Wyniki wyszukiwania dla:

mtsl

Liczba wyników: 358

Sonik nie weźmie 500+.

Sonik nie weźmie 500+. "Jako przedsiębiorca powinienem dawać, a nie brać"

Finanse
- Kiedy rozda się już rozda "trzynastki", 500+ itd., to nie zostaje środków dla tych, którzy naprawdę ciężko na to pracują - tak sytuację nauczycieli w programie "Money. To się liczy" komentuje Rafał Sonik, biznesmen i rajdowiec. Jak podkreśla, sam z żadnych programów socjalnych nie korzysta.
Kolejna ważna zmiana dla kierowców. Zapłaci każdy

Kolejna ważna zmiana dla kierowców. Zapłaci każdy

Polska
- W latach 2028-2033 każdy, kto posiada bezterminowe prawo jazdy, będzie musiał je wymienić na nowe. Jest to koszt 100,50 zł, ale jest plus, na nowym nie ma adresu, do tej pory przy zmianie adresu zameldowania trzeba było zmienić prawo jazdy - mówił w programie "Money. to się liczy" Mateusz Żuchowski z WP Autokult. Ekspert wspomniał też o planach rządu, by - podobnie jak w przypadku dowodu rejestracyjnego - kierowcy mogli jeździć bez prawa jazdy ze sobą.
20 stopni w niedzielę. Czas na wymianę opon?

20 stopni w niedzielę. Czas na wymianę opon?

Polska
- Nawet jeśli zima do tej pory przebiegała łagodnie, cały czas mogą nastąpić ataki zimy - mówił w programie "Money. To się liczy" Mateusz Żuchowski z WP Autokult. Ekspert wskazał też najlepszy moment na zmianę ogumienia i nowości na rynku opon.
Emeryci toną w długach. Miliony muszą oddać nawet 90-latkowie

Emeryci toną w długach. Miliony muszą oddać nawet 90-latkowie

Polska
- Długi osób po 60 roku życia wzrosły w ciągu ostatnich sześciu lat pięciokrotnie. Zadłużenie rekordzisty wynosi aż 80 mln zł i należy do 80-letniego mężczyzny, który zaciągnął dług w jednym z banków spółdzielczych. W sumie zadłużenie osób starszych wynosi 5mld 600 mln zł - mówił w programie "Money. To się liczy" prezes Krajowego Rejestru Długów Adam Łącki.
Wyciskarka do soku i smartfon na babcię. Emeryci toną w długach przez rodzinę

Wyciskarka do soku i smartfon na babcię. Emeryci toną w długach przez rodzinę

Polska
- Patrząc na co są wydawane kredyty emerytów, jesteśmy przekonani, że to nie służy zaspokajaniu potrzeb osób starszych, bo jest to głównie dobry sprzęt audio, RTV, laptopy i smartfony, czy drogie wyciskarki do soków.Babcia czy dziadek zaciąga zobowiązanie, wnuki obiecują płacić, a niestety zaprzestają spłacać i dług spada na starsze osoby, które nie zawsze są świadome, że muszą płacić - mówił w programie "Money. To się liczy" Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów.
Kaźmierczak o karach od rządu:

Kaźmierczak o karach od rządu: "To jest działanie bułgarskiego gangstera"

Polska
- To jest dywersja ewidentna ministerstwa zdrowia – mówi Cezary Kaźmierczak o opóźnieniu przy powstawaniu przepisów dotyczących rejestracji papierosów. Jak przypominał w MTSL szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców tempo procedowania przepisów musi być teraz błyskawiczne, bo muszą zacząć obowiązywać w maju. – Tam skandaliczna sprawa jest kar w przypadku pomyłki. Rząd daje system jeśli będzie, to w ostatniej chwili. I karać po 200 tys. zł. To jest działanie bułgarskiego gangstera – stwierdził ekspert.
Rolnicy palą opony w centrum Warszawy. Minister rolnictwa komentuje

Rolnicy palą opony w centrum Warszawy. Minister rolnictwa komentuje

Polska
- Ich prawem jest protestować, natomiast marnowanie żywności raczej nie buduje sympatii do rolników. Te jabłka to dzieciom trzeba dać w przedszkolach, a nie wysypywać na placu i kierowcom przeszkadzać - mówił w programie "Money. To się liczy" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Afera mięsna. Ekspert: przestępczość w żywności bardzo się opłaca

Afera mięsna. Ekspert: przestępczość w żywności bardzo się opłaca

Polska
- Przestępstw w produkcji żywności jest coraz więcej, ona jest bardzo opłacalna i nisko karalna. Należy powołać Europol żywnościowy, potrzebna jest żywnościowa policja na skalę unijną - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności.
Pracownicze Plany Kapitałowe. Firmy już wiedzą, jak obejść nowe prawo

Pracownicze Plany Kapitałowe. Firmy już wiedzą, jak obejść nowe prawo

Polska
- Wiele firm zaczyna się przygotowywać. Pojawiają się sytuacje, kiedy firmy mówią: nas nie stać w tym roku, żeby to PPK wdrażać. Nie mogą zachęcać pracowników do rezygnacji, ale mogą wybrać taką instytucję finansową, by w interesie pracowników nie leżało zapisanie się - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
Za 2 miesiące może zabraknąć papierosów w sklepach. Przez UE

Za 2 miesiące może zabraknąć papierosów w sklepach. Przez UE

Polska
- 20 maja mogą skończyć się dostawy. Mogą przestać wychodzić papierosy z magazynów. Jeśli nie ruszy unijny system "track and trace". Projekt ustawy przeleżał w Sejmie dziesięć miesięcy - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Ptaszyński, prezes Polskiej Izby Handlu.
Kwieciński zastąpi Elżbietę Bieńkowską w KE? Komentarz ministra

Kwieciński zastąpi Elżbietę Bieńkowską w KE? Komentarz ministra

Polska
- Mamy dobrych kandydatów, nie jestem jedynym dobrym, ale nie ukrywam, że trochę się znam na sprawach europejskich od wielu lat - mówił w programie "Money. To się liczy" Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. Minister odniósł się również do kwestii ewentualnej dużej rekonstrukcji rządu, w związku z licznymi kandydaturami do Parlamentu Europejskiego spośród obecnych członków rządu.- Te kwestie będą się rozstrzygały pod koniec roku, podobnie jak kadencja rządu - mówił Jerzy Kwieciński.
Były minister rolnictwa o aferze mięsnej.

Były minister rolnictwa o aferze mięsnej. "Nie ma co się dziwić"

Polska
- Jeśli ludzie nie mają kontroli, nieuczciwości jest więcej. W inspekcji weterynaryjnej w kraju jest nieobsadzonych ponad 700 etatów. Jeśli ci ludzie zarabiają na poziomie 2500-3000 zł jak nauczyciele, to trudno się dziwić, że swoich obowiązków nie wykonują rzetelnie - mówił w "Money. To się liczy" Marek Sawicki, były minister rolnictwa. - Inspekcja weterynaryjna powinna być włączona do jednej inspekcji bezpieczeństwa żywności - dodał gość programu.
Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada

Mateusz Morawiecki prosi nauczycieli o dodatkową szansę. Prezes ZNP odpowiada

Polska
- Panie Premierze, ta podwyżka, na którą każe nam Pan czekać do września, nie jest opisana w budżecie - odpowiedział premierowi w programie "Money. To się liczy" Sławomir Broniarz. Szef ZNP mówił też o zarobkach nauczycieli. - Przeciętne wynagrodzenie według GUS to ponad 5 tys., ale to wynagrodzenie osób o najwyższym stopniu awansu społecznego. Stażysta dostaje na rękę 1800 zł.
Egzaminy przesunięte przez strajk nauczycieli?

Egzaminy przesunięte przez strajk nauczycieli? "To nie problem"

Polska
- Przesunięcie terminu egzaminów z powodu strajku nie będzie bardzo dużym problem organizacyjnym. Na pewno trzeba rozmawiać, problem pieniędzy jest wierzchołkiem góry lodowej. Takiego napięcia nie było od 1993 roku - mówił w "Money. To się liczy" prezes ZNP Sławomir Broniarz.
Marki własne:

Marki własne: "Kiedyś mały producent, dziś eksporter"

Polska
- Mamy gros takich przypadków, gdzie rolnik zaczynał od małego gospodarstwa, a dziś jest w stanie eksportować na rynki zagraniczne.To polskie produkty, wyprodukowane z polskich produktów, przez polskich producentów, przy pomocy sieci. Dla konsumentów marka własna to więcej w portfelu. To produkty w bardzo dobrej cenie, o bardzo dobrej jakości - mówiła w programie "Money. To się liczy" Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.
Zostawiasz krytyczne komentarze na profilach firm? Uważaj, są już wyroki

Zostawiasz krytyczne komentarze na profilach firm? Uważaj, są już wyroki

Polska
- Jeżeli krytyka jest rzetelna, ma umocowanie w faktach, to w takiej sytuacji internauta nie ma się czego bać. Natomiast jeżeli widać, że internaucie nie zależy na poinformowaniu innych, że jakaś usługa jest świadczona w sposób nienależyty, tylko widać złośliwość i chęć wyrządzenia krzywdy, to sądy reagują na to - mówiła w programie "Money. To się liczy" mec. Agnieszka Chajewska z kancelarii Kochański i Partnerzy.
Nie tylko prywatny basen i siłownia. Polacy kupują mieszkania premium

Nie tylko prywatny basen i siłownia. Polacy kupują mieszkania premium

Polska
- To nie tylko lokalizacja w ścisłym centrum, ale to komfort życia. Bardzo wysublimowane rozwiązania, powierzchnie biologicznie czynne, ogrody na dachach zamiast kominów, baterie słoneczne, proekologiczne rozwiązania. Budynek premium, pasywny, na ten moment jest jeszcze droższy niż zwykły - mówił w "Money. To się liczy" Marcin Gomoła, prezes Polnord S.A.
500 plus na pierwsze dziecko:

500 plus na pierwsze dziecko: "Klasa średnia kupi zegarek, nie kartofle"

Polska
- To są pieniądze, które emeryci przekażą na dobra podstawowe, ale już to dodatkowe 500 plus to środki dla klasy średniej. Bardziej kupią sobie nowy zegarek niż worek kartofli. Część z tych pieniędzy wypłynie w postaci importu i do wzrostu gospodarczego wiele nie doda - mówił w "Money. To się liczy" Piotr Bielski, dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych Santander Polska.
Wiceminister o blokach z wielkiej płyty: Są bezpieczne, ale...

Wiceminister o blokach z wielkiej płyty: Są bezpieczne, ale...

Polska
- Przebadaliśmy te budynki i nic nie zagraża ich bezpieczeństwu, ale o te budynki trzeba dbać. Przygotowaliśmy poradniki dla zarządców tych budynków i w ramach funduszu termomodernizacyjnego damy możliwość dodatkowego wsparcia finansowego dla tych, którzy będą chcieli wzmocnić płytę wielowarstwową - mówił w "Money. To się liczy" wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
Ekspert o zaskakującym efekcie

Ekspert o zaskakującym efekcie "trzynastki" dla emerytów: "Zwolnienie na miesiąc"

Polska
- Obecnie można mieć ustalone prawo do emerytury i jednocześnie pracować. Rezygnujemy z emerytury i pracujemy. Taka osoba może się zastanowić, czy nie warto byłoby zwolnić się na jeden miesiąc, a potem zatrudnić, żeby uzyskać ten bonus - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.
Twardy Brexit bezlitosny dla polskich firm. Ministerstwo ostrzega

Twardy Brexit bezlitosny dla polskich firm. Ministerstwo ostrzega

Polska
- Jeżeli dojdzie do twardego Brexitu, to będą stawki dla produktów sprowadzanych z UE takie same, jak dla krajów trzecich, dlatego można to przewidzieć. Uruchomiliśmy specjalną infolinię i stronę internetową dla przedsiębiorców - mówił w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Senda, z-ca dyrektora Departamentu Ceł w Ministerstwie Finansów.