Wyniki wyszukiwania dla:

nauczyciele

Liczba wyników: 105

"Kto nami rządzi?" Sienkiewicz: Rosjanie rozpętali coś w rodzaju III Wojny Światowej

Polska
Nauczyciele brali jego zeszyty "jak obślizgłą gadzinę" i mówili, że jego pradziadek by się w grobie przewracał. - Każdy z nas w rodzinie przez to przechodził - mówi były szef MSW  Bartłomiej Sienkiewicz. - Rosjanie rozpętali coś w rodzaju III Wojny Światowej tylko że w internecie. Nie trzeba wielkiej przenikliwości, żeby zauważyć że mechanizm stworzony przez Rosjan ingerencji w obce państwa jest. To się dzieje każdego dnia w Polsce - przekonuje w "Kto nami rządzi?". - Mniej się boję tradycyjnych szpiegów. To jest o wiele groźniejsze. Większość państw jest wobec tego bezradna - mówi gość Łukasza Mężyka. Mówi też, dlaczego jego "taśma" została publikowana jako pierwsza i dlaczego Polska "brunatnieje".
Wolne święta i wakacje. Prawda o pracy nauczycieli

Wolne święta i wakacje. Prawda o pracy nauczycieli

Finanse
- Mitem jest, że mamy dwa miesiące wakacji - mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Tłumaczy także, co się zmieniło w urlopach dyrektorów szkół
21 kwietnia nauczyciele będą manifestować w Warszawie

21 kwietnia nauczyciele będą manifestować w Warszawie

Finanse
Nauczyciele przyjadą do Warszawy manifestować swoje niezadowolenie z sytuacji w edukacji. Na razie nie będą organizować przemarszu przez miasto, jednak nie wykluczają bardziej radykalnych form protestu.
W dyskontach płacą lepiej niż w szkole. Uznana nauczycielka dorabiała w piekarni

W dyskontach płacą lepiej niż w szkole. Uznana nauczycielka dorabiała w piekarni

Finanse
- Znam nauczycielkę, której uczniowie byli laureatami olimpiad, a która dorabiała w piekarni - mówi Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego
Miał ból gardła, nauczyciele odesłali go do domu. Okazało się, że choruje na białaczkę

Miał ból gardła, nauczyciele odesłali go do domu. Okazało się, że choruje na białaczkę

Zdrowie
Miał ból gardła, nauczyciele odesłali go do domu. Okazało się, że choruje na białaczkę.Nie lekceważ nawet najmniejszych objawów! Obejrzyj wideo!        
Pan Lotto o edukacji seksualnej:

Pan Lotto o edukacji seksualnej: "Powinna być już w szkole podstawowej. Jesteśmy krajem bardzo zacofanym!"

Gwiazdy
Edukacja seksualna w szkołach pozawala na zmniejszenie liczby niechcianych ciąż oraz zwiększenie wiedzy o zdrowiu i zagrożeniach przemocy seksualnej. Ministerstwo Edukacji Narodowej ma jednak własną koncepcję przeciwdziałania zagrożeniom, zdaniem jego ekspertów antykoncepcja jest "przejawem niedojrzałości". W tej sprawie postanowił zająć głos Ryszard Rembiszewski. Pan Lotto stwierdził, że Polska pod względem przygotowania młodych ludzi do życia seksualnego jest zacofana. Jego zdaniem nauczyciele i rodzice uważają, że jeśli nie poruszą z dziećmi i nastolatkami tematu seksu, to ten nie będzie istniał.
Uczniowie wybrali ulubione przedmioty

Uczniowie wybrali ulubione przedmioty

Wiadomości
                                                                                                                                                                
Uczniowie i ich rodzice mają dość prac domowych.

Uczniowie i ich rodzice mają dość prac domowych. "To zrzucanie odpowiedzialności"

Styl życia
- Prac domowych jest za dużo, wykonujemy je mechanicznie, nauczyciel zrzuca na uczniów odpowiedzialność, bardzo rzadko są kreatywne i naprawdę nas rozwijają – skarżą się uczniowie w studiu WP Telewizja, komentując jeden z najbardziej gorących tematów w polskiej szkole. Do Ministerstwa Edukacji Narodowej ponownie trafił wniosek Rzecznika Praw Dziecka o to, by nauczyciele przestali obciążać dzieci nadmierną liczbą prac domowych. Co mają do powiedzenia młodzi licealiści, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak praca domowa wygląda w praktyce? Zobaczcie wideo!  
Sykut o nauczycielach: Niektórzy z nich nie powinni pracować z młodzieżą

Sykut o nauczycielach: Niektórzy z nich nie powinni pracować z młodzieżą

Gwiazdy
Paulina Sykut-Jeżyna przyznaje, że jako nastolatka lubiła się buntować i wyrażała to głównie swoim ubiorem i fryzurami. Dodaje również, że doświadczenia szkolne utwierdziły ją w przekonaniu, że nie każdy nauczyciel ma odpowiednie umiejętności aby pracować z młodzieżą.
Nauczyciele tracą pracę przez reformę

Nauczyciele tracą pracę przez reformę

Wiadomości
Samorządowcy ostrzegali, że w wyniku reformy edukacji w szkołach będą zwolnienia, zaś ministerstwo przekonywało, że nikt nie straci stanowiska, a wręcz potrzebne będą kolejne etaty. Okazało się, że w szkołach w mniejszych miejscowościach część nauczycieli musiała się zgodzić na mniejszy wymiar godzin lub odejść. Tylko na Podkarpaciu 19 osób złożyło pozew do sądu pracy.
Rekordowe sejmowe wakacje polityków. Posłowie niczym nauczyciele

Rekordowe sejmowe wakacje polityków. Posłowie niczym nauczyciele

Wiadomości
Aż 7 tygodni wakacji - z takiego wypoczynku skorzystają nasi parlamentarzyści. Posłowie wykorzystają 34 dni robocze wakacji, obywatel na etacie może liczyć na 20/26 dni urlopu w ciągu roku. Poseł w czasie miesiąca urlopu dostanie ok. 12 tys. zł brutto, a statystyczny obywatel zarobi śr. 4,5 tys. zł brutto miesięcznie. Parlamentarzyści wrócą do pracy za niemal dwa miesiące, tj. 12 września 2017 r.
Nauczyciele: nadal nie wiemy, co będzie

Nauczyciele: nadal nie wiemy, co będzie

Zdrowie
Rok szkolny 2016/2017 właśnie się zakończył. Mimo że wakacje dopiero się zaczęły, szkoły już szykują się na to, co będzie we wrześniu. Wtedy w życie wchodzi reforma oświaty. Jedyne, co jest pewne to to, że znikną gimnazja, a powstaną 8-letnie podstawówki. - Nadal zbyt mało jest konkretów. Te zmiany są za szybkie - mówi Katarzyna Nowak-Zawadzka, Nauczyciel Roku 2015. 
Prezenty dla nauczycieli

Prezenty dla nauczycieli

Wiadomości
Koniec roku szkolnego to wesoły czas nie tylko dla dzieci. Nauczyciele również wyczekują go z utęsknieniem. Zwyczajowo otrzymują od swoich uczniów różne podarunki, które mają im wynagrodzić włożony w naukę trud. Zobaczcie co to może być i ile kosztuje?
Skąd bierze się agresja wśród polskiej młodzieży?

Skąd bierze się agresja wśród polskiej młodzieży?

Psychologia
Dwie gimnazjalistki napadły na koleżankę na gdańskim Chełmnie. Na zatrważającym nagraniu zarejestrowanym przez dziewczynę, będącą świadkiem zdarzenia, widać, że brutalnie biły i kopały swoją rówieśniczkę. Choć sytuację miało obserwować kilkadziesiąt osób, to nikt nie pomógł bitej dziewczynie. Skąd tyle agresji, a także znieczulicy wśród współczesnej młodzieży? Jaką rolę w procesie wychowania mają do odegrania rodzice i nauczyciele? Komentuje psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska.
Agresywne gimnazjalistki przed sądem

Agresywne gimnazjalistki przed sądem

Wiadomości
Sprawczynie brutalnego pobicia w jednym z gdańskich gimnazjów zeznawały w poniedziałek przed sądem rodzinnym. Akty agresji zostały nagrane przez innych uczniów i udostępnione w Internecie. Okazało się, że to nie pierwszy tego typu incydent z udziałem tych dwóch czternastolatek. Śledczy badają również, czy nauczyciele i pracownicy szkoły dopełnili swoich obowiązków. 
Strajk nauczycieli bez sukcesu. Frekwencja poniżej oczekiwań ZNP

Strajk nauczycieli bez sukcesu. Frekwencja poniżej oczekiwań ZNP

Wiadomości
Nauczyciele zorganizowali strajk, ponieważ nie podoba im się reforma edukacji. Domagają się podwyżek oraz gwarancji zatrudnienia. Związek Nauczycielstwa Polskiego szacował, że w ogólnopolskim proteście weźmie 40-45 proc. szkół w całym kraju. Założenia okazały się zbyt optymistyczne - ostatecznie strajkowało ok. 37 proc. placówek.
Strajk nauczycieli - marzec 2017

Strajk nauczycieli - marzec 2017

Zdrowie
Dlaczego nie wszyscy nauczyciele strajkują? Co z postulatami? W studiu WP TV o proteście nauczycieli rozmawiają dyrektor liceum - Wiesław Włodarski i dyrektor szkoły podstawowej - Danuta Kozakiewicz.
Rozpoczął się strajk nauczycieli

Rozpoczął się strajk nauczycieli

Zdrowie
Dziś o 5.00 rano rozpoczął się w pierwszych placówkach oświatowych strajk pracowników szkół. Strajkują nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy administracyjni, woźni i kucharki.
W piątek strajk nauczycieli. Nie będą pracować

W piątek strajk nauczycieli. Nie będą pracować

Wiadomości
W piątek, 31 marca, będą strajkować nauczyciele ze wszystkich 16 województwach, w większości z nich od 7:30 do 15:30. Według szacunków ZNP w proteście przeciwko reformie edukacji weźmie udział od 40 do 45 proc. placówek edukacyjnych w Polsce. Nauczyciele przyjdą do pracy, jednak nie będą prowadzić lekcji.
Ksiądz spoliczkował gimnazjalistę.

Ksiądz spoliczkował gimnazjalistę. "To dobry uczeń. Nigdy nie sprawiał problemów!"

Wiadomości
W Łodzi ksiądz uderzył dziecko w twarz. Do incydentu doszło w trakcie rekolekcji dla gimnazjalistów. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, po wejściu do świątyni zrobił się bałagan, z opanowaniem którego problem miał ksiądz prowadzący rekolekcje. W pewnym momencie podszedł do ucznia siedzącego w pierwszej ławce, trzymającego puszkę z napojem i uderzył go w twarz. Moment uderzenia widzieli koledzy chłopaka. Do ciosu przyznaje się też sam duchowny. Matka uderzonego chłopca zawiadomiła policję o incydencie. Policja zebrała materiał dowodowy, ale to przestępstwo z oskarżenia prywatnego, więc od matki zależy, co będzie dalej - mówi funkcjonariuszka łódzkiej policji.Z kolei dyrektor gimnazjum Wojciech Ulatowski powiadomił kurię oraz kuratorium oświaty. Jak zaznacza, uderzony nastolatek jest dobrym uczniem, z którym nauczyciele nigdy nie mieli problemów. Ten uczeń jest wyjątkowo spokojnym dzieckiem. Nastolatek jest dobrym uczniem, nigdy nie sprawiał problemów. Według relacji świadków jego zachowanie nie było prowokujące, żeby w ten sposób ksiądz zareagował. Uważam, że jakiekolwiek zachowanie ucznia, nigdy nie usprawiedliwi tego, by stosować przemoc fizyczną. Sprawa i decyzje procesowe będą zależeć od matki chłopca. Może wnieść prywatny akt oskarżenia do sądu.  
Szkoły zrezygnują z prac domowych? W tej już ich nie ma

Szkoły zrezygnują z prac domowych? W tej już ich nie ma

Wiadomości
Reporterka Telewizji WP Karolina Jakobsche odwiedziła jedną ze szkół w podstawowych w Warszawie, w której od września dzieci nie mają zadawanych prac domowych. Niektórzy eksperci i nauczyciele twierdzą, że może to korzystnie wpłynąć na uczniów i jednocześnie nie zniechęcać ich do nauki.  Rzecznik praw dziecka napisał do minister edukacji Anny Zalewskiej i zaproponował, by we wszystkich placówkach w Polsce zastosować podobne rozwiązanie.