Wyniki wyszukiwania dla:

meksyk

Liczba wyników: 91

Prześwietlili ciężarówkę. Zdębieli, gdy zobaczyli wnętrze

Prześwietlili ciężarówkę. Zdębieli, gdy zobaczyli wnętrze

Wiadomości
Meksykańska policja uratowała 51 nielegalnych imigrantów stłoczonych w naczepie ciężarówki. Udało się to dzięki prześwietleniu pojazdu promieniami X. Schowane w ciężarówce osoby zostały przekazane właściwym służbom, które zadecydują, kiedy i czy migranci trafią z powrotem do swoich ojczystych krajów. Do zdarzenia doszło 7 lipca w meksykańskim stanie Zacatecas. Meksyk zmaga się z dużą liczbą imigrantów z sąsiednich państw. Ich głównym celem są USA.

"Płonące pomarańcze" odstraszą komary

Zdrowie
Każdy sposób na odstraszenie komarów będzie pożądany, jeżeli jest skuteczny. Zamiast płacić za środki chemiczne kupowane w sklepach, może warto wypróbować sposoby, które uskuteczniane są w miejscach, gdzie komary to prawdziwa plaga przez cały rok - np. w Meksyku. Oto ich sposób na walkę z komarami.
Wyleciała z karuzeli. Przerażające nagranie

Wyleciała z karuzeli. Przerażające nagranie

Wiadomości
Przerażający wypadek nagrał świadek w wesołym miasteczku w mieście Juárez w Meksyku. Na wideo widać, jak kobieta wypada z karuzeli. Przez chwilę trzyma się jej, by nie spaść na ziemię, ale wtedy maszyna znów rusza i z impetem uderza w kobietę dosłownie zmiatając ją z platformy. Nie wiadomo, jakie kobieta poniosła obrażenia, ale na nagraniu widać, że poszkodowana podnosi się i staje obok. Burmistrz Juárez wydał oświadczenie, w którym napisał, że lunapark działał bez zezwoleń i już został zamknięty.

"Martwa strefa" w Zatoce Meksykańskiej

Nauka
Naukowcy przewidują, że w tym roku "martwa strefa" w Zatoce Meksykańskiej może sięgnąć ponad 20 tysięcy kilometrów kwadratowych. W jej obrębie znajduje się bardzo mało tlenu, zbyt mało, by miały tam żyć jakiekolwiek stworzenia.
Susza odkryła świątynię

Susza odkryła świątynię

Nauka
Po dwóch latach można znowu zobaczyć ruiny kościoła z XVI wieku w Oaxaca w Meksyku. Został zbudowany przez hiszpańskich kolonizatorów. Świątynia została w 1961 r. zalana wodą podczas budowy zapory. Do tej pory można było zobaczyć ją tylko 4 razy.
Czarna maź zalała ulice. Przerażający widok nagrał świadek

Czarna maź zalała ulice. Przerażający widok nagrał świadek

Wiadomości
W meksykańskim stanie Jalisco, w niedzielę, 2 czerwca miała miejsce powódź. Ulice miasteczka San Gabriel zalała ciemna fala pełna błota. Z powodu powodzi zginęła jedna osoba, a pięć uznano za zaginione. 
Niezwykła piramida w Meksyku

Niezwykła piramida w Meksyku

Nauka
Niewiele osób wie, że to nie w Egipcie znajduje się największa piramida na świecie Objętość Wielkiej Piramidy z Choluli jest prawie 2 razy większa niż tej z Gizy. To największa budowla kiedykolwiek stworzona przez człowieka.
Kot kontra burmistrz. Mężczyźnie podobno założono blisko 100 szwów

Kot kontra burmistrz. Mężczyźnie podobno założono blisko 100 szwów

Ciekawostki
Niecodzienna scena rozegrała się na ulicach Culiacán, w Meksyku. Doszło tam do ulicznej walki. Jej bohaterami byli burmistrz miasta i kot. Nie wiadomo czemu zwierzę zachowało się tak agresywnie i wręcz rzuciło na Estradę Ferreirę. Mężczyzna przewrócił się i próbował odepchnąć kota, ale bezskutecznie. Na pomoc ruszyli świadkowie. Jeden chwycił nawet za krzesło. Po chwili agresywne zwierzę puściło burmistrza i odeszło. Mężczyzna trafił do szpitala m.in. z ranami kłutymi od zębów na nogach i ramionach. Według doniesień mediów, burmistrzowi założono nawet 100 szwów. 
Tajemnica Gwiezdnego Dziecka

Tajemnica Gwiezdnego Dziecka

Nauka
Znaleziona w latach trzydziestych w Meksyku do dziś wzbudza wielkie kontrowersje. Dla jednych jest dowodem na życie pozaziemskie, dla innych przykładem zakłamania i manipulacji. 
Nieoczekiwane spotkanie. 35-latek natychmiast zaczął nagrywać

Nieoczekiwane spotkanie. 35-latek natychmiast zaczął nagrywać

Ciekawostki
Rzadki okaz wieloryba albinosa udało się nagrać w Zatoce Magdaleny u wybrzeży Meksyku. 35-letni Manuel Gonzalez jest instruktorem nurkowania i organizuje wycieczki połączone z obserwacją wielorybów. Mężczyzna był na statku z kursantami, kiedy przypadkiem dostrzegł niezwykłe stworzenie. Był nim unikatowy okaz - biały humbak, który wyłonił się niezwykle blisko łodzi. Mógł to być ten sam ssak, którego nazwano "Galonem mleka" i zaobserwowano tu 10 lat temu. Łącznie albinosa u wybrzeży Meksyku widziano tylko trzykrotnie. Biały wieloryb jest niezwykle rzadką odmianą długopłetwca oceanicznego. Na świecie żyje tylko kilka takich osobników.
Nie podają ręki na znak pokoju

Nie podają ręki na znak pokoju

Zdrowie
Powikłania po grypie przyczyniają się do bardzo wielu zgonów w miejscach, gdzie choroba ta występowała zawsze bardzo rzadko. Taka sytuacja ma miejsce ostatnio w USA w stanie Nowy Meksyk. Władze i instytucje publiczne robią co mogą, aby uchronić społeczność przed dalszym rozprzestrzenianiem się choroby. 
Noszono tu skóry zmarłych ludzi. Wstrząsające odkrycie w starożytnych ruinach

Noszono tu skóry zmarłych ludzi. Wstrząsające odkrycie w starożytnych ruinach

Nauka
W Meksyku odnaleziono pierwszą świątynie Xipe Totec – indiańskiego boga czczonego w Mezoameryce. Xipe Totec to dosłownie „nasz pan, obdarty ze skóry”. Bóg był przedstawiany jako oskalpowana postać, ubrana w skórę ofiarowanego człowieka. Xipe Totec był bogiem wiosny, rolnictwa, płodności, utożsamianym z rodzącym się nowym życiem. Naukowcy znali jego wizerunek, ale do tej pory nie odkryto. To w tym miejscu kapłani nosili skóry zmarłych, których rytualnie zabijano i składano bogowi w ofierze. Do ofiar w świątyni strzelano, a następnie obdzierano ze skóry.
Badacze odkryli nowy gatunek węża w żołądku innego węża

Badacze odkryli nowy gatunek węża w żołądku innego węża

Nauka
Gad z gatunku Micrurus nigrocinctus został znaleziony 40 lat temu w południowym Meksyku. Wówczas naukowcy przyjrzeli mu się bliżej i ku swojemu zdziwieniu, znaleźli wewnątrz tajemnicze szczątki. Od 1976 roku leżały nieprzebadane w muzeum. Dopiero teraz zespół z ­Uniwersytetu w Teksasie przyjrzał się im bliżej. Szczątki nie pasowały do żadnego znanego obecnie gatunku.
Setki imigrantów zdecydowało się na desperacki krok. Szybko tego pożałowali

Setki imigrantów zdecydowało się na desperacki krok. Szybko tego pożałowali

Świat
Nagranie świadka na granicy Meksyku i USA. Ok. 500 osób próbowało przedostać się przez zapory graniczne pomiędzy Tijauaną a San Diego. Grupa imigrantów przedarła się przez kordon meksykańskich służb. Amerykanie musieli użyć wobec nich gazu łzawiącego.
Archeolodzy odkryli sekretny tunel pod starożytną piramidą

Archeolodzy odkryli sekretny tunel pod starożytną piramidą

Nauka
Eksperci twierdzą, że dla kultury Tolteków, tunel mógł by "przejściem do podziemnego świata". W tunelu mogą znajdować się zdeformowane czaszki, biżuteria i inne przedmioty. Odkrycia dokonano w Teotihuacán, pod Piramidą Księżyca, na północny wschód od miasta Meksyk.
Niesamowity finisz mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym!

Niesamowity finisz mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym!

Świat
W niezwykłych okolicznościach Jamie Cooke sięgnął po złoty medal rozgrywanych w Mexico City MŚ w pięcioboju nowoczesnym! Brytyjczyk po ostatnim strzelaniu doszlusował do czołówki, długo biegł jednak w okolicach czwartego miejsca. Fantastyczny finisz w jego wynikaniu sprawił jednak, że sięgnął po złoto na ostatnich metrach wyprzedzając Valentina Pradesa. Cook okazał się lepszy od Francuza zaledwie o trzy sekundy. W rywalizacji kobiet po złoty medal sięgnęła Białorusinka Anastasia Prokopenko. 
Znalezisko w Palenque

Znalezisko w Palenque

Nauka
Archeolodzy pracujący w ruinach w meksykańskim Palenque odkryli maskę, która prawdopodobnie przedstawia Pakala Wielkiego, władcę Majów z VII wieku. W pobliżu znaleziono także rytualnie przedmioty, takie jak m.in. ceramiczne figurki. Badania nad maską wciąż trwają. Jednak jeśli naukowcy udowodnią, że przedstawia władcę będzie to pierwszy znany obraz Pakala na starość. Pakal Wielki objął tron w wieku 12 lat i rządził aż 68 lat. Opuszczone miasto Majów Palenque jest dziś jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Meksyku.
Zagadka upadku cywilizacji Majów rozwiązana

Zagadka upadku cywilizacji Majów rozwiązana

Nauka
Ostatnie badania potwierdziły, że cywilizacja Majów upadła przez gigantyczną suszę. Wcześniej naukowcy spekulowali, że ten drastyczny upadek potężnego imperium był spowodowany inwazja obcych mocarstw, chorobami lub załamaniem handlu. Teoria o suszy pojawiła się w latach 90. Naukowcy z Cambridge i Florydy pobrali próbki z meksykańskiego jeziora Chichancanab, wyniki doprowadziły ich do wniosków, że w momencie załamania się cywilizacji Majów, roczne opady spadły o 41 procent, a szczytowym momencie nawet o 70 procent.

"Płacząca" Matka Boska. Naukowcy zbadali "łzy"

Ciekawostki
Eksperci zbadali łzy, które wierni zauważyli na figurze Matki Boskiej w kościele w Hobbs (Nowy Meksyk). Okazało się, że są mieszaniną oliwy z oliwek z perfumami - stąd zapach róż, o którym mówili świadkowie. Substancja przypomina składem krzyżmo - mieszaninę używaną przy udzielaniu sakramentów. Wierni dostrzegli cud po raz pierwszy 20 maja. Kościół jest monitorowany i podobno nie ma dowodów, by "łzy" były skutkiem działania jakiegoś ukrytego mechanizmu. Jakie może więc być wytłumaczenie tego cudu? "Łzy" powstają najpewniej na skutek kondensacji. Wtedy znajdująca się w powietrzu para wodna przechodzi ze stanu gazowego w ciekły. Spływające po posągu krople możemy odbierać jako łzy. "Płaczące" figury to znane w katolicyzmie zjawisko. Różne, czasem kontrowersyjne przypadki, notowane są od 70 lat. Jeden z najgłośniejszych miał miejsce w 2002 roku. Z oczu figury Ojca Pio płynęły krwawe łzy. Po badaniach okazało się, że krew należała do kobiety.
Brazylia faworytem mistrzostw.

Brazylia faworytem mistrzostw. "Plejada gwiazd zobowiązuje do czegoś więcej niż wyjście z grupy"

Piłka nożna
Brazylia przyjechała tutaj po puchar a nie z zamiarem wyjścia z grupy. Tak się mówi w całym kraju. Ich plejada gwiazd zobowiązuje do tego żeby zrobili na mistrzostwach jak najwięcej. Dla mnie są jednymi z faworytów obok Francuzów - mówi Piotr Świerczewski - Wszystkim którzy krytykują Brazylię, krytykują sztuczki i wygłupy Neymara mówię: dobra, to wy sobie oglądajcie niski pressing Polski a ja sobie będę oglądał Neymarai Brazylię - dodaje Dariusz Tuzimek
Niemcy zaskoczeni przez Meksyk.

Niemcy zaskoczeni przez Meksyk. "Nie skazywałbym ich na to, że nie wyjdą z grupy"

Piłka nożna
- Pamiętamy takie turnieje na których Niemcy nie wyglądali efektownie ale strzelali bramki, wygrywali mecze a na końcu wygrywali turniej. Nie skazywałbym ich na to, że nie wyjdą z grupy. Oczywiście porażka z Meksykiem to duży szok - mówi Dariusz Tuzimek. - Mecz ze Szwecją będzie spotkaniem o wyjście z grupy.
poprzednie1 2 3 4 5 następne