Wyniki wyszukiwania dla:

muzeum

Liczba wyników: 209

Transseksualistka w muzeum figur woskowych

Transseksualistka w muzeum figur woskowych

Styl życia
Figura transseksualistki po raz pierwszy znajdzie się w muzeum figur woskowych Madame Tussauds. Takie wyróżnienie otrzymała aktorka Laverne Cox. Odsłonięcie figury nastąpi 26 czerwca, przy okazji San Francisco Pride, czyli święta mniejszości seksualnych. Potem trafi na ekspozycję w lokalnym oddziale muzeum. - To dla mnie zaszczyt, szczególnie, że jestem czarnoskórą transseksualistką z klasy robotniczej - powiedziała Cox. Aktorka najbardziej znana jest z roli transseksualnej więźniarki Sophii w serialu "Orange is the New Black". Cox była pierwszą transseksualistką w historii amerykańskiej telewizji nominowaną do nagrody Emmy. (kg)
#dziejesiewpolsce: gang oszustów

#dziejesiewpolsce: gang oszustów

Polska
Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń. Informujemy o zatrzymaniu czterech członków gangu oszustów podatkowych, którzy wyłudzili od skarbu państwa setki milionów złotych. Mówimy o liście szefa FBI, który spotkał się z polskim ambasadorem w Waszyngtonie Ryszardem Schnepfem, by wyjaśnić sprawę swojej wypowiedzi w Muzeum Holocaustu. Donosimy także o tym, że w całej Polsce brakuje szczepionek przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi dla kilkuletnich dzieci.
Tunezyjczycy: nie jesteśmy terrorystami

Tunezyjczycy: nie jesteśmy terrorystami

Świat
- Tunezja nie jest państwem terrorystycznym - mówią uczestnicy marszu, który przeszedł ulicami Tunisu. Wzięło w nim udział tysiące Tunezyjczyków, a także przywódcy wielu krajów, w tym prezydent Bronisław Komorowski, prezydent Francji Francois Hollande i palestyński przywódca Mahmud Abbas.
Wstrząsające relacje uczestników zamachu

Wstrząsające relacje uczestników zamachu

Polska
Ludzie płakali w samolocie, przeżywali, bo strzelali do nich, widzieli trupy leżące na ziemi i krew na chodnikach. Spotkała ich straszna tragedia - mówi w rozmowie z WP Poldek Kublik z Halinowa o współpasażerach lotu do Polski, którzy przebywali w muzeum Bardo w Tunisie w czasie, gdy dokonano zamachu terrorystycznego. Inna z turystek opowiada o kobiecie, która w Tunezji spędzała podróż poślubną i w zamachu straciła męża. Grupa klientów biura podróży Itaka późnym wieczorem wróciła z Tunezji do Polski. Do osób, które bezpośrednio uczestniczyły w zajściu w stolicy Tunezji nie dopuszczono jednak prasy.
Duda otworzył

Duda otworzył "Muzeum Zgody Komorowskiego"

Wiadomości
Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda otworzył w sobotę w Warszawie "muzeum" Bronisława Komorowskiego. Według Dudy ekspozycja, która przypomina m.in. o zgodzie prezydenta na podwyższenie wieku emerytalnego, daje rzeczywisty obraz jego działań. Na ekspozycję składają się plansze, na których przypomniano podpisane przez obecnego prezydenta ustawy, a które - w ocenie autorów wystawy - szkodzą Polsce i Polakom.
Berg w Muzeum Powstania Warszawskiego

Berg w Muzeum Powstania Warszawskiego

Piłka nożna
Henning Berg odwiedził Muzeum Powstania Warszawskiego. Trener Legii był bardzo poruszony historią, którą usłyszał od przewodnika. - Ludzie, którzy walczyli przez 63 dni pokazali, jaki duch jest w Warszawie - powiedział Berg.
Tajemnice ludów Północy

Tajemnice ludów Północy

Podróże
Republika Ściborska to miejsce, gdzie samochodem można dojechać dopiero od niedawna, a telefony nie mają zasięgu. Dariusz „Biegnący Wilka” Morsztyn organizuje tu m.in. wyprawy psimi zaprzęgami, z biwakowaniem pod gołym niebem, a także prowadzi jedyne w Polsce eskimoskie muzeum.
Zlatan strzela w stylu karate

Zlatan strzela w stylu karate

Świat
Zlatan Ibrahimović lubi, gdy jest o nim głośno. Niedawno napastnik PSG doczekał się podobizny w paryskim muzeum figur woskowych, a w sobotnim spotkaniu 25. kolejki Ligue 1, nie po raz pierwszy w karierze, zdobył bramką w stylu karate. Efektowne było nie tylko samo trafienie Szweda, ale też gama tatuaży, które zaprezentował po strzeleniu gola nie bacząc na oczywistą w takim wypadku żółtą kartkę.
Królewski Festiwal Światła w Wilanowie

Królewski Festiwal Światła w Wilanowie

Polska
Feeria barw, niezwykłe spektakle świetlne, show laserowe i taneczne - to najmocniejsze, ale nie jedyne punkty bogatego programu III Królewskiego Festiwalu Światła w Wilanowie. Tegoroczne wydarzenie będzie miało szczególną oprawę ze względu na Walentynki.
Tajemnica sądu nad Jezusem [Pixel]

Tajemnica sądu nad Jezusem [Pixel]

Wydaje się, że tajemnica sprzed dwóch tysięcy lat została wreszcie rozwikłana. Archeolodzy z Izraelskiego Urzędu do spraw Zabytków prawdopodobnie zidentyfikowali miejsce, w którym Jezus usłyszał wyrok skazujący na ukrzyżowanie. Naukowcy dokonali tego przełomowego odkrycia podczas powiększenia terenu ekspozycji muzeum w Jerozolimie, mieszczącego się w Cytadeli Dawida w Starym Mieście.
Muzeum Prywatne Diabła Polskiego

Muzeum Prywatne Diabła Polskiego

Podróże
W Warszawie, w piwnicy jednego z bloków na Mokotowie, znajduje się wyjątkowe miejsce - Muzeum Prywatne Diabła Polskiego "Przedpiekle". Jego właściciel Wiktoryn Grąbczewski od ponad 50 lat zbiera diabły. Ma już ponad 1784 eksponatów. - U mnie każdy diabeł ma legendę, opowieść - wyjaśnił pan Wiktoryn.
Syrena z Fidżi [Pixel]

Syrena z Fidżi [Pixel]

Ciekawostki
Pierwsze informacje dotyczące Syrenki Fidżi pochodzą z 1822 roku. Oryginalny okaz spłonął. Jednak istniało więcej tego typu paranaukowych eksponatów. Paolo Viscardi, kustosz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie postanowił dokładnie zbadać, z czego został wykonany znajdujący się w jego zbiorach analogiczny eksponat.
Kopalnia złota to jej pasja

Kopalnia złota to jej pasja

Podróże
Muzeum w kopalni złota w Złotym Stoku do życia powołała Elżbieta Szumska. - Pasja, przygoda, ryzyko - tak mówi o swojej pracy. - Wielkim sukcesem jest sposób oprowadzania. Robimy to w sposób niekonwencjonalnie - zaznacza.
Zamach w Muzeum Żydowskim w Brukseli

Zamach w Muzeum Żydowskim w Brukseli

Sensacje
Belgijska policja poszukuje mężczyzny, który zastrzelił cztery osoby przed wejściem i wewnątrz Muzeum Żydowskiego w Brukseli. Według władz i służb atak miał charakter rasistowski. Trzy osoby zginęły na miejscu, a czwarta w szpitalu. Zamachowiec z plecakiem wysiadł z samochodu zaparkowanego niedaleko muzeum, podszedł do wejścia do budynku i otworzył ogień z kałasznikowa. (km)
Muzeum Czołgów w Kubince [Enigma]

Muzeum Czołgów w Kubince [Enigma]

Sensacje
W rosyjskiej miejscowości Kubinka, położonej ok. 60 km od Moskwy, znajduje się muzeum, które niegdyś było ośrodkiem badawczym technik pancernych. Dziś w jego zbiorach znajduje się wiele unikatowych egzemplarzy czołgów wykorzystywanych m.in. w II wojnie światowej.(km)
Ural Steel 2012

Ural Steel 2012

Technologia
Relacja z finału turnieju Ural Steel 2012 w grze World of Tanks. Odwiedziliśmy również muzeum czołgów w Kubince. (gg)
Plan Pabsta [Enigma]

Plan Pabsta [Enigma]

Sensacje
Gdyby Hans Frank zrealizował swoje zamierzenia, zamiast Kolumny Zygmunta na Placu Zamkowym stałby pomnik Germanii, a na miejscu Zamku Królewskiego wyrosłaby ogromna hala kongresowa NSDAP. (JB)
Muzeum Gier #3

Muzeum Gier #3

Technologia
Trzecia i zarazem ostatnia część wycieczki po Muzeum Gier, na którą zabierze Was Krooger!
Muzeum Gier #2

Muzeum Gier #2

Technologia
Dalsza część wycieczki po muzeum gier!
Muzeum Gier cz. 1

Muzeum Gier cz. 1

Technologia
Krooger zaprasza na wycieczkę po Muzeum Gier!
poprzednie 1 ... 6 7 8 9 10 następne