Wyniki wyszukiwania dla:

martin lewandowski

Liczba wyników: 702

Podsumowanie tygodnia. Sprawa Carlitosa i świetne wejście w sezon Roberta Lewandowskiego

Podsumowanie tygodnia. Sprawa Carlitosa i świetne wejście w sezon Roberta Lewandowskiego

Sport
Paweł Kapusta i Marek Wawrzynowski podsumowali piłkarskie wydarzenia minionego tygodnia. O co chodzi z Carlitosem, który nie może się "odkleić" od ławki rezerwowych? Czy Robert Lewandowski może być jeszcze lepszy? O tym i wielu innych sprawach w podsumowaniu tygodnia.
Robert Lewandowski jeszcze lepszy niż w poprzednim sezonie?

Robert Lewandowski jeszcze lepszy niż w poprzednim sezonie? "Gnabry i Coman mogą mu w tym pomóc"

Sport
- Myślę, że Robert Lewandowski jest zawodnikiem na takim poziomie, że trzeba liczyć, że strzeli 20-30 bramek minimum. Wiele wskazuje na to, że następcy Riberego i Robbena są gotowi i będą pomagać Lewandowskiemu w strzelaniu goli. Wydaje mi się, że to wpłynie pozytywnie na Roberta - mówi Marek Wawrzynowski prognozując jaki sezon zaliczy polski napastnik.
Bundesliga. Robert Lewandowski z dwoma golami na początek sezonu. Bayern poniżej oczekiwań [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Bundesliga. Robert Lewandowski z dwoma golami na początek sezonu. Bayern poniżej oczekiwań [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Piłka nożna
Bayern Monachium tylko zremisował z Herthą Berlin (2:2) na początek sezonu 2019/2020. Oba gole dla mistrzów Niemiec zdobył niezawodny Robert Lewandowski.
To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

To on leczy gwiazdy sportu i show-biznesu. Chce zmienić system

Zdrowie
Bartka Kacprzaka znają doskonale polskie gwiazdy. Gdy był mały, marzył o tym, by być "polskim Ronaldo". Dziś leczy najlepszych polskich sportowców i celebrytów. Dziś Bartek Kacprzak to lekarz, chirurg, fizjoterapeuta, ale też filantrop. Pomaga dojść do siebie po kontuzjach osobom z pierwszych stron gazet, ale wspiera też dzieciaki, wierząc, że marzenia o byciu wielkim sportowcem mogą się zrealizować tylko wtedy, gdy dziecko z talentem zostanie odpowiednio przygotowane. Bartek Kacprzak zmienia polską medycynę. Każdego pacjenta traktuje wyjątkowo i indywidualnie. Nie owija w bawełnę, gdy trzeba powiedzieć jasno, że powrót do zdrowia będzie wymagał czasu i… bólu. **- Oglądamy programy telewizyjne o operacjach i leczeniu. Widzowie myślą, że w życiu jest tak jak w telewizji – operacja jest w poniedziałek, a we wtorek pacjent jest gotowy – **mówi w rozmowie z Aleksandrą Nagel – redaktor prowadzącą WP Parenting i WP ABCZdrowie. **- To jest przekłamanie – **dodaje Bartek Kacprzak, twierdząc, że telewizja powinna pokazywać znacznie więcej. Uświadamiać, że powrót do formy po operacji to bardzo długa i ciężka droga. **- Następnego dnia po operacji zaczyna się wejście na Mount Everest –** podsumowuje. Jego zdaniem media, pokazując tylko "jasną stronę życia sportowca" – sukcesy, popularność, blichtr, mają ogromny – niestety negatywny – wpływ na młodych ludzi, którzy myślą o karierze Roberta Lewandowskiego czy Wojciecha Szczęsnego. **- Wszyscy patrzą na sport - w tym na piłkę nożną - przez pryzmat "okienka" – Szczęsny, Lewandowski, Ronaldo – mają super samochody, fajne dziewczyny. Nie widzą, ile to kosztuje, ile to ciężkiej pracy –** komentuje, wyznając, że jego pacjenci często są w poważnym szoku, gdy słyszą o sportowym backstage'u. Bartek Kacprzak właśnie dlatego chętnie zajmuje się pracą z dziećmi. Jest wynalazcą jedynego na świecie rollera dla dzieci „RollKids”, który na co dzień skutecznie zapobiega bólom mięśniowym i dba o kręgosłup każdego dzieciaka. Trzymając się zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wydał cykl książek dla najmłodszych – "Motywatorki". Organizuje też pikniki, na których oprócz sportu jest wiele warsztatów poświęconych zdrowemu trybowi życia czy diecie. **Zobaczcie drugą część rozmowy wideo z Bartkiem Kacprzakiem, lekarzem, który twierdzi, że najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem lekarzem. **
To była rewolucja. Dzięki odkryciu wszystko się zmieniło

To była rewolucja. Dzięki odkryciu wszystko się zmieniło

Ciekawostki
Odkrycie, że atomy węgla działają jak znacznik czasu, zmieniło wszystko. Jednak, jak opisuje John Marra w swojej książce "Hot Carbon: Carbon-14 and a Revolution in Science", niewiele brakowało, a do przełomu w ogóle by nie doszło. Otóż w 1940 r. Martin Kamen i Sam Ruben pracowali nad stworzeniem nowych form węgla, które mogłyby mieć praktyczne zastosowania. Chemicy spędzili w laboratorium kilka dni. Kamen potrzebował przerwy. Naukowiec wyszedł nad ranem na ulicę zmęczony, brudny i z trzydniowym zarostem. Nic więc dziwnego, że policjanci, którzy tego samego dnia poszukiwali uciekiniera podejrzewanego o kilka morderstw, zatrzymali Kamena. Chemik został przesłuchany i oskarżony o zabójstwo. Dopiero świadkowie wyjaśnili policji, że naukowiec nie jest tym, za kogo go biorą. Wkrótce Kamen i Ruben odkryli, że feralnej nocy stworzyli nowy, promieniotwórczy izotop - węgiel-14. Naukowcy szybko zorientowali się, że izotop musi wpływać na żywe istoty. Kilka lat później Willard Libby opracował metodę badania wieku przedmiotów opartą na pomiarze proporcji między węglem-14, a izotopami trwałymi 12C i 13C. Im mniej 14C w badanym obiekcie, tym więcej czasu minęło od jego śmierci. Datowanie radiowęglowe umożliwia określenie wieku szczątków nie starszych niż ok. 40 tys. lat. Metodą Libby'ego, za którą chemik w 1960 r. dostał Nagrodę Nobla, zbadano m.in. całun turyński. Próbka lnianej tkaniny trafiła do trzech niezależnych zespołów w 1988 r. Wszystkie określiły wiek całunu na lata 1260-1390. Wyniki te były wielokrotnie poddawane w wątpliwość. Eksperci do datowania radiowęglowego uważają jednak zarzuty krytyków za bezpodstawne, bo oparte na przypuszczeniu, że badane próbki były zanieczyszczone bakteriami, grzybami, czy na skutek pożaru w 1532 r. Obrońcy badania podkreślają, że próbki poddano gruntownemu czyszczeniu. I choć do dzisiaj datowanie radiowęglowe całunu uważane jest za kontrowersyjne, to gdyby nie odkrycie C14, w ogóle nie mielibyśmy o czym dyskutować.
Wielka dramaturgia. Zadecydował 15. bieg! Zobacz skrót meczu MRGARDEN GKM Grudziądz - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Wielka dramaturgia. Zadecydował 15. bieg! Zobacz skrót meczu MRGARDEN GKM Grudziądz - Stelmet Falubaz Zielona Góra

Żużel
Wielka dramaturgia w Grudziądzu. Do ostatniego biegu ważył się wynik meczu MRGARDEN GKM-u ze Stelmet Falubazem. Ostatecznie wygraną gościom 46:44 zapewnił Martin Vaculik. Grudziądzanie mają problemem. Play-offy uciekają.
Pierwsze trofeum dla Borussii! BVB lepsze od bezbarwnego Bayernu! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Pierwsze trofeum dla Borussii! BVB lepsze od bezbarwnego Bayernu! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Sport
Borussia Dortmund nie dała Bayernowi Monachium żadnych szans i w meczu o Superpuchar Niemiec pokonała mistrzów kraju 2:0. Robert Lewandowski spotkanie zakończył z żółtą kartką.
Wakacyjny quiz #EkspertPGEE PGE Ekstraligi

Wakacyjny quiz #EkspertPGEE PGE Ekstraligi

Żużel
Martin Vaculik, Bartosz Zmarzlik, Grigorij Łaguta i Artiom Łaguta odpowiadali na wakacyjne pytania w specjalnym odcinku quizu PGE Ekstraligi #EkspertPGEE zawodników.
500+ dla wszystkich wcale nie taki idealny.

500+ dla wszystkich wcale nie taki idealny. "Lepiej mieć próg dochodowy"

Finanse
- Zwłaszcza teraz, gdy program jest adresowany do wszystkich rodzin, warto poważnie się zastanowić nad tym, czy nie transfery nie powinny być adresowane do innych osób - powiedział w "Money. To się liczy" Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych. Jak wyjaśnił, najlepszą byłaby sytuacja, w której próg będzie na tyle wysoki, że nie wpłynie na sytuację dochodową rodzin. - Tak, by osoby najlepiej zarabiające go nie dostawały - wskazał.
Uderzające dane GUS. Rośnie skala ubóstwa, głównie wśród pobierających zasiłki

Uderzające dane GUS. Rośnie skala ubóstwa, głównie wśród pobierających zasiłki

Polska
Najnowszy raport GUS o ubóstwie wśród Polaków był gorzką pigułką do przełknięcia dla rządzących. - Największy wzrost nastąpił wśród rodzin utrzymujących się ze świadczeń innych niż renty i emerytury, a więc zasiłków z pomocy społecznej lub dla bezrobotnych - powiedział w "Money. To się liczy" Piotr Lewandowski, prezes Instytutu Badań Strukturalnych. Jako jedną z przyczyn wskazał brak waloryzacji zasiłków przy równocześnie rosnących cenach.
Martin Vaculik: Trzech liderów w SGP pokazuje, jak żużel jest wyrównany

Martin Vaculik: Trzech liderów w SGP pokazuje, jak żużel jest wyrównany

Żużel
Martin Vaculik zadowolony jest z tegorocznych występów w Grand Prix, ale żałuje, że stracił trochę punktów w Pradze, gdzie borykał się z problemami sprzętowymi. Słowacki rodzynek w żużlowej elicie nie jest w tym sezonie bez szans na medal IMŚ, tym bardziej, że stawka Grand Prix jest niesamowicie wyrównana.
Martin Vaculik: Trzeba mocno walczyć o play-offy

Martin Vaculik: Trzeba mocno walczyć o play-offy

Żużel
Wakacje w PGE Ekstralidze wcale nie oznaczają urlopów dla żużlowców. Martin Vaculik przyznaje jednak, że kiedy znajdzie kilka dni wolnego, wyjedzie z rodziną odpocząć. W PGE Ekstralidze trzeba być skoncentrowanym, by awansować do fazy play-off. Słowak podkreśla, że liga jest wyrównana i nie bez kozery nazywana jest najlepszą na świecie.
PGE IMME. Martin Vaculik zawiedziony biegiem finałowym.

PGE IMME. Martin Vaculik zawiedziony biegiem finałowym. "Zabrakło mi prędkości na starcie"

Żużel
- Przed zawodami trzecie miejsce w tak doborowej obsadzie brałbym w ciemno. Wygrałem serię zasadniczą PGE IMME w Gdańsku, ale nie jestem rozczarowany, że w wielkim finale przyjechałem dopiero trzeci - mówi Słowak, Martin Vaculik, który w Gdańsku potwierdził tylko, że w sezonie 2019 znajduje się w wybitnej formie.
Robert Lewandowski z planem na kolejne lata.

Robert Lewandowski z planem na kolejne lata. "Chcę szkolić zawodników do gry w wielkich klubach" [cała rozmowa]

Piłka nożna
Mateusz Skwierawski ,dziennikarz WP SportoweFakty porozmawiał z kapitanem reprezentacji Polski i zawodnikiem Bayernu Monachium o celach na najbliższe lata, młodzieżowych reprezentacjach Polski i kapitalnej formie polskich napastników.
Wielki projekt Lewandowskiego.

Wielki projekt Lewandowskiego. "Chciałbym żeby pierwszy taki obiekt ruszył za dwa, trzy lata"

Piłka nożna
- Nie ukrywam, że otwarcie akademii piłkarskiej jest jednym z moich marzeń. Chciałbym żeby wyglądała inaczej niż akademie, które są w Polsce. Chciałbym szkolić i przygotowywać młodzież do gry w wielkich klubach, nie tylko fizycznie ale też mentalnie - mówi Robert Lewandowski zapytany o otwarcie własnej akademii piłkarskiej. - Ten pomysł na razie raczkuje ale myślę, że w ciągu 2-3 lat uda mi się otworzyć pierwszy taki ośrodek.
Robert Lewandowski nie patyczkuje się.

Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

Piłka nożna
Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty zapytał kapitana reprezentacji Polski o jego odczucia z gry młodszych kolegów. Robert Lewandowski, po krótkim zastanowieniu, jasno postawił sprawę kadr U-20 i U-21. - Tam nie było gry. Nie dało się zobaczyć, czy zawodnik będzie nadawał się do reprezentacji seniorskiej. Jeśli w wieku 20 czy 21 grasz tylko defensywnie i ustawiasz się z tyłu, to jak nauczyć młodych piłkarzy, żeby podejmowali ryzyko?!
Świetny sezon reprezentacyjnych napastników. Lewandowski: Nie rywalizujemy tylko współpracujemy. Z korzyścią dla drużyny

Świetny sezon reprezentacyjnych napastników. Lewandowski: Nie rywalizujemy tylko współpracujemy. Z korzyścią dla drużyny

Piłka nożna
Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik mają za sobą bardzo udane sezony w swoich klubach. - Nie potrzebuję mobilizacji ze strony kolegów. To ułatwia współpracę. Im więcej dobrych zawodników, tym łatwiejsza gra - mówi Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski i piłkarz Bayernu Monachium w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim z WP SportoweFakty.
Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę

Robert Lewandowski dla WP SportoweFakty: Szansa na medal na wielkim turnieju jest znikoma, ale chcemy dać Polakom radość i dumę

Piłka nożna
- W poprzednim sezonie byłem pragmatyczny, ale postaram się, żeby fantazja wróciła. Dobro drużyny było ważniejsze - mówi Robert Lewandowski w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim z WP SportoweFakty. Kapitan reprezentacji Polski powiedział również o swoich marzeniach związanych z reprezentacją Polski.
#dziejesiewsporcie: Klara Lewandowska już uczy się pływać! Słodkie nagranie

#dziejesiewsporcie: Klara Lewandowska już uczy się pływać! Słodkie nagranie

Sport
Mała Klara już uczy się pływać! Anna Lewandowska nagrała filmik, na którym jej córka przepływa z motylkami na ramionach przez cały basenik. Na drugim brzegu stał Robert Lewandowski, który zachęcał córkę do podpłynięcia. Zobaczcie ponadto, w jak zabawny sposób przygotowywano lody Johnowi Terry’emu oraz obejrzyjcie urocze nagranie pięciolatki, która starała się skopiować ruchy słynnej gimnastyczki.
Pyton kontra krokodyl

Pyton kontra krokodyl

Ciekawostki
Gigantyczny wąż połyka masywnego krokodyla – taki widok zarejestrował podczas spływu jeden z kajakarzy. Martin Muller był w Queensland, w północno-wschodniej Australii.
Quebonafide i Taco Hemingway na podwójnej randce z Igą i Natalią

Quebonafide i Taco Hemingway na podwójnej randce z Igą i Natalią

Gwiazdy
W poniedziałkowy wieczór odbył się mecz Polska-Izrael, który zakończył się wynikiem 4-0. Gole podczas eliminacji do Euro 2020 zdobył Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Damian Kądzior. Zmagania naszych piłkarzy bacznie obserwował Quebonafide z Natalią Szroeder oraz Taco Hemingway z Igą Lis.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 34następne