Wyniki wyszukiwania dla:

manufaktura noży

Liczba wyników: 12

Kulisy inwestycji Magdy Gessler.

Kulisy inwestycji Magdy Gessler. "Osobiście dostarczyłem nasze trunki"

Polska
- Osobiście dostarczyłem paczkę z naszymi trunkami do pani Magdy - opowiadał w programie "Money. To się liczy" Jakub Gromek, założyciel Mazurskiej Manufaktury Alkoholi, w którą zainwestowała Magda Gessler. - Panią Magdę zainteresowały nasze nalewki, advocaty i jakościowe produkty, ale nie znam jej opinii o konkretnych alkoholach, nie znam gustu - dodał. Jak mówił, Manufaktura musiała też udowodnić, że jest solidnym partnerem.
Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej niż manufaktura skarpetek

Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej niż manufaktura skarpetek

Super kolorowe skarpetki to ciekawy pomysł na wyrażenie własnej osobowości. Dla właściciela marki Takapara to coś znacznie więcej. Rzucił on pracę w korporacji, aby zrobić coś własnego. Od początku istnienia firmy współpracuje z lokalnymi podwykonawcami tak, aby jego produkty powstawały wyłącznie na miejscu, w jego ukochanej Łodzi. W dotarciu do klientów w całej Polsce pomocny okazał się mobilny terminal płatniczy SumUp, z którego właściciel korzysta w ramach usług Orange dla Firm.
Pomysł na Biznes: Manufaktura torebek inna niż wszystkie!

Pomysł na Biznes: Manufaktura torebek inna niż wszystkie!

Manufaktura torebek, na miarę XXI wieku, w której klientki nie tylko mogą kupić ręcznie robione torebki, ale też, za pomocą interaktywnego kreatora online, stworzyć projekt wymarzonej torebki i (także online) zamówić jej przygotowanie. To wszystko nie byłoby możliwe, bez dostępu do Internetu. Właścicielka Mana Shop opowiedziała nam, dlaczego postawiła na Światłowód w Orange dla Firm.
Pomysł na biznes: Manufaktura noży

Pomysł na biznes: Manufaktura noży

Finanse
Ręcznie robione noże kuchenne wykonywane na zamówienie - to pomysł na biznes Piotra Jędrasa, właściciela manufaktury noży Kłosy. Jego firma oferuje wysokiej jakości spersonalizowane noże, powstające w krótkich seriach. Czas produkcji jednej sztuki to nawet 4 miesiące. Po polskie rzemiosło w kolejne ustawiają się szefowie kuchni, klienci indywidualni, ale także hotele i restauracje. Zamówienia realizowano już do Malezji, Australii, Kanady czy USA. Noże powstają w pracowni w Warszawie, dzięki rzemieślniczej pracy i wykorzystaniu wysokiej jakości stali narzędziowej i egzotycznego drewna. Ceny? Od 500 do 1,5 tys. zł za sztukę. Realizacja niestandardowego zamówienia to koszt ok. 3 tys. zł. Firma powstała w 2015 roku. Skąd pomysł na taki biznes? - Zaczęło się od hobby jeszcze w gimnazjum i liceum. Tworzyłem pojedyncze przedmioty i sprzedawałem je. To się zaczęło rozrastać w niekontrolowany sposób i tak powstała manufaktura noży - wspomina Piotr Jędras.  Koszt inwestycji wyniósł ok. 10 tys. zł. To głównie wartość zakupionego na początek działalności sprzętu. W pierwszym roku firma sprzedała 50 noży. W ubiegłym roku sprzedaż przekroczyła już 200 sztuk. Plany na przyszłość? - Rozbudowa zespołu i projektu warsztatów nożowniczych - samodzielnego tworzenia noży, nauki właściwego ostrzenia i krojenia - wylicza właściciel. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".
Pomysł na biznes: studio kulinarno – cukiernicze

Pomysł na biznes: studio kulinarno – cukiernicze

Finanse
Qki to warszawska manufaktura cukiernicza założona przez dwie dziewczyny. Firma oferuje min. ciasta, ciastka, torty, muffiny, czy serniki. Drugim profilem ich działalności są warsztaty kulinarne oraz organizacja imprez okolicznościowych i firmowych. Zapraszamy na najnowszy odcinek "Pomysłu na Biznes"
Pomysł na biznes: Manufaktura narciarska

Pomysł na biznes: Manufaktura narciarska

Finanse
- Jesteśmy jedyną w Polsce firmą, realizującą zamówienia indywidualne na narty – mówi Szymon Girtler, założyciel i współwłaściciel "Monck Custom", małej manufaktury narciarskiej. - Tworzymy spersonalizowane narty zjazdowe. To produkty unikalne, "szyte na miarę" - pod konkretną wagę, wzrost i umiejętności - tłumaczy właściciel. Jego firma nie ma konkurencji w swojej kategorii. Po spersonalizowane, polskie narty zgłaszają się klienci m.in. z Kanady, Australii czy Japonii. W niewielkiej manufakturze pracują trzy osoby. Drewniane narty powstają w piwnicy jednego z warszawskich domów. Czas produkcji jednej pary to 7-8 dni roboczych. Cena? Od 2,9 tys. zł do 5,5 tys. zł. Realizacja zamówień specjalnych trwa do dwóch miesięcy. Koszt takich nart to ponad 7 tys. zł. Firma powstała w 2011 roku. Pierwsza inwestycja wyniosła ok. 100 tys. zł. To wartość opracowania technologii, zakupu dwóch maszyn, narzędzi oraz materiałów. Źródłem finansowania był wkład własny i środki inwestowane na bieżąco. Początkowa sprzedaż wynosiła ok. 10-15 par nart rocznie. Dziś firma sprzedaje ok. 60 par w sezonie. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes"!
Indyjscy lekarze wydobyli 40 noży z żołądka pacjenta

Indyjscy lekarze wydobyli 40 noży z żołądka pacjenta

Świat
Zespół lekarzy z indyjskiego Amritsar przeprowadził udaną operację usunięcia 40 noży z żołądka. Trwała ona pięć godzin. Pacjentem był policjant Surjeet Singh. Tłumaczył, że czuł nieodpartą chęć jedzenia ostrych przedmiotów, co trwało od około dwóch miesięcy. Do szpitala trafił z bólem brzucha i dużym ubytkiem wagi. Obecność noży w jego organizmie stwierdzono po badaniu ultrasonografem i biopsji.
Do czego używać poszczególnych noży?

Do czego używać poszczególnych noży?

Technologia
Nóż kuchenny to obowiązkowy gadżet każdego szefa kuchni. Każdy z nim ma różny kształt, wielkość oraz przeznaczenie. Tym razem Katarzyna Bosacka w programie "Wiem co jem, i wiem co kupuję", podpowie do czego możemy wykorzystać poszczególne rodzaje noży.
Atak na hotel w Hurghadzie. Ranni turyści

Atak na hotel w Hurghadzie. Ranni turyści

Świat
Atak na turystów w Hurghadzie w Egipcie. Egipskie MSW poinformowało, że trzech turystów zostało rannych, a jeden z terrorystów został zabity. Podczas ataku napastnicy mieli użyć noży
Jak wybrać dobry nóż?

Jak wybrać dobry nóż?

Kuchnia
Dlaczego nóż do sera ma dziurki, a nóż do mięsa musi mieć płaskie ostrze? Jaka stal jest najlepsza do produkcji noży? Katarzyna Bosacka podpowiada, które ostrze do czego najlepiej się nadaje.
Drewniane deski do krojenia

Drewniane deski do krojenia

Zdrowie
Drewniane deski do krojenia są estetyczne, nie tępią noży oraz mają naturalne właściwości bakteriobójcze. Odpowiednio grube z jesionu, buku czy orzecha oraz właściwie czyszczone posłużą nam przez długi czas. Najtrudniej jest utrzymać czystość desek dębowych, zaś te sosnowe i brzozowe są miękkie i łatwo się deformują.
Jak wybrać dobry nóż?

Jak wybrać dobry nóż?

Kuchnia
Na rynku jest wiele rodzajów noży. Możemy wybrać te, które są mniej trwałe, lecz nadają się do mycia w zmywarce lub takie, które wymagają ręcznego mycia i konserwacji, ale posłużą nam na lata. Zobacz, który sprawdzi się w twojej kuchni.