Wyniki wyszukiwania dla:

mięso

Liczba wyników: 281

Na co zwracać uwagę, wybierając mięso mielone?

Na co zwracać uwagę, wybierając mięso mielone?

Zdrowie
Świeże i dobrej jakości mięso mielone powinno mieć jednolity kolor. Wszelkie zmiany sugerują, że zmieszane są dwa rodzaje produktu ? ten świeży i mniej świeży. Kupując mielone paczkowane, warto też sprawdzić zawartość kolagenu, który może nie jest szkodliwy, ale też nie jest pełnowartościowym białkiem, gdyż nie ma w swoim składzie wszystkich aminokwasów.
Prawda o kebabie

Prawda o kebabie

Kuchnia
Kebab na dobre zadomowił się w naszym kraju i swoją popularnością dorównuje już pizzy. Jego bliskimi kuzynami jest arabska shoarma i grecki gyros. Jaki rodzaj kebabu najczęściej można u nas spotkać i jak produkowane jest mięso?
Kalisz o byciu ojcem:

Kalisz o byciu ojcem: "KARMIĘ"

Polska
O Ryszardzie Kaliszu od jakiegoś czasu jest głośno głównie dzięki jego ojcowskim dokonaniom. Polityk ma 1,5 letniego synka, Ignasia, z Ingą Pietrasińską. Teraz ma już nową dziewczynę, Dominikę Lis, która jak donoszą tabloidy jest w szóstym miesiącu ciąży. Jeśli informacje się potwierdzą, Kalisz nie będzie miał chyba problemu z zaopiekowaniem nad dzieckiem. Przyznał, że zajmuje się Ignasiem i spełnia w roli ojca. Pochwalił się również tym, że chłopczyk? je mięso. (mk)
Żywność będzie taniała

Żywność będzie taniała

Polska
W grudniu ceny produktów spożywczych były o ok. 2 proc. niższe niż przed rokiem. Podobne prognozy dotyczą pierwszych miesięcy 2015 roku. Tańsze będą owoce, warzywa, mięso oraz przetwory mleczarskie. W II połowie roku dużo będzie zależeć od zbiorów oraz sytuacji na wschodzie Europy i ewentualnego utrzymania rosyjskiego embarga.
Michalczewski: słaby rok polskiego boksu

Michalczewski: słaby rok polskiego boksu

Polska
Polski boks po raz pierwszy od 2010 Polska nie ma mistrza świata w żadnej kategorii wagowej. - To był bardzo słaby rok. Promotorzy idą na ilość, a nie na jakość. Sami dostają pieniądze od telewizji, a pięściarze to dla nich mięso armatnie, które gówno zarabia. Trzeba stworzyć młodym lepsze warunki do treningów, bo w Polsce jest wielu naprawdę dobrych trenerów - powiedział były pięściarz Dariusz Michalczewski.
Co powinniśmy wiedzieć o tatarze?

Co powinniśmy wiedzieć o tatarze?

Porady
Jedna z ulubionych przystawek na polskim stole, choć ? wbrew naszym przekonaniom ? potrawa nie narodziła się nad Wisłą, lecz prawdopodobnie Sekwaną. Choć befsztyk tatarski wydaje się dość banalnym daniem, często popełniamy błędy podczas jego przygotowywania. Bardzo ważny jest bowiem dobór odpowiednich składników. (mp)
Chów kurczakow w Polsce

Chów kurczakow w Polsce

Polska
Czy kurczaki przeznaczone na mięso szprycuje się antybiotykami? Karmi hormonami wzrostu? Wpycha do klatek? Obcina łapy i dzioby, by nie kaleczyły się nawzajem? Odpowiedzi na te pytania postanowiliśmy poszukać u jednego z największych producentów drobiu w Polsce.
Tak powstają najlepsze amerykańskie steki

Tak powstają najlepsze amerykańskie steki

Przeciętny Amerykanin zjada średnio 1,5 tony wołowiny w ciągu całego życia. Upieczenie steku trwa zaledwie kilka minut, ale to dopiero koniec drogi, jaką pokonuje mięso zanim trafi na ruszt.
poprzednie 1 ... 10 11 12 13 14 następne