Wyniki wyszukiwania dla:

muszki

Liczba wyników: 10

Muszki owocówki. Jak się ich pozbyć domowymi metodami?

Muszki owocówki. Jak się ich pozbyć domowymi metodami?

Kuchnia
Pojawiają się znikąd i dobierają do jedzenia w kuchni. Zobacz, jak w prosty sposób możesz pozbyć się muszek owocówek.
Eksperyment na muszkach owocówkach. Zaskakujące wyniki

Eksperyment na muszkach owocówkach. Zaskakujące wyniki

Ciekawostki
Sen - ta pozornie bezproduktywna czynność jest kluczowa dla przeżycia dla większości zwierząt. Czy na pewno? Grupa naukowców z Imperial College of London postanowiła pozbawić snu ponad 1000 muszek owocowych. Okazuje się, że niektóre z nich potrzebują o wiele mniej snu niż spodziewali się badacze. Aby to sprawdzić, zbudowano system monitorowania życia muszek. Za pomocą kamery wykrywał on ich ruch. Jeśli muszki nie ruszały się dłużej niż przez 20 sekund, pojemnik z nimi był automatycznie wprawiany w ruch. Okazało się, że długość życia samców pozbawionych snu nie zmieniła się. Samice natomiast umierały średnio 3,5 dnia wcześniej, co stanowi od 7 do 9 proc. całkowitej długości ich życia. Co ciekawe, samice muszek potrzebują mniej snu niż samce, przy tym są bardziej wrażliwe na jego długotrwały brak. Gdy muszkom pozwolono się wyspać, po dwóch dniach wydłużonego snu wróciły do swoich normalnych zwyczajów. Wynik badania może wskazywać, że sen nie jest aż tak niezbędny jak sądzono. Niestety, ekspertka w dziedzinie chronobiologii zakwestionowała część eksperymentu. Jej zdaniem system monitorowania muszek mógł błędnie interpretować niektóre ich mikroruchy. Słowem: muszki mogły spać ruszając się. Sen pozostaje więc dalej tajemniczym i nie do końca zbadanym zjawiskiem. Tak u muszek, jak u człowieka.
Jak pozbyć się muszek owocówek

Jak pozbyć się muszek owocówek

Zdrowie
Sprawdź jak pozbyć się muszek owocówek z domu.Zobacz film.                                                                                                                             
Niezawodne sposoby na muszki owocówki

Niezawodne sposoby na muszki owocówki

Kuchnia
Twoja kuchnia zamieniała się w wylęgarnie tych malutkich owadów? Wiemy jak sobie z tym poradzić. Oto kilka super sposobów na denerwujące muszki owocówki. 
Wanda Nowicka o Januszu Korwin-Mikke: cham z muszką

Wanda Nowicka o Januszu Korwin-Mikke: cham z muszką

Polityka
- Patrzyłam na niego z ogromną przykrością i nawet z pewnym współczuciem. Biedny człowiek. Od lat przychodzi, trzyma się tej swojej muszki i nic więcej nie ma do zaproponowania – mówiła o Januszu Korwin-Mikke feministka Wanda Nowicka.
Terlikowska apeluje o bojkot Korwin-Mikkego.

Terlikowska apeluje o bojkot Korwin-Mikkego. "Nie zapraszajmy go do mediów"

Wiadomości
Janusz Korwin-Mikke po słynnym występie na forum Parlamentu Europejskiego cały czas  niestety jest aktywny w mediach. Jego przemowa, w której stwierdził, że kobiety muszą zarabiać mniej niż mężczyźni, bo są słabsze i mniej inteligentne, nie spotkała się z pozytywnym odbiorem. Mimo sankcji, jakie otrzymał za obrażanie kobiet, nie wyglądał na bardzo przejętego. Polityk kontynuuje cykl kuriozalnych wypowiedzi. Wczoraj w Telewizji WP nadal zapewniał prowadzących o mniejszej inteligencji kobiet. Podczas wygłaszania swoich tez wyznał, że żyjemy w kraju katolickim, dlatego kobiety powinny być posłuszne mężczyznom.Dziś w #dzieńdobryWP w Telewizji WP Wanda Nowicka i Małgorzata Terlikowska skomentowały słowa Korwin-Mikkego. Doszły do wniosku, że przede wszystkim powinno się go nie zapraszać do mediów, by nie mógł publicznie głosić swoich kuriozalnych tez. Ta wypowiedź była kuriozalna. Czy on tak naprawdę myśli? Nie warto się tym zajmować, trzeba spuścić na to zasłonę milczenia. Nie dodawać mu paliwa. Proszę nie zapraszać go w ramach protestu do studia telewizyjnego. Nie będzie miał wtedy areny, nie będzie miał gdzie głosić kuriozalnych tez. Poparcie dla jego partii jest niewielkie, więc jeśli mężczyźni, którzy go popierają myślą podobnie, to są w bardzo dużej mniejszości, większość jest jednak takich, którzy kobiety szanują - tłumaczyła Terlikowska.Trzeba przestać zapraszać chama z muszką do mediów. To przekroczenie wszelkich granic debaty publicznej. Nie da się tego tłumaczyć wolnością słowa. Biedny człowiek, od lat przychodzi, trzyma się tej swojej muszki, nie ma nic więcej do zaproponowania, powtarza jeden zwrot o niższości kobiet wobec mężczyzn. Gdyby mu przedstawić listę tysiąca kobiet noblistek, on i tak by twierdził swoje. Cham, cham, cham, takiego chama nie wpuszczać do telewizji - dodała Nowicka.Powinno się przestać zapraszać go do telewizji?
Domowy sposób na muszki owocówki

Domowy sposób na muszki owocówki

Kuchnia
Wystarczy przynieść do domu owoce, a już po kilku dniach w kuchni roi się od małych muszek, których nie sposób się pozbyć. Zobaczcie, jak przygotować domową pułapkę, która przyciągnie owady.
#dziejesienazywo: Czy aplikacje odstraszające komary naprawdę działają?

#dziejesienazywo: Czy aplikacje odstraszające komary naprawdę działają?

Technologia
Co roku staramy się za wszelką cenę uchronić przed "latającymi natręctwami". Staramy się z nimi radzić na wszystkie możliwe sposoby, w tym także za pomocą aplikacji na smartfony. Dźwięk o bardzo wysokiej częstotliwości, emitowanie specjalnego światła i inne odstraszacze - czy one w ogóle działają, czy jest jakikolwiek sens ściągać dodatki, które rzekomo mają zapewnić nam spokój wieczorami czy podczas grilla ze znajomymi? Wspólnie z Alicją przygotowaliśmy dla was cztery aplikacje na smartfony, które w nadchodzącym okresie wakacyjnym moga okazać się bardzo przydatne dla każdego z nas. Wkrótce okres wakacyjny zaczną nam "urozmaicać" komary, muszki i inne insekty. Jak sobie poradzić z nieproszonymi gośćmi? O tym opowiada Alicja Grabowska w studiu Wirtualnej Polski podczas fragmentu naszego cotygodniowego pasma #dziejesienazywo.
Sposób na muszki owocówki w kuchni

Sposób na muszki owocówki w kuchni

Styl życia
W lecie, kiedy owoce częściej goszczą w naszej kuchni, muszki owocówki, mrówki i osy są prawdziwą zmorą. Jeśli nie chcesz używać chemii, by pozbyć się owadów, skorzystaj z naturalnych pułapek. Zrobisz je w kilka minut, wykorzystując produkty, które każdy posiada w domu lub bez problemu znajdzie w internecie.
Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski [Specjalista radzi]

Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski [Specjalista radzi]

Zdrowie
Dzięki niej udaje się wyleczyć aż 90 proc. pacjentów, u których nie pomagają inne sposoby leczenia oraz stosowane leki. Larwoterapie dla trudno gojących się ran znane są od dawnych czasów. Ich zwolennikami byli głównie Majowie. Taką metodę stosowali również chirurdzy w czasach wojny secesyjnej w Ameryce, a archiwalne zapiski na jej temat pochodzą również z I wojny światowej.