Wyniki wyszukiwania dla:

nauczyciele

Liczba wyników: 104

Reforma edukacji. Będzie strajk o pracę i podwyżki dla nauczycieli

Reforma edukacji. Będzie strajk o pracę i podwyżki dla nauczycieli

Finanse
- My widzimy, że podwyżkę sfinansują sobie sami nauczyciele np. poprzez likwidację dodatku wiejskiego, który to otrzymują zatrudnieni w placówkach na terenie miast poniżej 5 tys. mieszkańców - tak propozycję podwyżek dla nauczycieli skomentował w #dzieńdobryWP Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. 31 marca planowany jest ogólnopolski strajk w oświacie. Tego dnia nauczyciele nie pójdą do szkół, protestując przeciwko reformie edukacji i braku podwyżek.
Julia Wróblewska szykuje się do matury.

Julia Wróblewska szykuje się do matury. "Nauczyciele są wyrozumiali"

Gwiazdy
Julia Wróblewska w tym roku zdaje maturę. Aktorka, którą spotkaliśmy na pokazie Bizuu, opowiedziała o przygotowaniach do egzaminu i łączeniu nauki z pracą. Czy nauczyciele dają młodej gwieździe taryfę ulgową?
Pomysł na biznes: Podłoga interaktywna

Pomysł na biznes: Podłoga interaktywna

Finanse
- To pierwszy produkt w Polsce i na świecie, który połączył funkcję rozrywkową, rehabilitacyjną i edukacyjną - mówi o "Magicznym dywanie" Maciej Mazurkiewicz, współwłaściciel firmy Funtronic. Jego pomysł na biznes to interaktywne urządzenie z zestawem  zabaw ruchowych w terapii dla dzieci lub osób starszych. Produkt stworzyło dwóch inżynierów i specjalista od edukacji. W ciągu dwóch lat firma stała się liderem w swojej branży, a polski produkt jest dostępny na 10 europejskich rynkach. Skąd pomysł na taki biznes? - Z miłości do dzieci. Spotkaliśmy się we trzech w 2014 roku. Postanowiliśmy stworzyć produkt, który będzie łatwy w obsłudze, którego nauczyciele nie będą się obawiali, a który będzie wnosił coś konkretnego w sam proces edukacji. I tak powstał Magiczny dywan - wspomina współwłaściciel. Koszt pierwszej inwestycji wyniósł 200 tys. zł. Kolejne środki firma pozyskała z Unii Europejskiej. Było to 200 tys. euro. W 2015 roku przedsiębiorstwo sprzedało ok. 100 sztuk swojego urządzenia. W 2016 roku - już ponad 1,5 tys. sztuk. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Mateusz Gessler:

Mateusz Gessler: "We Francji w szkole uczą seksu. Uczysz się, jak dać przyjemność!"

Gwiazdy
W przyszłym roku do kin trafi film Sztuka kochania - historia Michaliny Wisłockiej w reżyserii Marii Sadowskiej. Przy okazji produkcji powstała kampania "Kochanie to sztuka", która ma zachęcić ludzi do swobodnego rozmawiania o swojej seksualności i wyrażania swoich potrzeb. Mateusz Gessler jest jedną z twarzy kampanii. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, jakie są różnice w edukacji seksualnej między Polską, a Francją.We Francji uczysz się, jak dać przyjemność, żeby ją dostać. Nauczyciele w szkole nie tylko uczą stosunku seksualnego, technicznie, żeby zrobić dziecko, ale zaczynają ci otwierać drogę do myślenia. Szkoły uczą, że seks nie jest rzeczą złą, tylko bardzo dobrą. To rzecz emocjonalna, że trzeba o tym rozmawiać. Że nie można podchodzić tylko do tego samemu, żeby rozumieć partnera też. Mam wrażenie, że w Polsce jest to samolubne, że uprawiając seks myśli się tylko o sobie.
14-latek pobity w toalecie walczy o życie. Nauczyciele nie wezwali karetki!

14-latek pobity w toalecie walczy o życie. Nauczyciele nie wezwali karetki!

Wiadomości
14-letni chłopiec walczy o życie na oddziale intensywnej terapii szpitala w Koninie. Gimnazjalista został pobity w szkolnej toalecie przez starszych o rok uczniów. Nieoficjalną przyczyną brutalnego pobicia był najprawdopodobniej "rewanż" za faul podczas ostatniego turnieju piłkarskiego.
Wszystkiego najlepszego drodzy nauczyciele!

Wszystkiego najlepszego drodzy nauczyciele!

Polska
Dzień nauczyciela to idealna okazja, żeby okazać wdzięczność za trud nauki. My przypominamy, że nauczyciele to też ludzie i czasem zdarzają się im różne wpadki.
Dzień nauczyciela. W tle skutki reformy oświaty

Dzień nauczyciela. W tle skutki reformy oświaty

Polska
Jedni grożą strajkiem w szkołach przeciwko "antyuczniowskiej" reformie oświaty i zwolnieniom 45 tys. nauczycieli, a drudzy stawiają na rozmowy z rządem i chcą nawet rocznych odpraw za dobrowolne odejście z pracy i przywrócenia wcześniejszych emerytur. Dzień Nauczyciela, jak niemal co roku, staje pod znakiem podziałów w polskiej oświacie, ale i sprzeciwu wobec reformy edukacji. A do tego - już niemal tradycyjnie - trwa dyskusja o zamrożonych od lat pensjach i przywilejach polskich pedagogów.
Chciał napisać maturę za brata. Sąd skazał obu na prace społeczne

Chciał napisać maturę za brata. Sąd skazał obu na prace społeczne

Polska
Dwóch braci zostało skazanych na pół roku prac społecznych po 20 godzin miesięcznie. Jeden z nich chciał pomóc starszemu bratu i poszedł za niego na egzamin maturalny z matematyki. Podał dowód osobisty, podpisał listę obecności i usiadł w ławce. Jednak nauczyciele zorientowali się, że chłopak nie jest tym, za kogo się podaje.
Broniarz: Zalewska powinna publicznie sprostować nieprawdziwe informacje. Proces jest brany pod uwagę

Broniarz: Zalewska powinna publicznie sprostować nieprawdziwe informacje. Proces jest brany pod uwagę

Polska
- Pani minister powinna publicznie sprostować nieprawdziwe informacje, jakoby protest ZNP był organizowany w porozumieniu z panem Mateuszem Kijowskim. Związek jest jedynym organizatorem tego przedsięwzięcia. Jeśli pani minister nie zamierza nas nas przeprosić, to w bardzo niekorzystnym świetle stoją jakiekolwiek rozmowy między ZNP a ministerstwem edukacji. Trudno rozmawiać z ministrem, który posługuje się nieprawdą i prowadzi oszczerczą kampanię wobec partnera społecznego. Ewentualny proces jest brany pod uwagę - oznajmił prezes ZNP Sławomir Broniarz w rozmowie z WP.
Dziś odbywają się protesty nauczycieli

Dziś odbywają się protesty nauczycieli

Polska
W szesnastu miastach wojewódzkich protestują nauczyciele. Nie zgadzają się na proponowaną przez rząd reformę oświaty. Związek Nauczycielstwa Polskiego nie zgadza się na likwidację gimnazjów i ponowne wprowadzenie ośmioletnich szkół podstawowych. Twierdzi, że na dzieciach "nie można eksperymentować". Reforma oświaty zakłada również przywrócenie szkół branżowych i techników, które zostały zlikwidowane przy ostatniej reformie, która miała miejsce w 1999 r.
Rząd da podwyżki nauczycielom. Ile zarobią w 2017 roku?

Rząd da podwyżki nauczycielom. Ile zarobią w 2017 roku?

Polska
Od 35 do 63 zł podwyżki otrzymają od stycznia przyszłego roku nauczyciele, co będziepierwszą zmianą na plus od pięciu lat. W tej sprawie do minister edukacji Anny Zalewskiej interweniował sam Jarosław Kaczyński. ZNP uważa, że "to nie podwyżka,tylko waloryzacja", a NSZZ Solidarność zapowiada walkę o "prawdziwe podwyżki".
Joanna Kluzik-Rostkowska u Żakowskiego: propozycja reformy edukacji PiS to skrajna nieodpowiedzialność

Joanna Kluzik-Rostkowska u Żakowskiego: propozycja reformy edukacji PiS to skrajna nieodpowiedzialność

Wiadomości
Joanna Kluzik-Rostkowska skomentowała w programie WP rozmowa rządową propozycję reformy edukacji. - Cała odpowiedzialność za skutki reformy ma być przerzucona na samorządy. I dlatego bardzo zależy minister edukacji, żeby stało się to w roku 2018, zaczęło w 2017 roku. Żeby podstawić samorządy pod ścianą - stwierdziła była minister edukacji w rozmowie z Jackiem Żakowskim.
#dziejesienazywo: etat nauczycielski jest dziś w cenie

#dziejesienazywo: etat nauczycielski jest dziś w cenie

Finanse
Nauczyciele chcą pracować w szkołach. Kulą u nogi i dla samorządów i dla nauczycieli jest dziś karta nauczyciela- mówi w #dziejesienazywo profesor Krzysztof Konarzewski były szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Niektórzy nauczyciele mogą liczyć na świadczenie kompensacyjne

Niektórzy nauczyciele mogą liczyć na świadczenie kompensacyjne

Finanse
Nauczyciele mogą skorzystać ze świadczenia kompensacyjnego. Otrzymają je, jeśli spełnią warunek dotyczący ogólnego stażu, w tym pracy nauczycielskiej, osiągną określony wiek i rozwiążą stosunek pracy. Wysokość świadczenia obliczana jest na nowych zasadach. Obecnie świadczenie kompensacyjne wynosi średnio blisko 2 tys. zł brutto, pobiera je ponad 5 tys. nauczycieli.
16-letnia Polka w paryskiej szkole baletu: żeby się dostać musiałam znać francuski

16-letnia Polka w paryskiej szkole baletu: żeby się dostać musiałam znać francuski

Gwiazdy
Szesnastoletnia Emilia Sambor jest pierwszą Polką, która uczy się w prestiżowej paryskiej szkole baletu, L'École de Danse de L'Opéra National de Paris. Rodzice zapisali ją do szkoły baletowej w wieku 4 lat, jak sami przyznają dla zabawy. Nauczyciele zorientowali się, że dziewczynka ma talent, stamtąd trafiła do profesjonalnej szkoły w Łodzi. Reprezentowała nasz kraj na międzynarodowych konkursach w Paryżu, czy Nowym Jorku już jako 12-latka. Otrzymała propozycje nauki w najlepszych szkołach baletowych na świecie - m.in. w Wiedniu, Monte Carlo, Paryżu. Wybrała tę ostatnią. Dzień Dobry TVN opowiedziała jak wygląda jej przeciętny dzień.
7-letni syn O.S.T.R. w teledysku: talent po ojcu, ambicję po matce

7-letni syn O.S.T.R. w teledysku: talent po ojcu, ambicję po matce

Muzyka
Wygląda na to, że starszy syn Ostrego pójdzie w ślady taty. Raper pochwalił się w sieci teledyskiem, w którym wystąpił 7-letni Jasiek. Utwór powstał w ramach szkolnego konkursu, jednak na nagraniu słyszymy tylko syna Ostrego. Raper już wcześniej zapowiadał: "Tylko poczekaj trzy lata a rozwali cię mój syn". Teraz dodaje: Chciałbym się pochwalić pracą konkursową szkoły podstawowej, do której uczęszcza mój starszy syn Jasiek! Nie ukrywam, jestem dumny z syna!!! Gdy miałem 7 lat to szkoła nie była tak interesująca, a poza nauką rządził Miś Uszatek i Pankracy. Z przyjemnością poszedłbym do takiej podstawówki, w której nauczyciele zachęcają swoich podopiecznych do kreatywności :) Nie mogę uwierzyć jak ten czas szybko leci!!! Jasiu jesteś mistrzem!!! O.S.T.R. Ma talent? Zobaczcie.
#dziejesienazywo Piotr Gliński: czwarta klasa to szok dla wielu dzieci

#dziejesienazywo Piotr Gliński: czwarta klasa to szok dla wielu dzieci

Polska
- Chcielibyśmy wydłużyć nauczanie początkowe, żeby czwarta klasa była łagodnym przejściem do poważnej podstawówki (...) W tej chwili czwarta klasa to jest szok dla wielu dzieci - oznajmił Piotr Gliński w programie #dziejesienazywo.
Rodzice wiązali upośledzonych braci

Rodzice wiązali upośledzonych braci

Polska
Podczas niezaplanowanej wizyty w rodzinie zastępczej, która opiekuje się upośledzonymi umysłowo braćmi, pracownicy PCPR-u natrafili na szokujący widok. 12-letni Tomasz i 14-letni Bogdan zamiast być w szkole leżeli skrępowani w swoich łóżkach w zamkniętym na klucz pokoju. Nauczyciele ze szkoły specjalnej, do której chodzą chłopcy, zgłaszali już wcześniej, że dzieci są zaniedbane, często mają siniaki. Mariusz i Jadwiga Z. usłyszeli zarzuty fizycznego znęcania się nad braćmi.
Matka włożyła synowi dyktafon do plecaka. Nagranie obiega Polskę

Matka włożyła synowi dyktafon do plecaka. Nagranie obiega Polskę

Polska
Zaklejała usta taśmą klejącą swoim pięcio- i sześcioletnim podopiecznym, wyzywała ich, groziła przywiązywaniem do ławki - takie metody wychowawcze przyjęła pewna nauczycielka w szkole podstawowej im. Polskiej Niezapominajki w Szczodrem (woj. dolnośląskie). Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z matek zaniepokojona zachowaniem syna, posłała go na lekcje z dyktafonem. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstało nagranie. Chłopiec rozpoczął szkołę we wrześniu ubiegłego roku. Materiał opublikowało w poniedziałek (9 marca) Radio Zet. Nauczycielka została zawieszona. - Prowadzimy postępowanie sprawdzające w tej sprawie - poinformował Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.
Nauczyciele wezwali policję do 9-latka

Nauczyciele wezwali policję do 9-latka

Społeczeństwo
To dziecko nie ma 15 ani 16 lat, żeby cztery osoby wzięły je, osaczyły i trzymały - mówi z oburzeniem Lilianna Gawin, matka 9-latka, który źle zachowywał się w szkole w Kębłowie. Nauczyciele nie chcieli zaczekać, aż kobieta dotrze na miejsce i sami wezwali policję. - Powiedziałam im, że nigdy im tego nie wybaczę, bo zrobili krzywdę mojemu dziecku - dodaje Lilianna Gawin.
poprzednie1 2 3 4 5 następne