Wyniki wyszukiwania dla:

negocjacje

Liczba wyników: 74

Kompromitacja Pawła Kukiza. Publicyści wieszczą koniec jego kariery

Kompromitacja Pawła Kukiza. Publicyści wieszczą koniec jego kariery

Polityka
- Absolutny hit – tak w programie #Newsroom Kamila Baranowska z „Do Rzeczy” oceniła jeden z postów Pawła Kukiza. - Trwają negocjacje, targi koalicyjne, a tymczasem on pyta swoich sympatyków na Facebooku, z kim powinien pójść do wyborów, bo sam nie może się zdecydować. To jest kompletnie niepoważne i pokazuje, że Paweł Kukiz jest kompletnie pogubiony. Tak się nie robi polityki – oceniła publicystka. Dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski stwierdził, że jego zdaniem lider Kukiz’15 „powoli kończy swoją karierę polityczną”. Jak dodał, „Kukiz najpierw przez lata atakował PSL, a teraz się do niego łasi i przeprasza”.
Budżet UE wciąż nieznany. Rząd zapowiada walkę o każdą złotówkę

Budżet UE wciąż nieznany. Rząd zapowiada walkę o każdą złotówkę

Finanse
- To najtrudniejsze negocjacje budżetowe w dziejach Unii Europejskiej - mówi money.pl Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Nad Polską wciąż wisi widmo utraty miliardów złotych - głównie przez Brexit oraz nowe priorytety UE. Jerzy Kwieciński przyznaje, że gra o środki zacznie się na nowo, gdy pojawi się nowy skład Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. Tuż po wyborach na nowo zaczną się w UE spory o pieniądze. 
#11pytań do byłego negocjatora. Nie bez przyczyny mają ze sobą termos z herbatą

#11pytań do byłego negocjatora. Nie bez przyczyny mają ze sobą termos z herbatą

Styl życia
-Moje najdłuższe negocjacje trwały siedem godzin. Mężczyzna zabił córkę nożem, później chciał popełnić samobójstwo - mówi Dariusz Loranty. Były funkcjonariusz w rozmowie z Marianną Fijewską opowiada o tajnikach i największych mitach zawodu negocjatora policyjnego. 
Saryusz-Wolski o Tusku:

Saryusz-Wolski o Tusku: "Jest winien brexitu". Zawiódł, więc powinien odejść

Polska
- Donald Tusk i Platforma Obywatelska zdradzili swoje zasady. Walczyłem o pierwszą kadencję Tuska. To on zdradził swoje przyrzeczenie, że Polak idzie objąć tę funkcję, by walczyć o polskie interesy - mówił Jacek Saryusz-Wolski w "Racji Stanu". Ale to nie wszystko. Europoseł dodał: - Jest winien brexitu. To on powinien prowadzić negocjacje. Czego Wolski spodziewa się po Tusku, który 3 maja ma ogłosić swoje plany? Saryusz widzi polityka... na emeryturze. Według niego powinien odejść, bo zawiódł. - Żeśmy zostali zalani migracją. Nic nie zrobił. To jest stracona kadencja.
Michał Dworczyk, szef KPRM: dziękujemy Solidarności za konstruktywną postawę

Michał Dworczyk, szef KPRM: dziękujemy Solidarności za konstruktywną postawę

Wiadomości
- Mamy materiał do rozmowy z nauczycielami. Porozumienie mamy ze sobą i będziemy namawiać centrale związkowe do jego podpisania - oznajmił minister Michał Dworczyk udając się na kolejne negocjacje ze związkami zawodowymi nauczycieli. Szef KPRM dodał, że "dziękuje Solidarności za konstruktywną postawę". 
Strajk nauczycieli 2019. Tomasz Siemoniak ostro o Annie Zalewskiej

Strajk nauczycieli 2019. Tomasz Siemoniak ostro o Annie Zalewskiej

Wiadomości
- Oliwy do ognia dolewa fakt, że minister Zalewska, wicepremier Szydło, i pani Rafalska, które prowadzą negocjacje, są w kampanii wyborczej, za moment będą w PE. To szalenie dwuznaczne i irytujące, że Zalewska 1 września, gdy wszystkie złe skutki jej reformy uderzą w dzieci, nauczycieli i rodziców, będzie sobie siedziała w Brukseli - mówił Siemoniak w programie "Tłit". - Może będzie przyjmowała gratulacje? - pytał Marek Kacprzak.  Prawdopodobieństwo bliskie zeru. PiS ją chowa - nie prowadzi negocjacji, mediów (poza przychylnymi) unika. Jest totalnie skompromitowana. Wątpię, że chciałaby gdzieś stać pod szkołą. Pod moją lepiej niech nie przychodzi, bo rodzice powiedzą, co o niej myślą - dodał.

"No, chapeau bas!". Krzysztof Brejza kpi z Beaty Szydło

Polska
- Przemilczmy rolę Beaty Szydło. Nie wiemy, czym się zajmuje przez ostatnie miesiące, oprócz tego, że rozbiła kolejną kolumnę. Teraz wiemy przynajmniej, że jest i dostała jakieś zadanie. No, chapeau bas! - mówił Krzysztof Brejza w programie "Tłit", komentując negocjacje z nauczycielami. Pytany o wotum nieufności dla Anny Zalewskiej, wskazał, że PO czeka, aż upłynie termin od ostatniego wniosku. - Pani minister doprowadziła do niebywałego kryzysu w oświacie - podkreślił Brejza.
Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Rozmowy Beaty Szydło z nauczycielami. Jacek Sasin komentuje

Polska
Minister Jacek Sasin pytany był w programie "Tłit", dlaczego rozmowy z nauczycielami prowadziła Beata Szydło, a nie szefowa MEN Anna Zalewska. - To chyba dobrze. To pokazuje, że rząd bardzo poważnie traktuje sprawę ich oczekiwań. Wychodzi do nich wicepremier ds. społecznych, czyli osoba o stopień wyżej. Pokazujemy, że to nie negocjacje pozorowane, tylko faktyczne negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia - komentował. Sasin ocenił, że Szydło "nie poniosła żadnej klęski" - jest umówiona na kolejną turę rozmów 1 kwietnia. Pytany, czy została "przymuszona" do rozmów przez premiera, odpowiedział: "To było ustalone wiele dni temu. Uczestniczyłem w spotkaniu, na którym ustaliliśmy, że będzie reprezentować rząd. To naturalne, jest wicepremierem ds. społecznych, jeśli są społeczne konflikty, taka jest jej rola". Jak dodał, Szydło sama zaproponowała, że będzie stała na czele negocjacji.
Donald Trump powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla

Donald Trump powinien dostać Pokojową Nagrodę Nobla

Polska
Rozmowy między Donaldem Trumpem i Kim Dzong Unem zakończyły się wcześniej niż planowano. „Na szczycie przywódców USA i KRLD w Hanoi nie osiągnięto porozumienia" - ogłosił Biały Dom. Pijana kobieta wjechała w billboard propagujący trzeźwość. Po całym zdarzeniu kobieta uciekła z miejsca zdarzenia. 
Zmarzlik nie negocjojuje z prezesem Zmorą. Od tego jest ktoś inny

Zmarzlik nie negocjojuje z prezesem Zmorą. Od tego jest ktoś inny

Polska
Bartosz Zmarzlik opowiada, jak ważną rolę w jego teamie pełni mama i brat. To dzięki tym osobom żużlowiec Cash Broker Stali kompletnie nie martwi się o negocjacje kontraktowe i może w stu procentach poświęcić się treningom.
Co dalej z Brexitem?

Co dalej z Brexitem? "Konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii bez umowy są niewyobrażalne"

Finanse
Twardy Brexit nie jest w interesie Unii Europejskiej - zaznacza w programie "Money. To się liczy"  prof. Danuta Hübner, eurodeputowana Platformy Obywatelskiej. Czas na negocjacje jednak się skończył. Ale zegar wciąż tyka. – Do 29 marca 2019 muszą zakończyć się wszystkie procedury. Czeka nas długa procedura - podkreśla.
Szczyt w Katowicach.

Szczyt w Katowicach. "To będą bardzo trudne negocjacje"

Finanse
- Mam nadzieję, że szczyt w Katowicach przyniesie rzeczywiste rozwiązania - mówi Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego. Przypomina, że na szczycie w Paryżu w 2015 r. rządy zdecydowały, że doprowadzą emisję dwutlenku węgla do tego stopnia, że poziom temperatur nie wzrośnie więcej niż 2 st. - Deklarację działań mamy, ale w Katowicach państwa muszą powiedzieć, co konkretnie zrobią, by to osiągnąć. Mówimy więc o elektrowniach, redukcji emisji i energii odnawialnej. To będzie bardzo trudny szczyt - uważa Piotr Siergiej.
Sławomir Neumann drwi z Morawieckiego.

Sławomir Neumann drwi z Morawieckiego. "Powie, że koło wymyślił"

Polska
- Gdyby Morawiecki miał trochę przyzwoitości, to by podziękował Tuskowi za negocjacje ws. brexitu. Doskonale wiemy, jak były trudne i jaką rolę odegrał w nich Tusk - mówił Sławomir Neumann w programie "Tłit". - Morawiecki raczył już powiedzieć, że wynegocjował wejście do UE. Jak będzie dłuższa kampania, to powie, że koło wymyślił. Nie przywiązywałbym się do jego kłamstw. Nawet przez sąd został na nich złapany - dodał.

"Będzie strach wyjść z domu". Wojciech Skurkiewicz o podsłuchach

Polityka
Negocjacje w sprawie koalicji w sejmikach trwają. Podobno politycy PSL chodzą z dyktafonami, by mieć dowód na to, że PiS chce ich przekonać. - Niech działacze PSL zajmują się koalicjami, które zawiązują z PO. Jesteśmy w globalnej wiosce, gdzie każdy ma na każdego oko, każdy każdego nagrywa, będzie niedługo strach wyjść z domu - stwierdził w programie WP "Tłit" Wojciech Skurkiewicz.

"Głupia, szkodliwa, antypolska" wypowiedź Andrzeja Dudy o UE. Sławomir Neumann: to zakrawa o zdradę stanu

Polska
Nie milkną echa wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy w Leżajsku. Stwierdził m.in., że UE to "wyimaginowana wspólnota". Do sprawy odniósł się w programie "Tłit" poseł PO Sławomir Neumann. - UE dała nam 100 mld euro, otwarte granice, bezpieczeństwo, a prezydent mówi głupoty. To zakrawa o zdradę stanu, blokuje Polsce negocjacje w Europie nt. budżetu - komentował. Neumann przypomniał, że to kolejna niefortunna i nieprzemyślana wypowiedź prezydenta w ostatnich tygodniach. - Chyba ma emocjonalne problemy - sugerował. - Prezydent mówi to, co myśli naprawdę. Kaczyński z Morawieckim potrafią się pohamować. Andrzej Duda przez chwilę był szczery, zapomniał się. Głupia, szkodliwa, antypolska, wypowiedź, która wypycha nas z UE - podsumował Neumann.

"Premier tak nie powiedział". Zdumiewający komentarz Sasina

Polska
Minister Jacek Sasin komentował w programie "Tłit" wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że "sam negocjował" przystąpienie Polski do UE. Jego słowa spotkały się ze stanowczą reakcją ówczesnego premiera Leszka Millera. - Premier nic takiego nie powiedział, że sam negocjował - oznajmił Sasin. Jak stwierdził, niektórzy są "przewrażliwieni na swoim punkcie". - Leszek Miller chce tylko sobie przypisać zasługi. Byli główni negocjatorzy, ale to nie oznacza, że inni działali w próżni. Premier powiedział tylko, że prowadził negocjacje - sam, w sensie, że osobiście. Jak się ma złą wolę, to można zawsze się czepiać słówek. Dla mnie jest oczywiste, co premier miał na myśli - podsumował Sasin.
Paweł Kasprzak przeprasza Kornela Morawieckiego za incydent pod Sejmem

Paweł Kasprzak przeprasza Kornela Morawieckiego za incydent pod Sejmem

Polska
W środę protestujący pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście z budynku marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu. Padły okrzyki: "Będziesz siedział", "hańba", "zdrajca" oraz "precz z komuną". Parlamentarzysta opuścił Sejm dopiero po interwencji policji. - Chcę przeprosić Kornela Morawieckiego. To zachowanie było niestosowne (...) Zdarłem gardło, usiłując ich powstrzymać - komentował w programie "Tłit" Paweł Kasprzak z Obywateli RP. Nie zabrakło jednak gorzkich słów. - Kornel Morawiecki, owszem, siedział w więzieniu, ale kontestując porozumienia z władzą komunistyczną, zawarł je z klawiszami. Orzekł, że negocjacje w Magdalence były zdradą narodową, że komunistów powinno się powiesić. Powinien odpowiadać karnie. Ale z szacunku na jego wiek bym tego nie robił - mówił Kasprzak.
dr Jakub Borowski o budżecie unijnym:

dr Jakub Borowski o budżecie unijnym: "Pewnie wiele tutaj nie ugramy"

Finanse
- Ostateczna decyzja dotycząca kształtu budżetu unijnego będzie miała wpływ pośrednio na rating agencji Fitch. Musimy poczekać na to, jak się rozwiną negocjacje dotyczące budżetu. Pewnie wiele tutaj nie ugramy. Możemy troszkę podnieść tę kwotę, ale nie sądzę żebyśmy byli w stanie znacząco zmienić tę pierwotną propozycję KE - mówił w programie "Money. To się liczy"  dr Jakub Borowski, ekonomista z SGH.
Budżet UE. prof. Bugaj: nie mamy dobrej prasy, negocjacje będą trudne

Budżet UE. prof. Bugaj: nie mamy dobrej prasy, negocjacje będą trudne

Polska
- Mniej na pewno dostaniemy, pytanie ile mniej. Mnie się wydaje, że nie aż tak dużo mniej jak z tych pierwszych przymiarek wynika, bo tam będzie przepychanka. Nie mamy dobrej pracy w Unii i negocjacje z naszego punktu widzenia są trudne. Obawiam się, że może nam to zaszkodzić, bo te środki z Unii były przeznaczane przede wszystkim jednak na inwestycje - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Ryszard Bugaj z Polskiej Akademii Nauk.
Polka musiała przejść test ze znajomości polskiego na angielskiej granicy.

Polka musiała przejść test ze znajomości polskiego na angielskiej granicy.

Wiadomości
Pani Agata Gostyńska, która pracuje w organizacji przeprowadzającej negocjacje Brexitowe, miała trudności z dostaniem się do Anglii. Na granicy musiała zdać test ze znajomości języka polskiego. Jeden z czołowych brytyjskich naukowców zajmujących się nowotworami zasugerował, że wychowywanie dziecka w zbyt sterylnych warunkach, może mieć związek z zachorowaniami na białaczkę. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim. 
Bankructwa w budowlance.

Bankructwa w budowlance. "Jest moment na negocjacje"

Polska
- Jeśli będzie fala bankructw, a ta się zapowiada, to będzie kłopot. Będą place budów, które trzeba będzie zagospodarować. Trzeba będzie rozpisać nowe przetargi, a to trwa. Wygrają firmy, które już niekoniecznie zaproponują niskie ceny. Dlatego teraz jest taki moment istotny, żeby nastąpiły te negocjacje - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Grzelczak, prezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
poprzednie1 2 3 4 następne