Wyniki wyszukiwania dla:

obietnice wyborcze

Liczba wyników: 122

Ewa Kopacz nie pozostawia złudzeń.

Ewa Kopacz nie pozostawia złudzeń. "PiS może pomarzyć"

Wiadomości
Ewa Kopacz, odebrała w piątek zaświadczenia i wyborcze na posła do PE. W rozmowie z dziennikarzami stwierdziła, że to, co się wydarzyło podczas tej kampanii, to była rozgrzewka przed październikowymi wyborami. – Trzeba być między ludźmi, trzeba chodzić po ulicach, nawet po tych najmniejszych miejscowościach – mówiła była premier. Odniosła się też do zapowiedzi polityków PiS o tym, że będą siedzieli przy głównym stole w Unii Europejskiej. Więcej w materiale wideo.  
Potwierdziły się informacje ws. Tuska. Rzecznik rządu nie szczędziła mocnych słów

Potwierdziły się informacje ws. Tuska. Rzecznik rządu nie szczędziła mocnych słów

Polska
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz potwierdziła: Donald Tusk przyjedzie na obchody 4 czerwca. Co na to Joanna Kopcińska? - To decyzja pana Tuska, co będzie robił. Ja wiem, co robi moje ugrupowanie - komentowała w programie "Tłit". - Będziecie ignorować Tuska? - pytał Marek Kacprzak. - Nie dam się wciągnąć w dyskusje na temat pana Tuska. Jak wyglądała Polska za jego rządów, wszyscy wiedzą. Puste obietnice, wyższy wiek emerytalny i vat, gigantyczny deficyt, mafie vatowskie… PiS zabrało pieniądze z kieszeni mafii i włożyło je do kieszeni obywateli - stwierdziła Kopcińska.
Hubner: jak jest dobra koniunktura, to się buduje nadwyżkę na czarną godziną

Hubner: jak jest dobra koniunktura, to się buduje nadwyżkę na czarną godziną

Finanse
  - Bardzo ciepło myślę o przywróceniu połączeń autobusowych i z bólem muszę przyznać, że nie miałam świadomości w jak dużym stopniu zostały one zlikwidowane – powiedziała w programie „Money. To się liczy” prof. Danuta Hubner, europosłanka. – Jednak jak patrzę na kolejne obietnice PiS to jako ekonomistka czuję się głęboko zaniepokojona bo równowaga finansów publicznych jest dla każdego państwa absolutnie fundamentalna. Wystarczy popatrzeć na ostatni kryzys, by to zrozumieć. Jest też naczelna zasada ekonomii, mówiąca o tym, że jak jest dobra koniunktura, to się buduje nadwyżkę, która przyda się na czarną godzinę. 
Jarosław Kaczyński o celach PiS w Parlamencie Europejskim

Jarosław Kaczyński o celach PiS w Parlamencie Europejskim

Wiadomości
Więcej pieniędzy z unijnej puli na rolnictwo, więcej z funduszu rozwoju wsi oraz takie same dopłaty dla polskich rolników, jak dla francuskich czy niemieckich - to obietnice wyborcze PiS.
Róża Thun odpowiada Beacie Mazurek

Róża Thun odpowiada Beacie Mazurek

Polska
"Z deklaracji KE wynika tylko puste hasło i puste obietnice" - stwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Nieraz mijała się z prawdą. Propaganda pisowska to specjalność zakładu. Porównując z 8 latami rządami PO - nie ma skali porównawczej. Jeśli chodzi o rozwój Polski, zabezpieczenie pieniędzy, liczbę zbudowanych dróg... Gdzie się nie dotknie - ripostowała europosłanka PO Róża Thun w programie "Tłit".
Minister Czerwińska powinna odejść? Prof. Bugaj:

Minister Czerwińska powinna odejść? Prof. Bugaj: "Tak, pytanie kiedy i w jakiej formie"

Polska
- Wiele wskazuje na to, że minister Czerwińska została potraktowana w sposób lekceważący - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Ryszard Bugaj z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN. W ten sposób komentował jej "powściągliwe zachowanie" po tym, jak Jarosław Kaczyński złożył nowe, mocno obciążające budżet, obietnice socjalne. - Moim zdaniem powinna zrezygnować ze swojej funkcji. Pytanie tylko kiedy i w jakiej formie? Przypuszczam, że będzie chciała zrezygnować tak, aby nie robić z tego politycznego zdarzenia. Tego i tak nie da się uniknąć, natomiast gdyby to zrobiła teraz, to byłoby to duże wydarzenie - wyjaśnił.
PiS chce wziąć pieniądze z OFE. Pomogą w sfinansowaniu obietnic wyborczych

PiS chce wziąć pieniądze z OFE. Pomogą w sfinansowaniu obietnic wyborczych

Polska
25 proc. środków zgromadzonych dziś w OFE ma trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. To kwota około 40 mld zł, a tyle mają kosztować nowe obietnice PiS. Przypadek? - Być może te środki w jakiś sposób mają posłużyć temu, by ułatwić zarządzanie finansami publicznymi. Wszystko po to, by można było z innych źródeł wygospodarować pieniądze na obietnice wyborcze - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Funduszu Emerytalnego.
Balcerowicz: Polska odczuje obietnice PiS

Balcerowicz: Polska odczuje obietnice PiS

Finanse
- Nie ma wątpliwości, że to co PiS obiecał, jest bardzo złe dla perspektyw Polski. Nie w tym roku jeszcze, ale od przyszłego roku począwszy - stwierdził w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz z Forum Obywatelskiego Rozwoju. - Szczególnie, że wiemy, że Polskę czeka spowolnienie.
Bronisław Komorowski: PiS usiłuje kupić wyborców. Myślę, że się przejedzie

Bronisław Komorowski: PiS usiłuje kupić wyborców. Myślę, że się przejedzie

Polska
"Dajemy Polakom pieniądze, opozycja mówi, że ich nie ma i nie będzie" - stwierdziła Beata Szydło. Co na to Bronisław Komorowski? - Pieniądze są. W kieszeniach podatników. PiS kompletnie o nie nie dba. Podejmuje decyzje czysto wyborcze. Ma świadomość, że może na nie nie być pokrycia w następnym budżecie. Gdyby było inaczej, wprowadziliby "trzynastkę" na stałe, a nie w tym roku wyborczym. PiS usiłuje kupić wyborców i myślę, że się przejedzie. Ludzie nie lubią być korumpowani, przekupowani - mówił w programie "Tłit". - Niepoważna władza, niepoważne traktowanie państwa i ludzi, taki myk przedwyborczy. Powiedziałbym tak: Kochani państwo, bierzcie jak dają! Bierzcie, nie kwitujcie! Nie głosujcie na PiS! - zaapelował.
Obietnice PiS. Zapytaliśmy ekonomistę, jaki będą miały wpływ na gospodarkę

Obietnice PiS. Zapytaliśmy ekonomistę, jaki będą miały wpływ na gospodarkę

Finanse
- Największym zaskoczeniem było to, że większość zapowiedzi, jakie ogłosił Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS, ma zostać zrealizowanych w tym roku - powiedział Piotr Bielski, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych Santander Polska w programie "Money. To się liczy". - W tym roku na pewno będziemy mieli trzynastą emeryturę oraz 500+ na pierwsze dziecko. To będzie koszt rzędu 19 mld zł, z czego część wróci do budżetu w postaci podatków. W przyszłym roku ten koszt będzie bliższy 40 mld zł - mówi Bielski.
Adam Bielan krytykuje Timmermansa

Adam Bielan krytykuje Timmermansa

Polska
Wiceszef KE Frans Timmermans udzielił wsparcia "Wiośnie" Roberta Biedronia. Sprawę komentował w programie "Tłit" wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - Timmermans jako wiceszef KE nie powinien angażować się w kampanię wyborczą. Powinien zawiesić swój udział w KE, tym bardziej, że prowadzi szereg bardzo kontrowersyjnych spraw, choćby tych dotyczących Polski. Ewidentnie miesza te dwa porządki - stwierdził. - Timmermans kandyduje na urząd szefa KE, prowadzi bardzo ostrą kampanię wyborczą. Z konta na Twitterze tweetuje swoje slogany wyborcze, ma postępowanie dyscyplinarne w komisji, wszczęte na wniosek kilku państw członkowskich. Nie powinien tych spraw łączyć - przekonywał Bielan.
PiS przekonało do siebie wyborców. Są zachwyceni nowym 500+

PiS przekonało do siebie wyborców. Są zachwyceni nowym 500+

Wiadomości
Jarosław Kaczyński zapowiedział 500+ na pierwsze dziecko oraz trzynastą emeryturę. Obietnice PiS odbiły się szerokim echem. O ile na Wiejskiej w Warszawie słychać głosy krytyczne, o tyle w mniejszych miejscowościach pomysły rządu przypadły do gustu wyborcom. Reporter WP wybrał się do Garwolina, żeby sprawdzić, jak ludzie przyjęli zapowiedź prezesa PiS i czy w związku z nowymi świadczeniami wiedzą już, na którą partię zagłosują w najbliższych wyborach. Więcej w materiale wideo. 
Nowe obietnice PiS.

Nowe obietnice PiS. "Dzięki tym pieniądzom ludzie odzyskują godność"

Finanse
500 zł na każde dziecko i dodatkowe 20 mld zł z budżetu. PiS znów obiecuje. – Dzięki tym pieniądzom ludzie odzyskują godność – mówi w programie Money. To się liczy" wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Warchoł. - Chodzi o "użytki dnia codziennego", na które powinno być stać każdego: wyprawka, kino, lekcja jazdy na nartach. To powinno stać się standardem, a nie luksusem, na który stać niewielu. Powinniśmy równać do Niemiec czy innych krajów Zachodu - mówił. - Te pieniądze są dla dzieci - dodał.
Ryszard Czarnecki nr 2 w Warszawie. Tłumaczy, skąd taka decyzja

Ryszard Czarnecki nr 2 w Warszawie. Tłumaczy, skąd taka decyzja

Polska
- To są najsilniejsze listy PiS w historii, najwięcej ludzi znanych, rozpoznawalnych, mających świetne wyniki wyborcze. Chcemy wygrać. Wierzymy, że będzie to najlepszy wynik w historii - mówił europoseł PiS Ryszard Czarnecki w programie "Tłit", komentując listy tej partii do Parlamentu Europejskiego. Pytany o powody, dla których w Warszawie jest "nr 2", a nie "1", jak Jacek Saryusz-Wolski, odpowiedział: "To bardzo prestiżowy okręg, ale też niełatwy dla prawicy i centroprawicy. Frekwencja z reguły jest wysoka, co może faworyzować opozycję. Stąd decyzja Jarosława Kaczyńskiego o takim tandemie".
Biedroń nawołuje:

Biedroń nawołuje: "Musimy zrealizować testament Pawła Adamowicza"

Gwiazdy
Robert Biedroń, który od kilku lat uchodzi za jednego z najbardziej barwnych polityków, zdecydował się na utworzenie partii politycznej. W związku z tym w niedzielę na Torwarze odbyła się konwencja, w której uczestniczyło duże grono zwolenników nowej partii Wiosna. Robert przemawiał ze sceny przy akompaniamencie Ody do radości. Polityk dziękował obecnym na zgromadzeniu, przedstawiał swoje polityczne obietnice, a także nawiązał do postaci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Stwierdził, że testament Pawła Adamowicza musi zostać zrealizowany, bowiem wartości, których bronił, są bardzo ważne.Zagłosujecie na niego?
Chaos z bonifikatą za użytkowanie wieczyste. Wiceminister ostro komentuje sytuację w Warszawie

Chaos z bonifikatą za użytkowanie wieczyste. Wiceminister ostro komentuje sytuację w Warszawie

Finanse
- Reprymenda Grzegorza Schetyny zadziałała - tak Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, komentuje wycofanie się prezydenta Rafała Trzaskowskiego z niższej bonifikaty. Jak uważa, w Platformie wziął górę strach, że warszawiacy zareagują na, jak to nazwał, "ordynarne oszustwo wyborcze" w przyszłym roku przy urnach. Jednak jak zauważa wiceminister, w przypadku Warszawy "nawet powrót do 98-proc. bonifikaty, który jest planowany, nie oznacza, że ci, którzy sobie kalkulowali tę opłatę przekształceniową w październiku, będą mieli tę samą opłatę przekształceniową po 1 stycznia 2019 r.".
Banery wyborcze zaśmiecają ulice. Kandydaci łamią prawo

Banery wyborcze zaśmiecają ulice. Kandydaci łamią prawo

Wiadomości
Do 20 listopada plakaty wyborcze powinny zniknąć z ulic. Tak przynajmniej mówi prawo wyborcze. Tymczasem w wielu miastach nadal pełno jest banerów, które zaśmiecają przestrzeń. Za to, że nie zostały usunięte, policja i straż miejska może wystawić mandat. Więcej w materiale wideo.
Jakubiak u Hofmana o porażce PiS: Naród polski wystraszył się monowładzy

Jakubiak u Hofmana o porażce PiS: Naród polski wystraszył się monowładzy

Wiadomości
Jesteśmy jednym z najbardziej mądrych narodów w Europie. Dlatego przetrwaliśmy zabory – mówił w programie „Gabinet Cieni” Marek Jakubiak. Komentując niedawne wybory samorządowe stwierdził, że wyborcy już nie nabierają się na puste obietnice polityków. Podkreślił, że Mądrość narodu polskiego objawiła się w tym, że wystraszył się monowładzy. - Prawo i Sprawiedliwość jest pazerne na władzę, a my to już przerabialiśmy – skwitował Jakubiak.  
Trzaskowski: Będą podwyżki dla nauczycieli i darmowe żłobki. Liczymy budżet

Trzaskowski: Będą podwyżki dla nauczycieli i darmowe żłobki. Liczymy budżet

Polska
- Podwyżki dla nauczycieli na pewno będą, tak samo jak będą darmowe żłobki. Natomiast dokładny plan przedstawimy na dniach. W tej chwili to liczymy, urząd obejmuję dopiero za miesiąc, wtedy będę miał dostęp do wszystkich danych. Ale na pewno będziemy realizować te obietnice – mówił gość programu "Money. To się liczy" Rafał Trzaskowski, wybrany na nowego prezydenta Warszawy. 
Piechociński o obietnicach wyborczych PiS.

Piechociński o obietnicach wyborczych PiS. "Milion ton jabłek już zgniło"

Finanse
- Skala zaangażowania polityki centralnej w wybory samorządowe była niesamowita. Morawiecki był dwa miesiące w terenie - mówi Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki.  - Polska się podzieliła. Ludzie przestali ze sobą rozmawiać, bo ktoś głosuje na PO, a ktoś na PiS. I zadaje pytanie: - Czy jesteśmy w stanie zacząć rozmowę od tego, co możemy razem dobrego zrobić?
Piechociński komentuje wynik PSL. I wyjaśnia, dlaczego nie startował w wyborach

Piechociński komentuje wynik PSL. I wyjaśnia, dlaczego nie startował w wyborach

Polska
- Procenty wyborcze są fajne, ale inaczej wygląda to w przełożeniu na mandaty, bo metoda D'Hondta jest bezlitosna - mówi były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Piechociński wieczór wyborczy spędził w domu przed telewizorem, a nie w sztabie wyborczym PSL. - Nie kandydowałem, bo obiecałem żonie, że nigdzie nie wystartuję, jeśli nie dostanę od rodziny zgody. Na szczęście jestem konsekwentny, rodzinie się nie narażam - mówi z uśmiechem były wicepremier. Jak dodaje, gdy miał 31 lat, został posłem i był nim w swojej karierze pięć razy. Dwukrotnie był też radnym sejmiku województwa mazowieckiego. - W którymś momencie trzeba powiedzieć: są młodzi, zdolni, wspaniali. W każdej partii powinno być dużo siwych głów i dużo młodych emocji i rąk chętnych do pracy - mówi Janusz Piechociński.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 6następne