Wyniki wyszukiwania dla:

minister sprawiedliwości

Liczba wyników: 1763

Tajemnicza Strefa 51

Tajemnicza Strefa 51

Ciekawostki
Ponad dwa miliony internautów zadeklarowało udział w akcji szturmu, 20 września, na legendarną, amerykańską Strefę 51. Wydarzenie pod takim hasłem opublikował na Facebooku kalifornijczyk - Matty Roberts. "Inwazja" miała być tylko żartem, ale jednak wielu potraktowało akcję poważnie. Nick Pope, były minister obrony Wielkiej Brytanii, tłumaczy, dlaczego tak się stało. - Strefa 51 jest teraz częścią historii UFO i częścią popkultury. Ludzie wierzą, że w Roswell rozbił się statek kosmitów i sądzą, że został on zabrany właśnie do Strefy 51. Wszystko po to, aby inżynierowie mogli rozebrać go na części, poznać jego konstrukcję i samodzielnie zacząć budować podobne statki. Jeśli tak rzeczywiście było, to rząd potrzebowałby miejsca, gdzie można trzymać takie rzeczy - mówi Pope i dodaje, że nie sądzi, by "szturm" miał być "poważną akcją wyzwolenia pozaziemskiej technologii". - To raczej ekspresja frustracji, jaka dopadła ludzi, po usłyszeniu wersji rządu. Ludzie czują, że byli okłamywani przez 70 lat i chcą poznać prawdę. Moja rada dla śmiałków, chcących wtargnąć do Strefy 51 – nie róbcie tego. Przełóżcie tę fascynację, ten entuzjazm i frustrację na dialog z władzami i mediami - apeluje Pope. Armia amerykańska odniosła się już do pomysłu "szturmu" i również mówi wprost: nie róbcie tego. Strefa 51 to poligon wojskowy. - Odradzamy więc komukolwiek próbę przedostania się na teren, na którym odbywają się treningi amerykańskich sił zbrojnych - oznajmiła w wywiadzie z The Washington Post rzeczniczka prasowa U.S. Air Force. W 1947 roku w stanie Nowy Meksyk w USA rozbił się tajemniczy obiekt. Oficjalna wersja rządowa podawała że był to balon meteorologiczny. Jednak entuzjaści teorii spiskowych wierzą, że w Roswell rozbił się pozaziemski pojazd.
Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dlaczego Kaczyński milczy? Marek Sawicki ma teorię

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dlaczego Kaczyński milczy? Marek Sawicki ma teorię

Polska
Dlaczego Jarosław Kaczyński nie zabrał głosu ws. afery z Łukaszem Piebiakiem? - To jest zaskakujące pytanie. W mojej ocenie dlatego, że Mariusz Kamiński jeszcze nie powiedział, ile rzeczy w związku z tą sprawą ma. Ile rzeczy mają dziennikarze, którzy współpracują ze służbami. Ile służby przekazały mu materiałów - mówił Marek Sawicki w programie "Tłit".
Burza w Tatrach. Marek Sawicki wstrząśnięty tragedią.

Burza w Tatrach. Marek Sawicki wstrząśnięty tragedią. "Brak słów"

Polska
- Brak słów. Jestem rolnikiem, biologiem rolniczym, mam pokorę do przyrody. Pamiętam, będąc dzieckiem, może 6-7 lat, pierwszą burzę w nocy. Nie ludzie, a zwierzęta, zginęły u sąsiada w pożarze małej obory. Od dziecka z tymi żywiołami miałem do czynienia. Widziałem piorun, który uderza w zwykły słupek ogrodzeniowy, z którego robi się ryżowa miotła. To są rzeczy, przed którymi nie da się uciec. Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar - mówił były minister rolnictwa Marek Sawicki w programie "Tłit".
Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kierwiński o milczeniu Kaczyńskiego

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kierwiński o milczeniu Kaczyńskiego

Polska
- Kaczyński wysłał do komentowania polityków drugiego szeregu - Czerwińską i Fogiela. To niepoważne. Głos powinni zabrać Morawiecki, Ziobro i Kaczyński. Kaczyński boi się, w jakim kierunku pójdzie sprawa, jakie jeszcze materiały mają dziennikarze. Woli czekać. Bo się, że prawa ręka Ziobry została złapana na gorącym uczynku. Boi się materiałów kompromitujących kolejnych ważnych polityków i urzędników - mówił Marcin Kierwiński (PO) w programie "Tłit".
Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kierwiński o słowach Sasina: coś porażającego

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kierwiński o słowach Sasina: coś porażającego

Polska
Wicepremier Jacek Sasin stwierdził, że "PO to partia hejterów". - Z przykrością patrzę na upadek ministra Sasina. Pamiętam go jako dobrego urzędnika. Wsiąkł w pisowską zgniliznę, psucie państwa. Wicepremier mówi, że afera to wina PO - kompletnie niepoważne. PiS mówi: nic się nie stało. To coś porażającego - komentował Marcin Kierwiński w programie "Tłit". Odniósł się również do słów o starcie Krzysztofa Brejzy. - Niech się zastanowi, czy ludzie w Chełmie będą chcieli go wybrać. Bo jest typowym spadochroniarzem, który przez Chełm do tej pory tylko przejeżdżał. Jego beletrystyka ma się nijak do wielkiej afery. Jest wicepremierem, niech się nie zachowuje jak dziennikarz i komentator - stwierdził Kierwiński.
Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości w

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości w "Wiadomościach". Marcin Kierwiński ironizuje

Polska
- Wczoraj miałem to nieszczęście - obejrzałem coś, co nazywa się "Wiadomości", a powinno się nazywać "Dziennikiem telewizyjnym". Czy w dwóch pierwszych materiałach było choć słowo o aferze hejterskiej? Niestety nie zdążyli… Brakowało tylko munduru. Same sukcesy rządu PiS. Myślałem, że 89’ mamy już za sobą, ale chyba się myliłem. To, co robi Kurski, jest zatrważające - mówił Marcin Kierwiński (PO) w programie "Tłit".
Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. PO kontra PiS. Kłótnia o... Lecha Kaczyńskiego

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. PO kontra PiS. Kłótnia o... Lecha Kaczyńskiego

Polska
Grzegorz Schetyna stwierdził, że Lech Kaczyński wspierał projekt PO rozdziału prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwości. Wiceszef resortu Michał Wójcik odparł, że "Schetyna kłamie", a jego wypowiedź nazwał "manipulacją". - Minister Wójcik powinien chyba pamiętać, że prezydent Kaczyński był aktywny jeśli chodzi o wybór pierwszego prokuratora niezależnego - Andrzeja Seremeta. Trudno zarzucać panu prezydentowi, że nie uczestniczył w tym procesie. Minister Wójcik zamiast dzielnie walczyć na TT z opozycją, niech walczy z fabryką trolli u siebie w ministerstwie. Jest tak samo odpowiedzialny za to, co się działo, jak minister Piebiak - komentował Marcin Kierwiński (PO) w programie "Tłit".
Sędziowie po aferze w MS: żądamy powołania przez Sejm komisji śledczej

Sędziowie po aferze w MS: żądamy powołania przez Sejm komisji śledczej

Wiadomości
Sędziowie przedstawili swoje postulaty ws. afery z Łukaszem Piebiakiem. - Żądamy powołania przez Sejm komisji śledczej w celu ustalenia osób odpowiedzialnych za wyciek poufnych informacji dotyczących sędziów z MS - powiedziała Marta Kożuchowska-Warywoda, sędzia warszawskiego oddziału "Iustitii". Według niej, "prokuratura jest bezpośrednio powiązana z ministrem sprawiedliwości, który może nie być zainteresowany wyjaśnieniem tej sprawy".
Biedroń o Dudzie. Andrzej Dera odpowiada

Biedroń o Dudzie. Andrzej Dera odpowiada

Polska
Robert Biedroń uważa, że prezydent powinien być "fajny". - Prezydent powinien być odpowiedzialny za sprawy polskie, godnie reprezentować Polskę za granicą, w Polsce dbać o kwestie obywateli. Takim prezydentem jest Andrzej Duda - ripostował minister w programie "Tłit". - Jeśli Biedroń uważa, że ma predyspozycje, to niech startuje. Sędzią w tej sprawie są wyborcy - dodał. - Pana Biedronia bliżej nie znam, nie wiem, czy jest fajny. A pana prezydenta znam i wiem, że jest fajny: bardzo bezpośredni, sympatyczny, zrównoważony. Znamy się wiele lat, prezydentura nie zmieniła jego charakteru - podsumował.
Loty pierwszej damy. Minister Andrzeja Dudy mówi, jak jest

Loty pierwszej damy. Minister Andrzeja Dudy mówi, jak jest

Polska
- Pierwsza dama lata tylko przy oficjalnych delegacjach pana prezydenta. Sama sobie nie lata. Jeździ samochodem, to wiem na 100 proc., albo pociągiem do Krakowa. W zależności od sytuacji - zdradził minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera w programie "Tłit".
Miażdżący sondaż dla Schetyny. Andrzej Dera komentuje

Miażdżący sondaż dla Schetyny. Andrzej Dera komentuje

Polska
W sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" 58 proc. badanych stwierdziło, że Grzegorz Schetyna nie nadaje się na lidera opozycji. - Takie badania są od dłuższego czasu, mimo wszystko Schetyna wciąż rządzi. To problem środowiska PO. Mają lidera, jakiego sobie wybrali. Niech teraz płaczą - komentował minister w Kancelarii Prezydenta w programie "Tłit". - Kaczyński, jeśli chodzi o ranking zaufania, jest dużo wyżej. Jaka jest reakcja? Spotyka się z obywatelami. Taka jest fundamentalna różnica między Schetyną a Kaczyńskim - dodał.
Farma trolli w resorcie sprawiedliwości. Minister Dudy odpowiada Tuskowi

Farma trolli w resorcie sprawiedliwości. Minister Dudy odpowiada Tuskowi

Polska
Donald Tusk w mocnych słowach skrytykował aferę wokół Łukasza Piebiaka. - Nie podoba mi się takie tłumaczenie. Pamiętam, że Tusk odżegnywał się, mówił, że słowa o bolszewikach nie były odniesieniem do współczesności. Teraz zaprzecza samemu sobie. Taka wiarygodność - komentował Andrzej Dera w programie "Tłit". Pytany, co na to prezydent, odparł, że jego ta sprawa nie dotyczy.
Kontrowersyjne zdjęcie z Ryszardem Czarneckim. Michał Dworczyk komentuje

Kontrowersyjne zdjęcie z Ryszardem Czarneckim. Michał Dworczyk komentuje

Polska
Europoseł PiS opublikował zdjęcie jak w kościele przemawia z ambony. Co na to szef KPRM? - Politycy, jak każdy obywatel, mają prawo uczestniczyć we mszy. Ale ja bym z ambony nie występował. W moim przekonaniu politycznych wystąpień w kościele nie powinno być - komentował w programie "Tłit". Odniósł się również do krytyki ze strony Joanny Kluzik-Rostkowskiej. - Przykro mi, że pani minister używa takich sformułowań. To nie jest język właściwy dla polityka. Widać, że kampania będzie bardzo brutalna. Gdzie program, gdzie merytoryczna dyskusja? - pytał Dworczyk.
Farma trolli w ministerstwie sprawiedliwości? Jest reakcja szefa KPRM

Farma trolli w ministerstwie sprawiedliwości? Jest reakcja szefa KPRM

Wiadomości
Portal Onet wysunął poważne zarzuty wobec wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Sprawę komentował w programie "Tłit" szef KPRM Michał Dworczyk. - Nic mi o tym nie wiadomo. Nie wierzę, by jakiekolwiek ministerstwo posiadało farmę trolli. Na pewno sprawa powinna być wyjaśniona. Znamy na razie jeden tekst - nie wiemy, czy zmanipulowany, czy nie. Na pewno premier będzie oczekiwał wyjaśnień od resortu sprawiedliwości. Nie warto ferować wyroków bez wysłuchania wszystkich zainteresowanych. Ministerstwo sprawiedliwości funkcjonuje bardzo dobrze i bardzo skutecznie - mówił.
W PiS-ie nie mają wakacji. Koniec pikników

W PiS-ie nie mają wakacji. Koniec pikników

Polityka
Ci, którzy liczyli, że w ich mieście PiS zorganizuje kolejny piknik, będą rozczarowani. Jak powiedział w programie WP "Tłit" Radosław Fogiel, "to był koncept wakacyjny". Teraz politycy "będą przechodzić do formuły bardziej kampanijnej". Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości dodał, że sztab pracuje cały czas i sam prezes PiS Jarosław Kaczyński stosuje zasadę, o której mówił: "nie będzie wakacji".
Byli politycy PiS na listach KO. Radosław Fogiel lekceważąco o rywalach

Byli politycy PiS na listach KO. Radosław Fogiel lekceważąco o rywalach

Polityka
Paweł Poncyliusz, Joanna Kluzik-Rostowska czy Paweł Kowal. Choć kiedyś było im blisko do PiS, dziś, przed wyborami parlamentarnymi, znaleźli się na listach Koalicji Obywatelskiej. Czy to dobry sposób na podebranie wyborców PiS przez opozycję? - Nie zagalopowywałbym się - stwierdził w programie WP "Tłit" Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Jak tłumaczył, "wyborcy pamiętają, że to są osoby, które zawiodły".
Kaczyński pomagał Łopińskiemu w wynajęciu mieszkania? Sasin odpiera zarzuty

Kaczyński pomagał Łopińskiemu w wynajęciu mieszkania? Sasin odpiera zarzuty

Polska
Jak ustaliła Wirtualna Polska, Maciej Łopiński – były prezydencki minister i bliski współpracownik Kaczyńskiego - mieszka w prezydenckiej willi. - Płaci na zasadach komercyjnych. Inaczej to mieszkanie stałoby puste — odpiera w programie "Tłit" atak Jacek Sasin. Odniósł się też do doniesień, że w staraniach o mieszkanie miał Łopińskiego wspierać prezes PiS. - Ma wiele zajęć i ostatnią rzeczą, jaką Jarosław Kaczyński by się zajmował, to pośrednictwo w wynajmowaniu mieszkań — kwituje gość.
Prof. Orłowski: rząd schowa spowolnienie gospodarcze pod dywan

Prof. Orłowski: rząd schowa spowolnienie gospodarcze pod dywan

Polska
- Operacja przeniesienia środków z OFE na rok formalnie zmniejsza deficyt. To jest podobny trick do tego, który zastosował kiedyś minister Rostowski. Ale to wszystko jest kosztem przyszłości - mówi w programie "Money. To Się Liczy" prof. Witold Orłowski, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Wpadka z Jarosławem Kaczyńskim na pikniku PiS.

Wpadka z Jarosławem Kaczyńskim na pikniku PiS. "Trochę przesadzili z tym ocieplaniem"

Polska
Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Zbuczynie wystąpił w hełmie strażackim. - Najpierw bardzo podniecony tym zdjęciem był marszałek Karczewski - że to zdjęcie dnia, tygodnia, a może i kampanii. Również bardzo ucieszył się Brudziński. Jako były minister spraw wewnętrznych, odpowiedzialny również za straż, powinien wiedzieć, że ten hełm jest założony odwrotnie. Coś, co zdaniem PiS-u miało być miłym gestem, stało się karykaturą. Trochę przesadzili z tym ocieplaniem - komentowała Joanna Kluzik-Rostkowska w programie "Tłit".
Brudziński zaszalał na Twitterze. Riposta Kluzik-Rostkowskiej

Brudziński zaszalał na Twitterze. Riposta Kluzik-Rostkowskiej

Polska
Były minister Joachim Brudziński zasugerował, że Joanna Kluzik-Rostkowska wspólnie z Pawłem Kowalem powinni założyć "frakcję nawróconych PJN-owców w szeregach PO". - Joachimie, minęło 9 lat, a Ty nadal tęsknisz! Rozstaliśmy się z PiS-em w 2009 r., jest 2019. Ten wpis pokazuje, że Brudzińskiego to boli. Pokazuje frustrację - ripostowała posłanka w programie "Tłit".
Joanna Kluzik-Rostkowska o

Joanna Kluzik-Rostkowska o "Różalu": zwyczajny cham

Polska
"Przywieźli ich tutaj, żeby w naszym mieście zrobić gnój" - tak b. zawodnik MMA komentował marsz równości w Płocku. - To jest mowa nienawiści. PiS na to pracował 4 lata. Zrobili wszystko, by podziały w społeczeństwie były bardzo głębokie - przyzwolił na tego typu zachowania. To po prostu chamstwo. PiS pozwolił na to, by człowiek, który jest zwyczajnym chamem, znalazł swoje miejsce w przestrzeni publicznej. Czy łatwo będzie z tego wyjść? Nie. PiS nie ucieknie od tej odpowiedzialności - komentowała b. minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska (PO) w programie "Tłit.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 84następne