Wyniki wyszukiwania dla:

obietnice wyborcze

Liczba wyników: 122

"Działania PiS - 6 miesięcy chaosu". PO odpowiada na audyt rządu

Polska
- Mieliśmy obietnice, a okazało się, że niebieska teczka była pusta. Potem było tylko gorzej - rząd złej zmiany. Przygotowaliśmy dokładną ocenę rządów PiS - oznajmił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej w Biurze Krajowym PO przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Zapowiedział, że w tym tygodniu Platforma Obywatelska złoży wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Jak powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann, wniosek będzie rozpatrywany najwcześniej na kolejnym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowano w dniach 8-10 czerwca.
#dziejesienazywo Ryszard Bugaj: żarty się kończą, zmierzamy do frontalnego zderzenia

#dziejesienazywo Ryszard Bugaj: żarty się kończą, zmierzamy do frontalnego zderzenia

Polityka
W jakim kierunku zmierza PiS? - W kierunku pomysłów na taki miękki autorytaryzm niestety. Mówię to śmiertelnie poważnie, bo żarty zaczynają się kończyć. Zmierzamy do dość frontalnego zderzenia niestety. Chciałbym żeby ono nastąpiło w wyborach mimo wszystko, choć boję się o rozstrzygnięcie wyborcze, bo po drugiej stronie jest PO z Nowoczesną - to nie są partie z mojej bajki - powiedział w programie #dziejesienazywo ekonomista, były członek rady programowej PiS, prof. Ryszard Bugaj.
#dziejesienazywo: wzrostu wystarczy na ten i przyszły rok

#dziejesienazywo: wzrostu wystarczy na ten i przyszły rok

Finanse
Balcerowicz: ten rok i przyszły będą okresem wzrostu. Tylko dlatego, że PiS odziedziczył gospodarkę w dobrym stanie. Chyba, że uderzy w nas światowy kryzys. Jak podkreśla Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju PiS dostało gospodarkę w bardzo dobrym stanie i na krótką metę może z tego korzystać. Ale na krótką metę, bo obniżanie poziomu rządów prawa zwiększa ryzyko inwestowania. Jak tłumaczy Balcerowicz - PiS pogarsza to, co trzeba poprawiać. Obietnice kosztują - dlatego rosną podatki i deficyt - tłumaczy Balcerowicz
#dziejesienazywo: Polska będzie drugą Grecją? Balcerowicz ostrzega

#dziejesienazywo: Polska będzie drugą Grecją? Balcerowicz ostrzega

Finanse
Jak podkreśla Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju PiS dostało gospodarkę w bardzo dobrym stanie i na krótką metę może z tego korzystać. Ale na krótką metę, bo obniżanie poziomu rządów prawa zwiększa ryzyko inwestowania. Jak tłumaczy Balcerowicz - PiS pogarsza to, co trzeba poprawiać. Obietnice kosztują - dlatego rosną podatki i deficyt - tłumaczy Balcerowicz
Koniec obietnic PiS? Rząd musi ciąć wydatki

Koniec obietnic PiS? Rząd musi ciąć wydatki

Polska
Według najnowszych szacunków deficyt budżetowy w przyszłym roku może zwiększyć się nawet o 16 miliardów złotych i zdecydowanie przekroczyć próg 3 proc. PKB. 6 miliardów więcej niż w 2016 ma pochłonąć Rodzina 500+, a podwyżka kwoty wolnej, obniżka podatków i wieku emerytalnego nawet drugie tyle. - Rok 2017 będzie kluczowy, a ułożenie bezpiecznego budżetu przy założeniu, by nie przekraczał deficytu na poziomie 3 proc. jest dziś kwadraturą koła - komentuje w rozmowie z money.pl były wiceminister finansów prof. Stanisław Gomułka. A to może oznaczać cięcia.
Kandydat na szefa FIFA oskarża rywala.

Kandydat na szefa FIFA oskarża rywala. "W ciągu trzech lat doprowadzi nas do bankructwa"

Piłka nożna
Zaostrza się walka o fotel prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Salman Bin Ebrahim Al Khalifa, jeden z najpoważniejszych kandydatów na szefa FIFA, zaatakował swojego najgroźniejszego rywala, Gianniego Infantino. - Jeżeli Infantino zacznie spełniać swoje obietnice, w ciągu trzech lat doprowadzi nas do bankructwa! Przewidywany deficyt na najbliższe lata to 560 milionów dolarów. Trzeba to będzie załatać z rezerw finansowych. Jeśli jesteś szefem spółki, która notuje straty, a obiecujesz udziałowcom wypłatę ogromnych dywidend, działasz bezsensownie - powiedział Al Khalifa.
Kopacz o rządzie Szydło:

Kopacz o rządzie Szydło: "Spełnione obawy, niespełnione obietnice"

Wiadomości
Po wygranej Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych wyborach parlamentarnych Ewa Kopacz usunęła się w polityczny cień. Ostatnio pojawiła się jednak w programie "Tak jest", by podsumować 100 dni pracy nowego rządu. Według byłej premier program 500 plus jest niesprawiedliwy, ponieważ nie dotyczy każdego dziecka w rodzinie.
#dziejesienazywo: Schetyna: za niezrealizowane obietnice trzeba zapłacić

#dziejesienazywo: Schetyna: za niezrealizowane obietnice trzeba zapłacić

Polska
- Ogłaszacie Państwo - Mariusz Błaszczak symbolem 100 dni rządu PiS. Dlaczego, przecież ten rząd ma konkretne osiągnięcia? - pytał Michał Kobosko Grzegorza Schetynę w #dziejesienazywo. - Przecież to nie my obiecywaliśmy na 100 dni pięć rzeczy, które miały być zrealizowane. Kwota wolna od podatku, obniżenie wieku emerytalnego - to zapowiedzi premier Szydło, w ogóle nie do zrealizowania, na pewno nie w 100 dni - mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
23.02.2016 | #dziejesienazywo

23.02.2016 | #dziejesienazywo

Wiadomości
Jak rząd realizuje przedwyborcze obietnice? Czy można mówić o zagrożeniu demokracji w Polsce? Jak "dobrą zmianę" postrzegają Polacy i co myśli o niej świat? Wspecjalnym odcinku programu #dziejesienazywo rozmawiamy z Prezydentem RP Andrzejem Dudą - prosto z Pałacu Prezydenckiego.
#dziejesienazywo: Publicyści o 100 dniach rządu PiS: czas wielkiego rozedrgania

#dziejesienazywo: Publicyści o 100 dniach rządu PiS: czas wielkiego rozedrgania

Polityka
To był czas wielkiego rozedrgania, co jest o tyle dziwne, że po raz pierwszy mamy do czynienia z rządem stabilnym, niekoalicyjnym - tak o 100 dniach pracy gabinetu Beaty Szydło mówił w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Rafał Woś z tygodnika "Polityka". Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej ocenił, że nie był to okres dobry ani dla Polski, ani dla PiS. - Przede wszystkim nie zostały zrealizowane wszystkie obietnice z expose - wyjaśniał publicysta.
#dziejesienazywo:

#dziejesienazywo: "Jeśli PiS spełni obietnice socjalne to Polacy im wybaczą"

Polityka
- Jeżeli PiS dotrzyma chociaż dwie, trzy z ważniejszych obietnic socjalnych to myślę, że zostanie mu (wiele) wybaczone - oceniła w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Aleksandra Jakubowska. Była rzecznik rządu SLD oceniła też szanse zdobycie przez Nowoczesną Ryszarda Petru pozycji lidera opozycji. Jej zdaniem tak się nie stanie, a szansę na odzyskanie głównego przeciwnika politycznego partii Jarosława Kaczyńskiego ma PO.
#dziejesienazywo: Frankowicze bez pomocy? Rostowski: to wyborcze oszustwo

#dziejesienazywo: Frankowicze bez pomocy? Rostowski: to wyborcze oszustwo

Finanse
- Pan prezydent złożył ustawę, która według różnych obliczeń może być bardzo kosztowna dla sektora bankowego i po to są takie instytucje jak Narodowy Bank Polski, czy Komisja Nadzoru Finansowego, żeby przyjrzeć się temu bardzo dokładnie i zastanowić ? to słowa wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego dotyczące propozycji prezydenta w sprawie frankowiczów. O komentarz do tych słów pytaliśmy w programie Dzieje się na żywo byłego wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego.
21.01.2016 | #dziejesienazywo

21.01.2016 | #dziejesienazywo

Wiadomości
W dzisiejszym programie #dziejesienazywo, poruszymy takie tematy jak: PiS zapowiada ustawę dla frankowiczów i podatek bankowy. Jakie będą konsekwencje dla gospodarki? Jaki wpływ na polski system finansowy będzie miało obniżenie ratingu s&p? Czy budżet państwa wytrzyma obietnice socjalne zapowiadane przez nowy rząd?
Duda: udzieliliśmy prezydentowi poparcia. Oczekujemy realizacji obietnic

Duda: udzieliliśmy prezydentowi poparcia. Oczekujemy realizacji obietnic

Polska
- To jest wypełnienie umowy programowej, którą podpisaliśmy z prezydentem. My zadeklarowaliśmy poparcie dla Andrzeja Dudy, a on miał zrealizować swoje obietnice. Policy muszą brać odpowiedzialność za swoje słowa - oznajmił Piotr Duda, szef NSZZ "Solidarność" na antenie TVP Info.
Agnieszka Holland: Pawłowicz to PiS-owski Żyrinowski

Agnieszka Holland: Pawłowicz to PiS-owski Żyrinowski

Polityka
W Polsce rozmontowuje się coś bardzo ważnego dla demokracji. Pawłowicz to taki PiS-owski Żyrinowski. Mówi, że PiS wygra trzy kolejne wybory. Walka o TK oznacza, że rząd może zmienić prawo i okręgi wyborcze. Dlatego przyłączyłam do protestów KOD - mówi Agnieszka Holland.
Giertych:

Giertych: "Jeżeli PiS nie wypłaci 500 zł, zorganizuję pozew zbiorowy!"

Wiadomości
Jedną z najgłośniejszych obietnic Prawa i Sprawiedliwości, która z pewnością przekonała wielu wyborców, był plan wypłacania 500 złotych na każde kolejne dziecko rodzące się w danej rodzinie. Pomysł spotkał się z krytyką opozycji i byłego koalicjanta PiS-u, Romana Giertycha: "Zapowiadam, że jeżeli PiS w styczniu tego roku nie wypłaci 500 zł na dziecko, to zorganizuję pozew zbiorowy. Te obietnice były czysto populistyczne. Jestem przekonany, ze PiS będzie bardzo szybko tracił w sondażach" - zapowiedział.
Make Life Harder o wyborach: nie jesteśmy wściekli, jesteśmy zrezygnowani

Make Life Harder o wyborach: nie jesteśmy wściekli, jesteśmy zrezygnowani

Gwiazdy
Rafał Żabiński i Jakobe Mansztajn, czyli Make Life Harder, założyli swojego bloga w cztery lata temu. Wyśmiewali na nim internetową twórczość Kasi Tusk. Z czasem rozszerzyli swoje zainteresowania o nieco więcej niż tylko córkę byłego premiera. Ostatnio opublikowali latarnik wyborczy, w którym podsumowali propozycje wyborcze partii politycznych. Stacji TVN spodobał się on na tyle, bo zaprosić ich jako idoli młodych Polaków. W Dzień Dobry TVN skomentowali wyniki wyborów.
29.10.2015 | #dziejesienazywo

29.10.2015 | #dziejesienazywo

Finanse
W #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce Sebastian Ogórek rozmawiał m.in. z Pawłem Szałamachą o tym, jak Prawo i Sprawiedliwość zamierza spełnić swoje wyborcze obietnice.

"Program PiS-u jest bardziej komunistyczny niż Związek Sowiecki!"

Polityka
Janusz Korwin-Mikke i jego ugrupowanie chyba nie spodziewali się porażki w wyborach parlamentarnych. Póki co szacuje się, że Korwin zyskał poparcie 4,9% głosów co oznacza, że może nie wejść do Sejmu. - Kto jest winien temu, że jesteście pod progiem wyborczym? Może pan, bo nazywał pan ludzi śmieciami? - usłyszał w rozmowie z Moniką Olejnik. - Nie nazywałem ludzi śmieciami, mówiłem o zasiłkach, o wyłudzaniu. Czy będziemy w sejmie czy poza sejmem, nic nie będziemy mieli do powiedzenia w polityce. Jeżeli PiS jest uczciwe i zrealizuje swoje obietnice, to możemy Polskę zamykać na kłódkę. Program PiS-u jest znacznie bardziej komunistyczny niz Związek Sowiecki - dodaje.
Zandberg: Nie mam złudzeń, co do polityki gospodarczej PiS

Zandberg: Nie mam złudzeń, co do polityki gospodarczej PiS

Polska
- Ja szczerze wątpię, żeby Prawo i Sprawiedliwość było realną alternatywą jeśli chodzi o politykę gospodarczą. Poprzednim razem, kiedy PiS doszedł do władzy, widzieliśmy jak lekko potraktował swoje socjalne obietnice, jak szybko przerzucił się na politykę liberalnej kontynuacji. Myślę, że będzie podobnie - mówi money.pl Adrian Zandberg, jeden z liderów partii Razem.
#dziejesienazywo: Dębski: PiS będzie rządziło samo. I bardzo dobrze

#dziejesienazywo: Dębski: PiS będzie rządziło samo. I bardzo dobrze

Polityka
Artur Dębski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentując dla Wirtualnej Polski sondażowe wyniki wyborów stwierdził, że bardzo dobrze się stało, że Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło samodzielnie rządzić. - Niech zrealizują swoje obietnice, będę trzymał za to kciuki - stwierdził.