Wyniki wyszukiwania dla:

obwód wołgogradzki

Liczba wyników: 14

Niszczycielski grad. Świadek wrzucił wideo do sieci

Niszczycielski grad. Świadek wrzucił wideo do sieci

Wiadomości
Nie tylko mieszkańcy Europy borykają się z trudnymi warunkami pogodowymi, burzami, powodziami i tornadami. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać padający grad, który jest co najmniej wielkości grejpfrutów. Wideo powstało na dalekim wschodzie, w azjatyckiej części Rosji - mieście Szymanowsk (obwód amurski). Lodowe kule były tak ciężkie, że łamały całe gałęzie drzew.
Znalezisko w grobie dziecka rozwiązuje sekret budowy Stonehenge

Znalezisko w grobie dziecka rozwiązuje sekret budowy Stonehenge

Ciekawostki
Odnalezione w 1889 r. w dziecięcym grobie kamienne cylindry z czasów neolitu długo stanowiły zagadkę. Archeolodzy zastanawiali się, do czego mogły służyć te tajemnicze, mające 4000 lat zdobione przedmioty. Nowa hipoteza głosi, że to rodzaj neolitycznego "wzorca metra", który posłużył budowniczym Stonehenge. Dwóch archeologów zmierzyło obwód cylindrów. Odkryli, że jeśli wokół któregoś z nich owinie się sznurek jego długość zawsze będzie wielokrotnością 322 mm. Tyle ma używana wtedy jednostka miary: długa stopa. Siedmiokrotne owinięcie sznurka wokół największego cylindra daje 3.22 m, czyli dziesięć stóp. Budowniczowie Stonehenge mogli posłużyć się cylindrami do stworzenia kamiennych kręgów.
Źle dobrany biustonosz szkodzi piersiom

Źle dobrany biustonosz szkodzi piersiom

Zdrowie
Szacuje się, że aż 80 proc. Polek ma nieprawidłowo dobrany biustonosz. Najczęstszymi błędami są źle dobrana miseczka i nieprawidłowy obwód. Jednak stanik to nie tylko estetyka, ale także zdrowie. Źle dobrany biustonosz może przynieść negatywne konsekwencje dla zdrowia. Zobacz film.
Tygrys traci przytomność podczas pokazu. Drastyczne wideo

Tygrys traci przytomność podczas pokazu. Drastyczne wideo

Wiadomości
Podczas występu cyrku w Magnitogorsku (obwód czelabiński w Rosji) doszło do szokującego incydentu. Tygrys, który chwilę wcześniej skakał przez płonące obręcze, stracił przytomność. Całą sytuację nagrał jeden z widzów. Na wideo widać jak zwierzę najpierw wpada w drgawki a później traci przytomność. Treser najpierw dźga go kijem, a potem wylewa na niego kubeł wody. Wkrótce tygrys odzyskuje przytomność i zostaje zaprowadzony za kulisy. Agencja RIA Novosti podała, że cyrk nie skomentował incydentu. Dyrektor był nieobecny. Ponad to biuro prokuratora w Czelabińsku podało, że w sprawie nie jest prowadzone śledztwo.
Myśliwi odpierają krytykę ministra rolnictwa.

Myśliwi odpierają krytykę ministra rolnictwa. "Nie można mówić, że nie robią"

Polska
- Koszt pozyskania jednego dzika to jest 2300 zł. Myśliwy, który jedzie po pracy w obwód łowiecki oddalony o 40 km, nie od razu strzeli takiego dzika. To są wszelkie utrudnienia, jeśli pozyska dzika w strefie ASF, musi go przewieźć do chłodni. Na granicy z Federacją Rosyjską jest utworzona grupa interwencyjna myśliwych, oni muszą natychmiast interweniować - mówił w programie "Money. To się liczy"Artur Niebrzydowski z Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego.
Makabryczne znalezisko na plaży

Makabryczne znalezisko na plaży

Świat
Dwóch mieszkańców z Kornwalii podczas wycieczki znalazło na plaży truchło 100-letniego żółwia. Obwód jego szyi to aż 98 cm. Zwierzę mierzy ponad 2 metry. Żółwie skórzaste są rzadkością w wodach kornwalijskich i zostały zakwalifikowane przez WWF jako "krytycznie zagrożone wyginięciem". Ważą od 200 kg do nawet 700 kg. 
Zanim pojawiły się dinozaury. Odkryto dwa nowe gatunki

Zanim pojawiły się dinozaury. Odkryto dwa nowe gatunki

Ciekawostki
Zanim Ziemię zasiedliły dinozaury, na szczycie łańcucha pokarmowego znajdowały się synapsydy. Ta gromada zwierząt to praprzodkowie ssaków. Archeolodzy właśnie odkryli skamieniałości dwóch nowych gatunków. Odkrycia dokonano w Rosji, niedaleko miasta Kotielnicz (obwód kirowski). Jeden z nich był wielkości wilka i miał ogromne kły. Mógł to być największy drapieżnik tamtych czasów. Drugi gatunek był niewielki, miał wydłużony pysk i ostre zęby. Również był drapieżnikiem. Skamielinom nadano łacińskie nazwy. Nawiązują do legendarnych, rosyjskich potworów. "Imię" pierwszego gatunku wzięto od trójgłowego smoka, drugiego od nocnego, złego ducha. Naukowcy mają nadzieję, że dzięki skamieniałościom dowiedzą się więcej o ekosystemie z okresu permu.
Dwie Rosjanki na stacji benzynowej. Nagranie kierowcy

Dwie Rosjanki na stacji benzynowej. Nagranie kierowcy

Motoryzacja
Dwie Rosjanki wybitnie "popisały się" na stacji benzynowej. Całą kuriozalną scenę nagrał kierowca, który stał za nimi w kolejce. Scena najprawdopodobniej miała miejsce gdzieś w obwodzie wołgogradzkim (na to wskazuje tablica rejestracyjna). Kobiety podjechały pod dystrybutor, ale z niewiadomych przyczyn jedna z nich zamiast sięgnąć po pistolet do tankowania po swojej stronie, przeciągnęła go na drugą stronę. Po dłuższej chwili udało im się wreszcie napełnić bak, ale sprawiały wrażenie bardzo zaskoczonych, dlaczego nie widzą ile zatankowały. Trzeba przyznać, że kobiety wykazały się wyjątkową pomysłowością.
Jakie błędy popełniamy przy doborze biustonosza?

Jakie błędy popełniamy przy doborze biustonosza?

Porady
Zdaniem brafitterek najczęstszym błędem, jaki popełniają Polki przy doborze biustonosza, jest zbyt szeroki obwód bielizny, a to właśnie on gwarantuje aż 80 proc. podtrzymania biustu. Nie da się tego skorygować poprzez skracanie ramiączek. Wpijające się w ciało będą tylko powodować dyskomfort, poza tym mogą się przyczynić do bólu głowy i karku. Nieprawidłowe rozłożenie ciężaru piersi i uciskanie ich przez fiszbiny może doprowadzić do powstawania torbieli i uszkodzeń piersiowo-krzyżowej części kręgosłupa. 
Większość z nas robi to źle? Jak dopasować biustonosz

Większość z nas robi to źle? Jak dopasować biustonosz

Moda
Nosimy je codziennie, nieważne czy mamy mały, czy duży biust. Biustonosz - przyjaciel każdej kobiety, bo odpowiednio dobrany podkreśla krągłości, odciąża kręgosłup i poprawia nasze samopoczucie. Najczęściej jednak nasze staniki są za małe, mają za luźne ramiączka i za duży obwód pod biustem. Jak więc wybrać odpowiednią bieliznę? O tym w studiu Wirtualnej Polski mówiła Jola Lewicka, brafitterka.
6 powodów, przez które nie możesz schudnąć z brzucha

6 powodów, przez które nie możesz schudnąć z brzucha

Fitness
Odchudzasz się, robisz miliony miliony brzuszków i... nic. Obwód brzucha nie maleje, a nawet rośnie. Dlaczego tak się dzieje? Powodem może być niewłaściwa dieta lub trening. Sprawdź, jakie nawyki rujnują Twoje marzenie o płaskim brzuchu.
Wielkie manewry rosyjskiego wojska

Wielkie manewry rosyjskiego wojska

Świat
Obwód pskowski, Rosja. Tysiąc spadochroniarzy wzięło udział w pięciodniowych ćwiczeniach armii rosyjskiej w obwodzie pskowskim przy granicy z Estonią. Zostali oni zrzuceni z samolotów razem z pojazdami opancerzonymi i czołgami. Lądowiska były umiejscowione w trzech rożnych lokalizacjach. Po wylądowaniu żołnierze rozpoczęli 90-kilometrowy przemarsz do strzelnicy w miejscowości Krasnyje Strugi, gdzie zakończono manewry.
Chcieli pomóc, a rozerwali auto na strzępy

Chcieli pomóc, a rozerwali auto na strzępy

Inne
Żukowskij, obwód moskiewski, Rosja. Niebezpiecznie jest zostawiać auto w niestrzeżonym miejscu. Nie tylko ze względu na możliwe kradzieże, czy akty wandalizmu. Przekonał się o tym pewien Rosjanin, który zostawił auto na jednym z miejsc parkingowych w mieszkalnej dzielnicy miasta Żukowskij. Pod samochodem zapadł się asfalt. Kiedy przyjechała pomoc drogowa i próbowała wyciągnąć auto, maszyna rozerwała się na kilka części. Właściciel walczy teraz o odszkodowanie a film z akcją "pomocy" drogowej zyskuje coraz większą popularność.
Dronboarding - nowa zimowa dyscyplina rodem z Rosji

Dronboarding - nowa zimowa dyscyplina rodem z Rosji

Zimowe
Obwód swierdłowski, Rosja. Pewien Rosjanin wymyślił nowy sport zimowy. Polega on na jeździe na desce snowboardowej ciągniętej przez drona, do którego przymocowana jest lina. Pierwszy przejazd wykonało dziecko, a dumny wynalazca zarejestrował wszystko na filmie. Nagranie umieścił w sieci, a nową dyscyplinę określił mianem "dronboardingu". Chwilową przeszkodą dla popularyzacji dronboardingu mogą być zbyt słabe silniki montowane w obecnie dostępnych dronach. Producenci stają więc przed wyzwaniem stworzenia maszyny zdolnej holować nie tylko dziecko, ale również dorosłego "dronboardera".