Wyniki wyszukiwania dla:

obóz

Liczba wyników: 123

Borys Budka odpowiada Gowinowi ws. NBP

Borys Budka odpowiada Gowinowi ws. NBP

Tłit
Jarosław Gowin oznajmił w programie "Tłit", że "szlag go trafił", gdy dowiedział się o zarobkach w NBP. - Patrzę z zażenowaniem na tego typu wypowiedzi. To tak, jak Gowin głosuje, ale się nie uśmiecha. Gdyby rzeczywiście był tak zbulwersowany, już dawno porzuciłyby ten obóz - komentował Borys Budka (PO). Jak dodał, przegłosowana ustawa niczego nie naprawia. - To wstyd, że obóz Zjednoczonej Prawicy nie potrafił wymóc na prezesie Glapińskim, żeby tę sprawę honorowo rozwiązać - pokazać, do jakich kominowych płac dochodziło w NBP. Zagrał na nosie Kaczyńskiemu - dodał.
Andrzej Duda dla WP ostro o Tusku. Joanna Kluzik-Rostkowska ripostuje

Andrzej Duda dla WP ostro o Tusku. Joanna Kluzik-Rostkowska ripostuje

Tłit
Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Wirtualną Polską stwierdził, że Donald Tusk "nie szanuje Polski" i "nie reprezentuje polskich interesów". - Jest mi bardzo przykro, że mamy takiego prezydenta. Jak można mówić takie rzeczy? Rozumiem, że obóz PiS czuje, że władza im umyka spod kopyt i są w stanie powiedzieć wszystko, ale jest mi przykro, że muszę słuchać takich słów. Niech już jedzie na narty, będzie parę miesięcy spokoju - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit". - Prosiłabym bardzo Andrzeja Dudę, żeby w ostatnim roku, kiedy jest prezydentem, zaczął szanować siebie, swój urząd i nas wszystkich. Takimi wypowiedziami nie buduje autorytetu - dodała.
Szydło do dymisji za aferę w KNF? Ewa Kopacz odpowiada

Szydło do dymisji za aferę w KNF? Ewa Kopacz odpowiada

Tłit
- Bardzo bym chciała, ale nie ma co liczyć, że premier Morawiecki poda się do dymisji. Obóz rządzący będzie robić wszystko, by pokazać, że ten człowiek albo nie był w PiS-ie, albo był zupełnie przypadkowy, wszedł z ulicy, Szydło popatrzyła na niego i pomyślała: fajny facet, może zrobię go szefem KNF. Na pewno tak będzie w TVP - tubie propagandowej rządu - mówiła Ewa Kopacz w programie "Tłit". Pytana o dymisję Beaty Szydło, wskazała, że "dziś nadzorem nad KNF jest obdarzony Morawiecki". 
Bojarska-Ferenc też organizuje obóz treningowy! "Przygotowuję odchudzające wakacje"

Bojarska-Ferenc też organizuje obóz treningowy! "Przygotowuję odchudzające wakacje"

Gwiazdy
Obozy treningowe Anny Lewandowskiej oraz Ewy Chodakowskiej cieszę się ogromnym zainteresowaniem. W ślady młodszych koleżanek z branży postanowiła pójść Mariola Bojarska-Ferenc, organizując "odchudzające wakacje". 57-latka ma zamiar w niedługim czasie zorganizować swój "fit weekend". Zdaniem Bojarskiej-Ferenc takie wyjazdy to solidna porcja wiedzy na temat zrównoważonego odżywiania połączona z prezentacją najnowszych technik ruchu zaczerpniętych ze Stanów Zjednoczonych. Podczas spotkań z celebrytką nie zabraknie oczywiście lekcji dobrego stylu oraz ładnego poruszania się. "Guru fitnessu" dodała, że projekt powstał na specjalną prośbę fanów i jest ewenementem na polską skalę. Skusicie się?
Jarosław Gowin o projekcie nowelizacji ustawy o SN. Zdradza szczegóły

Jarosław Gowin o projekcie nowelizacji ustawy o SN. Zdradza szczegóły

Wiadomości
- Jako lider Porozumienia zleciłem przygotowanie projektu nowelizacji ustawy o SN - zdradził w "Poranku Wyborczym w WP" wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, "przygotowują go wybitni eksperci z tytułami profesorskimi". - Byliby państwo zdziwieni jak poważną pozycję naukową mają - podkreślił Gowin. Szczegóły? - Obóz zjednoczonej prawicy powinien mówić jednym głosem. Najpierw się porozumiemy na forum wewnętrznym. W ciągu dwóch tygodni będzie znane stanowisko obozu rządowego - poinformował Gowin.
Zbombardować Auschwitz. Dlaczego alianci nie zdecydowali się na ten krok?

Zbombardować Auschwitz. Dlaczego alianci nie zdecydowali się na ten krok?

Ciekawostki
W Auschwitz i innych obozach śmierci, naziści mordowali setki tysięcy osób. W 1944 r. alianci dobrze wiedzieli o zbrodniach popełnianych tam na masową skalę. Organizacje żydowskie wzywały do natychmiastowego zbombardowania Auschwitz, jednak jak dobrze wiemy, nic takiego się nie stało. Dlaczego? Winston Churchill popierał zrzucenie bomb na obóz, ale ministerstwo lotnictwa Wielkiej Brytanii było sceptyczne. Brytyjczycy stwierdzili, że ciężko będzie uszkodzić komory gazowe nie  krzywdząc przy tym samych więźniów. Propozycję przekazano Amerykanom. Ci odmówili jednak przeprowadzenia akcji. Tłumaczyli, że ich bombowce biorą już udział w innych, "ważniejszych misjach". Wiadomo jednak, że bombardowanie byłoby możliwe. Nad obozem codziennie przelatywały samoloty obierające inne cele. Zrzucenie bomb na obóz wprawdzie zabiłoby część więźniów, ale inni mogliby dzięki temu uciec. Inną wymówką Wielkiej Brytanii i Amerykanów było twierdzenie, że przecież Hitler może zabić Żydów w inny sposób. Tak jak w akcji "Dożynki". W 1943 r. naziści w dwa dni bronią maszynową  zabili ok. 40 tys. osób na Lubelszczyźnie. Była to kara za bunt więźniów z obozu zagłady w Sobiborze.
Ryszard Kalisz komentuje pogłoski ws. Patryka Jakiego. Mocne słowa

Ryszard Kalisz komentuje pogłoski ws. Patryka Jakiego. Mocne słowa

Tłit
"Czarne chmury nad Ziobro. Obóz PMM chce jego odwołania. Jaki wykorzystuje sytuację i wypisuje się z partii. Za miesiąc złoży deklarację członkowską do PiS" - pisze Stanisław Gawłowski. Co na to Kalisz? - Wątpię. Jaki musiałby myśleć dalekowzrocznie. A myślę, że to była techniczna zagrywka na rzecz debaty, która nic mu nie dała. Jest kwintesencją populizmu pisowskiego. Chciał pokazać, że jest czysty, chciał się umyć z ziobryzmu. Nie udało się - komentował w programie "Tłit".
Wspomnienia z obozu jenieckiego

Wspomnienia z obozu jenieckiego

Wiadomości
12 listopada 1941 roku, 23-letnia Barbara Redwood napisała w swoim dzienniku: "trochę się boję, że Boże Narodzenie nie przyjdzie". W grudniu 1941 roku Japończycy zaatakowali Hongkong, który wówczas były brytyjską kolonią. Przebywająca w nim Barbara wzięta do niewoli jako jeniec wojenny aż na 4 lata. Przez ten czas pisała na papierze toaletowym dziennik, w którym spisała okropności, które ją spotkały.
Gessler zachwyca się obozami Lewandowskiej: "To holistyczne doświadczenie"

Gessler zachwyca się obozami Lewandowskiej: "To holistyczne doświadczenie"

Gwiazdy
Obozy fit-celebrytek przyciągają całe rzesze gwiazd, które zmagania na salach ćwiczeń skrupulatnie relacjonują w social mediach. Wizji selfie z żoną Roberta Lewandowskiego nie przyćmi nawet cena tygodniowego wyjazdu, która może sięgnąć nawet trzech tysięcy złotych. Do tej pory u boku Ani w pocie czoła ćwiczyła Edyta Pazura, Agnieszka Woźniak-Starak czy Zosia Ślotała. Do miłośniczek Lewandowskiej zalicza się również Lara Gessler. Córka restauratorki w najnowszym wywiadzie wyjawiła, że wykłady oraz ćwiczenia z Anią to "holistyczne przeżycie". Celebrytka zapewnia, że choć obóz treningowy jest bardzo wymagający, można przeżyć na nim prawdziwą przemianę. 
Cesarz apeluje do Lewandowskiej: "Jeżeli mnie przyjmiesz na obóz, to będzie moja ostatnia paczka"

Cesarz apeluje do Lewandowskiej: "Jeżeli mnie przyjmiesz na obóz, to będzie moja ostatnia paczka"

Gwiazdy
Joanna Cesarz zyskała popularność wraz z wygraniem pierwszego sezonu "Supermodelki Plus Size". Zwyciężczyni kontrowersyjnego formatu Polsatu szybko zdobyła popularność dzięki swojemu miłemu usposobieniu oraz sporemu dystansowi do samej siebie. W wywiadzie dla Wirtualnej Polski, zagajona przez prowadzącego modelka, wystosowała żartobliwy apel do Anny Lewandowskiej, z prośbą o zaproszenie na obóz "by Ann". Zajadała się przy tym paczką chipsów.
"Tłit". Michał Kamiński o billboardach z Kaczyńskim: zareagowali z wściekłością, to celny strzał

"Tłit". Michał Kamiński o billboardach z Kaczyńskim: zareagowali z wściekłością, to celny strzał

Tłit
- To dobra kampania PO, pierwsza od bardzo długiego czasu. Widać jak obóz władzy zareagował z wściekłością. To celny strzał - mówił Michał Kamiński w programie "Tłit" o kampanii billboardowej Koalicji Obywatelskiej. - Kaczyński musi być przerażony, widząc swoje złe zdjęcia w całej Polsce. Zdaje sobie sprawę, że ludzie w PiS wiedzą, że jest obciążeniem dla partii. To powód jego fatalnego stanu psychicznego.  - kontynuował.
Wilfredo Leon po treningach z kadrą Polski: Ten zespół stanowi jedność

Wilfredo Leon po treningach z kadrą Polski: Ten zespół stanowi jedność

Sport
- Przekonałem się, że w kadrze jest bardzo dobra atmosfera. Po tym, co zobaczyłem na treningach mogę powiedzieć, że polscy zawodnicy tworzą zespół, który stanowi jedność i tak chce grać - mówił po kilkudniowym pobycie w Zakopanem Wilfredo Leon. Najlepszy siatkarz na świecie od przyszłego roku będzie mógł występować w reprezentacji Polski, ale już przyjechał na obóz naszej drużyny narodowej, by potrenować razem z nią. Czy nowi koledzy nadali mu już jakiś przydomek? - Póki co zwracali się do mnie Wilfredo lub Leon. I wolałbym, żeby tak już pozostało - powiedział zawodnik włoskiej Perugii.
"PiS idzie na rympał". Borys Budka zdecydowanie o groźbie pod adresem Małgorzaty Gersdorf

"PiS idzie na rympał". Borys Budka zdecydowanie o groźbie pod adresem Małgorzaty Gersdorf

Tłit
Szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz zasugerował, że I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf może zostać pozbawiona przejścia w stan spoczynku. Sprawę skomentował w programie "Tłit" poseł PO, były minister sprawiedliwości Borys Budka. - Mamy fatalny obóz władzy, który bez względu na konstytucję zapewnia, że działa w sposób legalny. PiS idzie na rympał. Próbuje w PiS-owską narrację wmanewrować polskich sędziów - mówił. Co do Piotrowicza, podkreślił, że jest symbolem tego, że wbrew temu, co mówi PiS, partia w swoich szeregach ma osoby, które powinny zniknąć z polityki. W ocenie Budki, Kaczyński chce stworzyć system jak w PRL. - Boczną furtką do SN próbuje się wrzucić szemranych prawników. To kuriozum, nie chodzi o reformę sprawiedliwości - alarmował.
Syryjscy uchodźcy w Jordanii. Życie jest silniejsze od wojny

Syryjscy uchodźcy w Jordanii. Życie jest silniejsze od wojny

Wiadomości
Życie jest jedynym, co wielu uchodźcom udało się uratować z domów. Biedna Jordania dała schronienie milionowi Syryjczyków. Niewielu liczy na powrót do ojczyzny. Część z nich tutaj buduje nowe życie. Często od zera. Inni chcą jechać dalej, do Europy. Reporter Wirtualnej Polski Jarosław Kociszewski spotkał się z Syryjczykami, którzy codziennie pokazują, że wojna nie zabiła w nich nadziei na normalne życie.
Dawny obóz Adolfa Hitlera. Naziści i Armia Czerwona korzystali z niego przez dekady

Dawny obóz Adolfa Hitlera. Naziści i Armia Czerwona korzystali z niego przez dekady

Styl życia
Polacy udali się z kamerami do byłego ośrodka szkoleniowego "Adolf Hitler Lager", położonego na terenie byłego NRD. Od 1934 r. umiejętności zdobywali w nim esesmani. Po zakończeniu wojny Armia Czerwona przejęła teren i wykorzystywała ogromny kompleks aż do początku lat 90. Grupa pasjonatów historii sprawdziła, co kryją pozostałości obozu oraz w jakich warunkach żyli czy szkolili się naziści i komuniści.
Stefan Hula chce być jeszcze lepszy. "Jestem pewny, że mam rezerwy"

Stefan Hula chce być jeszcze lepszy. "Jestem pewny, że mam rezerwy"

Sport
Stefan Hula z utęsknieniem czekał na pierwszy obóz na skoczni przed nowym sezonem. Trener Horngacher wprowadził drobne zmiany w elementach treningu, jednak Hula nie ma z tym problemu - Ja jestem od tego żeby wykonywać pracę. Jeżeli chodzi o sprawy techniczne to wszystko pozostaje tak samo. Nad czym Hula ma zamiar szczególnie popracować przed sezonem? - Nad wszystkim można popracować. Jestem pewny, że są rezerwy - zauważył zawodnik.
To ostatnia szansa dla Ugonoha, Wacha i Szpilki. "Po ostatnich walkach muszą coś pokazać"

To ostatnia szansa dla Ugonoha, Wacha i Szpilki. "Po ostatnich walkach muszą coś pokazać"

Sport
Jeff Wojciechowski, match maker współpracujący z grupą promotorską organizującą Narodową Galę Boksu odpowiadał za dobór przeciwników dla polskich zawodników.- Wczoraj gadałem z Moliną który miał 10-tygodniowy obóz, Fred Kassi jest zamknięty i nie odbiera telefonów! Powiem wam tak, to będzie wojna! Izu, Szpila i Wach po ostatnich walkach muszą coś pokazać. To będzie naprawdę piękna gala! - zauważył Wojciechowski.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 7następne