Wyniki wyszukiwania dla:

obietnice wyborcze

Liczba wyników: 122

Rabiej: Boję się wizji gospodarki wg PiS

Rabiej: Boję się wizji gospodarki wg PiS

Finanse
Nowoczesna Ryszarda Petru kilka miesięcy po zawiązaniu partii wchodzi do Sejmu. Partia, która deklaruje swoje liberalne gospodarcze obietnice stoi w absolutnej sprzeczności do zwycięskiego PiS. Paweł Rabiej z Nowoczesnej twierdzi, że to ugrupowanie ma wizję gospodarki sprzed kilkudziesięciu lat.
Szef PKW: jesteśmy przygotowani do wyborów

Szef PKW: jesteśmy przygotowani do wyborów

Polityka
Obwodowe komisje wyborcze zakończyły już przygotowania, jesteśmy gotowi do rozpoczęcia procedury wyborczej - poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. W niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.
Wybory 2015: Polacy o obietnicach wyborczych

Wybory 2015: Polacy o obietnicach wyborczych

Polska
- Obiecywać możemy wszystko. Problem polega na tym, że my nie mamy na to finansów. Nie ma w budżecie pieniędzy na podwyżki, więc po prostu ich nie będzie. - Wszyscy oczekujemy zmian, a od polityków większej pokory. - Jeżeli młodzież zgadza się na pracę za 5 zł za godzinę i ją podejmuje to znaczy, że to się nie zmieni. Czy wyborcy wierzą jeszcze w obietnice polityków i oczekują realnych zmian?
#dziejesienazywo: praca czy płaca - dyskusja o obietnicach w kampanii wyborczej

#dziejesienazywo: praca czy płaca - dyskusja o obietnicach w kampanii wyborczej

Polska
Przedwyborcze obietnice w dużej mierze dotyczyły rynku pracy - czy Polakom trzeba wciąż więcej miejsc pracy czy czas na rozmowę o podniesieniu płac. W #dziejesienazywo dyskutowali o tym dr Małgorzata Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan i Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ.
#dziejesienazywo Jakie są najgłupsze obietnice wyborcze?

#dziejesienazywo Jakie są najgłupsze obietnice wyborcze?

Polska
500 zł na dziecko chce PiS, PO mówi o likwidacji składek na ZUS, Kukiz'15 chce zniesienia podatku dochodowego, a Razem obiecuje 75-procentowy podatek dla najlepiej zarabiających. Tegorocznej kiełbasy wyborczej jest wyjątkowo dużo.
Ostatnie przygotowania do

Ostatnie przygotowania do "Debaty Liderów"

Polityka
Dokładnie o godz. 20 w studiu numer 1 przy ul. Woronicza rozpocznie się debata między politykami ugrupowań, które zarejestrowały komitety wyborcze. Trwają ostatnie prace związane z przygotowaniem sali na najważniejsze wydarzenie polityczne przed niedzielnymi wyborami.
Kopacz w debacie: chcemy, by Zachód zagościł w kieszeniach Polaków

Kopacz w debacie: chcemy, by Zachód zagościł w kieszeniach Polaków

Wiadomości
Najpopularniejszym dziś tematem w polskim mediach jest wczorajsza debata premier Ewy Kopacz z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na Prezesa Rady Ministrów, Beatą Szydło. Starcie pań wypadło naprawdę mizernie, zabrakło konkretów i merytorycznej dyskusji. Kandydatki unikały odpowiedzi na pytania, w większości recytowały to, co wcześniej musiały przygotować im sztaby wyborcze. Każda z nich uważa oczywiście, że wygrała starcie przedwyborcze. Jednym z ?ciekawszych momentów? była dyskusja dotycząca zatrzymania fali emigracji zarobkowej z Polski.
Córki Kukiza nagrały spot wyborczy

Córki Kukiza nagrały spot wyborczy

Wiadomości
W kampaniach wyborczych znaczącą rolę odgrywa zawsze rodzina kandydata, zwłaszcza męskiego kandydata. W przypadku Pawła Kukiza jest podobnie. U jego boku często pojawiają się żona Małgorzata i trzy córki: Julia, Pola i Hanna. Córki postanowiły ostatnio zrobić tacie niespodziankę, a przynajmniej tak twierdzą. Bez jego wiedzy nagrały wideo wyborcze zachęcające do głosowania na Kukiza, Tato jesteśmy z Tobą.
Stanisław Żelichowski: prezes Kaczyński boi się samodzielnie wygrać wybory

Stanisław Żelichowski: prezes Kaczyński boi się samodzielnie wygrać wybory

Polska
- Prezes Kaczyński boi się samodzielnie wygrać wybory - powiedział Wirtualnej Polsce Stanisław Żelichowski z PSL. Dodał, że gdyby do tego doszło, PiS musiałby spełnić wszystkie obietnice, a żadnego państwa Europy nie byłoby na to stać.
Kontrowersyjny spot polityka Zjednoczonej Lewicy

Kontrowersyjny spot polityka Zjednoczonej Lewicy

Polska
- Zjednoczona Lewicy musi chodzić w stroju biskupa, żeby media się zainteresowały - tak wyborcze wideo Dawida Mirowskiego komentuje w rozmowie z Wirtualną Polską Janusz Piechociński z PSL. Takie działa - jego zdaniem - prowadzą do "stygmatyzowania", zarówno polskiej jak i europejskiej lewicy, która "i tak nie jest w dobrej kondycji".
To się liczy: złoty a wybory

To się liczy: złoty a wybory

Polska
Złoty nie lubi zmian, również tych politycznych - zgadzają się goście programu To Się Liczy. - Najgorsze co może się zdarzyć, to zwycięstwo partii opowiadających się za wydatkami i zwiększeniem deficytu budżetowego - mówi Marek Wołos, członek zarządu Domu Maklerskiego TMS Brokers. Według Doroty Strauch, analityka walutowego z Raiffeisen Polbanku, do 25 października nie powinniśmy już raczej mieć do czynienia z wyraźnym spadkiem złotego wobec głównych walut. Nie można jednak wykluczyć, że w trakcie kampanii padną jeszcze obietnice, które wstrząsną rynkiem finansowym.
Polski dług publiczny rośnie szybciej niż PKB

Polski dług publiczny rośnie szybciej niż PKB

Finanse
Szybko rosnący dług publiczny stanowi duże zagrożenie dla stabilności finansów państwa i negatywnie wpływa na potencjał naszej gospodarki. Leszek Balcerowicz, przewodniczący rady FOR, ostrzega, że w przypadku braku reform i wystąpienia negatywnych czynników zewnętrznych Polska może wpaść w recesję. Kosztowne dla gospodarki mogą być także przedwyborcze obietnice polityków. Według Balcerowicza realizacja zmian proponowanych przez PO będzie kosztować 50 mld zł, a postulaty PIS nawet cztery razy tyle.
Kukiz:

Kukiz: "Nie wejdziemy w żadną koalicję. Mogę to obiecać!"

Wiadomości
Paweł Kukiz od początku swojej kariery politycznej zapewnia, że nie interesują go sojusze z innymi partami. Twierdzi, że chce radykalnych zmian, w tym nowej konstytucji i nowego prawa. Coraz mniej osób wierzy jednak, że uda mu się działać w pojedynkę. On sam swoje polityczne poczynania określa skromnie mianem "walki Dawida z Goliatem". "Naszym celem jest stworzyć nową konstytucję, nowe prawo. Nie wejdziemy na pewno w żadną koalicję z żadnym ugrupowaniem politycznym. Mogę to obiecać. W najbliższym czasie nie wchodzi to w rachubę - zapewnia. My mamy tam wejść po to, żeby patrzeć im na ręce. To jest walka Dawida z Goliatem. Pamiętajcie, że Dawid zwyciężył. " Zobacz też: Kukiz: "Program to największe kłamstwo wyborcze!"
Michał Kamiński śpiewa w spocie wyborczym

Michał Kamiński śpiewa w spocie wyborczym

Polityka
Michał Kamiński zdobył polityczny rozgłos jako doradca medialny w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jako słynny "spin doktor" Prawa i Sprawiedliwości odpowiadał za kontakty z mediami i kampanie wyborcze, które przyniosły partii zwycięstwo. Pięć lat temu odszedł z PiS-u i został "spin doktorem" Platformy Obywatelskiej. Teraz pomaga Ewie Kopacz. W listopadzie planuje wystartować do parlamentu z podwarszawskiej listy PO. Właśnie opublikował swój spot wyborczy. Kamiński postanowił zostać tym razem własnym spin doktorem: wcielił się w rolę radiowego "łowcy talentów", który przesłuchuje kandydata w wyborach, czyli... siebie samego. Nieśmiały Michał wykonuje w studiu autorską piosenkę Ja nie pękam.
Wipler tłumaczy lity wyborcze [Z każdej strony]

Wipler tłumaczy lity wyborcze [Z każdej strony]

Polityka
Pani Beata Szydło jest zbyt podobna do Ewy Kopacz. Na spokojne czasy, kiedy można spokojnie coś zmieniać, może byłaby dobrym przywódcą, ale to nie jest osoba, którą w czasie głębokiego kryzysu imigranckiego, militarnego i ekonomicznego wyobrażamy sobie jako przywódcę. To jest osoba, która składa równie puste obietnice bez pokrycia, jak Ewa Kopacz - mówi wiceprezes partii KORWiN Przemysław Wipler w programie "Z każdej strony".
#dziejesienazywo: Politolog: wyborcy nie są pogubieni, bo nie wierzą w obietnice

#dziejesienazywo: Politolog: wyborcy nie są pogubieni, bo nie wierzą w obietnice

Polska
Wyborcy nie czują się pogubieni, bo nie wierzą w obietnice. Te obietnice są środkiem, którym dysponuje partia. Wyborcy słyszą już tyle obietnic z różnych środowisk, że nie wierzą, że one zostaną w całości zrealizowane - mówił w programie Wirtualnej Polski #dziejesięnazywo dr Mariusz Sulkowski z Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego.
Jarosław Gowin o Liroyu [Z każdej strony]

Jarosław Gowin o Liroyu [Z każdej strony]

Polityka
Prezes Polski Razem kwestionuje listy wyborcze wystawione przez Prawo i Sprawiedliwość. - Uważałem od początku, że to powinny być takie listy śmierci, czyli wszyscy liczący się politycy obozu zjednoczonej prawicy plus autorytety moralne, publiczne, związane z obozem prawicowym - mówi w programie "Z każdej strony". Nie chce jednak wskazać negatywnych przykładów nazwisk na listach. - O tym porozmawiamy być może po wyborach - twierdzi Jarosław Gowin.

"Żaden ekonomista nie wierzy w wyborcze obietnice"

Wywiady
- Gospodarka jest jak wielki tankowiec, który na siłę politycy chcą przekręcać. I nie zawsze wychodzi im samym to na dobre - mówil Rafał Antczak z Deloitte.
Gawkowski krytykuje o PO [Z każdej strony]

Gawkowski krytykuje o PO [Z każdej strony]

Polityka
- Platforma postanowiła ze swoich list wyborczych robić polityczny śmietnik - powiedział Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD i jeden z liderów Zjednoczonej Lewicy, w programie WP "Z każdej strony". Polityk komentował to, że z list PO do parlamentu wystartują Grzegorz Napieralski i Ludwik Dorn. - Dziwię się premier Ewie Kopacz, która rozbudziła w Polakach emocje, mówiąc, że te listy wyborcze będą naprawdę wielkim zaskoczeniem. Są zaskoczeniem, tyle że negatywnym - dodał Gawkowski.
Mastalerek komentuje usunięcie go z listy wyborczej PiS

Mastalerek komentuje usunięcie go z listy wyborczej PiS

Polityka
- Podchodzę do tego w sposób profesjonalny. Źle świadczy o polityku, jeśli podchodzi w sposób emocjonalny do takich spraw. Ja do najbardziej emocjonalnych osób w polityce nie należę - powiedział Marcin Mastalerek, komentując listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Rzecznik kampanii PiS został z nich usunięty i nie wystartuje z ramienia tej partii w nadchodzących wyborach parlamentarnych. - Jest taka stara zasada Bismarcka: grzeczność aż do stóp szafotu. Ja się do tej zasady stosuję. W przeciwieństwie do PO nie będziemy roztrząsali w studiach telewizyjnych swoich wewnętrznych spraw - powiedział.
Kopacz: to przykre, że prezydent nie chce się spotkać

Kopacz: to przykre, że prezydent nie chce się spotkać

Wiadomości
Wybory parlamentarne odbędą się za dwa miesiące i kandydatki na stanowisko premiera nie ustają w walce. Dziś Ewa Kopacz pojawiła się miejscowości Warka, gdzie rozmawiała z rolnikami o negatywnych dla nich skutkach suszy w Polsce. Wykorzystała okazję, aby po raz kolejny zaznaczyć, że obecny prezydent unika spotkania z nią oraz rządem. "To przykre, że prezydent nie widzi potrzeby spotkać się z urzędującym premierem i rządem. Szczególnie teraz, kiedy przed tym rządem są bardzo trudne decyzje. Ale też decyzje, które będą wiele kosztować. W związku z tym niewiele zostanie miejsca na obietnice, które są teraz składane podczas kampanii wyborczej. Szkoda, ze nie chce spotkać się. Ale to jest wybór pana prezydenta i nic mi do tego. Mogę tylko wyrazić swoje ubolewanie".