Wyniki wyszukiwania dla:

money

Liczba wyników: 1462

Minister finansów dla money.pl:

Minister finansów dla money.pl: "Utrzymujemy deficyt w ryzach"

Polska
- Mam sygnał, że aktualizacja programu konwergencji została pozytywnie przyjęta – mówi w rozmowie z money.pl Teresa Czerwińska. Minister finansów podkreślała, że Wieloletni Plan Finansowy Państwa został zaakceptowany przez cały rząd. - W tej chwili, na tej podstawie, na tym fundamencie są wypracowywane rozwiązania prawne – stwierdziła odnosząc się do kwestii związanej z różnicami w deklaracjach zawartych w dokumencie a słowami Mateusza Morawieckiego. Teresa Czerwińska przyznała jednak, że ma sygnał z Brukseli, że dokument zostanie zaakceptowany. - Utrzymujemy deficyt w ryzach, utrzymujemy ścieżki redukcji długu publicznego – tłumaczyła. Pytana o zaplanowaną na 2020 rok nadwyżkę 0,2 proc. w sektorze finansów publicznych, stwierdziła, że nie można się jednak do niej specjalnie przywiązywać. Cały wywiad z Teresą Czerwińską we wtorek w "Money. To się liczy" o 9.15.
500+. Na rozszerzeniu programu skorzysta 10 proc. najbogatszych

500+. Na rozszerzeniu programu skorzysta 10 proc. najbogatszych

Polska
- Program 500+ jest nieefektywny i obciąża finanse publiczne. Po rozszerzeniu na każde dziecko najbardziej skorzysta z niego 10 proc. najbogatszych. Ponadto program nie wspiera wcale dzietności, a jednocześnie rząd oszczędza na innych wydatkach, np. strajk nauczycieli jest skutkiem oszczędzania na edukacji - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.
ZUS zlicytował mieszkanie dłużnika.

ZUS zlicytował mieszkanie dłużnika. "Przecież oddamy mu to w formie emerytury"

Polska
- Obecny system opłacania składek na ZUS jest niesprawiedliwy i niemoralny - uważa Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców. W programie "Money. To się liczy" rzecznika podawał absurdy, które do niego trafiają: np. ZUS zlicytował mieszkanie dłużnika na poczet składek i tłumaczył, że odda to w postaci emerytury.
Lex Uber.

Lex Uber. "Decyzja polityczna jest jednoznaczna"

Polska
- Rozmowy ze środowiskiem taksówkarzy nie były łatwe. Niemniej decyzja polityczna jest jednoznaczna, nie będziemy domykać zawodu, standaryzujemy go. Rządowe rozwiązanie wyrównuje reguły gry. Ci, co świadczą usługi transportowe za pomocą aplikacji lub nie, będą musieli mieć licencje, jednocześnie obniżyliśmy nieco bariery wejścia do zawodu np. zniesiony będzie archaiczny wymóg egzaminu z topografii miasta- powiedziała w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.
Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Polska
- Niehandlowa niedziela bilansuje się, sprawdzaliśmy koszyki piątkowe i sobotnie. Zyskują natomiast gastronomia, turystyka, instytucje kultury. Uzyskany cel społeczny jest korzystny, ponadto małe i średnie sklepy nie tracą - powiedziała w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.
Zniesienie limitu składek na ZUS. Minister Emilewicz jest przeciw

Zniesienie limitu składek na ZUS. Minister Emilewicz jest przeciw

Polska
- Będę przekonywać premiera i Radę Ministrów, żebyśmy nie znosili limitu składek na ZUS - zapowiedziała w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. W jej ocenie jest w Polsce grupa pracowników, która może zarabiać konkurencyjnie wobec stawek za granicą, właśnie dlatego, że limit 30-krotności istnieje.
Test przedsiębiorcy.

Test przedsiębiorcy. "Nie będzie go, bo nie chcemy penalizować najsłabszych"

Polska
- Penalizowanie najsłabszych uczestników rynku, czyli tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, choć nie chcą, a zostali o to poproszeni przez pracodawcę, byłoby niestosowne - mówiła w programie "Money. To się liczy" minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. W jej ocenie szacunki resortu finansów dotyczące zysków z ograniczenia tzw. samozatrudnienia są zawyżone.
Minister Emilewicz: Testu przedsiębiorcy nie będzie

Minister Emilewicz: Testu przedsiębiorcy nie będzie

Finanse
- Nie będzie testu przedsiębiorcy. Poinformowaliśmy o tym podwójnie – powiedział o tym premier Mateusz Morawiecki oraz ja też to jednoznacznie dementuję – stwierdziła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii w programie "Money. To się liczy".
Agro Wiosna. Partia Biedronia walczy o głosy na wsi

Agro Wiosna. Partia Biedronia walczy o głosy na wsi

Polska
- Robert Biedroń postanowił powierzyć mi zadanie budowania struktury Agro Wiosny jako jasno zdefiniowanego ruchu wewnętrznego w ramach partii politycznej - mówił w programie "Money. To się liczy" Sławomir Gromadzki z partii Wiosna. Czy była inspiracja nazwą innego ruchu rolniczego, który zasłynął głośnymi protestami, czyli AgroUnią? - Przedrostek "agro" jest powszechnie stosowany i dostępny dla wszystkich form działalności - zapewnił. Dodał, że jego ruch ma wstępnie przygotowanych 10 postulatów.
Trefne paliwo z Rosji. Polscy kierowcy mają powody do obaw?

Trefne paliwo z Rosji. Polscy kierowcy mają powody do obaw?

Finanse
– Dostawy zanieczyszczonego paliwa z Rosji zostały w porę wstrzymane i myślę, że polscy kierowcy nie muszą się martwić o jakość na stacjach benzynowych - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Urszula Cieślak, ekspertka BM Refleks. – Nie ma mowy o dużych uszkodzeniach polskiej infrastruktury. Natomiast ten incydent zmusił państwo do uruchomienia rezerw strategicznych, ale one właśnie po to są, by dać bezpieczeństwo w nieprzewidzianych sytuacjach.
Prosty sposób na tańsze tankowanie.

Prosty sposób na tańsze tankowanie. "Mówimy o różnicy nawet 40 gr na litrze"

Finanse
– W wakacje musimy szykować się także na droższe tankowanie – przestrzegała w programie „Money. To się liczy” Urszula Cieślak, ekspertka BM Refleks. – To co może nam pozwolić zaoszczędzić, to odpowiedni dobór stacji. Unikajmy tankowania na stacjach przy autostradach i drogach szybkiego ruchu. To z całą pewnością obniży koszty tankowania. Mówimy o różnicach w cenie nawet 40 gr na litrze. Planując długa trasę, zatankujmy bak do pełna na mniej prestiżowej stacji niż ta przy autostradzie.
Drożyzna na stacjach benzynowych.

Drożyzna na stacjach benzynowych. "Do wysokich cen trzeba się przyzwyczaić"

Finanse
– Ceny benzyny są w tej chwili najwyższe od października 2014 roku - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Urszula Cieślak, ekspertka BM Refleks. – Są to ceny wyższe niż przed rokiem aż 30-35 groszy na litrze, czyli są to kwoty, które uderzają w portfele Polaków. I niestety musimy przyzwyczaić się do tego, że ceny paliw będą kształtowały się na wyższym poziomie. Zatem cena 5 zł i powyżej na litrze będzie się utrzymywała w przypadku benzyny. Mogą natomiast zdarzyć się krótkookresowe obniżki i krótkookresowe podwyżki cen paliw. Mówimy o korektach w granicach: 20-30 gr na litrze.
Hubner: jak jest dobra koniunktura, to się buduje nadwyżkę na czarną godziną

Hubner: jak jest dobra koniunktura, to się buduje nadwyżkę na czarną godziną

Finanse
- Bardzo ciepło myślę o przywróceniu połączeń autobusowych i z bólem muszę przyznać, że nie miałam świadomości w jak dużym stopniu zostały one zlikwidowane – powiedziała w programie „Money. To się liczy” prof. Danuta Hubner, europosłanka. – Jednak jak patrzę na kolejne obietnice PiS to jako ekonomistka czuję się głęboko zaniepokojona bo równowaga finansów publicznych jest dla każdego państwa absolutnie fundamentalna. Wystarczy popatrzeć na ostatni kryzys, by to zrozumieć. Jest też naczelna zasada ekonomii, mówiąca o tym, że jak jest dobra koniunktura, to się buduje nadwyżkę, która przyda się na czarną godzinę.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 70następne