Wyniki wyszukiwania dla:

nessie

Liczba wyników: 3

Zbadali DNA Loch Ness. Dokonali zaskakującego odkrycia

Zbadali DNA Loch Ness. Dokonali zaskakującego odkrycia

Ciekawostki
Od kilkunastu miesięcy naukowcy badają DNA znajdujące się w jeziorze Loch Ness w Szkocji. Wyniki już miały być znane, ale ich publikacja nieco się opóźnia. Prof. Neil Gemmell z Uniwersytetu w Otago, postanowił więc udzielić zaskakującego wywiadu "The Scotsman". Naukowiec zdradził dziennikowi, że zespół badaczy przeanalizował wszystkie główne hipotezy na temat potwora z Loch Ness. Dodał, że trzy z nich wydają się niewiarygodne, ale jedna jest całkiem prawdopodobna. Gemmell sugeruje, że potwór jest jesiotrem lub ogromnym sumem. Badania DNA Loch Ness mają na celu opracowanie organicznego profilu szkockiego jeziora. Naukowcy wykorzystują do tego stosunkowo nową technikę nazywaną próbkowaniem środowiskowym. Pozwala ona na identyfikację i śledzenie zwierząt bez szkody dla nich i bez ingerencji w ich życie. Do tej pory zespół odkrył już 15 gatunków ryb i 3000 gatunków bakterii. Nessie to mityczny stwór mieszkający rzekomo w szkockim jeziorze. Pierwsze wzmianki o nim mają ponad 1300 lat.
Nessie. Kolejny dowód na istnienie legendarnego zwierzęcia?

Nessie. Kolejny dowód na istnienie legendarnego zwierzęcia?

Ciekawostki
Brytyjski historyk i przewodnik Ricky D Phillips twierdzi, że ma nowe zdjęcie Nessie. Mężczyzna prowadził imprezę nad jeziorem Loch Ness. W trakcie wycieczki po okolicy zrobił zdjęcie tajemniczemu stworzeniu. W rzece Oich przy Loch Ness, Phillips zauważył szare stworzenie z głową wielkości piłki do rugby Szyja stworzenia miała ok. 1 m długości, a jego głowa wyglądem przypominała ptaka.
Tajemnicze truchło na plaży w USA

Tajemnicze truchło na plaży w USA

Ciekawostki
Czy to możliwe, żeby potwór z Loch Ness wypłynął na plaży w stanie Georgia? - takie żarty pojawiły się po tym, jak pewien Amerykanin zrobił zdjęcie czemuś, co zauważył na plaży. Truchło miało ok. 1,5 metra długości i długą szyję. W sieci zaczęły mnożyć się hipotezy. Zwłaszcza, że miasteczko Darien, gdzie znaleziono "potwora", słynie ze swojej wersji "Nessie". Urzędnicy ze Służby Połowu i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych znają wytłumaczenie dla dziwnego znaleziska. Najpewniej jest to truchło morskiego zwierzęcia w zaawansowanym stadium rozkładu. Na przykład rekina.Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl