Wyniki wyszukiwania dla:

mtsl

Liczba wyników: 358

Prof. Balcerowicz krytycznie o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Prof. Balcerowicz krytycznie o Pracowniczych Planach Kapitałowych

Polska
- To jest na pewno mniej złe, niż nacjonalizacja przedsiębiorstw, czy pozbawianie rolników prawa do obrotu ich ziemią, ale ma swoje złe strony. Dodaje do obciążeń podatkowych, jakie i tak spadają na prywatne firmy i dodaje do przyczyn, dlaczego w Polsce poziom inwestycji jest najniższy od 20 lat. Ktoś podliczył, że jest już ponad 30 opłat, czyli podatków - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, były minister finansów i wicepremier. 
Wakacje last minute. W tym roku oferta jest wyjątkowo atrakcyjna

Wakacje last minute. W tym roku oferta jest wyjątkowo atrakcyjna

Polska
- W zeszłym roku ta oferta była już mocno przebrana. W tym roku oferta jest szeroka, jest jeszcze sporo miejsc. Te przeceny są mniejsze niż w zeszłym roku, ale na krótko przed wyjazdem, są znaczące - ok. 50 proc. Takie wakacje z wylotem za 2-3 dni są najtańsze - mówiła w programie "Money. To się liczy" Klaudyna Fudala z wakacje.pl.
 Balcerowicz recenzuje władze.

Balcerowicz recenzuje władze. "Prezydent głównym gwałcicielem"

Polska
Prof. Leszek Balcerowicz uważa, że obojętność wobec obecnej sytuacji w Polsce byłaby "obojętnością wobec największej zdobyczy po 1989 roku - odejścia od socjalistycznej dyktatury". - Trzeba być poruszonym, jeśli gwałci się najwyższe prawo. (...) Pan prezydent jest głównym  gwałcicielem, bo podpisuje się po ustawami, które gwałcą konstytucję. Konstytucja to jest najwyższe prawo Rzeczpospolitej. Gwałcicielami konstytucji są także posłowie i senatorowie PiS i Kukiz'15, są sędziowie, którzy dali się wybrać do czegoś, co się nazywa KRS, a nie ma nic wspólnego z konstytucyjnym organem. Gwałcicielami są ci, którzy dają się wybrać przez ten niekonstytucyjny organ o nazwie KRS do nowych izb Sądu Najwyższego - mówił w programie "Money. To się liczy" Leszek Balcerowicz, były wicepremier i minister finansów, obecnie Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Udany sezon w branży turystycznej. Jedna trzecia Polaków wybrała ten sam kraj

Udany sezon w branży turystycznej. Jedna trzecia Polaków wybrała ten sam kraj

Polska
- Niemal co trzecia rezerwacja to była Grecja. Turcja, Bułgaria, Egipt, Hiszpania - to jest ta pierwsza piątka rezerwacji. One wszystkie rosły rok do roku. Były też wzrosty spektakularne - Turcja ok. 190 proc. wzrostu, Tunezja, która odniosła najbardziej spektakularny sukces, mówimy o ok. 600 proc. wzrostu - mówiła w programie "Money. To się liczy" Klaudyna Fudala, rzeczniczka prasowa wakacje.pl.
Ekspert: Lekarz może odmówić przepisania tabletek antykoncepcyjnych

Ekspert: Lekarz może odmówić przepisania tabletek antykoncepcyjnych

Polska
- Klientka powinna mieć czytelną informację na temat preferencji światopoglądowych lekarza, jeżeli nie ma, powinna dostać możliwość kontaktu z innym lekarzem. Jeżeli to nie jest możliwe, można zastanowić się nad zwrotem tej kwoty - mówił w programie "Money. To się liczy" adwokat Oskar Luty z kancelarii Fairfield.
Wirusa ASF roznoszą grzybiarze?

Wirusa ASF roznoszą grzybiarze? "Nikt nie dezynfekuje rączek, butów"

Polska
- Trzeba położyć nacisk na te osoby, które się przemieszczają. Mamy piątek, dużo osób wyjeżdża. Czy każdy z nas jest świadomy co to jest ASF,  bioasekuracja? Nie. Zacznie się sezon grzybowy. Nikt nie dezynfekuje rączek, butów, samochodów, puści pieska, w ten sposób wszystko się przemieszcza, wirus przeżywa w glebie do stu dni - mówił w programie "Money. To się liczy"Artur Niebrzydowski z Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego.
Myśliwi odpierają krytykę ministra rolnictwa.

Myśliwi odpierają krytykę ministra rolnictwa. "Nie można mówić, że nie robią"

Polska
- Koszt pozyskania jednego dzika to jest 2300 zł. Myśliwy, który jedzie po pracy w obwód łowiecki oddalony o 40 km, nie od razu strzeli takiego dzika. To są wszelkie utrudnienia, jeśli pozyska dzika w strefie ASF, musi go przewieźć do chłodni. Na granicy z Federacją Rosyjską jest utworzona grupa interwencyjna myśliwych, oni muszą natychmiast interweniować - mówił w programie "Money. To się liczy"Artur Niebrzydowski z Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego.
ASF. Myśliwi o wybiciu dzików:

ASF. Myśliwi o wybiciu dzików: "Co to zmieni?"

Polska
- Co to znaczy odstrzelić wszystkie? Co to zmieni? W jaki sposób udowodniliśmy, że wirus przenoszą tylko dziki? Mamy przypadki, że chlewnie były zamknięte, po tysiąc sztuk trzody, te świnie nie miały kontaktu z dzikiem. My naprawdę walczymy z wirusem ASF, prowadzimy odstrzały sanitarne. Nikt nie odpoczywa ani na chwilę. Kosztem rodziny, swojego wolnego czasu - mówił w programie "Money. To się liczy"Artur Niebrzydowski z Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego.
Polak już jest bogatszy od Portugalczyka i Greka. Gonimy Niemców

Polak już jest bogatszy od Portugalczyka i Greka. Gonimy Niemców

Polska
- Dochodzimy do tego per capita. W perspektywie jakiś 10 czy kilkunastu lat przegonimy może nawet i Włochy. Dziś jesteśmy już 6 gospodarką w UE, 22 na świecie. To też pokazuje relatywny sukces gospodarczy transformacji, która miała miejsce przez tyle lat i tego wysokiego wzrostu, który obecnie występuje - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Arak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Polska ma jeden z najwyższych socjali w UE

Polska ma jeden z najwyższych socjali w UE

Polska
- Kiedyś mieliśmy jedną czwartą gospodarstw domowych w deprywacji materialnej, tzn. że części osób nie było stać na tygodniowe wakacje raz w roku, zakup telefonu, podstawowe rzeczy w XXI wieku. W ostatnich latach to się znacznie zmieniło, po pierwsze przez bogacenie się, zmiany na rynku pracy, de facto też przez świadczenia rodzinne - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Arak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina.

Ekspert o pogarszającej się sytuacji Idea Banku i Getina. "Mają trochę pecha"

Polska
Prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, komentując pogarszającą się sytuację banków należących do Leszka Czarneckiego (Idea Bank i Getin Noble Bank) ocenił w programie "Money. To się liczy", że "mają trochę pecha", bo łączy się je z GetBackiem, choć od dawna nie należy on do Leszka Czarneckiego. - To nie jest element afery, czy kryzysu GetBacku - mówił. Zaznaczył, że oba banki muszą się liczyć z mniejszymi zyskami i z tego powodu spada też ich wycena. - Nie ma powodu obawiać się o ich stabilność - podkreślił. Dodał, że instytucje bądące cześcią grupy Getina wymagają starannej polityki, bo crash testy pokazywały, że w złych warunkach grupa ta mogłaby mieć problemy.
Odrabianie lekcji najlepsze na krześle przy biurku? Ekspert: Nieprawda

Odrabianie lekcji najlepsze na krześle przy biurku? Ekspert: Nieprawda

Polska
- Dziecko niekoniecznie powinno siedzieć na krześle, być może powinno siedzieć na piłce. Rodzice się boją, że będzie skakało i będzie wszystkim przeszkadzało. Nieprawda. W ten sposób pobudza taki ucisk głęboki i może skacząc na piłce lepiej rozwiązywać zadania z matematyki - mówiła w programie "Money. To się liczy" Magdalena Kordaszewska z zabawkowicz.pl.
Długopis, którym łatwiej się pisze. Te gadżety warto kupić dziecku do szkoły

Długopis, którym łatwiej się pisze. Te gadżety warto kupić dziecku do szkoły

Polska
- Warto więcej wydać na długopis, który jest dostosowany do dłoni, który wymusza na dziecku trzymanie chwytu szczypcowego, to jest bardzo ważne, inne artykuły papiernicze maja trójkątny przekrój. Potem z notowaniem aż do studiów mamy z głowy, bo ręka będzie dobrze pracowała - mówiła w programie "Money. To się liczy" Magdalena Kordaszewska z zabawkowicz.pl.
Wyprawka szkolna. Ekspertka: plecak z superbohaterem to błąd

Wyprawka szkolna. Ekspertka: plecak z superbohaterem to błąd

Polska
- Lepiej nie brać plecaków z licencjami, bo jak kupimy coś bardziej neutralnego, to troszkę na dłużej nam wystarczy, nie wiadomo czy taki z superbohaterem na rok nam wystarczy. Zaczynają się od 60-70 zł, nie powinien ważyć więcej niż kilogram, nie powinien być za duży - mówiła w programie "Money. To się liczy" Magdalena Kordaszewska z zabawkowicz.pl.
Ekspert spodziewa się nowych programów

Ekspert spodziewa się nowych programów "plus". "To kwestia wyniku wyborów"

Polska
Prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, spodziewa się kolejnych rządowych programów "plus", obliczonych na pozyskanie głosów wyborców. - Jestem przekonany. To będzie zależało od wyników w wyborach samorządowych. Jestem przekonany, że jeśli PiS nie będzie miało wyniku satysfakcjonującego, to zacznie się myślenie: skoro poprzednio manewr z 500+ przyniósł ileś tysięcy, czy milionów głosów, to czy np. emerytom dołożyć. Minister finansów mówi, że nie ma tego na tapecie, ale to nie minister finansów decyduje o tym, jak wygląda fundament polityki prowadzonej przez partię, która chce wygrać wyborów. Jeśli będzie decyzja, że musimy zwiększyć 500+ do 1000+, musimy emerytom wypłacić 300, bo musimy kupić te głosy wyborcze, bo inaczej może przegramy wybory, to się stanie - powiedział prof. Orłowski w programie "Money. To się liczy".
Rząd uszczelnia VAT, a przymyka oko na co innego.

Rząd uszczelnia VAT, a przymyka oko na co innego. "Cała Polska wschodnia pali i pije bez akcyzy"

Polska
- Rząd ma sukces, jeśli chodzi o VAT, ale jeśli chodzi o akcyzę, wygląda to niepokojąco, ponieważ akcyza wzrasta wolniej niż wydatki. W warunkach dobrej koniunktury powinna wzrastać więcej, więc wygląda na to, że tam się rozszerza dziura. Łatwiej jest walczyć z VAT, niż to że cała Polska wschodnia pali papierosy i pije alkohol bez akcyzy, tu są preferencje polityczne, z czym się walczy, a na co przymyka oko - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Budżet 2019 z najniższym deficytem.

Budżet 2019 z najniższym deficytem. "Jest pięknie, dopóki gospodarka nie spowolni"

Polska
Prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula, ocenia, że przyszłoroczny budżet (z najniższym od dawna deficytem) uda się realizować, ale choć rząd przyjął ostrożne prognozy na przyszły rok, to nie widać, by brał pod uwagę zmiany koniunktury w dłuższej perspektywie. - Im bardziej sztywne są wydatki, im mniej dostosowują się do tempa wzrostu PKB (...), tym ostrzejszy jest problem gwałtownego wzrostu deficytu. Jak nie za rok, to za dwa, jak nie za dwa, to za trzy zobaczymy rosnący deficyt z cudownego 1 procenta do 5 - 6 proc. - komentował Orłowski w programie "Money. To się liczy". Zwrócił uwagę, że w ostatnich 20 latach kilkakrotnie mieliśmy do czynienia z załamaniem się koniunktury, bo to jest naturalna kolej rzeczy. - Rządzący byli niesłychani zadowoleni, pokazywali, jaki wspaniały mamy budżet i było pięknie, dopóki gospodarka nie spowolniła - mówił.
Ekspert: droższy węgiel to mniej wody. Opał na zimę najlepiej kupić już

Ekspert: droższy węgiel to mniej wody. Opał na zimę najlepiej kupić już

Polska
- Mamy sierpień, kto się zaopatruje w węgiel na zimę, robi to prawdopodobnie teraz albo lada chwila. Na pewno węgiel dobrej jakości będzie droższy, to będzie pewnie 10-20 proc. Jeśli zapłacimy za węgiel więcej, ale jego kaloryczność będzie wyższa, w tym węglu będzie mniej wody, mniej popiołu, to de facto spalimy tego węgla mniej - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.
Tej zimy smog znów powróci. Ministerstwo energii chce sprzedaży flotu i mułu

Tej zimy smog znów powróci. Ministerstwo energii chce sprzedaży flotu i mułu

Polska
- Z jednej strony rząd prezentuje potężny i dobry program "Czyste powietrze", 130 mld zł na wymianę kotłów i ociepleń domów. I to bardzo fajnie. A z drugiej strony ten sam rząd w osobie ministra energii proponuje taką jakość węgla, która spalana nawet w najnowocześniejszych kotłach, będzie skutkowała dosyć wysoką emisją zanieczyszczeń do powietrza. Gdyby rząd chciał pomóc najbiedniejszym, to powinien zaostrzyć normy wilgoci w węglu, bo te normy w niektórych przypadkach zezwalają na 25 proc. udziału wilgoci w węglu. Kupujemy tonę węgla, płacimy za 200 wody, to są pieniądze zmarnowane - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.
Związkowcy nie ufają rodzicom? 300+ woleliby rozdysponować sami

Związkowcy nie ufają rodzicom? 300+ woleliby rozdysponować sami

Finanse
- Każdy, kto otrzyma dodatkowo 300 zł, jest z tego powodu zadowolony. Natomiast ja nie do końca jestem przekonany, że te pieniądze powinny trafić bezpośrednio do rodziców - mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP. - Nadal, być może błędnie, wychodzę z założenia, że lepiej, żeby rodzice decydowali o ich wydaniu, ale na poziomie szkoły - dodaje.
Prezes ZNP krytycznie o minister edukacji: szkody, które wyrządziła, nie mogą być nagradzane

Prezes ZNP krytycznie o minister edukacji: szkody, które wyrządziła, nie mogą być nagradzane

Finanse
Nieformalna wojna między minister edukacji Anną Zalewską a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego powoli dobiega końca. Według nieoficjalnych informacji minister Zalewska ma odejść z rządu i zaliczyć "miękkie lądowanie" w europarlamencie. - Jeżeli odejście Anny Zalewskiej ma być zderzone z pewną nagrodą, którą będzie "europosłowanie", to tego nie rozumiem - mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP. - Nie ma żadnego powodu, żebyśmy traktowali Annę Zalewską jako zbawcę polskiego modelu oświaty i autorkę jakiejś cudownej reformy - dodaje.