Wyniki wyszukiwania dla:

nowotwór

Liczba wyników: 294

Produkty, które zmniejszają ryzyko raka prostaty

Produkty, które zmniejszają ryzyko raka prostaty

Zdrowie
Rak prostaty to najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn. Dosięga głównie osób w podeszłym wieku, ale coraz częściej dotyka również młodszych panów. Jakie produkty należy spożywać, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju tego typu raka?
Zajrzał do buzi 7-latka. Dentysta osłupiał

Zajrzał do buzi 7-latka. Dentysta osłupiał

Ciekawostki
Indyjscy dentyści z Chennai usunęli 7-letniemu chłopcu 500 niepotrzebnych zębów. Dziecko trafiło do szpitala z powodu opuchlizny prawej strony żuchwy. Prześwietlenie i tomografia ujawniły torbielowatą strukturę, a w niej 562 zębów różnej wielkości. Okazało się, że chłopiec cierpi na zębiak - łagodny nowotwór składający się z zawiązek zębów. Ta rzadka choroba występuje u dzieci w czasie wyrzynania się zębów stałych, które nowotwór zatrzymuje. Często na początku nie daje objawów i wykrywa się ją dopiero przy prześwietleniu. Chłopiec został skierowany na operację, zabieg trwał 1,5 godziny. Wydobyte zęby mierzyły od 0,1 do 15 mm. Każdy miał korzeń, koronę i szkliwo. Teraz chłopiec jest szczęśliwym posiadaczem 21 zębów. Jedynym efektem ubocznym jego przypadłości może być konieczność wszczepienia mu kilku implantów zębów trzonowych, gdy skończy 16 lat.
Nieoczywiste objawy raka trzustki, które ignorujemy

Nieoczywiste objawy raka trzustki, które ignorujemy

Zdrowie
Nowotwór trzustki jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób. Dopóki choroba nie jest w zaawansowanym stadium, nie daje żadnych charakterystycznych objawów.Na co zwracać uwagę?Zobacz film.
Wystarczy 3 razy w tygodniu. Skuteczna tarcza przeciw nowotworom

Wystarczy 3 razy w tygodniu. Skuteczna tarcza przeciw nowotworom

Zdrowie
Jedzenie ryb trzy razy w tygodniu zmniejsza ryzyko raka jelita grubego o 12%, dowodzą najnowsze badania. Dotyczy to wszystkich rodzajów ryb. Jedzenie wyłącznie tych tłustych, jak łosoś czy makrela, redukuje ryzyko o 10%. By sprawdzić jak jedzenie ryb wpływa na ryzyko raka jelita grubego, naukowcy przebadali prawie pół miliona osób. Już 350 g ryby tygodniowo je zmniejsza. Pozytywnego efektu nie powoduje spożywanie skorupiaków. Wg naukowców z Oxfordu zawarte w rybach kwasy tłuszczowe omega -3 hamują procesy zapalne w organizmie.
Jak rozpoznać czerniaka?

Jak rozpoznać czerniaka?

Zdrowie
Nawet trzy tysiące Polaków rocznie zapada na czerniaka skóry. Zachorować może każdy miłośnik opalania, ale głównie narażone są osoby z uwarunkowaniami genetycznymi. Wczesne rozpoznanie czerniaka może uratować nam życie. Jak zatem rozpoznać czerniaka skóry?
Przełom w medycynie. Diagnoza nowotworu w 15 minut.

Przełom w medycynie. Diagnoza nowotworu w 15 minut.

Polska
- Oczekiwania na wyniki biopsji może trwać nawet do 3 tygodni. - mówił w programie "BIznes Mówi" Marcin Staniszewski, współzałożyciel i prezes lubelskiego SDS Optic. - Dzięki naszej sondzie InProge, jesteśmy w stanie stwierdzić czy pacjent choruje na nowotwór w ciągu 15 minut. Dzięki skróceniu czasu oczekiwania, pacjent może otrzymać celowaną terapię o 3 tygodnie wcześniej niż to się dzieje dzisiaj. - dodał Staniszewski
Pestka brzoskwini. Czy powinniśmy ją jeść?

Pestka brzoskwini. Czy powinniśmy ją jeść?

Zdrowie
Na świecie istnieje aż 2000 odmian brzoskwiń. Co znajduje się w ich pestkach? Amigdalina. To organiczny związek chemicznym dzięki któremu pestki mają specyficzny gorzki smak i aromat. Jedni widzą w niej lekarstwo na raka, a inni twierdzą, że jest szkodliwa dla zdrowia. W środku pestki znajduje się bielmo i zarodek. To właśnie one są jadalne. Przed spożyciem trzeba jedynie rozłupać pestkę młotkiem.
Rak przestanie być wyrokiem śmierci. Prezes firmy medycznej nie ma wątpliwości

Rak przestanie być wyrokiem śmierci. Prezes firmy medycznej nie ma wątpliwości

Finanse
Medycynę i biotechnologię czekają w najbliższych latach istotne zmiany. Skorzystają chorzy i pacjenci - czeka ich szybsza diagnoza, łatwiejsze leczenie i coraz lepsze leki.  Jak tłumaczy w rozmowie z money.pl Jarosław Oleszczuk, prezes firmy AstraZeneca w sumie zmiany dotkną kilku obszarów. Pierwszym jest możliwość dokładnego przewidzenia, jakie choroby nas czekają. Drugi - inteligentne leki, które na bieżąco będą badać, jak wpływają na nasz organizm. Trzeci - drukowane narządy, które pozwolą na lepsze transplantacje.   - Kolejny przełom dotyczy nowotworów. Kiedyś nowotwór to był po prostu wyrok śmierci, dziś  to choroba, która można wyleczyć lub zaleczyć i wydłużyć życie - mówi Jarosław Oleszczuk. Za kilka, kilkanaście lat nowotwory mogą być po prostu jedną ze zwykłych chorób. 
Gwiazda tenisa opowiada, jak dentysta zdiagnozował u niej raka

Gwiazda tenisa opowiada, jak dentysta zdiagnozował u niej raka

Zdrowie
 Gwiazda tenisa Nicole Gibbs niedawno zdradziła, że zmaga się z choroba nowotworową. Fakt, że jest chora, odkryła w dosyć nietypowych okolicznościach. Jak radzi sobie w obecnej sytuacji?
7 wczesnych objawów raka jajnika

7 wczesnych objawów raka jajnika

Zdrowie
Rak jajnika jest trudny do wykrycia w początkowym stadium. Daje objawy, które można mylić z innymi dolegliwościami. Kiedy osoba chora zorientuje się, że to rak jajnika, często jest już za późno na ratunek. Jakie wczesne objawy raka jajnika mogą dać do myślenia?
Chroń się przed rakiem. Zmień swoje nawyki

Chroń się przed rakiem. Zmień swoje nawyki

Zdrowie
Nowotwory to coraz poważniejszy problem. Na wiele czynników, które zwiększają ryzyko zachorowania nie mamy wpływu. Są jednak takie, które możemy kontrolować. Co zmienić w swoim życiu, żeby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór? Zobacz film.
Karolina Jasko ostrzega przed hybrydami

Karolina Jasko ostrzega przed hybrydami

Zdrowie
Modelka Karolina Jasko jakiś czas temu przeżywała trudne chwile. Wszystko zaczęło się od chęci zrobienia hybrydowego manicure. Kobieta przez to ciężko zachorowała, groziła jej nie tylko amputacja palca, ale także jej życie mogło być zagrożone. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Jasko chętnie dzieli się swoją historią i chce ostrzec inne kobiety, które robią sobie hybrydowy manicure. 
Skandal w Przemyślu. Ksiądz zachęcał dzieci do korupcji

Skandal w Przemyślu. Ksiądz zachęcał dzieci do korupcji

Wiadomości
Pewien ksiądz z Przemyśla zachęcał dzieci do ofiarowania pieniędzy w ramach akcji Caritasu „Dar Juniora dla Seniora”. Duchowny za skarbonkę wypełnioną po brzegi, oferował dwie szóstki z religii. W drugim dzisiejszym materiale opowiemy o fenomenalnym odkryciu w dziedzinie medycy. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych przeprowadzili badanie, w którym grupa psów posługując się swoim węchem, poprawnie wskazała próbki z surowicą krwi pacjenta chorującego na nowotwór.
32-latka z bólem żołądka w szpitalu. Lekarze opisali jej przypadek

32-latka z bólem żołądka w szpitalu. Lekarze opisali jej przypadek

Ciekawostki
Lekarze spotykają się z różnymi, nietypowymi przypadkami medycznymi, ale niektóre zasługują, by je opisać. Tak się stało, gdy pewna 32-latka zgłosiła się do szpitala w Rochester w USA z bólem żołądka. Wstępne badanie wykazało, że kobieta może cierpieć z powodu ropnia okrężnicy. Dalsze badania wykazały jednak, że jej lewy jajnik jest powiększony o dwa razy w stosunku do normalnego rozmiaru. Jajnik był "przyklejony" do ściany miednicy i jelita grubego, więc zapadła decyzja o interwencji chirurgicznej. Wtedy okazało się, że obok jajnika wyrósł nowotwór zwany potworniakiem. Wywodzi się z wielopotencjalnych komórek zarodkowych, więc czasem wyrastają w nim np. włosy a nawet zęby. W przypadku 32-latki wykryto jeszcze substancję roślinną, której na pewno nie powinno tam być. Lekarze uznali, że być może przeniknęła przez jelito. Chirurdzy nie znaleźli nic więcej podejrzanego, więc po operacji kobieta spędziła w szpitalu jeszcze 9 dni i cała i zdrowa została wypisana. W raporcie lekarze podkreślają, że potworniaki nie zdarzają się rzadko, ale obecność dodatkowej substancji była zaskakująca. Oznacza to tyle, że lekarze powinni zmienić sposób, w jaki podchodzą do torbieli. Przypadek pokazuje, że zakażenie może pochodzić także z przewodu pokarmowego, a nie tylko z dróg rodnych.
Znaki ostrzegawcze raka mózgu

Znaki ostrzegawcze raka mózgu

Zdrowie
Rak mózgu rozwija się po cichu i bez wyraźnych symptomów w początkowym stadium. Pacjenci często mają małe szanse na przeżycie, ponieważ dowiadują się o chorobie, kiedy jest już ona w zaawansowanym stadium. Aby móc lepiej rozpoznawać nowotwór mózgu, specjaliści sprawdzali nietypowe, szczególne zachowania, osób chorujących na ten rodzaj raka, które one same zauważyły w swoim codziennym funkcjonowaniu. Zobacz film.
Nie pij gorącej herbaty. Ryzyko wzrasta dwukrotnie

Nie pij gorącej herbaty. Ryzyko wzrasta dwukrotnie

Ciekawostki
Wiele osób lubi rozpocząć dzień od kubka gorącej herbaty. To może nie być najlepszy pomysł. Gdy napój jest cieplejszy niż 60 st. Celsjusza i dziennie pije się go więcej niż 700 ml, ryzyko raka przełyku wzrasta o 90 proc. Dowiedli tego irańscy naukowcy, którzy przebadali ponad 50 tys. osób w prowincji Golestan, w północno-wschodnim Iranie. Podkreślają oni, że zdecydowanie należy poczekać aż herbata wystygnie, zamiast pić ją bardzo gorącą. Prof. Stephen Evans z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej, komentując wyniki badań, zauważył, że najprawdopodobniej nie chodzi o rodzaj napoju, a tylko o jego temperaturę. Jego zdaniem inne gorące produkty także zwiększają ryzyko raka przełyku, podobnie jak częste opalanie i poparzenia słoneczne zwiększają ryzyko raka skóry. Picie bardzo gorącej herbaty to popularny zwyczaj w Iranie, Rosji, Turcji i Ameryce Południowej.
Nie ma nic gorszego. Palacze powinni wreszcie przejrzeć na oczy

Nie ma nic gorszego. Palacze powinni wreszcie przejrzeć na oczy

Ciekawostki
Na celowniku obrońców środowiska znalazło się już wiele przedmiotów. Były słomki i torby foliowe, teraz czas na niedopałki po papierosach, czyli tak zwane pety lub kiepy. To najczęściej wyrzucany śmieć. Nie wszyscy, którzy beztrosko wywalają niedopałki wprost na ziemię czy do studzienki wiedzą, że są one zrobione z plastiku. "Wata" w środku filtra to nie bawełna, a syntetyczna celuloza, która rozkłada się nawet 10 lat. W dodatku nasączona obficie toksycznymi substancjami z dymu papierosowego. Z danych WHO wynika, że 2/3 ze wszystkich niedopałków wyrzucane są w sposób nieodpowiedzialny czyli na ziemię lub do wody, skąd trafiają do mórz i oceanów. Jak wpływają na środowisko wodne? By to sprawdzić wykonano eksperyment. Do wody, w której moczyły się niedopałki wpuszczono ryby. Po czterech dniach połowa z nich zdechła. Dodatkowo filtry nie powodują, że palenie jest mniej szkodliwe. Warto więc zastanowić się zanim rzucimy peta na ulicę, zwłaszcza, że rocznie produkuje się ponad 6 kwintylion papierosów (ponad 90% z nich ma filtry).
Rak płuc - zabójca numer 1

Rak płuc - zabójca numer 1

Zdrowie
Rak płuc to bardzo poważny problem w Polsce. Ten rodzaj nowotworu zabija każdego roku dużą liczbę osób. Na co zwrócić uwagę? Rak płuc rozwija się niepostrzeżenie i wykrywany jest często, gdy jest już za późno.    
Czy smartfony powodują raka? Wyniki analizy naukowców

Czy smartfony powodują raka? Wyniki analizy naukowców

Zdrowie
Obawy, że telefony komórkowe powodują raka są powielane od lat. Eksperci opublikowali wyniki kosztujących 30 mln dolarów i prowadzonych 10 lat badań przeprowadzonych na gryzoniach. Analiza dotyczyła skutków zdrowotnych zwierząt narażonych na promieniowanie o częstotliwości radiowej (RFR), stosowanej w komórkach z 2G i 3G.
Tylko pogarszają sytuację. Nie stosuj podczas leczenia

Tylko pogarszają sytuację. Nie stosuj podczas leczenia

Styl życia
Naukowcy udowodnili, że probiotyki zapobiegają rozwojowi raka jelita grubego. Wbrew powszechnej opinii, sięganie po nie formie tabletek w nie działa jednak przy wszystkich rodzajach nowotworów. Wykazały to najnowsze badania ekspertów z San Francisco, którzy zajmowali chorymi na raka skóry. Eksperci porównali wpływ dwóch diet w leczeniu czerniaka - wysokobłonnikowej oraz diety wspomaganej probiotykami. Okazało się, że dieta bogata w błonnik może wpływać na pomocne bakterie i poprawiać skuteczność leczenia. Tymczasem sztuczne przyjmowanie probiotyków przez chorych na czerniaka może działać wręcz odwrotnie. Naukowcy przebadali 113 osób i wykazali, że te, które je dostawały, miały mniejszą różnorodność mikroorganizmów w jelitach niż reszta badanych, którym probiotyków nie podawano. Taki stan rzeczy nie służy leczeniu nowotworów. Ostatnio w mediach społecznościowych. Naukowcy wykazali za to, że przy diecie bogatej w produkty wysokobłonnikowe prawdopodobieństwo zatrzymania nowotworu wzrastało pięciokrotnie. Wpływ samych probiotyków na różne nowotwory eksperci mają przedstawić 2 kwietnia na konferencji w Atlancie.
Karykatura Kaczyńskiego w Dusseldorfie. Reakcja Tarczyńskiego

Karykatura Kaczyńskiego w Dusseldorfie. Reakcja Tarczyńskiego

Polska
Prezes PiS został przedstawiony jako osoba, która "ujeżdża ukrzyżowaną liberalną Polskę". - Dlatego musimy wejść do Europy z mocnym akcentem, powrócić do korzeni Europy chrześcijańskiej, Europy ojców założycieli, szacunku, demokracji, która nie jest nie rozumiana przez dyktat mniejszości, ale szacunek dla narodów - komentował Dominik Tarczyński w programie "Tłit". - Lewactwo to choroba polityczna, nowotwór demokracji, który doprowadza do śmierci demokratycznych narodów. Trzeba z tym walczyć - przekonywał. - KE to odłam lewactwa? - pytał Marek Kacprzak. - To twór, któremu zależy tylko na stołkach. Hipokryzja i bardzo cyniczna gra polityczna, która nie ma nic wspólnego z interesem Polski - odparł Tarczyński.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 14następne