Wyniki wyszukiwania dla:

obietnice wyborcze

Liczba wyników: 122

#dziejesiewpolsce: groźny narkotyk

#dziejesiewpolsce: groźny narkotyk

Polska
Zapraszamy na przegląd wydarzeń dnia. Informujemy o przejęciu przez funkcjonariuszy CBŚP 24 kg mało znanego w Polsce narkotyku z Afryki. Mówimy także o niebezpiecznym incydencie na warszawskim Okęciu, gdzie samolot pasażerski o mały włos zderzyłby się z dronem. Przedstawiamy także hasło wyborcze Pawła Kukiza, które ma mu zapewnić zwycięstwo oraz pokazujemy najdłuższą na świecie zjeżdżalnię wodną.
Paweł Kukiz: nie mam ciśnienia na władzę

Paweł Kukiz: nie mam ciśnienia na władzę

Polska
- JOW-y dają obywatelowi realny wpływ na kształt państwa. Przywracają obywatelowi bierne prawo wyborcze, którego obecnie Polacy nie mają - przekonywał w TVN24 Paweł Kukiz. Jak powiedział, nie ma "ciśnienia na władzę". - Prowadzę działalność edukacyjną - zaznaczył.
Kukiz:

Kukiz: "Program to największe kłamstwo wyborcze!"

Wiadomości
Paweł Kukiz po niespodziewanym sukcesie w wyborach prezydenckich, kiedy zdobył ponad 20 proc. głosów, zamierza powtórzyć swój wynik w jesiennych wyborach parlamentarnych. Według sondaży ma na to duże szanse - jego ruch, który nie jest nawet zarejestrowaną partią polityczną, wszedłby do Sejmu jako trzecia siła. Trudno jednak zgadnąć, czy taki będzie faktyczny wynik. Według Roberta Biedronia, jak tylko Paweł Kukiz zacznie prezentować swoje poglądy, poparcie dla niego spadnie. Muzyk wykonał więc ostatnio cios wyprzedzający. Na spotkaniu ze swoimi zwolennikami powiedział, że "program to największe kłamstwo wyborcze".
Cimoszewicz kytykuje PO za spóźnione zmiany

Cimoszewicz kytykuje PO za spóźnione zmiany

Finanse
- Decyzję podjęto zbyt późno, dlatego jest ona niewiarygodna. Nie spodziewam się zatrzymania spadku poparcia - komentuje rekonstrukcje rządu w rozmowie z Money.pl były premier Włodzimierz Cimoszewicz. - Trzeba było być mądrym przed szkodą. Już przed rokiem wiadomo było co jest na nagraniach - dodaje. Wczoraj rząd spotkał się po raz pierwszy w nowym składzie, który ma pozwolić na poprawę notowań. Były szef rządu skomentował również wyborcze szanse SLD. - Po raz pierwszy może zabraknąć lewicy w parlamencie, sprawi to, że parlament będzie mniej reprezentatywny dla zróżnicowanego politycznie społeczeństwa.
Duda będzie musiał wycofać się z obietnic?

Duda będzie musiał wycofać się z obietnic?

Finanse
Przyjdzie taki moment, w którym zaczniemy liczyć koszt złożonych przez Andrzeja Dudę obietnic i ich ewentualny wpływ na destabilizację finansów publicznych. Sam prezydent wówczas także zmieni stanowisko. Powie, że po konsultacjach z rządem oraz ekspertami, widzi, iż te obietnice pozostają aktualne, ale ich realizacja musi zaczekać - mówi w rozmowie z Money.pl prof. Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, były wiceminister finansów, członek Polskiej Akademii Nauk.
 Żona Dudy: postaram się być dobrą pierwszą damą

Żona Dudy: postaram się być dobrą pierwszą damą

Wiadomości
Zmiana na fotelu prezydenta Polski, to również zmiana pierwszej damy. Bronisława Komorowskiego, pełniącego najwyższy urząd w państwie, zastąpi Andrzej Duda, który zdobył 52 proc. głosów Polaków w wyborach. Agata Kornhauser-Duda, żona Andrzeja Dudy, będzie zaś nową pierwszą damą. W pierwszych słowach po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich dziękowała wyborcom i zapewniła, że razem z mężem dołożą starań, aby spełnić wyborcze obietnice. "Serdecznie dziękuję, dziękuję wszystkim Polkom i Polakom, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Postaramy się, tak jak mąż powiedział, spełnić obietnice, które mąż składał w tej kampanii. Ja postaram się być dobrą pierwszą damą." Zobaczcie, jak skandowano dla niej: "pierwsza dama".
#dziejesienazywo: Obietnice wyborcze Dudy

#dziejesienazywo: Obietnice wyborcze Dudy

Polska
Z obietnicami prezydenckimi jest tak, że tak naprawdę prezydent nie jest ich zrealizować, nawet gdyby chciał, gdyby autentycznie wierzył, że chce - mówi w Wieczorze Wyborczym Wirtualnej Polski Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
Komorowski: nie udało się tym razem

Komorowski: nie udało się tym razem

Polska
- Nie udało się tym razem - przyznał Bronisław Komorowski po ogłoszeniu sondażowych wyników II tury wyborów prezydenckich. Pogratulował swemu zwycięskiemu konkurentowi Andrzejowi Dudzie i życzył mu udanej prezydentury. - Werdykty wyborcze się nie tylko uznaje, ale również szanuje - powiedział prezydent. - To dziś trudna próba dla nas wszystkich i od nas zależy, czy tę porażkę przekujemy w zwycięstwo - dodał Bronisław Komorowski. Według sondażu Ipsos, w II turze wyborów prezydenckich najwięcej głosów otrzymał Andrzej Duda - 53 proc. Na prezydenta Bronisława Komorowskiego głosowało 47 proc. wyborców.
Brudziński ostro o Komorowskim

Brudziński ostro o Komorowskim

Polska
- Ja się boję, że do piątku pan prezydent Bronisław Komorowski zdąży nam jeszcze obiecać monarchię, bo jest cześć wyborców, którzy chętnie widzieliby króla zamiast prezydenta. Tylko obawiam się, że pan prezydent sam siebie ogłosi królem, bo szoguna już ma - powiedział Joachim Brudziński, komentując ostatnie obietnice wyborcze Bronisława Komorowskiego.
Komorowski krytykuje Dudę

Komorowski krytykuje Dudę

Polityka
Bronisław Komorowski skrytykował swojego rywala z PiS za wyborcze obietnice. Jego zdaniem, Andrzej Duda obiecuje rzeczy, na które nie ma pieniędzy w budżecie. Te obietnice są nie fair, nie w porządku zarówno do państwa polskiego jak i do osób, w stosunku do których te propozycje się składa. Ich realizacja, wszyscy wiemy, jest niemożliwa - mówił prezydent. Dodał, że propozycje Dudy są obliczane są na ok. 300 mld złotych. - Cały budżet państwa to jest właśnie tyle - dodał.
#dziejesienazywo: JOW-y to remedium na polską politykę?

#dziejesienazywo: JOW-y to remedium na polską politykę?

Polska
Czy młodzi ludzie rozumieją, na czym polegają jednomandatowe okręgi wyborcze? - Myślę, że to pokazała pierwsza tura wyborów. Ja jestem jednoznacznym zwolennikiem JOW-ów - mówi w programie "Dzieje się na żywo" najmłodszy radny sejmiku wojewódzkiego w Polsce, Łukasz Mejza. Jak dodał, Paweł Kukiz (który z JOW-ów uczynił główny filar swojego programu - przyp. red.) zdobył 41 proc. głosów w segmencie wyborców do 29 lat. Jego zdaniem, "JOW-y byłyby remedium na większość problemów polskiej polityki".
#dziejesienazywo: Beata Kempa o wyniku I tury

#dziejesienazywo: Beata Kempa o wyniku I tury

Polska
Beata Kempa komentuje wyniki I tury wyborów: nie dzielmy Polaków, skończmy z tym, bo ludzie mają dość. Studio wyborcze Wirtualnej Polski. Rozmawia Michał Kobosko.
#dziejesienazywo: Ostatnia prosta przed wyborami

#dziejesienazywo: Ostatnia prosta przed wyborami

Polska
Dymisja ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, jak powinna się zachować w jego sprawie prokuratura? Komu zaszkodzi, a komu pomoże debata prezydencka, w której nie chce uczestniczyć obecny prezydent? Jakie "armaty" wytoczą sztaby wyborcze na ostatnie dni kampanii?
PiS pokazał dowody na fałszerstwa wyborcze [Z każdej strony]

PiS pokazał dowody na fałszerstwa wyborcze [Z każdej strony]

Polska
- Dowody na sfałszowanie wyników wyborów samorządowych przedstawiliśmy w sądach i jeszcze przed sądami trwają postępowania - mówi rzecznik PiS Marcin Mastalerek. - Tworzymy korpus ochrony wyborów, będziemy chcieli mieć mężów zaufania, także członków komisji obwodowych, we wszystkich komisjach -wyjaśnia Mastalerek.
Bronisław Komorowski zaatkaował konkurentów

Bronisław Komorowski zaatkaował konkurentów

Polityka
Bronisław Komorowski w trakcie przemówienia na rynku w Kłodawie ostro zaatakował swoich konkurentów. - Żadnych inicjatyw, żadnych dokonań, tylko same puste obietnice, same puste deklaracje, to są polityczni naciągacze, to nie jest uczciwe - krzyczał ze sceny urzędujący prezydent. - Ja nastawiam się na pracę, a nie na obietnice bez pokrycia. Będę, tak jak przez minione pięć lat ciężko pracował - przekonywał prezydent Komorowski.
#dziejesiewpolsce: polski film zdobył Oscara

#dziejesiewpolsce: polski film zdobył Oscara

Wiadomości
Kolejne mocne uderzenie w przestępczość zorganizowaną. Brutalne zabójstwo w Gdańsku Brzeźnie. Ludowcy starają się zdobyć głosy wyborcze słuchaczy Radia Maryja. Pierwszy raz w historii Oscarów polski film zdobył Oscara - "Ida" najlepszym filmem nieanglojęzycznym. Zapraszamy na przegląd najciekawszych informacji dnia.
Stefan Niesiołowski nazwał lidera rolników agentem Putina

Stefan Niesiołowski nazwał lidera rolników agentem Putina

Polska
- Kogo może ściągnąć podejrzany Izdebski? Proputinowski polityk, w najlepszym wypadku, może agent Putina, tego nie wiadomo. Co oni chcą? Żałosna karykatura Samoobrony - tak poseł PO Stefan Niesiołowski skomentował zapowiedziane na najbliższy czwartek protesty rolników w Warszawie. Z kolei konwencje wyborcze Andrzeja Dudy i Magdaleny Ogórek Niesiołowski nazwał "żałosnymi".
poprzednie 1 ... 2 3 4 5 6 następne