Wyniki wyszukiwania dla:

michał dworczyk

Liczba wyników: 2188

PiS pozwie Falentę? Michał Dworczyk komentuje

PiS pozwie Falentę? Michał Dworczyk komentuje

Polska
Czy będzie pozew przeciwko Markowi Falencie za szantażowanie najważniejszych osób w państwie? - List, który wpłynął do KPRM, będzie przeanalizowany pod kątem tego, co powinno się dalej z nim wydarzyć. Po analizie nastąpią decyzje. Zajmie to kilka, kilkanaście dni. Gdyby okazało się, że gdzieś jest złamane prawo lub naruszone przepisy, organ państwa musi zawiadomić o tym stosowne służby - oznajmił szef KPRM Michał Dworczyk w programie "Tłit".
Rosja ostrzega Polskę. Michał Dworczyk odpowiada

Rosja ostrzega Polskę. Michał Dworczyk odpowiada

Polska
"W przypadku konfliktu terytorium Polski stałoby się oczywistym celem akcji odwetowej" - przestrzega Polaków Rosja. Co na to szef KPRM? - Nikt nie ma pomysłu, żeby atakować Federację Rosyjską. To ona w ostatnich latach prowadzi działania agresywne, atakując sąsiadów. Groźby polityków rosyjskich to nic nowego - przy każdych decyzjach polskiego rządu, mających wpływ na wzrost naszego bezpieczeństwa, słyszymy o tym, że kolejne iskandery będą przebazowane do okręgu kaliningradzkiego, kolejne bazy będą się pojawiać na Białorusi. Te groźby to dowód zaniepokojenia rozwojem i modernizacją polskich sił zbrojnych - mówił w programie "Tłit".
Tłit - Michał Dworczyk

Tłit - Michał Dworczyk

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Michał Dworczyk.
Patryk Vega dostawał groźby od polityków PiS? Michał Dworczyk reaguje

Patryk Vega dostawał groźby od polityków PiS? Michał Dworczyk reaguje

Polska
Patryk Vega robi film o politykach. Twierdzi, że ma kłopoty, bo scenariusz trafił w ręce polityków PiS i wywołał wśród nich "prawdziwe przerażenie". Przez groźby musiał wyjechać. Co na to szef KPRM Michał Dworczyk? - Nie wiem jakie są kłopoty pana Vegi. Nie wiem czy traktować to jako element kampanii promocyjnej. Mówiąc serio: bądźmy poważni. Mamy w Polsce doskonale mającą się demokrację. Każdy może pisać książki, artykuły jakie mu się żywnie podoba, robić filmy - komentował w programie "Tłit". Pytany, czy PiS się nie boi, odpowiedział: "My się nie boimy - ani artystów, ani twórców, ani filmów, czy książek, które przygotowują".
Kongresmeni piszą do Trumpa ws. wizyty Dudy w USA. Michał Dworczyk reaguje

Kongresmeni piszą do Trumpa ws. wizyty Dudy w USA. Michał Dworczyk reaguje

Polska
Grupa amerykańskich kongresmenów wystosowała list do Donalda Trumpa dotyczący wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Apelują o zwrócenie uwagi na "pogwałcenie wolności słowa" w Polsce. - Można sobie zadać pytanie, czy formułowanie listów, które zawierają insynuacje pod adresem Polski, jest przypadkową koincydencją, czy ktoś chciał wpłynąć na to, by ta wizyta miała również cienie - komentował szef KPRM Michał Dworczyk w programie "Tłit". - Są różne grupy wpływu - i międzynarodowe, i wewnątrz każdego kraju, politycy, którzy ulegają wpływowi lobbystów - wskazał.
Michał Dworczyk odpowiada Millerowi ws. USA

Michał Dworczyk odpowiada Millerowi ws. USA

Polska
Leszek Miller zaatakował w programie "Tłit" szefa MON Mariusza Błaszczaka w kontekście porozumienia z USA. - Nie zgadzam się z panem premierem. Uważam, że minister Błaszczak i cały jego zespół wykonali niezwykłą, tytaniczną, ciężką pracę. Dzięki temu nasz kraj będzie bezpieczniejszy. To są wydarzenia historyczne. Wykonaliśmy w 4 lata olbrzymią pracę, przeszliśmy niezwykły dystans - ripostował szef KPRM Michał Dworczyk w programie "Tłit".

"Klatka po klatce" #33: Michał Oleksiejczuk miażdży rywali i chce wejść na szczyt UFC!

Inne
Michał Oleksiejczuk podniósł się po dopingowej wpadce. Polak wrócił do UFC po miesiącach zawieszenia i dosłownie zmiótł z klatki swoich rywali. - Tamten rok (po zawieszeniu - przyp. red) był ciężki pod wieloma względami. Nie tylko sportowymi. Wydarzyło się wiele nieprzyjemnych rzeczy, o których chciałbym zapomnieć. Ciężkie momenty wzmacniają. W tym przypadku było identycznie. Byłem pełen sportowej złości. Chciałem udowodnić, że nie jestem skończony. Dążę do tego, by być najlepszym. Wychodzę do klatki bez respektu. Wiem, po tam jestem - wyjaśnił w programie "Klatka po klatce" Oleksiejczuk. Przypomnijmy, że po powrocie do klatki UFC Oleksiejczuk znokautował Giana Villante (w lutym w Pradze) i Gadżimurada Antigułowa (w kwietniu w Sankt-Peteresburgu).
Brexit. „Brytyjska gospodarka jest w szoku”

Brexit. „Brytyjska gospodarka jest w szoku”

Finanse
- Brytyjska gospodarka jest w szoku. Brakuje sporych inwestycji, firmy nie inwestują, ale raczej wycofują się z Wielkiej Brytanii, a PKB jest już mniejsze – mówił zapytany o bezpośrednie skutki planowanego brexitu Michał Krupiński, prezes Pekao S.A. Jak dodawał, rosnącym problemem dla gospodarki na Wyspach jest spadek imigracji zarobkowej o 80 proc. w czasach dobrej koniunktury.
Koszty nałożone na banki zagrażają sektorowi. Prezesi ostrzegają

Koszty nałożone na banki zagrażają sektorowi. Prezesi ostrzegają

Finanse
Opis: Prezesi największych polskich podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie jednogłośnie uznali, że poziom kosztów regulacji nałożony na sektor stanowi dla niego zagrożenie. Ostrzegali przy tym, że obserwują początek wycofywania się inwestorów z Polski. – Konsekwencją wysokich kosztów regulacji jest ograniczenie możliwości ekspansji zagranicznej polskich banków – dodał Michał Krupiński, prezes Pekao S.A.

"Klatka po klatce" #33 (całość): Jóźwiak o FEN 25 i konfliktach z zawodnikami, Oleksiejczuk o kolejnej walce

Inne
Kapitalne akcje, wyjątkowi goście i palące tematy - tak w skrócie można podsumować najnowszy odcinek programu "Klatka po klace". Tym razem do klatki weszli prezes FEN Paweł Jóźwiak i wschodząca gwiazda polskiego MMA Michał Oleksiejczuk. Ten pierwszy opowiedział o kulisach zatrudnienia Vaso Bakocevicia, zbliżającej się gali FEN 25 i konfliktach z Radkiem Paczuskim oraz Normanem Parkem. Oleksiejczuk podał możliwą datę powrotu do UFC i wskazał wymarzonych rywali. Ponadto w programie ogłoszenie rywala Kacpra Formeli i efektowne akcje z gal ACA 96 i Envio Fight Night 20.
Marcin Kaczkan osiągnął rekord wysokości na K2 zimą.

Marcin Kaczkan osiągnął rekord wysokości na K2 zimą. "To było totalne zaskoczenie" [cały wywiad] [Sektor Gości]

Ekstremalne
Jak to się stało, że polski himalaista Marcin Kaczkan na pierwszą wyprawę na ośmiotysięcznik pojechał od razu na K2 i to od razu zimą - w sezonie 2002/03? W jaki sposób udało mu się osiągnąć zimowy rekord wysokości na K2, docierając na 7650 m n.p.m.? Dlaczego stan zdrowia Marcina Kaczkana na k2 mocno się pogorszył, poczuł osłabienie i ciało odmówiło mu posłuszeństwa? Jak Kaczkan wspomina zdobycie szczytu K2 latem 2014 roku? Dlaczego wciąż marzy o dokonaniu pierwszego zimowego wejścia na tę legendarną górę? Zapraszamy do obejrzenia 112. odcinka "Sektora Gości". Z Marcinem Kaczkanem rozmawia Michał Bugno.
Marcin Kaczkan: Śmierć Artura Hajzera to zagadka. Przez dwa dni to ja byłem uznany za zmarłego [4/4] [Sektor Gości]

Marcin Kaczkan: Śmierć Artura Hajzera to zagadka. Przez dwa dni to ja byłem uznany za zmarłego [4/4] [Sektor Gości]

Ekstremalne
Jak polski himalaista Marcin Kaczkan zapamiętał śmiertelny wypadek Artura Hajzera, z którym w 2013 roku wspinał się na Gaszerbrum I? Jak to się stało, że tuż przed śmiercią Hajzer wysłał smsa z informacją, że to... Kaczkan spadł w przepaść i zginął? Jak Marcin Kaczkan wyobraża sobie kontynuację programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera w momencie, kiedy ostatni ośmiotysięcznik K2 zostanie zdobyty zimą? Zapraszamy do obejrzenia czwartej części 112. odcinka "Sektora Gości". Z Marcinem Kaczkanem rozmawia Michał Bugno.
Marcin Kaczkan: Zachowanie Urubki na K2 oceniam negatywnie. To nie powinno mieć miejsca [3/4] [Sektor Gości]

Marcin Kaczkan: Zachowanie Urubki na K2 oceniam negatywnie. To nie powinno mieć miejsca [3/4] [Sektor Gości]

Ekstremalne
Jak polski himalaista Marcin Kaczkan ocenia postawę Denisa Urubko podczas zimowej wyprawy narodowej na K2 w sezonei 2017/18, kiedy bez zgody kierownika ruszył samotnie w kierunku szczytu? Jak postrzega szanse na to, że Urubko pojedzie na kolejną wyprawę, którą PZA chce zorganizować zimą 2020/21? Co trzeba zrobić, żeby zwiększyć szanse na zdobycie szczytu K2 zimą? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 112. odcinka "Sektora Gości". Z Marcinem Kaczkanem rozmawia Michał Bugno.
Marcin Kaczkan: Na K2 poczułem totalne osłabienie. Nigdy wcześniej nie byłem w tak dziwnym stanie [2/4] [Sektor Gości]

Marcin Kaczkan: Na K2 poczułem totalne osłabienie. Nigdy wcześniej nie byłem w tak dziwnym stanie [2/4] [Sektor Gości]

Ekstremalne
Jak to się stało, że polski himalaista na pierwszą wyprawę na ośmiotysięcznik pojechał od razu na K2 i to od razu zimą? W jaki sposób udało mu się osiągnąć zimowy rekord wysokości na K2, docierając na 7650 m n.p.m.? Dlaczego stan zdrowia Marcina Kaczkana na K2 mocno się pogorszył, poczuł osłabienie i ciało odmówiło mu posłuszeństwa? W jaki sposób Denisowi Urubko udało się go sprowadzić w dół? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części 112. odcinka "Sektora Gości". Z Marcinem Kaczkanem rozmawia Michał Bugno.
Polacy na K2 uratowali życie Bułgarowi. Marcin Kaczkan: To był cały dzień walki [1/4] [Sektor Gości]

Polacy na K2 uratowali życie Bułgarowi. Marcin Kaczkan: To był cały dzień walki [1/4] [Sektor Gości]

Ekstremalne
Jak polski himalaista Marcin Kaczkan postrzega swoje osiągnięcie z 2014 roku, kiedy zdobył szczyt K2? Jak zapamiętał atak szczytowy i dlaczego tracił poczucie upływającego czasu? Czemu podczas zejścia miał problemy ze znalezieniem drogi do obozu czwartego? W jaki sposób polscy himalaiści dwukrotnie uratowali życie Bułgarowi Bojanowi Petrowowi, który miał poważne symptomy obrzęku mózgu? Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części 112. odcinka "Sektora Gości". Z Marcinem Kaczkanem rozmawia Michał Bugno.
Michał Kamiński zdradza ulubione wino Jarosława Kaczyńskiego Kosztuje 10 złotych...

Michał Kamiński zdradza ulubione wino Jarosława Kaczyńskiego Kosztuje 10 złotych...

Gwiazdy
Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, wiek emerytalny osiągnął w grudniu 2014 roku. Nie wybiera się jednak na emeryturę. Jak donosił Super Express, nie zgłosił się nawet do ZUS-u po odbiór świadczenia, które wynosi 4,8 tysiąca złotych miesięcznie. Na razie ma konkretny plan na najbliższe kilka lat, w ciągu których zamierza rządzić Polską. Przynajmniej póki zdrowie mu na to pozwoli. Michał Kamiński, goszcząc w programie Tłit opowiedział o spotkaniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz Donalda Tuska przed wyborami parlamentarnymi w 2007. Przy okazji zdradził, jakie jest ulubione wino Kaczyńskiego.

"Unikalna postać". Michał Kamiński drwi z Elżbiety Witek

Polska
Nowa szefowa MSWiA przyznała, że to resort dla niej nowy, dlatego będzie się go "bardzo intensywnie uczyć". - To postać absolutnie unikalna. Uczyła się z przedwojennych książek o zbrodni katyńskiej. To duże osiągnięcie historyczne, zgoła historiozoficzne. Naprawdę duża sprawa. Każdy z nas może zasypiać spokojnie wiedząc, że tak nietuzinkowa osoba stoi na czele MSWiA - komentował Michał Kamiński (PSL-UED) w programie "Tłit". Odnosząc się do rekonstrukcji stwierdził, że to "niby rząd niby demokracji".
Tłit - Michał Kamiński

Tłit - Michał Kamiński

Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od  poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem był Michał Kamiński. 
Michał Kamiński o TVP.

Michał Kamiński o TVP. "Brutalna szczerość"

Polska
- TVP jest tak pluralistyczna, jak socjalizm był demokracją socjalistyczną. Między pluralizmem a pluralizmem TVP jest taka różnica, jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym. Nie lubię chamstwa, a tam - z całą brutalną szczerością - ma to miejsce - mówił Michał Kamiński w programie "Tłit". - TVP straciła na rządach Kurskiego - na oglądalności, rentowności. To bezsporny fakt. Ale pomaga rządzącym narracją - straszeniem Polaków - wskazał.
TASS o katastrofie smoleńskiej. Komentarz Michała Kamińskiego

TASS o katastrofie smoleńskiej. Komentarz Michała Kamińskiego

Polska
TASS poinformował, że analiza fragmentów Tu-154M wskazuje na błąd załogi jako przyczynę katastrofy. Michał Kamiński pytany był w programie "Tłit", cz wyobraża sobie, że PiS przed wyborami powie, że zamachu nie było, że się w tej kwestii wycofa. - Tak zwany zamach smoleński to jeden z mitów założycielskich "nowego" PiS-u. Każdy rozsądny człowiek wie, że żadnego zamachu nie było. Równie dobrze wyobrażam sobie, że z tego studia odfrunę. PiS nie powie, że przez tyle lat cynicznie łgało - stwierdził poseł PSL-UED.
Awans Kopacz. Michał Kamiński komentuje

Awans Kopacz. Michał Kamiński komentuje

Polska
- Premier Kopacz awansowała w strukturach najważniejszej partii politycznej w PE, jest jej wiceszefową. To wielki polityczny sukces. Każdy Polak powinien się z tego cieszyć, to powód do dumy - komentował Michał Kamiński w programie "Tłit". - Widziałem ją w rozmowach z liderami światowymi. Nie widziałem, by jej znajomość angielskiego odbiegała od średniej polskich polityków - wskazał. Pytany, czy zrobi większą karierę niż Beata Szydło, odparł: "Nie życzę Europie, by Szydło miała na nią wpływ. Nie życzę nikomu spotykania jej na drodze, bo to się źle kończy. Ale życzmy jej, by z jej posłowania w Brukseli wyniknęło dla Polski jak najlepiej".