Wyniki wyszukiwania dla:

moneytosięliczy

Liczba wyników: 5

Rekordowe odszkodowania dla rolników. Rząd wyda 800 mln zł

Rekordowe odszkodowania dla rolników. Rząd wyda 800 mln zł

Finanse
- Rolnicy są czasami w sytuacjach, które nie od nich zależą - tłumaczy Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Zapowiada przy tym wypłaty odszkodowań dla osób, które straciły pieniądze m.in. ze względu na suszę. - W tym roku wyjątkowo hojnie staramy się tym rolnikom pomóc - dodaje minister. 
300+ idzie ekspresowo. Z wnioskiem lepiej się pospieszyć

300+ idzie ekspresowo. Z wnioskiem lepiej się pospieszyć

Finanse
Kiedy rodziny otrzymają pieniądze z programu "Dobry start", nazywanego też 300+? Im szybciej złożymy wniosek, tym lepiej. Jak informuje wiceminister rodziny Bartosz Marczuk, już w lipcu samorządy wystąpiły do rządu o 400 mln zł na wypłaty świadczeń. Część pieniędzy została już nawet wypłacona, jednak późne złożenie wniosku może skutkować tym, że zasiłek na wyprawkę rodziny otrzymają już po rozpoczęciu roku szkolnego.
Minister rolnictwa o

Minister rolnictwa o "Planie dla wsi": takiego programu w Polsce jeszcze nie było

Finanse
Rząd zdecydował o stworzeniu programu wsparcia polskiego rolnictwa. Jednym z jego filarów ma być stworzenie państwowej "czapy" nad rynkiem spożywczym, która powinna przeciwdziałać dużym wahaniom cen. Ponadto ułatwiona zostanie sprzedaż bezpośrednia, a rolnicy otrzymają wyższe dopłaty do paliwa. - Takiego prorolniczego programu w historii Polski nie było - mówi o "Planie dla wsi" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dodaje, że PiS nigdy nie ukrywało, że chce wygrywać wybory poparciem społecznym, a rolnicy są ważną częścią elektoratu.Więcej w programie "Money.To się liczy"
ASF dręczy nie tylko Polskę. Unijny komisarz jest

ASF dręczy nie tylko Polskę. Unijny komisarz jest "przerażony"

Finanse
Problem z ASF wciąż dręczy polskich rolników. Problem, jak podkreśla minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, dotyczy większej części Europy. - Byłem na spotkaniu z unijnym komisarzem ds. zdrowia Vytenisem Andriukaitisem. Człowiek jest, mówiąc wprost, przerażony sytuacją jak w Europie rozwija się choroba - zdradził w programie "Money. To sie liczy".Minister Ardanowski podkreśla, że jedynym wyjściem w walce z ASF jest wybijanie dzików. - Bez myśliwych nie wygramy - stwierdził.
Realna wartość 500+ spada. Wiceminister Marczuk: To jedno z najwyższych świadczeń w Europie

Realna wartość 500+ spada. Wiceminister Marczuk: To jedno z najwyższych świadczeń w Europie

Finanse
Co roku waloryzowana jest emerytura. Co w takim razie z programem 500+? Wiceminister rodziny Bartosz Marczuk zaznacza, że ew. zmiana wysokości świadczenia należy do kompetencji Rady Ministrów. Podkreśla jednak, że 500+ i tak jest jednym z najwyższych tego typu świadczeń w Europie.