Wyniki wyszukiwania dla:

michał dworczyk

Liczba wyników: 2184

Ponad 300 mln ludzi usłyszało o Polakach na K2.

Ponad 300 mln ludzi usłyszało o Polakach na K2. "Nikt nie spodziewał się takiej skali!" [5/5] [Sektor Gości]

Ekstremalne
Czy szef programu Polski Himalaizm Zimowy Piotr Tomala nie obawia się, że w związku z przełożeniem zimowej wyprawy narodowej na K2 na sezon 2020/21, ktoś z zagranicy może nas uprzedzić w zdobyciu szczytu? Jak wygląda poszukiwanie sponsorów na tę wyprawę? Jak Tomala podchodzi do wielkiej fali zainteresowania himalaizmem, która pojawiła się w zeszłym roku w Polsce? Jak wspomina osobliwe sytuacje takie jak pamiętna rozmowa załamanego Rafała Froni z dziennikarką TVP Info? Jaka może być przyszłość programu PHZ w momencie, kiedy K2 zimą zostanie zdobyte? Zapraszamy do obejrzenia piątej części 111. odcinka "Sektora Gości". Z Piotrem Tomalą rozmawia Michał Bugno. 
Piotr Tomala: Na Nanga Parbat oceniliśmy, że nie ma już szans uratować Tomka Mackiewicza [4/5] [Sektor Gości]

Piotr Tomala: Na Nanga Parbat oceniliśmy, że nie ma już szans uratować Tomka Mackiewicza [4/5] [Sektor Gości]

Zimowe
Czy kierownik programu Polski Himalaizm Zimowy Piotr Tomala ma poczucie dumy, że wraz z Adamem Bieleckim, Denisem Urubko i Jarosławem Botorem wziął udział w akcji ratowniczej na Nanga Parbat, która pozwoliła uratować życie Francuzki Elisabeth Revol? Dlaczego nie było już szans na uratowanie Tomasza Mackiewicza? Jak Tomala postrzega indywidualną działalność "Czapkinsa" w Himalajach i jego siedem wypraw na Nanga Parbat? Zapraszamy do obejrzenia czwartej części 111. odcinka "Sektora Gości". Z Piotrem Tomalą rozmawia Michał Bugno. 
El. Euro 2020. Świetna wiosna Michała Pazdana. Wrócił do formy i czeka na mecze reprezentacji

El. Euro 2020. Świetna wiosna Michała Pazdana. Wrócił do formy i czeka na mecze reprezentacji

Piłka nożna
Michał Pazdan odżył po przeprowadzce do ligi tureckiej. Środkowy obrońca reprezentacji ma za sobą świetną rundę i zasłużył na kolejne powołanie do reprezentacji Polski. 
Czy Denis Urubko dostanie zaproszenie na K2? Szef PHZ Piotr Tomala zabrał głos [3/5] [Sektor Gości]

Czy Denis Urubko dostanie zaproszenie na K2? Szef PHZ Piotr Tomala zabrał głos [3/5] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Czy w zimowej wyprawie narodowej na K2 w sezonie 2020/21 będą brać udział tylko Polacy, czy także wybitni wspinacze z krajów zagranicznych? Czy Denis Urubko dostanie zaproszenie do składu od szefa programu Polski Himalaizm Zimowy Piotra Tomali? Jak Tomala podchodzi do akcji ratunkowej na Nanga Parbat, w której osobiście brał udział, a za którą - wraz z Adamem Bieleckim, Denisem Urubko i Jarosławem Botorem - otrzymuje teraz wiele nagród? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 111. odcinka "Sektora Gości". Z Piotrem Tomalą rozmawia Michał Bugno. 
Piotr Tomala: Na K2 przewaliła się po nas lawina. Na kilkadziesiąt sekund straciłem oddech [2/5] [Sektor Gości]

Piotr Tomala: Na K2 przewaliła się po nas lawina. Na kilkadziesiąt sekund straciłem oddech [2/5] [Sektor Gości]

Zimowe
Dlaczego na K2 zimą należy wchodzić Żebrem Abruzzów, a nie Drogą Basków? Jak szef programu Polski Himalaizm Zimowy Piotr Tomala wspomina dwie lawiny, które zeszły na niego i Rafała Fronię na zboczach K2 podczas wyprawy narodowej na K2 zimą 2017/18? Jak Tomala wspomina krwawy wypadek Adama Bieleckiego, po którym zszywał mu nos i dziurę w czole, korzystając z telefonicznych porad lekarza? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części 111. odcinka "Sektora Gości". Z Piotrem Tomalą rozmawia Michał Bugno. 
Piotr Tomala: Przełożenie wyprawy na K2 o rok to była konieczna decyzja [1/5] [Sektor Gości]

Piotr Tomala: Przełożenie wyprawy na K2 o rok to była konieczna decyzja [1/5] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Jak Piotr Tomala odnajduje się w roli kierownika programu Polski Himalaizm Zimowy, którą pełni od roku? Dlaczego zadecydował o przełożeniu zimowej wyprawy narodowej na K2 na sezon 2020/21? Jak będzie przebiegało ustalanie składu wyprawy? Czy Krzysztof Wielicki ponownie obejmie funkcję kierownika wyprawy? Jak obaj zapatrują się na taktykę zdobywania K2 zimą? Co należy zmienić, żeby dokonać pierwszego zimowego wejścia? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 111. odcinka "Sektora Gości". Z Piotrem Tomalą rozmawia Michał Bugno.

"Druga połowa". Czy w kadrze jest rozluźnienie? "Jak wiem, że jest zgrupowanie reprezentacji, to nie biorę ślubu"

Piłka nożna
Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami eliminacyjnymi do Euro 2020. Trener Jerzy Brzęczek w miniony weekend dał wolne piłkarzom. Dwóch z nich wykorzystało ten czas, aby wziąć ślub. Czy w kadrze panuje rozluźnienie? Michał Kołodziejczyk (redaktor naczelny WP SportoweFakty) rozmawiał na ten temat ze swoimi gośćmi w czternastym odcinku programu "Druga połowa". 

"Druga połowa". Czy Szczęsny mógł poczekać z operacją kolana? "Ryzyko zagrania w meczach eliminacyjnych było za duże"

Piłka nożna
Wojciech Szczęsny przeszedł zabieg kolana i nie będzie mógł zagrać w meczach reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2020. Jego miejsce w bramce zajmie Łukasz Fabiański. Michał Kołodziejczyk (redaktor naczelny WP SportoweFakty) i jego goście zastanawiali się, czy Wojciech Szczęsny mógł poczekać z operacją.
Rekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie w rządzie PiS

Rekonstrukcja rządu. Oto nowi ministrowie w rządzie PiS

Polska
Andrzej Duda wręczył nowo powołanym ministrom akty powołania i wieczne pióra. Jacek Sasin został wicepremierem, Marian Banaś zastąpił Teresę Czerwińską, Bożena Borys-Szopa Elżbietę Rafalską, Dariusz Piątkowski Annę Zalewską, Elżbieta Witek Joachima Brudzińskiego. Nowymi ministrami zostali Michał Dworczyk oraz Michał Woś.
Michał Wiśniewski i Radek Liszewski plotkują pod gmachem TVP

Michał Wiśniewski i Radek Liszewski plotkują pod gmachem TVP

Gwiazdy
 Michał Wiśniewski i Radek Liszewski w poniedziałek  odwiedzili studio "Pytania na śniadanie", gdzie jako eksperci  opowiadali, jakich piosenek lepiej nie grać, a jakie gwarantują komplet  gości na parkiecie. Dość oryginalne dobranie gości nie spodobało się  internautom, którzy wytknęli stacji zapraszanie artystów, których nikt  nie chce już słuchać. Muzycy po burzliwej dyskusji w studio, wymienili  się spostrzeżeniami również po wyłączeniu kamer. Panowie wspólnie  opuścili gmach TVP i przed powrotem do domu, zatrzymali się na parkingu,  gdzie Wiśniewski zapalił papierosa i przysiadł na murku. 
Michał Piróg mędrkuje:

Michał Piróg mędrkuje: "Żaden materiał wideo nie jest w stanie oddać emocji związanych z kontaktem ze sztuką"

Gwiazdy
Po zakończeniu emisji programu You Can Dance medialna kariera Michała Piróga stanęła pod znakiem zapytania. Na szczęście TVN prędko przedłożył mu propozycję poprowadzenia nieco mniej związanego z umiejętnościami tancerza formatu - Top Model. W rezultacie w ostatnich latach Michał bardziej znany jest z bycia jurorem czy udziału w Azja Express niż z popisów tanecznych. Określany jest również jako "osobowość telewizyjna". Piróg regularnie pojawia się na eventach branżowych, a ostatnio zdarza mu się coraz częściej wypowiadać na ważne i kontrowersyjne tematy. Kilka dni temu pojawił się na jednej ze stołecznych imprez, gdzie zachęcał do odwiedzania galerii i teatrów, by bezpośrednio doświadczać sztuki. Według 40-latka nawet najlepszy materiał filmowy nie jest bowiem w stanie oddać emocji odczuwanych przy osobistym kontakcie z dziełami. Zgadzacie się z Michałem?
Promesy dla Srebrnej i Fratrii. Prezes Pekao o prowadzeniu biznesu

Promesy dla Srebrnej i Fratrii. Prezes Pekao o prowadzeniu biznesu

 - Nie będziemy dyskryminować żadnych klientów. Nie chcę mówić o konkretnych sprawach, ale rolą banku jest być otwartym na klientów istniejących czy nowych – mówił w programie "Biznes mówi" prezes Pekao S.A. Michał Krupiński zapytany o to, czy racjonalnym jest udzielanie promes kredytowych na przedsięwzięcia, które nie są czysto biznesowe, jak choćby niedoszły zakup udziałów w Radiu Zet przez spółkę Fratria. Krupiński przypomniał także, że od czasu gdy zarządza bankiem spadł koszt ryzyka, co pokazuje, że robi to w sposób ostrożny. 
Małe banki znikną z Polski? Prezes Peako mówi o konsolidacji sektora

Małe banki znikną z Polski? Prezes Peako mówi o konsolidacji sektora

Finanse
- Jest taka magiczna liczba cztery. Mamy cztery duże banki w USA, cztery duże banki w Kanadzie, cztery we Francji i cztery w Australii. Sektor często konsoliduje się wokół czterech banków, które mają po 20-25 proc. udziałów w rynku. Sądzę, że w Polsce może to być więcej, ale nie więcej niż 10 - ocenił przyszłość polskiego sektora bankowego prezes Pekao S.A. Michał Krupiński w programie "Biznes mówi". Równocześnie zapewnił, że cały sektor jest "bezpieczny i stabilny".
Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

Prezes Pekao S.A.: firmy GAFA stają się konkurencją dla banków

Polska
- Banki mogą się wiele nauczyć od firm GAFA (Google, Amazon, Facebook, Apple), te firmy stają się dla nas konkurencją. Młode pokolenia chcą mieć podobne doświadczenie ze swoim bankiem, jakie mogą osiągnąć z firmami GAFA, czyli dużo lepsza rozpoznawalność klienta, rozwiązania szyte na miarę, obudowywanie produktami, proste rozwiązania i sto procent w internecie - powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A., w rozmowie z Mikołajem Kunicą w programie "Biznes Mówi".

"Racja Stanu": Andrzej Olechowski w ogniu pytań Michała Kobosko. Zobacz cały odcinek!

Polska
W najnowszej "Racji Stanu" Michał Kobosko przepytał Andrzeja Olechowskiego, byłego ministra spraw zagranicznych. Rozmowa dotyczyła powyborczej rzeczywistości, porażki Grzegorza Schetyny, roli Donalda Tuska w polskiej polityce i wielu innych, gorących politycznie zagadnień. - To nie Koalicja przegrała, to PiS wygrał - mówił Olechowski. Zobaczcie cały wywiad. 

"Druga połowa". Robert Lewandowski zerwał z łatką nudziarza. "Zaczął bawić się swoim wizerunkiem"

Piłka nożna
Robert Lewandowski zakończył sezon w Bayernie Monachium z dwoma tytułami drużynowymi i dwoma koronami króla strzelców (w lidze i pucharze). Kapitan reprezentacji Polski może się cieszyć także ze zmian, które zachodzą w jego drużynie. - W tym okienku transferowym nie powinien odchodzić - twierdzi Michał Kołodziejczyk.

"Druga połowa". Lokalizacja finału Ligi Europy jest mocno kontrowersyjna. "To przykład prania wizerunku przez sport"

Piłka nożna
Gospodarzem finału tegorocznej edycji Ligi Europy będzie Azerbejdżan. Wokół tego wyboru panuje mnóstwo kontrowersji. Michał Kołodziejczyk (redaktor naczelny WP SportoweFakty) i jego goście:  Paulina Chylewska, (dziennikarka Polsatu Sport), Izabela Kruk (rzeczniczka prasowa Legii Warszawa), a także Karolina Hytrek-Prosiecka (była dyrektor komunikacji ekstraklasy) rozmawiali o tym problemie w trzynastym odcinku programu "Druga połowa"
BMW ma sposób na cofanie w ciasnych parkingach. Sprawdziliśmy go w praktyce

BMW ma sposób na cofanie w ciasnych parkingach. Sprawdziliśmy go w praktyce

Porady/ciekawostki
Najnowsze samochody BMW mogą być wyposażone w funkcję o nazwie Asystent Cofania. Auto zapamiętuje trasę, po jakiej przyjechało w dane miejsce i potrafi ją odtworzyć samodzielnie, dzięki czemu wyjeżdżanie z ciasnych uliczek czy miejsc parkingowych jest banalnie proste. Michał Zieliński sprawdził, jak ta funkcja działa w praktyce.  

"Piłka z góry". Nowa rzeczywistość w Lotto Ekstraklasie? "Celem tylko mistrzostwo, gra w Europie nieważna"

Piłka nożna
- Znajdujemy się u progu nowej rzeczywistości. Do tej pory była feta, a potem prężenie muskułów przed europejskimi pucharami. Być może doszliśmy do ściany i mistrzostwo jest celem samym w sobie. Kropka - mówi w programie "Piłka z góry" Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty. Materiał dzięki uprzejmości Canal+ Sport.
Co z przyszłością Krzysztofa Piątka?

Co z przyszłością Krzysztofa Piątka? "Ma zbyt słabą pozycję, żeby już stawiać wymagania"

Piłka nożna
Krzysztof Piątek ma za sobą sezon życia. We wszystkich rozgrywkach strzelił 30 bramek i był bohaterem jednego z największych transferów w Serie A w przerwie zimowej. Co dalej z reprezentantem Polski? Michał Kołodziejczyk i Radosław Majdan apelują o cierpliwość.
Cierpliwość kluczem do sukcesu Piasta.

Cierpliwość kluczem do sukcesu Piasta. "Oby mistrzostwo gliwiczan było nauczką dla możnych"

Polska
- Trener Waldemar Fornalik to człowiek od codziennej, mozolnej, żmudnej pracy. To zaprocentowało bardziej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać - mówi Michał Kołodziejczyk, redaktor naczelny WP SportoweFakty.