Wyniki wyszukiwania dla:

nbp

Liczba wyników: 81

Podniesienie limitu płatności bez PIN opóźnione. Nowy termin: Drugi kwartał przyszłego roku

Podniesienie limitu płatności bez PIN opóźnione. Nowy termin: Drugi kwartał przyszłego roku

Polska
- Zgoda NBP dotyczyła wejścia w życie od kwartału, ale to data niefortunna, bo wchodzą wówczas inne regulacje. (…) Dlatego ze względu na bezpieczeństwo, we współpracy z bankami, mówimy o drugim kwartale przyszłego roku – mówi money.pl o podniesienie limitu transakcji bez PIN z 50 do 100 zł dyrektor biura Mastercard w Polsce Bartosz Ciołkowski. Równocześnie zapewnia, że wbrew informacjom o wyższej kwocie, mowa o zwiększeniu limitu do 100 zł.
Roman Giertych ma

Roman Giertych ma "radę" dla PiS. Łukasz Schreiber odpowiada

Polska
"Mam radę dla minister Zalewskiej i premier Szydło. Może NBP zgodziłby się pożyczyć dyrektor ds. wizerunku?" - zaproponował Roman Giertych. - Szkoda tracić czas na rozmowę o nie do końca niepoważnych osobach. Zasłynął żartem miesiąca, gdy stwierdził, że to Rostowski jest autorem 13. emerytury. Poczucie humoru go nie opuszcza - komentował minister Schreiber w programie "Tłit". Odniósł się również do słów Lecha Wałęsy, który zapowiedział, że odda świadczenie Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Niech odda na cele społeczne. 13. Emerytura to wyraz wdzięczności. Nie widzę powodu, dla którego miałoby to być źle odebrane - stwierdził Schreiber.
Leszek Miller o 13. emeryturze: oczywiście, że będę pobierał

Leszek Miller o 13. emeryturze: oczywiście, że będę pobierał

Wiadomości
Leszek Miller pytany o 13. emeryturę, oświadczył, że będzie pobierał dodatkowe pieniądze - Skoro rząd daje trzeba brać - dodał. Gość "Tłita" przyznał, że będzie to dla niego "duży zastrzyk pieniędzy". Były premier skomentował również upublicznione zarobki w NBP.
Były premier o nowych obietnicach PiS: Elektorat się nie zwiększy

Były premier o nowych obietnicach PiS: Elektorat się nie zwiększy

Polska
- Tam, gdzie chodzi o rozdawnictwo, to PiS jest dobry i szasta pieniędzmi. Niekiedy w sposób skuteczny, jak w przypadku 500 plus. Słowa złego Pan ode mnie nie usyszy na ten temat. 500 plus na pierwsze dziecko nie ma już uzasadnienia, to tylko kiełbasa wyborcza. Tymi dodatkowymi obietnicami elektoratu się nie zwiększy - mówił money.pl Marek Belka, były premier i szef NBP.
Burza po wpisie Wałęsy z

Burza po wpisie Wałęsy z "paniami" z NBP. Tak się tłumaczy

Polska
Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił kontrowersyjny wpis, nawiązujący do współpracownic prezesa NBP Adama Glapińskiego. - Jestem prostolinijny robotnik. Dlaczego nie pokazać czegoś śmiesznego? Niektórzy są obrażeni, bo nie wypada… W staraniu się, by Polsce dobrze służyć, wszystkie metody są dobre, byle nie przekraczały pewnych barier - tłumaczył w programie "Tłit". Dopytywany, czy nie żałuje, odparł: "Boję się tylko pana Boga i troszeczkę mojej żony. Piszę tak, jak jestem na 100 proc. przekonany. Prawdę i tylko prawdę".
NBP pozwie posła PO Krzysztofa Brejzę. Ewa Kopacz komentuje

NBP pozwie posła PO Krzysztofa Brejzę. Ewa Kopacz komentuje

Polska
Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Krzysztof Brejza zostanie pozwany za pomówienia i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię banku. - Mam nieodparte wrażenie, że żyjemy w czasach, gdzie sprawiedliwość kończy się tam, gdzie ktoś podniesie rękę na działaczy PiS. Tak nie może być. Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju. Prezes Glapiński mówi, że będzie pozywał za ujawnienie informacji, a jednocześnie sam nie próbuje wytłumaczyć sytuacji. To sprzyja poszukiwaniom, które poczynił poseł Brejza - komentowała Ewa Kopacz w programie "Tłit". - W całej sprawie z NBP nie chodzi tylko o personalne wynagrodzenia, które bulwersują. To wielki sprawdzian dla prezesa Kaczyńskiego, na ile jest mocny politycznie. Jak nie namówi Glapińskiego do dymisji, to znak, że przestał już panować nad tym środowiskiem - wskazała.
Paweł Szefernaker o NBP: dla mnie takie zarobki nie są normalne

Paweł Szefernaker o NBP: dla mnie takie zarobki nie są normalne

Polska
NBP ujawnił pensje dyrektorów. Martyna Wojciechowska, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP, zarabiała w 2018 roku blisko 50 tys. zł brutto na m/c. - Sektor bankowy jest dobrze wynagradzany od lat. Mi się to nie musi podobać, ale taka jest rzeczywistość. Dla mnie takie zarobki nie są normalne i dla wielu młodych ludzi w Polsce także. Ale sektor bankowy rządzi się swoimi prawami. Przez lata pensje w NBP nie były jawne, dzięki PiS są. Warto stawiać na jawność - komentował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker w programie "Tłit".
Afery wokół PiS. Leszek Miller komentuje

Afery wokół PiS. Leszek Miller komentuje

Polska
- Taśmy, konferencja bliskowschodnia, pensje w NBP... - to wszystko układa się w nieprzyjemny dla PiS ciąg. Nawet jeśli dziś nie ma ruchów w sondażach, to one będą. Na Jarosława Kaczyńskiego działa to bardzo deprymująco i przygnębiająco. Może tego nie widać - jest wiele lat w polityce i sprawia wrażenie człowieka, którego trudno poruszyć - ale w środku myśli sobie, że kłopoty dla PiS się zbliżają - mówił Leszek Miller w programie "Tłit". Zdaniem byłego premiera to właśnie straty wizerunkowe i polityczne są największym problemem PiS-u. Prognozuje, że w obszarze elektoratu wahającego się partia może stracić kilka procent poparcia.
Duda chce dymisji Kurskiego? Prezydencki minister odnosi się do plotek

Duda chce dymisji Kurskiego? Prezydencki minister odnosi się do plotek

Polska
Prezes Narodowego Banku Polskiego ma przekonywać prezydenta do zawetowania ustawy dot. jawności pensji w NBP? - To nie jest w ten sposób - mówi Andrzej Dera w programie "Tłit". - Decyzję podejmie prezydent. Będzie ona wynikała z własnych analiz - tłumaczy. Odniósł się także do plotek w PiS, że Andrzej Duda, strasząc, że zawetuje ustawę o TVP, chce dymisji Kurskiego. - To są tylko plotki - zapewnił. Dodał także, że nie wie, czy prezydentowi podoba się, jak zarządzana jest TVP czy nie. Sam też nie chciał oceniać Jacka Kurskiego. Tłumaczy, że nie ogląda telewizji. Informacje czerpie z internetu.

"To byłby strzał w stopę". Bartłomiej Sienkiewicz o NBP

Polska
Bartłomiej Sienkiewicz pytany był w programie "Tłit", czy prezes NBP Adam Glapiński będzie zabiegał u prezydenta o zawetowanie ustawy o ujawnieniu pensji w NBP. - To byłby strzał w stopę - nie tylko samemu sobie, ale i całemu obozowi rządzącemu. Mam nadzieję, że do tego stopnia instynkt samozachowawczy Glapińskiego nie uległ zniszczeniu, bo to czyniłoby z nas republikę bananową. I tak to, co się dzieje w Polsce, zaczyna przybierać operetkowy wymiar - komentował.
Marek Jakubiak skomentował zarobki Gronkiewicz-Waltz w NBP

Marek Jakubiak skomentował zarobki Gronkiewicz-Waltz w NBP

Polska
40 tys. zł - tyle Hanna Gronkiewicz zarabiała 20 lat temu jako prezes NBP. Kwotę ujawniła kilka dni temu w programie "Tłit". Do sprawy, również na antenie WP, odniósł się poseł Marek Jakubiak. - 20 lat temu 40 tys. zł to był majątek - podkreślił. - Ta nonszalancja będzie elementem programu naszej partii, na ukończeniu jest budowa siatki płac dla Rzeczpospolitej - dodał. Dopytywany, ile powinien zarabiać prezes NBP, odparł: "To musi być akceptowalne przez społeczeństwo. Mamy minimalną pensję. Jej wielokrotność powinna być zarobkami premiera czy ministra".
Gronkiewicz-Waltz ujawniła, ile zarabiała w NBP. Reakcja Jacka Sasina

Gronkiewicz-Waltz ujawniła, ile zarabiała w NBP. Reakcja Jacka Sasina

Polska
Hanna Gronkiewicz-Waltz ujawniła kilka dni temu w programie "Tłit", że 20 lat temu zarabiała jako prezes NBP ok. 40 tys. zł. Co na to Jacek Sasin? - 20 lat temu 40 tys. zł to była bardzo wysoka pensja, znacznie wyższa niż dzisiaj - wskazał szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Dopytywany o zarobki obecnego prezesa i jego dyrektorek, odpowiedział: "Obawiam się, że te 65 tys. zł to więcej niż zarabia prezes. Ale o tym dowiemy się, gdy wejdzie w życie przygotowana przez PiS ustawa". 
Hanna Gronkiewicz-Waltz ujawniła, ile zarabiała jako prezes NBP

Hanna Gronkiewicz-Waltz ujawniła, ile zarabiała jako prezes NBP

Polska
- To było 20 lat temu, dokładnie nie pamiętam, ale ok. 40 tys. zł miesięcznie. Ze wszystkim - tak Hanna Gronkiewicz-Waltz zareagowała w programie "Tłit" na pytanie, ile zarabiała jako prezes NBP. Przyznała, że były przypadki, że ktoś zarabiał więcej, ale nie w administracji, marketingu czy komunikacji. Jak powiedziała Gronkiewicz-Waltz, byli to specjaliści z nadzoru bankowego, z zakresu polityki pieniężnej, którzy zajmowali się rozliczeniami i nowymi technologiami. 
Jackowski odgryzł się Glapińskiemu.

Jackowski odgryzł się Glapińskiemu. "Ja nie mam nic do ukrycia"

Polska
- Te oświadczenia mnie nie satysfakcjonują – powiedział senator PiS Jan Maria Jackowski. Polityk zamierza zająć stanowisko ws. odpowiedzi prezesa NBP Adama Glapińskiego na jego interpelację. - Uważam, że niepoważne traktowanie wyborców, w imieniu których podjąłem tę interwencję, i ironizowanie i te drobne złośliwości świadczą nie najlepiej o prezesie Narodowego Banku Polskiego – dodał. I przyznał, że "jest mu przykro” ze względu na "nieprofesjonalne” zachowanie Glapińskiego. – Chyba w ten sposób daje do zrozumienia, że najwyraźniej ma w tej sprawie coś do ukrycia – uznał. Odniósł się również wprost do przytyku Glapińskiego w jego kierunku. Prezes NBP przypomniał, że Jackowski został sfotografowany nago na plaży. – Bardzo miłe słowa, ja rozumiem, że jest to pochwała, ze jestem zwolennikiem jawności i w przeciwieństwie do pana prezesa najwyraźniej nie mam nic do ukrycia – uznał. 
Ustawa o NBP.

Ustawa o NBP. "30 dni po uchwaleniu wybuchnie wielki skandal"

Polska
- Widać, że prezes Adam Glapiński bardzo niechętnie wykona ustawę, która się zbliża, i która ujawni wszystkie zarobki w NBP na wszystkich stanowiskach. Dowiemy się, jakie było rozpasanie za czasów Gronkiewicz-Waltz, Balcerowicza, Belki, jak NBP był drenowany. 30 dni po uchwaleniu ustawy wybuchnie wielki skandal - stwierdziła posłanka PiS Joanna Lichocka w programie "Tłit". Dopytywana o przyszłość Glapińskiego, wskazała, że skrócenie jego kadencji byłoby wbrew konstytucji. - Adam Glapiński może być spokojny o swoje stanowisko - oznajmiła Lichocka.
Skrupulatne kontrole w NBP i KNF

Skrupulatne kontrole w NBP i KNF

Polska
- Jesteśmy w trakcie kontroli budżetowej w NBP i KNF. Szczegółowo analizujemy na przykład umowy zewnętrzne, czyli np. umowy z kancelariami prawnymi, które były podpisywane przez obie instytucje. Sprawdzamy, czy wysokość tych kosztów nie odbiega od pewnego ogólnie przyjętego standardu i czy kompetencje tych kancelarii nie pokrywają się z zakresem zadań, jakie wykonują pracownicy tych instytucji - mówił w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli. Jak dodał, NIK nie będzie przyglądała się działalności spółki Srebrna, bo nie ma do tego kompetencji.
Janusz Piechociński o zarobkach w NBP

Janusz Piechociński o zarobkach w NBP

Polska
Wysokość pensji prezesa i wiceprezesa NBP mają być ustalane na tej samej podstawie, jak w przypadku kierowniczych stanowisk w państwie - głosi nowa ustawa przyjęta przez Sejm. Jakie niesie ryzyka? - To, co wydarzyło się wokół współpracowniczek Adama Glapińskiego, pokazało, że po długim okresie postu i bycia poza władzą, ta ekipa polityczna przyjęła formułę "teraz my". I to widać, gdzie tylko się da - mówił w programie "Money. To się liczy" Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL. - Świetni eksperci w banku centralnym nie powinni zarabiać mniej niż w prywatnych bankach. Jeśli tak nie będzie, to sektor prywatny będzie ich wysysał - dodał.
Borys Budka odpowiada Gowinowi ws. NBP

Borys Budka odpowiada Gowinowi ws. NBP

Polska
Jarosław Gowin oznajmił w programie "Tłit", że "szlag go trafił", gdy dowiedział się o zarobkach w NBP. - Patrzę z zażenowaniem na tego typu wypowiedzi. To tak, jak Gowin głosuje, ale się nie uśmiecha. Gdyby rzeczywiście był tak zbulwersowany, już dawno porzuciłyby ten obóz - komentował Borys Budka (PO). Jak dodał, przegłosowana ustawa niczego nie naprawia. - To wstyd, że obóz Zjednoczonej Prawicy nie potrafił wymóc na prezesie Glapińskim, żeby tę sprawę honorowo rozwiązać - pokazać, do jakich kominowych płac dochodziło w NBP. Zagrał na nosie Kaczyńskiemu - dodał.
Jarosław Gowin o zarobkach w NBP: szlag mnie trafił

Jarosław Gowin o zarobkach w NBP: szlag mnie trafił

Polska
Jarosław Gowin pytany był w programie "Tłit", co czuje, gdy czyta, że niektórzy w NBP zarabiają 65 tys. zł. - Szlag mnie trafił, jak usłyszałem o tych zarobkach. Żeby była jasność - nie rażą mnie bardzo wysokie zarobki prezesa NBP. On stoi na czele instytucji, która odpowiada za bezpieczeństwo ekonomiczne milionów Polaków. Ale zarobki dyrektorów powinny być skorelowane z poziomem zarobków na wolnym rynku. Wydaje się, że w tej instytucji są one powyżej - skomentował wicepremier.
Leszek Balcerowicz o NBP: dwór absolutnych monarchów

Leszek Balcerowicz o NBP: dwór absolutnych monarchów

Polska
- To, że taka ustawa jest potrzebna, to wyraz patologii. Nic nie stoi na przeszkodzie, by Glapiński to zrobił. Byłem szefem NBP przez 6 lat, nie przypominam sobie, by prawo mnie w takich działaniach krępowało. Glapiński zasłania się bezpodstawnie - stwierdził Leszek Balcerowicz w programie "Tłit", komentując ustawę o jawności zarobków w NBP. - To, co Glapiński zrobił z NBP, przypomina dwór absolutnych monarchów. Aż żal patrzeć - dodał.
Tadeusz Cymański o zarobkach w NBP: oburzają, ale to nie powód, by psy wieszać na PiS-ie

Tadeusz Cymański o zarobkach w NBP: oburzają, ale to nie powód, by psy wieszać na PiS-ie

Polska
- My faktom nie zaprzeczamy. Nie jestem typem człowieka, ani PiS, żeby udawać Greka i się wyrzekać, że z kimś byłem, kogoś znałem, o kimś mam dobre zdanie... Znam Glapińskiego. Nikt nie będzie kwestionował, kto kogo proponował, wybierał i zatwierdzał, ale próba wciskania tego dziecka w brzuch, łączenia pępowiną z Glapińskim, cała jazda wokół NBP, skakanie na ludzi zanim sprawa jest zakończona... - mówił poseł PiS Tadeusz Cymański w programie "Tłit", komentując aferę wokół NBP. - 65 tys. zł dla kierowniczki departamentu pana nie oburza? - dopytywał Marek Kacprzak. - Oburza. Bardzo. Ale to nie powód, by psy wieszać na PiS-ie, tylko wyjaśnić tę sprawę i zrobić porządek. W tym jesteśmy lepsi - odpowiedział Cymański.
poprzednie1 2 3 4 następne