Wyniki wyszukiwania dla:

nieruchomości

Liczba wyników: 215

Kontrowersyjny podatek powraca.

Kontrowersyjny podatek powraca. "Polacy się go boją, bo ma istotne minusy"

Finanse
- Podatek katastralny to podatek od wartości nieruchomości – powiedziała Justyna Czekaj z kancelarii Just Comply. – Dziś płacimy podatek od metra kwadratowego naszego mieszkania. Gdyby podatek katastralny wszedł w życie, a działa w wielu krajach UE, płacilibyśmy podatek od wartości mieszkania. Jeśli kupilibyśmy nieruchomość w centrum stolicy, musielibyśmy liczyć się z wysokim podatkiem. Dlatego Polacy boją się tego podatku. W Egipcie podatek katastralny omija się tak, że pełno jest niedokończonych budów. W budynkach mieszkają ludzie, ale teoretycznie inwestycja nie jest zakończona i podatku się nie płaci.
Wielka płyta nie taka zła.

Wielka płyta nie taka zła. "Było wiele mitów"

Polska
- Technologia na pół wieku to mit - przekonywał w programie "Money. To się liczy" Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. - Można spokojnie planować życie w wielkiej płycie, także na kolejne pokolenia - mówił.
Miejsce postojowe w apartamentowcu to nawet 150 tys. zł. I zawsze jest więcej chętnych niż miejsc

Miejsce postojowe w apartamentowcu to nawet 150 tys. zł. I zawsze jest więcej chętnych niż miejsc

Nieruchomości
Czego szukają Polacy w ofertach nieruchomości? - Ludzie znów chcą mieszkać w mieście. Od indywidualnych preferencji zależy, czy będzie to przeszklony apartamentowiec czy kamienica – mówi Karolina Kaim, prezes Tacit Investment, w programie "Money. To się Liczy" w rozmowie z Sebastianem Ogórkiem. Ekspertka przyznała, że miejsca parkingowe w najdroższych apartamentowcach kosztują nawet 150 tys. zł. Choć cena jest wysoka, zainteresowanie i tak przewyższa liczbę dostępnych miejsc. Szacuje się, że rocznie w Warszawie przeprowadzanych jest około 200 transakcji, których przedmiotem są apartamenty, w których za metr kwadratowy trzeba zapłacić co najmniej 20 tys. zł
Ekspert: Boom mieszkaniowy przyciąga deweloperów amatorów

Ekspert: Boom mieszkaniowy przyciąga deweloperów amatorów

Polska
- Po okresie 2019 - 2020 możemy mieć do czynienia z sytuacjami niedokończonych inwestycji, niespłaconego finansowania przez graczy, którzy poszli w nieruchomości, kupując je po zbyt agresywnych cenach. Widać taki pęd w miastach typu Kraków, Wrocław, Poznań, gdzie znam przykład działki, która została przepłacona o 100 proc. w ciągu niespełna roku. Tam gdzie my mówimy pass, pojawia się ktoś mniejszy, kto mówi: kupuję - mówił money.pl Nikodem Iskra, prezes Murapolu.
Pomysł na Biznes: mini-domy w Polsce

Pomysł na Biznes: mini-domy w Polsce

Nieruchomości
- Dwa lata temu przypadkiem trafiłem na program w telewizji o amerykańskich luksusowych mini-domach. Coś jak kawalerka, tylko na kółkach. Pomyślałem, ja chcę zacząć robić to w Polsce - mówi Kamil Pastuszak z Tiny Smart House.
Trendy na polskim rynku nieruchomości

Trendy na polskim rynku nieruchomości

Finanse
Boom na rynku nieruchomości trwa. I choć dynamika sprzedaży jest niższa niż w ostatnich latach, to wciąż mamy do czynienia z dużym deficytem mieszkań. Klienci coraz częściej pytają też o standard życia w nowej lokalizacji, przedkładając mieszkanie premium nad zwykłe M3 czy M4.
Mieszkanie+. Do końca 2019 roku decyzja ws. 100 tys. mieszkań

Mieszkanie+. Do końca 2019 roku decyzja ws. 100 tys. mieszkań

Polska
- Do połowy tego roku będziemy mieli załatwione finansowanie budowy 50-60 tys. mieszkań. Chcemy, by do końca roku było to już sto tysięcy - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Jak dodał, po obecnym boomie budowlanym przyjdą chudsze lata dla branży. Wtedy program Mieszkanie+ będzie dobrym rozwiązaniem stymulującym rynek. - To nie jest program na jedną kadencję - wyjaśnił. Dodał, że długoterminowo program może skutkować obniżeniem cen.
50 metrów kwadratowych. To średnia wielkość mieszkania w Polsce

50 metrów kwadratowych. To średnia wielkość mieszkania w Polsce

Polska
- W tym metrażu zwykle mamy dwa pokoje, ale można też już myśleć o trzech z aneksem kuchennym - mówiła w programie "Money. To się liczy" Barbara Bugaj, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w firmie urban.one. Jak dodała, średnia powierzchnia kupowanych w ostatniej dekadzie mieszkań lekko spadła - o około dwa metry kwadratowe. - Mieszkania do 50 metrów stanowią połowę obrotu na rynku - wyjaśniła. To efekt rosnących cen, do których musimy się dostosować. Jeśli ktoś ma pieniądze, na mieszkanie jest w stanie wydać fortunę. W ubiegłym roku rekordowa transakcja dotyczyła 300-metrowego apartamentu, gdzie cena za metr sięgnęła 45 tysięcy złotych.
Co dalej z rosnącymi cenami nieruchomości? Ekspert zdradza prognozy

Co dalej z rosnącymi cenami nieruchomości? Ekspert zdradza prognozy

Polska
- W ostatnich latach ceny nieruchomości rosły już tak mocno, że w kolejnych latach nie musimy się bać aż tak dynamicznych wzrostów - uspokajała w programie "Money. To się liczy" Barbara Bugaj, starszy analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one. Jak tłumaczyła, w tej chwili ceny na rynku nieruchomości zrównały się już z tymi, z którymi mieliśmy do czynienia podczas poprzedniego boomu ponad 10 lat temu. W niektórych miastach są nawet wyższe niż wtedy. - Spodziewamy się wyhamowania obecnych wzrostów bądź nawet stabilizacji cen - wyjaśniła.
Chodakowska kupiła nowy dom w Grecji. Inwestuje w nieruchomości

Chodakowska kupiła nowy dom w Grecji. Inwestuje w nieruchomości

Gwiazdy
Ewa Chodakowska, Robert Kupisz i Ida Nowakowska będą jurorami tanecznego show „Dance Dance Dance”. Reporter WP spotkał się z gwiazdami nowego programu. Zobaczcie, czego się dowiedział!

"Jarosław Kaczyński zaskoczył swoich odbiorców"

Polska
- Myślę, że nieruchomości w dzisiejszych czasach chciałby mieć każdy. Szczególnie takie, które zapewniają imponujące dochody - mówił w programie "Money. To się liczy" biznesmen Rafał Bauer. Odniósł się w ten sposób do projektu wieżowca, który miał powstać na działce przy ulicy Srebrnej i o którym Jarosław Kaczyński rozmawiał na nagranej rozmowie z austriackim biznesmenem Gerardem Birgfellnerem. Przyznał, że taki budynek przynosiłby pieniądze przez dziesięciolecia.
Kupować mieszkanie teraz czy czekać? Ekspert radzi

Kupować mieszkanie teraz czy czekać? Ekspert radzi

Finanse
Czy postanowienie noworoczne "w 2019 r. kupię niedrogo mieszkanie" ma sens? Dr Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBank nie ma dobrych wiadomości. - Tanio raczej nie będzie – mówi gość programu "Money. To się Liczy". Dodał, że ceny nieruchomości systematycznie rosną. - Znam ludzi, którzy od pięciu lat mówią, że poczekają, bo ceny spadną, że przyjdzie bańka. My uważamy, że to, co się obecnie dzieje, nie jest bańka na rynku nieruchomości – powiedział. Wyjaśnił, że sytuacja jest zupełnie inna niż w 2009 czy 2009 r., gdy ceny nieruchomości w krótkim czasie wzrosły nawet o 60 proc.
Helena Deeds i Rodrigo Iglesias

Helena Deeds i Rodrigo Iglesias "W łóżku z Oskarem". Historia ich wyjątkowej miłości

Polska
Helena Deeds i Rodrigo Iglesias to uczestnicy programu "Żony Hollywood". Para na co dzień zajmuje się sprzedażą luksusowych nieruchomości. Oboje mieszkają w Malibu i opływają w luksusy. W programie "W łóżku z Oskarem" ulubienica widzów, Helenita, opowiedziała o życiu na dalekim kontynencie. Nie zabrakło wspomnień o zmarłym mężu. Gwiazda zdradziła także, czy planuje ponownie wyjść za mąż. W finałowej części odcinka do łóżka zawitał także Rodrigo, który zaśpiewał kawałek piosenki Dawida Podsiadły. To trzeba zobaczyć!
Tańsze mieszkania w ramach programu Mieszkanie plus. Dzięki nowej technologii

Tańsze mieszkania w ramach programu Mieszkanie plus. Dzięki nowej technologii

Finanse
Mieszkanie plus to program dzięki któremu tanie mieszkania powstają w siedemnastu miastach Polski. To lokale do wynajęcia, ale z możliwością nabycia do nich prawa własności.Do tej pory PFR Nieruchomości zbudowało i oddało polskim rodzinom 500 takich mieszkań. Kolejne tysiąc jest w budowie, a 9 tysięcy w przygotowaniu.
Koniec reliktu PRL. Jest haczyk w przypadku garażu

Koniec reliktu PRL. Jest haczyk w przypadku garażu

Nieruchomości
Jeśli garaż jest częścią nieruchomości mieszkaniowej i jest związany z funkcją mieszkaniową (chodzi o to, by funkcja mieszkaniowa była dominująca np. tak jest w przypadku garaży podziemnych), to on przekształci się z użytkowania wieczystego na własność tak samo, jak mieszkanie. Jeśli zaś garaż nie jest związany mieszkaniem, to jest traktowany jako lokal usługowy i będzie podlegał przekształceniu przy systemowej likwidacji użytkowania wieczystego - wyjaśniał w programie "Money. To się liczy" Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Zastrzegł, że termin wprowadzenia systemowego rozwiązania zależy m.in. o tempa negocjacji z Unią Europejską, bo w grę wchodzą przepisy o pomocy publicznej. - Ten relikt PRL wiecznie straszy. Nie wiem, czy Pałac Kultury i Nauki nie będzie szybciej zburzony niż zlikwidowane zostanie ostatnie użytkowanie wieczyste w Polsce - podsumował.
Burza wokół uchwały Rady Warszawy o bonifikatach. Tłumaczenie Marcina Kierwińskiego

Burza wokół uchwały Rady Warszawy o bonifikatach. Tłumaczenie Marcina Kierwińskiego

Polska
- W tej sprawie narosło bardzo wiele nieprawdziwych informacji. W Warszawie nadal istnieje ścieżka 95-proc. bonifikaty, choć jest trudniejsza. Są dwie ścieżki: jedna wynika z ustawy, którą przyjął PiS, druga została uruchomiona w Warszawie jeszcze zanim PiS zaczął o tym mówić, czyli w 2017 r. - mówił Marcin Kierwiński (PO) w programie "Tłit". Jak dodał, "może się uderzyć w piersi za to, że w sposób niewłaściwy komunikacyjnie przeprowadzili ten proces", ale - jak podkreślił - "zmienili tę uchwałę z powodu niesprawiedliwości". Chodzi o zmiany w wysokości bonifikat przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości - z 98 proc. na 60 proc.
Kontrowersyjna decyzja Rady Warszawy. Paweł Rabiej komentuje

Kontrowersyjna decyzja Rady Warszawy. Paweł Rabiej komentuje

Polska
- Nie ma mowy o oszukaniu wyborców. Trzeba umieć realistycznie oceniać budżet i podejmować odważnie decyzje, nawet jeśli są mało popularne. 98-proc. bonifikata oznacza o 1 mld 700 mln, czyli 1/8 całego budżetu Warszawy - mniej. 60-proc. bonifikatę mają praktycznie wszystkie większe miasta - Kraków, Łódź. I tak bonifikata wynosi kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy dla każdego. Radni zachowali się niezwykle odpowiedzialnie w tej trudnej sytuacji - mówił wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej w programie "Tłit", komentując zmiany w wysokości bonifikat przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. 
Realizacja programu mieszkanie plus. Rozmowa z Włodzimierzem Stasiakiem

Realizacja programu mieszkanie plus. Rozmowa z Włodzimierzem Stasiakiem

Finanse
Mieszkanie Plus to innowacyjny program, skierowany do tysięcy Polaków. Pomimo trudnego startu wiele elementów tego programu realizowanych jest z sukcesem. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Włodzimierzem Stasiakiem, wiceprezesem PFR Nieruchomości S.A.
2 miesiące specustawy mieszkaniowej. Co się zmieniło?

2 miesiące specustawy mieszkaniowej. Co się zmieniło?

Finanse
Money to się liczy. Minęły już ponad 2 miesiące od wejścia w życie specustawy mieszkaniowej. W jaki sposób rynek zareagował na zmiany. Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Grzegorzem Muszyńskim, członkiem zarządu PFR Nieruchomości
Tysiące mieszkań na wynajem. W ramach programu Mieszkanie Plus

Tysiące mieszkań na wynajem. W ramach programu Mieszkanie Plus

Finanse
Ponad 80 proc. mieszkań w Polsce kupowanych jest na własność. Spłata nieruchomości zajmuje wielu rodzinom znaczną część życia. By to zmienić rząd stworzył program Mieszkanie Plus, którego realizacją zajmuje się PFR Nieruchomości
Konkursy na osiedla w ramach Mieszkania+.

Konkursy na osiedla w ramach Mieszkania+. "Przychodzą coraz lepsi projektanci"

Nieruchomości
Rząd chce budować osiedla na terenach kolejowych. Żeby nie było chaosu urbanistycznego, na koncepcję osiedli są rozpisywane konkursy. A te cieszą się coraz większym zainteresowaniem - przekonywał w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Muszyński, członek zarządu PFR Nieruchomości. Dodawał, że konkursy są organizowane w wersji flamandzkiej, co daje bardzo dobre efekty. Stawiają się na nie coraz lepsze biura projektowe.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 11następne