Wyniki wyszukiwania dla:

nowoczesna

Liczba wyników: 336

Jeśli przeżyła poród, mogła umrzeć od infekcji. Porody w średniowieczu

Jeśli przeżyła poród, mogła umrzeć od infekcji. Porody w średniowieczu

Ciekawostki
"Kobieta w ciąży do grobu dąży" – tak brzmiało stare, przysłowie francuskie przysłowie. Stan błogosławiony i jego rozwiązanie było kiedyś dla kobiet śmiertelnie niebezpieczne. Dotyczyło to zarówno królowych, jak i prostych chłopek. Oto jak wyglądały porody zanim rozwinęła się nowoczesna medycyna.
Opozycja żąda dymisji Patryka Jakiego za tragedię w Warszawie. Marcin Horała: absurd i gra polityczna

Opozycja żąda dymisji Patryka Jakiego za tragedię w Warszawie. Marcin Horała: absurd i gra polityczna

Tłit
Nowoczesna żąda dymisji wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego po sobotniej tragedii w Warszawie. Przebywający na przepustce z więzienia mężczyzna miał zamordować konkubinę i jej dziecko. Opozycja twierdzi, że odpowiedzialny politycznie za tragedię jest właśnie Jaki. - Cytując poetę: "tonący brzydko się chwyta". Opozycja, dostrzegając słabość swojego kandydata w Warszawie, wytacza działa, by używać tej strasznej tragedii w kampanii - komentował w programie "Tłit" poseł PiS Marcin Horała. Jak podkreślił, "minister odpowiada na działania systemowe, a nie ściąganie, czy łapanie każdego pojedynczego złodzieja, czy mordercy". - Żerują - jak stwierdził Jaki - na ludzkiej tragedii? - pytał Marek Kacprzak. - W sposób oczywisty. To działanie na zasadzie skojarzenia, cyniczna gra, wykorzystanie tego, że za kilka tygodni w szumie informacyjnym nikt nie będzie pamiętał, o co chodzi, tylko że minister Jaki był zamieszany w jakieś morderstwo. Skandaliczne zachowanie, mam nadzieję, że ludzie to będą widzieli - odpowiedział Horała. "Absurd i gra polityczna", "obrzucać błotem, a nuż się coś przyklei", "propagandowe gierki" - dodał.
"Co Schetyna obiecał Nowackiej?" Odpowiedź Lubnauer

"Co Schetyna obiecał Nowackiej?" Odpowiedź Lubnauer

Tłit
- Cieszę, się, że Barbara Nowacka do nas dołączyła. To pokazuje, że mamy szansę zmienić podejście Koalicji Obywatelskiej do pewnych rzeczy, dzięki temu, że zwiększy się środowisko progresywne, które reprezentuje Nowoczesna - mówiła Katarzyna Lubnauer w programie "Tłit". Pytana o szczegóły porozumienia i o to, co z Grzegorzem Schetyną obiecali Nowackiej, odpowiedziała: "Bardzo prostą rzecz - demokratyczne państwo, obronę samorządów, wartości, które Barbara Nowacka również podziela". Dopytywana, czy chodzi np. o związki partnerskie, Lubnauer wskazała, że porozumienie dotyczy na razie wyborów samorządowych. Dodała jednak, że "są rozmowy" o współpracy na przyszłość.
Mocny wpis Pawłowicz. Katarzyna Lubnauer odpowiada

Mocny wpis Pawłowicz. Katarzyna Lubnauer odpowiada

Tłit
"Że niby jakieś 'kobiety pokonają PiS', który zbliża się do firanek posłanki Lubnauer? Że niby tą walącą w sejmową trybunę piąstką? Że niby ta, co szuka Marszałka na sali sejmowej, czy ta co kłamała o Petru? Póki co, kobiety, to 'obaliłyście' własną partię..." - napisała na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Do jej słów odniosła się w programie "Tłit" szefowa Nowoczesnej. - Tu jest pewna przenośnia. Chodzi o to, że działania PiS-u, np. kwestie związane z prawami kobiet, powodują, że mamy poczucie, iż zaczyna się wtrącać w życie kobiet - tłumaczyła Lubnauer. Prowadzący program Marek Kacprzak przypomniał, że również posłowie Nowoczesnej przesądzili o losie projektu "Ratujmy Kobiety". - Wszyscy sami się ukarali. Byłam wściekła. Złożyliśmy potem ustawę liberalizującą dostęp do aborcji - mówiła Lubnauer. - Jeśli ktoś decyduje o tym, jak mamy żyć, to tak jakby zaglądał nam za firankę, jakby zaglądał nam do łóżek - przekonywała. Podkreśliła, że sprawy kobiet mogą zdecydować o wynikach wyborów w tym i w następnym roku. 
Kontrowersyjny pomysł Nowoczesnej. Joanna Scheuring-Wielgus "zszokowana"

Kontrowersyjny pomysł Nowoczesnej. Joanna Scheuring-Wielgus "zszokowana"

Tłit
Żeby znaleźć się na listach Nowoczesnej, trzeba będzie zapłacić od 500 do 3000 zł. - Jak to przeczytałam, byłam zszokowana. To w zasadzie haracz. Jeśli nie zapłacisz, nie wystartujesz - komentowała była posłanka tego ugrupowania Joanna Scheuring-Wielgus w programie "Tłit". W jej ocenie, Nowoczesna nie radzi sobie z finansowaniem partii. Czy to definitywny koniec? - Dla mnie on nastąpił 9 maja, kiedy odchodziłam z Nowoczesnej. To dla mnie miłe wspomnienie. Niech zajmują się sobą, ja sobą i idźmy do przodu - podsumowała posłanka.
Vision EQ Silver Arrow - prezentacja

Vision EQ Silver Arrow - prezentacja

Motoryzacja
To zapowiedź nowej submarki samochodów elektrycznych koncernu Daimler. EQ to pojazdy łączące niesamowitą stylistykę z luksusem, nowoczesną technologią, ale i wspomnieniem historii. Poznajcie prototyp Vision EQ Silver Arrow.
Lubnauer: PiS nie wygrało wyborów, tylko zjednoczyło prawą stronę sceny politycznej

Lubnauer: PiS nie wygrało wyborów, tylko zjednoczyło prawą stronę sceny politycznej

Tłit
- PiS nie wygrało wyborów. Po prostu zjednoczyło prawą stronę sceny politycznej. (...) Koalicję Obywatelską stworzyliśmy po to, aby blok był przeciwko blokowi i można było stoczyć prawdziwą walkę - tłumaczy w programie Tłit przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Lubnauer: PiS jest na fali, ale to my wygramy w większości miast

Lubnauer: PiS jest na fali, ale to my wygramy w większości miast

Tłit
- PiS jest na fali - 3 lata po przejęciu całej władzy w państwie. Społeczeństwo jeszcze się nimi nie zmęczyło, zrealizowali pewne obietnice, ale jestem przekonana, że nie przejmie większości sejmików.  (...) Na pewno wygramy w większości miast wojewódzkich - oceniła w programie Tłit szanse wyborcze rządzących i opozycji przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.
Ryszard Petru nie wierzy w szanse PO. "To nie porywa"

Ryszard Petru nie wierzy w szanse PO. "To nie porywa"

Tłit
- Nie chciałbym być Kasandrą, ale na dzisiaj żaden sondaż nie pokazuje, że Pis zostanie znokautowany - uważa Ryszard Petru w programie WP "Tłit". - W starych, dobrych czasach PO miała 40 procent. Od ostatnich wyborów nie jest w stanie wybić się powyżej 25. Z Nowoczesną ma do 30 maksimum. A PiS ma 40. Ewidentnie brakuje 10-15 procent elektoratu, który nie ma na kogo głosować i albo nie chodzi na wybory albo może zagłosować na PiS - wylicza.  - W moim obowiązku jest zagospodarowanie tego elektoratu. PO ma hasło: "wróćmy do tego co było". A to nie porywa - przekonuje.
Nowe rozporządzenie BHP wejdzie do szkół. Szykujcie się na dobrą zmianę

Nowe rozporządzenie BHP wejdzie do szkół. Szykujcie się na dobrą zmianę

Wydanie: 30 lipca 2018
Ministerstwo Edukacji narodowej przedstawiło nowe rozporządzenie regulujące sprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, czyli BHP. Po tym co planuje zmienić Ministerstwo, polska szkoła stanie się bardziej nowoczesna, przyjazna dla ucznia i ma pomóc mu lepiej rozwijać jego talenty. Planowanie zmiany, to między innymi: przerwy nie krótsze niż 10 minut, obowiązkowe szkolenie dla nauczycieli z udzielania pierwszej pomocy, przeorganizowanie planu zajęć i szafki na książki, zeszyty. W Benidormie, grupa angielskich turystów świętująca wieczór kawalerski, postanowiła wytatuować bezdomnego i zapłacić mu 90 funtów. Bezdomnym okazał się być Polak, Tomek, a tatuaż, czyli imię, nazwisko i adres pana młodego, zostało wytatuowane na jego czole.
Zaskakujący sondaż wyborczy w Warszawie. Jan Śpiewak komentuje

Zaskakujący sondaż wyborczy w Warszawie. Jan Śpiewak komentuje

Tłit
PO i Nowoczesna w wyborach samorządowych w Warszawie mają dwa razy większe poparcie niż PiS (42 proc. do 20 proc.) - wynika z sondażu Kantar Public. Trzecią siłą jest Partia Razem z poparciem 9 proc. ankietowanych. Do wyborów w stolicy idzie razem z Zielonymi, Inicjatywą Polską i Wolne Miasto Warszawa Jana Śpiewaka, który skomentował badanie w programie "Tłit". - Głęboko wierzę w drugą turę. Był już kandydat, który był przekonany o swoim zwycięstwie w I turze - Bronisław Komorowski. Przegrał z Andrzejem Dudą - mówił Śpiewak. Podkreślił, że jest jedynym kandydatem, oprócz Jakiego i Trzaskowskiego, który ma szanse przekonać wyborców.
PiS może się zdziwić. Stanisław Tyszka zapewnia: nie pójdziemy z nim w jednym bloku

PiS może się zdziwić. Stanisław Tyszka zapewnia: nie pójdziemy z nim w jednym bloku

Tłit
- PiS robi prezent Grzegorzowi Schetynie, zmuszając PSL, Nowoczesną, SLD, żeby poszły w jednym bloku z PO - powiedział w programie WP "Tłit" Stanisław Tyszka. Jednocześnie wyprowadził Prawo i Sprawiedliwość z błędu. - My nigdy nie pójdziemy z PiS. Reprezentujemy inną wizję państwa. Chcemy przywrócić władzę obywatelom, skończyć z partiokracją i obniżyć podatki. A Prawo i Sprawiedliwość to partia populizmu i socjalizmu - zaznaczył.
Nowoczesna wersja kałasznikowa”. Taka ma być najnowsza chińska broń

Nowoczesna wersja kałasznikowa”. Taka ma być najnowsza chińska broń

Wydanie: 4 lipca 2018
Chińscy inżynierowie pracują nad karabinem przyszłości. Jest nim ZKZM-500, pistolet laserowy, który ma zasięg 800 metrów i potrafi przeciąć człowieka na pół z odległości 500 metrów. Najciekawsze jednak jest to, że chińscy inżynierowie robią to pomimo zakazu nałożonego przez ONZ w 1998 roku, dotyczącego tworzenia i rozpowszechniania broni tego typu. Na nietypowe znalezisko natknął się komornik w Radomiu, który odwiedził dom bezpotomnie zmarłego mężczyzny. Odnalazł tam tam granaty hukowe i „pamiątki” z obozu koncentracyjnego, w tym coś, co przypomina Cyklon B.
Zborowska z suczką Wiesią walczą o uwagę paparazzi

Zborowska z suczką Wiesią walczą o uwagę paparazzi

Gwiazdy
O Zofii Zborowskiej zrobiło się głośno dzięki udziałowi w programie Twoja twarz brzmi znajomo. Córka Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej nie odniosła w show spektakularnego sukcesu, ale została zauważona przez media. W trosce o bycie w centrum zainteresowania została propagatorką miłości do zwierząt oraz tradycyjnych metod zabezpieczania się przed ciążą. Przypomnijmy: Zborowska w TVN-ie: "Nowoczesna kobieta to taka, która zażywa tabletki antykoncepcyjne. Ja całe życie brałam hormony. Coś obrzydliwego!". W sobotę razem z mamą i siostrą Hanią opowiadała o rodzinnych relacjach na kanapie Dzień Dobry Wakacje. Studio na Hożej opuściła w towarzystwie matki oraz ukochanej pupilki Wiesi. 31-latka zaaferowana uwagą paparazzi, na chwilę straciła czujność, która mogła skończyć się tragedią.
Rabiej o stanie zdrowia Kaczyńskiego. „Paraliż z powodu choroby jednej osoby”

Rabiej o stanie zdrowia Kaczyńskiego. „Paraliż z powodu choroby jednej osoby”

Tłit
- Rzeczywiście, zaczyna to wyglądać tak, że z wszystkim trzeba biegać na Nowogrodzką, że tam jest centrum decyzyjne – stwierdził w programie WP „Tłit” Paweł Rabiej. Polityk Nowoczesnej uważa, że „nowoczesny” kraj nie może sobie na to pozwolić. 
"Tłit". Paweł Rabiej: Warszawa zostanie bastionem wolności

"Tłit". Paweł Rabiej: Warszawa zostanie bastionem wolności

Tłit
Paweł Rabiej chciał się kiedyś zakładać, że PO nie wygra wyborów w Warszawie. Przypomniał mu to Marek Kacprzak w programie "Tłit". Rabiej stwierdził, że sama Platforma nie wygra, ale z Nowoczesną mają dużą szansę. Tłumy ludzi na spotkaniach z Jakim i garstka na ławeczce u Trzaskowskiego? - pytał prowadzący. - Nie widzę różnicy jeśli chodzi o zainteresowanie - stwierdził Rabiej i zapowiedział, że dopiero gdy zacznie się kampania odkryją wszystkie karty. - Wygramy, Warszawa zostanie bastionem wolności - podsumował.
Ponad 200 rejestracji online nowo narodzonych dzieci w 3 dni. "To bardzo dobry wynik"

Ponad 200 rejestracji online nowo narodzonych dzieci w 3 dni. "To bardzo dobry wynik"

Money. To się liczy
Ponad 200 osób zarejestrowało online nowo narodzone dziecko - podał w programie "Money. To się liczy" minister cyfryzacji Marek Zagórski. Ta usługa jest możliwa od 1 czerwca. - Jeżeli weźmiemy pod uwagę, ile dzieci rodzi się dziennie - czyli nieco ponad tysiąc - i porównamy z tym, ile osób posiada profil zaufany, to jest to bardzo dobry wynik. Natomiast chcemy, żeby wszyscy z tej usługi korzystali, bo to jest wygodne, proste i jest to usługa nowoczesna, bo korzysta z danych, które są w rejestrach - dodał Zagórski.
Joanna Schmidt o pamiętnym Sylwestrze: na Maderze jeszcze nie byliśmy

Joanna Schmidt o pamiętnym Sylwestrze: na Maderze jeszcze nie byliśmy

Kto nami rządzi?
- Na Maderze jeszcze nie byliśmy, ale wszystko przed nami. Jak będziemy, wrzucimy zdjęcie na Twittera - powiedziała Joanna Schmidt, pytana o słynny już wylot z Ryszardem Petru na Sylwestra. Łukaszowi Mężykowi w "Kto nami rządzi?" opowiedziała, jak to wtedy wyglądało.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 19następne