Wyniki wyszukiwania dla:

objawienie

Liczba wyników: 7

Objawienie nieuznawane przez Kościół. Większość wiernych o tym nie wie

Objawienie nieuznawane przez Kościół. Większość wiernych o tym nie wie

Ciekawostki
Każdego roku do małej miejscowości w Bośni i Hercegowinie zjeżdżają tysiące pielgrzymów. Wszystko za sprawą, kontrowersyjnych w oczach Watykanu, objawień maryjnych, do których ma tu dochodzić od 1981 roku. Matka Boska ma ukazywać się tu aż do dziś. Świadkami pierwszego objawienia było 6 nastolatków, którzy w snopie siana zobaczyły kobietę z dzieckiem. Gdy następnego dnia wrócili na Podbrdo, zwane teraz Górą Objawienia, znów zobaczyli zagadkową postać. Zdaniem trójki z nich, Matka Boska objawia się im każdego dnia do dziś. Pozostałej trójce tylko co jakiś czas.
Girl - oficjalny zwiastun

Girl - oficjalny zwiastun

Zwiastun
Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ostatniego roku. Nominowany do Złotego Globu „Girl” Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka.
Girl - oficjalny zwiastun filmu

Girl - oficjalny zwiastun filmu

Zwiastun
Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ostatniego roku. Nominowany do Złotego Globu „Girl” Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka...
Matka Boska z działkowej altanki

Matka Boska z działkowej altanki

Ciekawostki
8 czerwca 1983 r. Kazimierzowi Domańskiemu z Oławy rzekomo ukazała się Matka Boska. Rencista twierdził, że nakazała mu uzdrawiać ludzi i że on sam został przez nią uzdrowiony. Wieści o objawieniu szybko się rozprzestrzeniły, a do Oławy i Domańskiego zaczęli pielgrzymować ludzie. Na działkę ściągały tysiące ludzi w nadziei na uzdrowienie. Kościół podchodził do objawień z rezerwą. W kolejnych wizjach Matka Boska nakazała Domańskiemu wybudować "Kaplicę Bożego Pokoju". Cuda z Oławy zyskały krajowy rozgłos dzięki Jaruzelskiemu, który nawiązał do nich na zjeździe PZRP w 1984 r., a także dzięki udziałowi Oławy w popularnym wówczas programie telewizyjnym „Turniej Miast”.
Oczy Matki Bożej z Guadalupe [Pixel]

Oczy Matki Bożej z Guadalupe [Pixel]

Nauka
Według podań, wizerunek powstał w tysiąc pięćset trzydziestym pierwszym roku na wzgórzu Tepeyac w Meksyku i stanowił dowód objawienia się Maryi Indianinowi Juanowi Diego. Odbicie pojawiło się na jego tilmie, czyli płaszczu utkanym z grubych i szorstkich włókien agawy. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznawane przez Kościół Katolicki. Współcześnie Matka Boża z Guadalupe czczona jest jako patronka obu Ameryk, a jej sanktuarium odwiedzane jest przez rzesze wiernych z całego świata
Chrystus objawił im się na szybie od piekarnika

Chrystus objawił im się na szybie od piekarnika

Styl życia
Mieszkańcy słowackiej wsi Batyżowce wierzą, że objawił im się Jezus Chrystus. W domu należącym do pewnej romskiej rodziny zauważono twarz Jezusa na szybie od piekarnika. Od tej pory dom jest celem pielgrzymek i sceną zbiorowych modłów. 
Siedmiu wspaniałych 2016

Siedmiu wspaniałych 2016

Film
W obsadzie znalazł się Chris Pratt (?Strażnicy galaktyki?, ?Jurassic World?), najnowsze objawienie kina akcji. Partnerują mu m.in. Denzel Washington (?Bez litości?) oraz Ethan Hawke (?Dzień próby?, ?Boyhood?). Za scenariusz odpowiada Nic Pizzolatto, twórca ?Detektywa?, jednego z najgłośniejszych seriali ostatnich lat.