Wyniki wyszukiwania dla:

obietnice wyborcze

Liczba wyników: 122

Repolonizacja mediów

Repolonizacja mediów

Wiadomości
Politycy PiS mówili o tym podczas kampanii wyborczej. Teraz chcą zrealizować te obietnice i do wakacji przygotować ustawę, która pozwoli przejmować zagraniczne tytuły.
Zniesienie wiz do USA. Politycy o obietnicy Trumpa

Zniesienie wiz do USA. Politycy o obietnicy Trumpa

Finanse
- Każdy kolejny kandydat na prezydenta bardzo wiele Polakom obiecywał, jeżeli chodzi o wizy i do tej pory nic z tego nie zostało zrealizowane - komentuje obietnice Donalda Trumpa Marcin Kierwiński z PO. Z kolei Jan Maria-Jackowski z PiS ma nadzieję, że prezydent USA spełni postulaty, które obiecywał Polakom w kampanii wyborczej. - Nie spodziewam się, żeby Donald Trump zniósł wizy dla Polaków - uważa Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. - My oczywiście oczekujemy tego od dawna, natomiast pamiętajmy, że jego podstawowym hasłem był pewien izolacjonizm. On chce budować mur na granicy z Meksykiem, a likwidacja wiz dla Polaków idzie dokładnie w odwrotnym kierunku - dodaje posłanka.
Łazarewicz: morduje się filozofię powstawania wielkich miast

Łazarewicz: morduje się filozofię powstawania wielkich miast

Polityka
Widzę zagrożenie w tej sprawie. Morduje się filozofię powstawania wielkich miast, tych aglomeracji, które mają być wspólnie zarządzane.  - mówi gość #dzieńdobryPolsko Cezary Łazarewicz, komentując pomysł PiS na powiększenie Warszawy o 33 nowe gminy. - Zgadzam się, że motywem działania jest kwestia, aby tak zmienić te okręgi wyborcze, żeby kandydat PiS na prezydenta Warszawy miał większe szanse - ocenia komentator WP Paweł Lisicki.
Brodnicki o decyzjach Trumpa:

Brodnicki o decyzjach Trumpa: "To niesprawiedliwe rozdzielać rodziców z dziećmi"

Gwiazdy
Po tym, jak kilkanaście dni temu w Waszyngtonie Donald Trump został zaprzysiężony na 45. prezydenta USA, sytuacja imigrantów żyjących w Stanach Zjednoczonych diametralnie się zmieniła. Trump postanowił konsekwentnie realizować swoje obietnice z kampanii i zamknął granice dla obywateli siedmiu państw, tłumacząc to względami bezpieczeństwa i walką z terroryzmem. Jego decyzja zbulwersowała nie tylko wielu Amerykanów, ale wywołała protesty na całym świecie. Zarzuty wobec Trumpa, które od początku stawiali mu nieprzychylnie do niego nastawieni celebryci, spotęgował jeszcze tzw. "MuslimBan". Kontrowersyjną decyzją Trumpa zniesmaczony jest również Pascal Brodnicki.
Katarzyna Lubnauer: Nowoczesna stawia na samodzielne listy wyborcze

Katarzyna Lubnauer: Nowoczesna stawia na samodzielne listy wyborcze

Polityka
- Wspólne listy wyborcze PO i Nowoczesnej? Tylko w stanie wyższej konieczności - mówi rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Razem z Krzysztofem Łapińskim z PiS byli gośćmi Małgorzaty Serafin w #dzieńdobryPolsko. W ostatnim sondażu Nowoczesna uzyskała 9 proc.
Adam Bielan o programie 500+: nie nadwyręży budżetu

Adam Bielan o programie 500+: nie nadwyręży budżetu

Polityka
Polacy stali się bardzo cyniczni wobec polityków i przestali wierzyć w obietnice. Nawet nasi wyborcy nie wierzyli, że uda się wprowadzić program 500+, a jednak to się udało - powiedział w #dzieńdobryPolsko wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Wiceprezes Polski Razem zaznaczył, że nie zabrakło pieniędzy na wypłatę tego świadczenia, co wieściła opozycja.
Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydent podpisał ustawę

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydent podpisał ustawę

Polska
Obniżenie wieku emerytalnego od 1 października 2017 roku stało się faktem. Prezydent podpisał ustawę przywracającą wiek emerytalny 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet. Tym samym Andrzej Duda zrealizował w jedną ze swoich najważniejszych obietnic wyborczych.
#dziejesięnażywo: Kwota wolna od podatku.

#dziejesięnażywo: Kwota wolna od podatku. "Obietnice były inne"

Finanse
- Dzisiaj obowiązującą kwotą wolną od podatku jest 7,6 tys. zł - zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że nie można pobierać podatku od minimum socjalnego - mówił w #dziejesięnażywo Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska. - Realnie zyskają Ci, którzy zarabiają 600, 700 zł miesięcznie. Obietnice były inne. To miała być zmiana dla wszystkich, zmiana na korzyść  podatnika - dodał Michał Krzymowski z Newsweeka. Publicyści w #dziejesięnażywo rozmawiali m.in. o wicepremierze Piotrze Glińskim oraz o nowej propozycji PiS, dotyczącej podwyższenia kwoty wolnej od podatku.
Sierakowski:

Sierakowski: "500 plus" to jedyna szybko zrealizowana obietnica PiS

Polska
- Nie jest tak, że się nie wydarzyło nic pozytywnego. "500 plus" to przełom filozofii rządzenia w Polsce. Pozostałe obietnice - z pięciu, wobec których premier się zarzekała mocnymi słowami, że 100 dni je zrealizuje - są niezrealizowane do dziś - mówił w #dziejesięnażywo komentator WP Sławomir Sierakowski, podsumowując pierwszy rok rządów PiS. Joanna Mizołek pytała z kolei: - W jakim stanie będzie kraj za trzy lata, kiedy znów staną do wyborów?
16.11.2016 | #dziejesięnażywo

16.11.2016 | #dziejesięnażywo

Wiadomości
W dzisiejszym programie #dziejesięnażywo:Które obietnice wyborcze udało się spełnić i co jeszcze planuje rząd Beaty Szydło? O bilans roku „dobrej zmiany” zapytamy rzecznika rządu Rafała Bochenka.Sensacyjny wynik polskiej kadry na Euro 2016, gigantyczny wzrost w rankingu FIFA i zakończenie roku na fotelu lidera grupy eliminacyjnej MŚ.Brak promocyjnych maskotek „Świeżaków” w całej Polsce, klienci wściekli na Biedronkę a Lidl nie docenił sprytu Polaków i kończy akcję „Sprytnie i Tanio”. Jak się odżywiać i jak ćwiczyć by szybko i skutecznie zrzucić nadprogramowe kilogramy?
Piotr Liroy Marzec u Kamili Baranowskiej: nie chcemy bić piany

Piotr Liroy Marzec u Kamili Baranowskiej: nie chcemy bić piany

Polityka
- Wszyscy się chyba bardzo nas boją, skoro tak się nami zajmują i o nas piszą. Prawda jest taka, że nie mamy żadnych problemów. Jesteśmy w środku dość zwartą grupą, każdy ma swoje zadania. Chyba jako jedyni zajmujemy się tym, by spełnić obietnice złożone w czasie kampanii. Nie chcemy bić piany, nie chcemy być wciągani w gierki typu TK, bo odpowiedź na TK, jak to się powinno załatwić, daliśmy kilka miesięcy temu. PiS świetnie to rozgrywa. Jak z telewizją w tej chwili. My nie braliśmy udziału w tej zabawie w ogóle - mówił w programie "WP rozmowa" Piotr Liroy Marzec (Kukiz'15).
Hillary Clinton odwołała spotkania wyborcze w Kalifornii z powodu choroby

Hillary Clinton odwołała spotkania wyborcze w Kalifornii z powodu choroby

Świat
Kandydatka Demokratów Hillary Clinton, która zasłabła w niedzielę podczas uroczystości upamiętniających 15. rocznicę ataku terrorystycznego w Nowym Jorku, odwołała zaplanowane na poniedziałek i wtorek spotkania wyborcze w Kalifornii. Clinton ma zapalenie płuc.
Pawlak dla money.pl o rządach PO i PSL: Czasami brakowało nam wrażliwości

Pawlak dla money.pl o rządach PO i PSL: Czasami brakowało nam wrażliwości

Finanse
To nie jest tak, że tylko genialność Prawa i Sprawiedliwości dała im wyborcze zwycięstwo - mówi Waldemar Pawlak. W rozmowie z money.pl przyznaje, że w rządzie Donalda Tuska zabrakło wrażliwości społecznej i wyczucia nastrojów.
Obietnice emerytalne. Realny dług politycy ukrywają w ZUS-ie

Obietnice emerytalne. Realny dług politycy ukrywają w ZUS-ie

Finanse
3 bln 200 mld zł - tyle wynosi wartość ukrytego długu publicznego w Polsce. To wprzeliczeniu na jednego mieszkańca Polski 85 tys. zł. Politycy najchętniej ukrywają dług w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Dlaczego? Bo zamiast dać dzisiaj podwyżki wybranym grupom zawodowym, wolą obiecać im dodatkowe przywileje emerytalne w przyszłości.
Balcerowicz: Na polityków składających obietnice bez pokrycia trzeba patrzeć jak na oszustów

Balcerowicz: Na polityków składających obietnice bez pokrycia trzeba patrzeć jak na oszustów

Finanse
- Zgadzam się z tymi opiniami, że to jest bliżej rozsądku i bliżej odpowiedzialności - ocenił prof. Leszek Balcerowicz propozycję tzw. ustawy frankowej przedstawioną przez Kancelarię Prezydenta. Jednocześnie Balcerowicz podkreślił, że "na polityków, którzy łudzą wyborców obietnicami bez pokrycia, trzeba patrzeć jak na oszustów". Jego zdaniem, składanie tego typu deklaracji jest złe, ale ich wypełnianie - jeszcze gorsze.

"Chwalę sobie późne ojcostwo. Czuję się odmłodzony fizycznie i psychicznie!"

Gwiazdy
Janusz Korwin-Mikke słynie z osobliwego stosunku do kobiet. Uważa, że są mniej inteligentne i powinno im się odebrać prawa wyborcze. Mimo to znajdują się chętne, by spełniać się w roli jego partnerek. Jest ojcem ośmiorga dzieci. Spośród sześciorga starszych połowa jest już po czterdziestce, a reszta po trzydziestce. Polityk ma jeszcze dwoje dzieci z nowego związku z młodszą o 44 lata Dominiką: 5-letnią Nadzieję i 3-letniego Karola. Zapewnia, że późne ojcostwo mu służy - odmłodniał fizycznie i psychicznie."Chwalę sobie późne ojcostwo. Czuję się odmłodzony fizycznie i psychicznie. Ma się większe doświadczenie. Trochę boleję nad brakiem czasu. Dzieci ojców młodszych mają lepiej. Ma to złe i dobre strony. Plusy późnego ojcostwa to większy autorytet ojca".Widać, że odmłodniał?
#dziejesienazywo: Włodzimierz Czarzasty: nie chcę mieć nic wspólnego z PO

#dziejesienazywo: Włodzimierz Czarzasty: nie chcę mieć nic wspólnego z PO

Polityka
- My nie jesteśmy w KOD. Podpisaliśmy porozumienie KWRD. Po pierwsze, nie jest to porozumienie wyborcze. Po drugie, zgodzę się z Przemysławem Wiplerem, że budowanie czegokolwiek na bazie nienawiści w stosunku do innej struktury politycznej jest głupie. Na pewno ja i moja partia w taką sytuację nienawistną wobec PiS nie wejdziemy. Bo nienawiść nie buduje, nienawiść rozwala. Po trzecie trudno będzie rozmawiać programowo. Powiem szczerze, że z PO, której w tej koalicji akurat nie ma, nie chcę mieć nic wspólnego. Również niewiele mnie łączy, a raczej bardziej wcale, z Nowoczesną - mówił w #dziejesienazywo przewodniczący SLD, Włodzimierz Czarzasty.
#porannymasochizm Prezydent mówi NIE schnącym gaciom i... plakatom z gołymi babami

#porannymasochizm Prezydent mówi NIE schnącym gaciom i... plakatom z gołymi babami

Gwiazdy
W dzisiejszym odcinku Masochista opowie wam, dlaczego prezydent Lubina woli oglądać w mieście własne billboardy wyborcze niż plakaty z "gołymi babami" i suszące się na balkonach "gacie".
Prezydent Duda: nie wszystko uda się zrobić od razu

Prezydent Duda: nie wszystko uda się zrobić od razu

Polityka
Dobra zmiana jest realizowana i obietnice zostaną zrealizowane, bo to kwestia podstawowa. Nie wszystko uda się zrobić od razu, bo w wielu kwestiach trzeba działać ostrożnie czy szukać kompromisu, jak np. w sprawie frankowiczów. Zapewniam jednak, że wszystkie obietnice zostaną zrealizowane - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkani z mieszkańcami Kwidzyna. Według opozycji, jest to wycofywanie się z obietnic wyborczych. Komentarze polityków zebrał Mariusz Szymczuk.
Premier Beata Szydło spotkała się z ministrem zdrowia ws. Centrum Zdrowia Dziecka

Premier Beata Szydło spotkała się z ministrem zdrowia ws. Centrum Zdrowia Dziecka

Polityka
Premier spotkała się z ministrem zdrowia. Szydło: będziemy prowadzili dialog. Premier zapewniła, że rząd będzie realizował obietnice złożone przez poprzedników.
Pierwsze prognozy wyborcze z Austrii

Pierwsze prognozy wyborcze z Austrii

Świat
W II turze wyborów prezydenckich w Austrii Norbert Hofer z prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności i wspierany przez Zielonych Alexander Van der Bellen otrzymali po 50 proc. głosów - wynika z prognoz powyborczych, po przeliczeniu ponad 90 proc. głosów.