Wyniki wyszukiwania dla:

niedźwiedź

Liczba wyników: 66

"Misio" na balkonie. Sekundę później mężczyzna musiał uciekać

Ciekawostki
Pewien mężczyzna z Tennessee w USA miał na balkonie nietypowego gościa. Gdy wychylił się przez barierkę zobaczył, że piętro niżej wspina się miś. Zwierzę zwęszyło przekąskę, którą delektował się mężczyzna i raz dwa wspięło się na jego piętro. Mężczyzna schował się szybko do środka i obserwował misia z bezpiecznej odległości.
Internauci łapią się za głowy. Niewiarygodne nagranie z Rumunii

Internauci łapią się za głowy. Niewiarygodne nagranie z Rumunii

Ciekawostki
W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać małą dziewczyną karmiącą dzikiego niedźwiedzia szynką. Co więcej, w tle słychać jej ojca, który zachęca ją, by pogłaskała zwierzę. Sytuacja miała miejsce w Rumunii, w pobliżu jeziora Vidraru w Górach Fogaraskich. To kolejne tego typu nagranie. Niedawno podobnie bezmyślnie postąpiła grupa turystów. Pamiętajcie, niedźwiedzie to nie misie. To dzikie zwierzęta, które nie są zabawkami i mogą być groźne.
Józefek był głodny. Fotopułapka nagrała, co zrobił

Józefek był głodny. Fotopułapka nagrała, co zrobił

Ciekawostki
Zamieszkujący tereny nadleśnictwa Baligród niedźwiedź o imieniu Józefek postanowił podelektować się tym, co niedźwiadki lubią najbardziej, czyli miodem. Wieczorem, 1 lipca, wywrócił ul w pasiece w Bukowcu. Do napadu na pasiekę miś Józefek przygotowywał się dość długo. Odwiedził ule dwa tygodnie wcześniej, na miejscu zastał jednak elektryczne ogrodzenie. Jak udało się misiowi je sforsować? Nie wiadomo.
Bliskie spotkanie z niedźwiedziem. Para uciekła w krzaki

Bliskie spotkanie z niedźwiedziem. Para uciekła w krzaki

Ciekawostki
Młoda para spędzała miesiąc miodowy na szlaku na Alasce. Pod koniec przydarzyło im się niezwykłe spotkanie. W Parku Narodowym Katmai stanęli oko w oko z niedźwiedziem grizzly. Para postanowiła skryć się w wysokiej trawie obok ścieżki. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że niedźwiedź bardziej bał się ludzi, niż oni jego.
Wygłodzona błądziła po mieście. Do miasta wszedł niedźwiedź po raz pierwszy od 40 lat

Wygłodzona błądziła po mieście. Do miasta wszedł niedźwiedź po raz pierwszy od 40 lat

Wiadomości
Wygłodzoną i wyczerpaną niedźwiedzicę polarną, chodzącą po mieście mogli obserwować mieszkańcy Norylska. Zwierzę, które pojawiło się w przemysłowym mieście 18 czerwca, było w kiepskiej kondycji. Przez parę godzin leżało na ziemi, od czasu do czasu unosząc głowę i węsząc za jedzeniem. To pierwszy raz od 40 lat, gdy w położonym na północy Syberii Norylsku pojawił się niedźwiedź polarny. Nie wiadomo, co dokładnie skłoniło do tego zwierzę. Do miasta mają przyjechać eksperci, by ocenić stan niedźwiedzicy. Policja nie dopuszcza, by ktoś się do niej zbliżył. Jak na razie nie wiadomo, jak potoczą się jej losy. Wygląda na to, że zwierzę jest zbyt słabe, by przetransportować je na północ, gdzie żyją niedźwiedzie. Być może trafi do zoo. Wzrastające temperatury i kryzys klimatyczny powodują, że niedźwiedziom polarnym jest coraz trudniej zdobyć pożywienie. Z każdym rokiem lodu w Arktyce ubywa, a od niego uzależnione jest ich przetrwanie. Niedźwiedzie polarne szukają więc pożywienia na lądzie, coraz bardziej zbliżając się do ludzkich siedzib.
Wrócił po 56 latach. Niesamowite nagranie

Wrócił po 56 latach. Niesamowite nagranie

Ciekawostki
W lasach Puszczy Białowieskiej pojawił się wyjątkowy gość. Foto-pułapka nagrała w nocy niedźwiedzia brunatnego. To ogromna niespodzianka dla ekspertów, bo w polskiej części Puszczy Białowieskiej, nie widziano niedźwiedzia od… 1963 roku! Zwierzę zaobserwowali pracownicy Instytutu Badawczego Leśnictwa. Sam niedźwiedź pozostawił też po sobie wyraźne ślady – zniszczone pasieki i ślady pazurów na pszczelim wosku. Według ekspertów, zwierzę przywędrowało do nas z białoruskiej części Puszczy Białowieskiej. Nie wiadomo jak długo miś pozostanie w okolicy. Widziano go także w nadleśnictwie Hajnówka. Tamtejsza dyrekcja Lasów Państwowych wydała oficjalne ostrzeżenie dla mieszkańców. W końcu przez 56 lat ludzie mogli odzwyczaić się od obecności niedźwiedzia.
Ryczał, a na głowie miał beczkę. Nietypowe wezwanie

Ryczał, a na głowie miał beczkę. Nietypowe wezwanie

Ciekawostki
Funkcjonariusze w Yushu, tybetańskiej prefekturze autonomicznej w Chinach, dostali nietypowe zgłoszenie. Otóż ktoś powiadomił ich, że widzi niedźwiedzia brunatnego z... wiaderkiem na głowie. Okazało się, że zwierzę męczy się próbując wyciągnąć głowę z żółtej beczki. W każdym momencie niedźwiedź mógł wpaść do wody. A biorąc pod uwagę jego sytuację, mogło by to dla niego być śmiertelnie niebezpieczne. Do operacji zdjęcia beczki z głowy niedźwiedzia wykorzystano liny. Po czterech godzinach walki udało się wydobyć zwierzę z potrzasku. Niedźwiedź brunatny, który w Chinach jest zwierzęciem chronionym, szukał w beczce najprawdopodobniej jedzenia.
Leszek Krowicki pod obstrzałem. Iwona Niedźwiedź: Nie widzę żadnego stylu

Leszek Krowicki pod obstrzałem. Iwona Niedźwiedź: Nie widzę żadnego stylu

Inne
- Reprezentacja Polski w ciągu trzech lat nie osiągnęła żadnego stylu. Trener Leszek Krowicki nie pokazał drogi, którą chce podążać. Gra naszej drużyny jest dziełem przypadku - mówi była reprezentantka Polski w piłce ręcznej Iwona Niedźwiedź. Biało-Czerwone przegrały dwumecz z Serbkami i nie zagrają w grudniowych mistrzostwach świata.
Strach przed meczem z Izraelem.

Strach przed meczem z Izraelem. "Presja jest ogromna"

Inne
- Boję się tych spotkań. Presja na kadrze jest ogromna - mówi przed ostatnimi meczami eliminacji mistrzostw Europy była reprezentantka Polski w piłce ręcznej Iwona Niedźwiedź. Biało-Czerwoni zagrają z Kosowem (12.06) i Izraelem (16.06) bez kontuzjowanych Macieja Gębali, Tomasza Gębali, Michała Daszka. Dwaj ostatni to liderzy drużyny Patryka Rombla.
Leszek Krowicki na wylocie.

Leszek Krowicki na wylocie. "Czas na trenera zza granicy"

Sport
- Chciałabym, aby reprezentację Polski poprowadził szkoleniowiec zagraniczny. Z grona Polaków, których nazwiska pojawiają się na trenerskiej giełdzie, najbardziej podoba mi się pomysł z Robertem Lisem - mówi była reprezentantka Polski w piłce ręcznej Iwona Niedźwiedź.
Wyrok na Leszka Krowickiego.

Wyrok na Leszka Krowickiego. "To były stracone lata"

Inne
- Mam nadzieję, że to koniec pracy trenera Leszka Krowickiego z drużyną narodową - mówi była reprezentantka Polski w piłce ręcznej Iwona Niedźwiedź. Biało-Czerwone przegrały dwumecz z Czarnogórą i straciły szanse na udział w mistrzostwach świata.
Głodny niedźwiedź domaga się przekąsek

Głodny niedźwiedź domaga się przekąsek

Ciekawostki
Rosja. Oswojony niedźwiedź "zapukał" do drzwi. Czekał aż jego właściciel przyniesie mu jedzenie. Chciał być także zabrany na spacer. Ewidentnie nie dawał za wygraną.
Bezmyślny turysta. Nagranie z Rosji

Bezmyślny turysta. Nagranie z Rosji

Ciekawostki
Grupa Rosjan w pobliżu miejscowości Malka na Kamczatce spotkała niedźwiedzia. Jeden z mężczyzn postanowił wysiąść z auta i podejść do dzikiego drapieżnika. Wyglądało na to, że niedźwiedź niespecjalnie przejmuje się chojrakiem. Jednak gdy tylko Rosjanin się odwrócił, zwierzę zaczęło go gonić. Pamiętajcie, niedźwiedzie to nie słodkie misie. Mogą zaatakować. Nie wolno wtedy uciekać. Trzeba spokojnie wycofać się z terenu zwierzęcia.
Safari po Szwedzku

Safari po Szwedzku

Ciekawostki
Kierowca samochodu w Szwecji nagrał niebywałą scenę. Nagle na jezdnię wybiegł łoś, a potem niedźwiedź, który ewidentnie przestraszył się samochodu. Wszystko udało się nagrać.
Niedźwiedzie się wybudzają

Niedźwiedzie się wybudzają

Polska
Spacer o 4. nad ranem? Bieszczadzkie niedźwiedzie powoli wybudzają się ze snu zimowego. Oto dowód. Kamery w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Wołosan nagrały pewnego intruza. Okazał się nim spokojnie spacerujący przed budynkiem niedźwiedź. Wideo opublikował jeden z pracowników bieszczadzkiego ośrodka w Cisnej.

"Grześ" z Białegostoku już nie śpi. Woli hamak zamiast gawry

Ciekawostki
W białostockim Akcencie ZOO wybudził się z zimowego snu niedźwiedź brunatny. Nagranie z wybiegu opublikowało na swojej stronie internetowej Radio Białystok. Kierownik ogrodu, Anna Jaroszewicz, tłumaczyła w rozmowie z Radiem, że "Grześ" był cyrkowym zwierzęciem. Był więc czas, kiedy niedźwiedź, wcale nie zasypiał. Jaroszewicz dodała, że nie należy martwić się, że "Grześ" już nie śpi. W końcu nadchodzi wiosna i pojawiły się już pierwsze przebiśniegi.
Tak trzeba korzystać z zimy. Weź przykład z niedźwiedzia

Tak trzeba korzystać z zimy. Weź przykład z niedźwiedzia

Ciekawostki
Mieszkający w zoo w Buffalo, USA, niedźwiedź polarny o imieniu Sakari, ucieszył się z opadów śniegu. Podczas, gdy większość zwierząt chowa się do środka, miś polarny spędza czas na zewnątrz, pływając w zimnej wodzie.

"Czemu ty nie śpisz?". Leśnik nagrał "rozmowę" z niedźwiedziem

Ciekawostki
Zazwyczaj o tej porze niedźwiedzie śpią. Kazimierz Nóżka, leśniczy z Polanek, spotkał jednak w Bieszczadach niedźwiedzia "Grzesia". Zabawne wideo, na którym leśniczy pyta niedźwiedzia, dlaczego nie śpi, opublikowało na swoim funpage'u na Facebooku Nadleśnictwo Baligród. Nagranie już pokochali internauci. W ciągu niespełna 24 godz. na obejrzało je blisko 100 tys. osób.
Zawsze zamykaj drzwi od samochodu. Oto dlaczego

Zawsze zamykaj drzwi od samochodu. Oto dlaczego

Ciekawostki
Pewna para z Karoliny Północnej (USA) miała ostatnio okazję przekonać się, że drzwi do samochodu zawsze warto zamykać na klucz. Odwiedzali rodzinę i zostawili auto na podjeździe. Kobieta w pewnym momencie zauważyła, że drzwi są otwarte. Podeszła więc do auta i je zamknęła. Wtedy okazało się, że w środku uwięziła niedźwiedzia. Mąż kobiety chciał ułatwić zwierzęciu opuszczenie auta, więc podbiegł i otworzył drzwi. Zanim jednak niedźwiedź się zorientował, wybił szybę i wyszedł przez okno. Całe zdarzenie nagrali właściciele samochodu.
Zwierzę pozostawiło bałagan w aucie

Zwierzę pozostawiło bałagan w aucie

Styl życia
Biuro szeryfa hrabstwa Jefferson w amerykańskim stanie Colorado opublikowało film przedstawiający niedźwiedzia tkwiącego w pojeździe. Gdy tylko udało się otworzyć samochód, niedźwiedź uciekł. Ale zwierzę pozostawiło po sobie wielki bałagan! Doszczętnie zniszczyło wnętrze pojazdu.
Gonił ich niedźwiedź. Nagranie z kamerki

Gonił ich niedźwiedź. Nagranie z kamerki

Styl życia
Było blisko! Dwaj rowerzyści jechali w lesie na Słowacji. Nagle prosto na nich wyskoczył niedźwiedź, który zaczął ich gonić. Cudem uniknęli tragedii. Wszystko nagrała kamerka zamontowana na jednym z rowerów.
poprzednie1 2 3 4 następne