąty badany, podczas wypadku samochodowego, ataku serca lub modlitwy, przeżył doświadczenie z pogranicza śmierci. Uczestnicy badania opisywali jasny tunel, na końcu którego byli zmarli krewni. Czuli paraliż. Mówili, że życie przebiegło im przed oczami. Niektórzy mieli nawet odczucie wysysania duszy z ciała, albo widzieli demona siadającego na klatce piersiowej. Zdaniem naukowców, odczucia te wyzwalają się pod wpływem zagrożenia życia lub silnych negatywnych emocji. Dla 3/4 badanych doświadczenie śmierci było bardzo nieprzyjemne. Wyniki badań sugerują, że fizjologiczną przyczyną tych odczuć mogą być zaburzenia fazy REM snu. To podczas niej śnimy intensywnie, a ciało jest tymczasowo "sparaliżowane". 47 proc. badanych, którzy mieli doświadczenia bliskie śmierci, cierpiało również na zaburzenia fazy REM snu. Naukowcy uważają, że w mózgach niektórych osób może dochodzić do mieszania się stanów świadomości. Gdy mózg przełącza się między świadomością a snem REM, dochodzi do doświadczenia bliskiego śmierci.
Robili porządki w ogrodzie. Niewiarygodne, co leżało obok doniczki

Robili porządki w ogrodzie. Niewiarygodne, co leżało obok doniczki

Ciekawostki
Małżeństwo emerytów z Devon w Wielkiej Brytanii robiło porządki w ogrodzie swojej niedawno nabytej wiejskiej chatki gdy, obok potłuczonej doniczki, zauważyli dziwny przedmiot. Z początku nie wiedzieli co to takiego. Dopiero wycieczka do lokalnego muzeum otworzyła im oczy. W ogrodzie mieli ząb mamuta. Postanowili oddać artefakt specjalistom. Okazało się, że to jeden z największych na świecie okazów. Waży aż 5,5 kg. Musiał należeć do naprawdę potężnego mamuta. Mógł on mierzyć nawet 3,5 m. Skąd wziął się w ogrodzie starszych państwa? Małżeństwo spekuluje, że został wykopany spod ziemi przez jednego z poprzednich właścicieli, podczas instalacji podziemnego zbiornika. Muzeum, któremu przekazano skamieniałość, ma nadzieję, że gdy sprawa nabierze rozgłosu, ktoś kto odnalazł ząb, ujawni się i opowie, skąd wziął się on w ogrodzie.
Bolał ją brzuch. Lekarze po operacji przecierali oczy ze zdumienia

Bolał ją brzuch. Lekarze po operacji przecierali oczy ze zdumienia

Ciekawostki
Pewna Chinka od 10 lat skarżyła się na bóle brzucha. Przez długi czas lekarze nie mogli postawić jednoznacznej diagnozy. Wszystko stało się jasne, gdy kobieta przeszła operację. Chirurdzy wydobyli z jej wnętrzności ogromnego robala. Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom. Glista żyła w idealnych warunkach, niezauważona przez wiele lat. Zakażenie glistą ludzką bardzo często nie daje żadnych intensywnych objawów. Pasożyta można złapać jedząc niedomyte warzywa, które były nawożone fekaliami lub pijąc brudną wodę. Gdy człowiek zje larwę glisty, ta wydostaje się z osłonki i wędruje do płuc. Tam rośnie, a gdy osiągnie 2 mm wędruje w górę tchawicy i przez gardło dostaje się do jelit, gdzie osiąga postać dorosłą. Glistnica to najczęstsza choroba pasożytnicza na ziemi. Nosicielem glisty może być nawet ponad miliard ludzi. Dzięki wysokiemu poziomowi higieny w Europie i w Polsce, zakażenie glistą ludzką należy już do rzadkości.
#KresyŚwiata: Dyktator ma obsesję. Widać go na każdym rogu ulicy

#KresyŚwiata: Dyktator ma obsesję. Widać go na każdym rogu ulicy

Podróże
Od 1992 roku władzę w Tadżykistanie sprawuje Emomali Rahmon. Oskarża się go o fałszowanie wyborów, łamanie praw człowieka i autorytarne rządy. Na początku ludzie wiązali z nim duże nadzieje. Po latach przyszło wielkie rozczarowanie. Kraj wciąż się nie rozwija, mieszkańcy żyją tam biednie. Tymczasem dyktator nie odpuszcza i każe oddawać sobie cześć. W Tadżykistanie nie ma miejsca, w którym w oczy nie rzucałaby się postać Rahmona. Jego plakaty są w każdym mieście. O wyjątkowej autopromocji prezydenta w rozmowie z podróżnikiem, Łukaszem Superganem. Cały odcinek #KresówŚwiata do objerzenia na: https://turystyka.wp.pl/kresyswiata-sa-bardziej-goscinni-niz-polacy-tadzycy-oddadza-wszystko-co-maja-6393674660247681v
Kluzik-Rostkowska z życzeniami dla Kaczyńskiego. Szczere do bólu

Kluzik-Rostkowska z życzeniami dla Kaczyńskiego. Szczere do bólu

Polska
Jarosław Kaczyński obchodzi w tym tygodniu 70. urodziny. Życzenia w programie "Tłit" złożyła mu była posłanka PiS, obecnie PO, Joanna Kluzik-Rostkowska. - Prywatnie Jarosławowi Kaczyńskiemu dobrze życzę. Chciałabym, żeby odzyskał pogodę ducha, żeby był tak dobrze nastawionym do życia człowiekiem jak był kiedyś. Gdyby moje życzenia się spełniły, miałby w sobie mniej frustracji, agresji oraz potrzeby konfrontacyjnego uprawiania polityki. Życzę mu też przyjaciół, którzy potrafią spojrzeć mu w oczy i powiedzieć mu prawdę. Spokoju, szczęścia i prawdziwych przyjaciół - mówiła.

"Klatka po klatce" #33: prezes FEN oskarża Paczuskiego o szantaż

Inne
Wrze na linii organizacja FEN - Radosław Paczuski. Zawodnik oskarżył federację o odebranie pasa i niewywiązanie z kontraktu. Piłeczkę odbił prezes FEN w programie "Klatka po klatce". - Przed galą na Torwarze szantażował naszą federację. Powiedział wprost, że chce trzy razy więcej pieniędzy za walkę, niż ma wpisane w kontrakcie. Patrząc mi w oczy powiedział: dla mnie ten kontrakt znaczy tyle co g...o - wyjaśnił Paweł Jóźwiak.
Ustąp pierwszeństwa! Policja publikuje nagranie

Ustąp pierwszeństwa! Policja publikuje nagranie

Motoryzacja
To nagranie udowadnia, że na drodze zawsze powinniśmy mieć ograniczone zaufanie do innych kierowców i oczy dookoła głowy, zwłaszcza na skrzyżowaniu, bo zawsze możemy natknąć się na pirata drogowego. W tym przypadku okazał się nim 51-letni mężczyzna kierujący srebrnym seicento. Nie ustąpił pierwszeństwa jadącym prawidłowo pojazdom i spowodował wypadek. Na szczęście w tym przypadku nikomu nic się nie stało. Nagranie ku przestrodze opublikowała policja.  
Parkingowa porażka. Nagranie świadka

Parkingowa porażka. Nagranie świadka

Motoryzacja
Mając taką wypasiona brykę, trzeba mieć oczy dookoła głowy. Właściciel tego Ferrari 458 przez swoją nieuwagę będzie musiał wymienić sobie drzwi.
Jak powstaje życie?

Jak powstaje życie?

Zdrowie
O tym jak powstaje nowe życie uczymy się we wczesnych latach w szkole. Czy sucha teoria jest jednak fascynująca tak samo, jak zobaczenie tego wspaniałego procesu na własne oczy? Oto jak wygląda on z bliska.  
To miał być rutynowy rejs. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia

To miał być rutynowy rejs. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia

Ciekawostki
Dla załogi statku badawczego NOAA Okeanos to miał być rutynowy test urządzeń i ekwipunku. Podczas tej ćwiczebnej ekspedycji dokonali jednak przypadkowego odkrycia. Na dnie Zatoki Meksykańskiej ich oczom ukazał się drewniany wrak dużego okrętu. Ma on 37,8 m długości. Naukowcy postanowili wydłużyć ekspedycję by zbadać wrak i udostępnić transmisję na żywo w internecie. Na podstawie budowy statku udało się wstępnie oszacować jego wiek i typ. Prawdopodobnie to XIX-wieczny bryg lub szkuner. Nie jest jednak pewne, kiedy dokładnie statek był wybudowany. Wykonano go z drewna, a kadłub ma miedziane poszycie, które chroniło go przed porostami. To właśnie dzięki niemu wrak zachował się w dobrym stanie. Nie wiadomo jak nazywał się statek i pod jaką banderą pływał. Do tej pory nie odnaleziono żadnych przedmiotów związanych z załogą, które mógłby pomóc rozwiązać zagadkę. Zupełny brak górnej części kadłuba sugeruje, że statek mógł płonąć zanim zatonął. 
Myśleli, że to tajna akcja. Amerykański pilot przerywa milczenie

Myśleli, że to tajna akcja. Amerykański pilot przerywa milczenie

Ciekawostki
Dwóch pilotów wojskowych udzieliło wywiadu gazecie "The Times", w którym opowiedzieli dokładnie o tym, jak  od lata 2014 do wiosny 2015 r. obserwowali niezidentyfikowane obiekty latające w przestrzeni powietrznej USA, między Wirginią a Florydą. Piloci zaczęli dostrzegać dziwne obiekty po tym, jak wymieniono radary w ich samolotach na nowsze modele. Jeden z nich, por. Ryan Graves mówi, że bliskie spotkania miały miejsce niemal codziennie i za każdym razem bardziej zadziwiały pilotów. Z początku myśleli, że obiekty to jakieś tajne, supernowoczesne drony. Graves zwraca jednak uwagę, że dowództwo nie wysłałoby takich maszyn w rejon ćwiczeń myśliwców. Obiekty pojawiały się na różnych wysokościach: od 9 tys. metrów do poziomu morza. Potrafiły w mgnieniu oka przyspieszać do prędkości ponaddźwiękowej i równie szybko stawać w miejscu. Graves przytacza też relację kolegi ze szwadronu, który o mało co nie uderzył w obiekt, gdy ten przeleciał pomiędzy lecącymi blisko siebie samolotami. Kolega Gravesa widział obiekt na własne oczy. Wyglądał jak kula z sześcianem w środku. Zaniepokojeni o swoje bezpieczeństwo piloci złożyli raport. Do dziś nie są w stanie wyjaśnić racjonalnie tego, co widzieli. Są jednak pewni, że pilotami nie mogli być ludzie. Organizm nie wytrzymałby przeciążeń w czasie szybkich manewrów. 
Pobrali DNA sprzed 4 tys. lat. Zdębieli, co w nim odkryli

Pobrali DNA sprzed 4 tys. lat. Zdębieli, co w nim odkryli

Ciekawostki
Naukowcy wyekstrahowali z zęba trzonowego DNA żyjącej prawie 4 tys. lat temu kobiety z terenów dzisiejszej Japonii. Użyli go do rekonstrukcji jej wyglądu. Okazuje się, że ludzie, którzy zamieszkiwali Japonię w tym okresie różnili się znacznie wyglądem od tych, których możemy zobaczyć dziś na ulicach Tokio czy Kioto. Mieli dość ciemną skórę, brązowe oczy, piegi i kręcone włosy. Analiza DNA pokazuje, że byli spokrewnieni z mieszkańcami rosyjskiego dalekiego wschodu, półwyspu koreańskiego i rdzenną ludnością Tajwanu. Wiadomo również, że kobieta była nosicielką rzadkiej mutacji genetycznej, pozwalającej na sprawne trawienie posiłków o wysokiej zawartości tłuszczu. To cecha charakterystyczna ludzi zamieszkujących krąg polarny. Kobieta miała też jeszcze jedną, nietypową dla Japończyków cechę: gen wysokiej tolerancji alkoholu. 
Uroczy Zenon Martyniuk o fanach:

Uroczy Zenon Martyniuk o fanach: "Często chcą, żebym im na ulicy zaśpiewał. Jak nie jestem zajęty, to śpiewam"

Gwiazdy
Zenon Martyniuk od lat doceniany jest przez fanów nie tylko za kunszt muzyczny, ale także za skromność i pracowitość. Król disco polo przeżywa obecnie najlepszy okres w swojej karierze. Do jego sukcesu w dużej mierze przyczynił się udany występ na koncercie sylwestrowym TVP w Zakopanem trzy lata temu. W jednym z ostatnich wywiadów artysta przyznał, że nie spodziewał się aż takiego sukcesu kultowej już piosenki Przez twe oczy zielone. Zdradził, że zdarza się, iż fani zaczepiają go na ulicy i proszą o wykonanie tego utworu. Zenek przyznaje, że jak nie jest w danej chwili zajęty, to z chęcią przystaje na propozycję napotkanych słuchaczy.
Sakwa szamana sprzed 1000 lat. Naukowcy ją otworzyli i zrobili wielkie oczy

Sakwa szamana sprzed 1000 lat. Naukowcy ją otworzyli i zrobili wielkie oczy

Ciekawostki
Naukowcy z uniwersytetu stanowego w Pensylwanii dokonali niezwykłego odkrycia w południowo-zachodniej Boliwii. W dolinie wyschniętej rzeki Sora znaleźli grób, a w nim skórzaną sakwę pełną tajemniczych substancji i narzędzi. W sakwie znajdowały się dwie tabliczki do rozdrabniania roślin, fajka, szpatułki z kości lamy, opaska na głowę a także resztki roślin, schowane w saszetkę wykonaną ze skóry z trzech lisich pysków. Sakwa ma około 1000 lat i należała do szamana z kultury Tiwanaku. Naukowcom udało się przebadać resztki roślin. Zidentyfikowano różne, psychoaktywne substancje, w tym kokainę, psylocybinę, halucynogenne nasiona, a także składniki potrzebne do przyrządzenia słynnej ayahuasci. To największa liczba narkotycznych substancji odkrytych kiedykolwiek na stanowisku archeologicznym. - Wiedzieliśmy, że psychotropy były ważnym elementem rytuałów kultur południowych i środkowych Andów, ale nie mieliśmy pojęcia, że stosowano aż tyle rodzajów i prawdopodobnie mieszano je sobą - przyznał prof. Jose Capriles, jeden z odkrywców sakwy szamana. 
Wybory do Europarlamentu 2019. Adam Bielan o

Wybory do Europarlamentu 2019. Adam Bielan o "wilczych oczach" Donalda Tuska

Polska
Wicemarszałek Senatu komentował w programie "Tłit" pogłoski, jakoby Tusk miał jednak wcześniej zakończyć mandat w Brukseli. - Zobaczyłem w sobotę te słynne wilcze oczy Tuska. Rzeczywiście pała nienawiścią do polityków, którzy pozbawili go władzy. Najnowsze sondaże są dla niego bezwzględne. Większość Polaków nie chce jego powrotu. Przegrywa zdecydowanie wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą. Więc ja się Tuska nie boję. Jak złe muszą być sondaże wewnętrzne KE, jaka panika musi być, że go ściągają - mówił.
Czerniak to nie tylko rak skóry. 59-latka miała czerniaka oka

Czerniak to nie tylko rak skóry. 59-latka miała czerniaka oka

Zdrowie
Czerniak to rodzaj nowotworu zagrażający każdemu, kto lubi przebywać na słońcu. Warto jednak wiedzieć, że może on rozwinąć się nie tylko na skórze. 
Halicki: Tusk musi przekonać wyborców

Halicki: Tusk musi przekonać wyborców

Polityka
– Wszystkie oczy są skierowane na Polskę, tak jak w 1989 r. To stąd może wyjść impuls do zmian – ocenił w rozmowie z reporterem Wirtualnej Polski Andrzej Halicki. Kandydat do Parlamentu europejskiego dodał, że nie wygrywając w maju, KE będzie ciężko o wygraną jesienią, a to wybory narodowe są zdaniem Halickiego najistotniejsze. 
Joanna Przetakiewicz reaguje na film Sekielskiego:

Joanna Przetakiewicz reaguje na film Sekielskiego: "Trzeba się pozbyć stanu zapalnego, który toczy się w Kościele"

Gwiazdy
W momencie pisania tego tekstu film "Tylko nie mów nikomu" obejrzało na YouTube już blisko 17 milionów. Trudno nie mówić więc o społecznym fenomenie o niespotykanej dotąd skali. Na temat kontrowersyjnego dokumentu wypowiedziała się ostatnio Joanna Przetakiewicz. Projektantka marki La Mania przyznała, że co prawda nie widziała filmu w całości, uważa jednak, że porusza on niesłychanie ważny temat. Zdaniem partnerki Rinke Rooyensa, tego typu obrazy są w stanie "otworzyć oczy rodzicom, którzy byli wcześniej nieświadomi zagrożeń, czyhających na ich pociechy".
poprzednie1 2 3 4 5 ... 17następne