Wyniki wyszukiwania dla:

obietnice wyborcze

Liczba wyników: 122

Barbara Nowacka o 500+: to zwyczajne krzywdzenie

Barbara Nowacka o 500+: to zwyczajne krzywdzenie

Polityka
- Widzę, co robi PiS i mam świadomość, że jeżeli PO czy inna partia, która będzie chciała rządzić nie będzie dobrze patrzyła na politykę społeczną, to ani wyborów nie wygra, ani nie zbuduje lepszego społeczeństwa - stwierdziła Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej. Tak odpowiedziała na pytanie prowadzącego program Marka Kacprzaka, czy wierzy w obietnice PO.- PiS zawłaszczył nie tylko politykę społeczną, ale politykę lewicową - zauważył Marek Kacprzak, przypominając program 500+, obniżenie wieku emerytalnego, "300+", "mieszkanie +". - To nie są rozwiązania jakoś specjalnie lewicowe, redystrybucja jest w większości cywilizowanych zachodnich państw. Z budżetu państwa płyną pieniądze do rodzin z dziećmi, bo tego dotyczy 500+. Tylko u nas płyną niesprawiedliwie - zauważyła Nowacka. - Jaka to lewicowość, że się wyklucza samotne matki, którym zdarzy się przekroczyć minimalnie najniższą pensję krajową? Przecież to jest zwyczajne krzywdzenie - dodała.
Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Boty w kampanii Andrzeja Dudy. Platforma grzmi: to oszustwo wyborcze

Polska
Gazeta Wyborcza i Radio Zet opublikowała tekst, z którego wynika, że sztab Andrzeja Dudy wykorzystał tzw. boty, czyli fałszywe konta internetowe w kampanii prezydenckiej 2015 roku. Polityk PiS, Jan Maria Jackowski twierdzi, że absurdem jest twierdzenie, że było to główną przyczyną pokonania w wyborach  Bronisława Komorowskiego. Natomiast rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej – Jan Grabiec mówi wprost o oszustwie wyborczym i spodziewa się, że może to być zaledwie wierzchołek góry lodowej.
Ekspert spodziewa się nowych programów

Ekspert spodziewa się nowych programów "plus". "To kwestia wyniku wyborów"

Polska
Prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, spodziewa się kolejnych rządowych programów "plus", obliczonych na pozyskanie głosów wyborców. - Jestem przekonany. To będzie zależało od wyników w wyborach samorządowych. Jestem przekonany, że jeśli PiS nie będzie miało wyniku satysfakcjonującego, to zacznie się myślenie: skoro poprzednio manewr z 500+ przyniósł ileś tysięcy, czy milionów głosów, to czy np. emerytom dołożyć. Minister finansów mówi, że nie ma tego na tapecie, ale to nie minister finansów decyduje o tym, jak wygląda fundament polityki prowadzonej przez partię, która chce wygrać wyborów. Jeśli będzie decyzja, że musimy zwiększyć 500+ do 1000+, musimy emerytom wypłacić 300, bo musimy kupić te głosy wyborcze, bo inaczej może przegramy wybory, to się stanie - powiedział prof. Orłowski w programie "Money. To się liczy".
Lubnauer: PiS jest na fali, ale to my wygramy w większości miast

Lubnauer: PiS jest na fali, ale to my wygramy w większości miast

Polityka
- PiS jest na fali - 3 lata po przejęciu całej władzy w państwie. Społeczeństwo jeszcze się nimi nie zmęczyło, zrealizowali pewne obietnice, ale jestem przekonana, że nie przejmie większości sejmików.  (...) Na pewno wygramy w większości miast wojewódzkich - oceniła w programie Tłit szanse wyborcze rządzących i opozycji przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.
Sadowska:

Sadowska: "Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej to wymierzenie Polkom policzka"

Gwiazdy
100 lat temu Polski uzyskały prawa wyborcze. Niby od tego czasu zmieniło się wiele, ale czy na pewno? Maria Sadowska w rozmowie z www.przeAmbitni.pl przyznaje, że kobiety wciąż muszą walczyć o to samo i nieustannie próbuje im się odebrać podstawowe prawa. Ma rację?
Czarzasty mówi o wspólnych listach opozycji.

Czarzasty mówi o wspólnych listach opozycji. "To naprawdę nie wymaga wiele rozumu"

Polityka
Włodzimierz Czarzasty wyjaśnia co musi się stać, aby SLD wystartowało w wyborach samorządowych razem z PO. - Warunkiem są trzy mandatowe okręgi wyborcze. W innym przypadku wspólnych list nie będzie. Każdy dba o swoją podmiotowość i swój program - zapowiada. Lider SLD komentuje też kandydaturę Kazimierza Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. - Schetyna przywiózł go w walizce. To nie pierwsza taka sytuacja. Ujazdowski powinien się modlić, żeby Schetyna nie miał kolejnej teczuszki - mówi Czarzasty.
Czarzasty broni pomnika smoleńskiego i krytykuje obietnice PO

Czarzasty broni pomnika smoleńskiego i krytykuje obietnice PO

Gość programu "Kto nami rządzi?" był pytany o pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, który 10 kwietnia pojawił się na pl. Piłsudskiego. - Bez względu na to, czy jest tam nazwisko Jerzego Szmajdzińskiego, czy inne to raczej pomników bronię - oświadczył Włodzimierz Czarzasty. - Takie opowieści pod tytułem "jak dojdziemy do władzy to usuniemy ten pomnik" są marne - dodał polityk, nawiązując do obietnic PO. Podkreślił również, że pomnik smoleński ma mnóstwo zwolenników. Czarzasty przypomniał również o innym, warszawskim monumencie - pomniku Żołnierzy Radzieckich. - 800 tysięcy młodych Polaków zginęło na terenie naszego kraju, a dziś mówimy, że ich nie było. Matki tak samo za nimi płakały jak płakały za Żołnierzami Wyklętymi, za Armię Ludową i Armię Krajową - wyliczał polityk. - I po to jest SLD, by tworzyć takie tezy, czy to się komuś podoba, czy nie! - dodał. - Nawet jeśli nazwą Pana "ruską agenturą?" - zapytał Łukasz Mężyk. - Niech mnie nazywają jak chcą - odparł Czarzasty.   
Godna emerytura za 50 lat?

Godna emerytura za 50 lat? "Głodna, też na g"

Polska
Zdaniem ekonomisty wszelkie obietnice dotyczące przyszłych emerytur są dziś nierealne.- W najlepszym wypadku czeka nas emerytura obywatelska, czyli wypłacana z budżetu państwa bez jakichkolwiek składek - komentował w w programie "Money. To się liczy" Andrzej Sadowski, ekonomista, prezydent Centrum im. Adama Smitha.

"Kto nami rządzi?" Sienkiewicz wytyka błędy opozycji.

Polska
- PiS złamał wszystkie obietnice złożone wyborcom - ascetycznego ugrupowania złożonego z samych aniołów. Okazało się, że ich rządy to wielka pompa pieniędzy na wszystkich poziomach. To Polakom się bardzo nie podoba - komentuje w "Kto nami rządzi?" Bartłomiej Sienkiewicz. Jest przekonany, że spadki w sondażach nie są trwałe i poparcie dla PiS-u wzrośnie choć już nie wrócą te historyczne wysokie wyniki. - To co jest najbardziej irytujące to hipokryzja a nie wysokość pensji. Jego zdaniem ze strony opozycji jest takie żądanie, żeby PiS wyparował. - Takie myślenie jest mało skuteczne. Ci wyborcy nie znikną, pora się do tego przyzwyczaić - dodał.
Opłata paliwowa. Koncerny podniosą ceny? Ekspert:

Opłata paliwowa. Koncerny podniosą ceny? Ekspert: "opłata niesie ryzyko"

Polska
- Opłata paliwowa niesie pewne ryzyka - stwierdził w programie "Money. To się liczy" Leszek Wieciec. Prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego ocenił również, czy należy wierzyć w obietnice koncernów, że nie podniosą cen dla kierowców i wezmą na siebie te dodatkowe 8 groszy na litrze.
Hofman o polskiej scenie politycznej.

Hofman o polskiej scenie politycznej. "Buzowanie po lewej stronie"

Wiadomości
Gość programu "Tłit" stwierdził, że polska prawica ma potencjał na wzrost. Przyznał również, że dostrzega pewne "buzowanie po lewej stronie". - Pytanie, czy stare dekoracje jeszcze wystarczą, by utrzymać młodych na rynku wyborczym - oświadczył Adam Hofman. Czy lewica odnajdzie się w walce z Prawem i Sprawiedliwością po tym, jak partia złożyła kolejne obietnice socjalne? - Licytacja z PiS na sprawy społeczne jest skazana na niepowodzenie - stwierdził Hofman.
Afera Cambridge Analytica

Afera Cambridge Analytica

Technologia
Użytkownicy Facebooka usuwają konta. Wszystko przez wyciek danych. Chodzi o przekazanie przez Facebooka danych 50 milionów użytkowników brytyjskiej firmie Cambridge Analytica. Dane użytkowników mogły być wykorzystywane przy wpływaniu na decyzje wyborcze. Firma miała prowadzić kampanię cyfrową Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich oraz zachęcać do Brexitu. Użytkownicy Facebooka zastanawiają się teraz, ile prywatnych informacji serwis przekazał różnym firmom. Niektóre aplikacje są łączone z naszym kontem, gdzie udostępniamy często szczegółowe informacje o osobie. Kierownictwo Facebooka miało się o tym dowiedzieć w 2015 roku, ale nie podjęło żadnych działań.
Kwota wolna chwyt PR-owy

Kwota wolna chwyt PR-owy

Polska
Ulg podatkowych jest coraz mniej. Najbardziej popularna to ta na dzieci. Bardzo mało ludzi odczuje podwyższoną kwotę wolną od podatku. Kwota wolna to 8 tys. zł, ale dotyczy podatników, którzy bardzo mało zarabiają rocznie 6,6 tys. zł. Dla większości podatników kwota wolna jest stała i nic się nie zmienia. To jest raczej taki chwyt PR-owy, że wypełniliśmy zobowiązania wyborcze i tę kwotę wolną wprowadziliśmy.
Stefaniak: hodowanie wrzodu w wykonaniu PiSu ma miejsce od dwóch lat

Stefaniak: hodowanie wrzodu w wykonaniu PiSu ma miejsce od dwóch lat

Polska
Czy PiS wie, jak walczyć z nazistami i faszystami w Polsce? - PiS guzik wie. Wie tylko jak patrzeć na pryzmat Polski przez swoje słupki wyborcze. Robi to i dzisiaj mamy tego konsekwencje. Takie hodowanie wrzodu w wykonaniu PiSu ma miejsce od dwóch lat i oni doskonale o tym wiedzą, więc dziś niech nie odkręcają kota ogonem - mówił Jakub Stefaniak z PSL.

"Moja Strona. Bitwa Redaktorów", jutro o godz. 9 na WP.PL

Polska
Jak liderzy opinii oceniają dwa tygodnie zrekonstruowanego rządu Mateusza Morawieckiego? Czy PiS wybrał słuszną ścieżkę otwarcia się na centrum, która zagwarantuje mu marsz po kolejne zwycięstwa wyborcze? Jacka Żakowskiego i Pawła Lisickiego zapytamy również o problemy opozycji sejmowej i ofensywę opozycji pozaparlamentarnej, sprawę senatora Koguta czy politykę zagraniczną pod przewodnictwem prof. Czaputowicza. Dyskusję moderować będzie Łukasz Mężyk, szef portalu 300polityka. Bitwa Redaktorów o 9:00 na WP.pl
Rezydenci nie uwierzyli w obietnice ministrów. Teraz protestują

Rezydenci nie uwierzyli w obietnice ministrów. Teraz protestują

Polityka
6,5 tysiąca młodych lekarzy rozpoczęło swoje rezydentury w 2015 roku. To miała być realizacja kluczowych obietnic byłego ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Czy zawiedli się na obietnicach polityków? To sprawdzała reporterka WP Agnieszka Kopacz.
Policjanci stawiają opór tłumowi Katalończyków

Policjanci stawiają opór tłumowi Katalończyków

Świat
Referendum w sprawie niepodległości Katalonii zdaje się wymykać spod kontroli hiszpańskich władz. Rośnie liczba rannych, a policja nie ustępuje w pacyfikowaniu protestującego tłumu. Z niektórych lokali wyborczych funkcjonariusze zabrali urny i karty wyborcze.
Policjanci pacyfikują Katalończyków

Policjanci pacyfikują Katalończyków

Wiadomości
Referendum w sprawie niepodległości Katalonii zdaje się wymykać spod kontroli hiszpańskich władz. Rośnie liczba rannych, a policja nie ustępuje w pacyfikowaniu protestującego tłumu. Z niektórych lokali wyborczych funkcjonariusze zabrali urny i karty wyborcze.
Starcie policjantów ze uczestnikami referendum w Katalonii

Starcie policjantów ze uczestnikami referendum w Katalonii

Świat
Referendum w sprawie niepodległości Katalonii zdaje się wymykać spod kontroli hiszpańskich władz. Rośnie liczba rannych, a policja nie ustępuje w pacyfikowaniu protestującego tłumu. Z niektórych lokali wyborczych funkcjonariusze zabrali urny i karty wyborcze.
Krzysztof Łapiński. Kim jest rzecznik prezydenta, który tak naraża się PiS?

Krzysztof Łapiński. Kim jest rzecznik prezydenta, który tak naraża się PiS?

Wiadomości
Krzysztof Łapiński w 2015 r. współtworzył zwycięskie kampanie wyborcze premier Beaty Szydło oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Nie otrzymał za to żadnej nagrody w postaci stanowiska. W 2015 r. dostał się do Sejmu. Już wtedy pozwalał sobie na krytykę działań swojej partii. W maju 2017 r. prezydent Andrzej Duda powołał go na rzecznika w randze ministra. Od tego czasu drogi Andrzeja Dudy i PiS zaczęły się rozchodzić. Rzecznika zaczęli natomiast atakować przedstawiciele rządu i PiS, a nawet "Wiadomości" TVP.
Dramat pracowników PKS Krosno i wyborcze obietnice Beaty Szydło

Dramat pracowników PKS Krosno i wyborcze obietnice Beaty Szydło

Polska
W kampanii wyborczej kandydatka na premiera Beata Szydło obiecała pomóc pracownikom likwidowanej spółki PKS Krosno. Pracodawca od miesięcy nie wypłacał im wynagrodzeń. – Na spotkaniu wyborczym mówiła, że się za nami wstawi. Załatwi sprawę. mówi Wirtualnej Polsce Jan Kusz, jeden z pracowników spółki. Jak skończyły się wyborcze obietnice?