Wyniki wyszukiwania dla:

lwica

Liczba wyników: 10

Przewodnik zostawił kamerę na szlaku. Niezwykłe, co nagrała

Przewodnik zostawił kamerę na szlaku. Niezwykłe, co nagrała

Ciekawostki
Jeden z przewodników w Parku Narodowym Krugera w RPA umieścił kamerę na ścieżce, którą zwierzęta mieszkające w parku chodzą do wodopoju. Kamerą szybko zainteresowała się jedna z lwic. Zwierzę wzięło urządzenie w pysk, na filmie możemy więc podziwiać wnętrze paszczy i imponujące zęby. Lwica bawiła się przez chwilę kamerą, po czym straciła zainteresowanie i zostawiła urządzenie. Przewodnik zdołał odzyskać swoją obślinioną i pogryzioną własność.
Zawstydzająca pomyłka. Lew chciał tylko pomóc

Zawstydzająca pomyłka. Lew chciał tylko pomóc

Ciekawostki
Istnieje przekonanie, że lwy nie polują. Jest ono błędne, ale to nagranie pokazuje, dlaczego lwy nie powinny się wtrącać, gdy polowaniem zajmują się lwice. Wideo zostało nagrane przez turystę w Parku Narodowym Krugera w RPA. Widać na nim, jak lwice rzucają się w pościg za impalami. Lew postanawia pomóc jednej z nich i wybiega ofierze naprzeciwko, kiedy lwica goni impalę od tyłu. W decydującym momencie koty zderzają się ze sobą, a ich niedoszły obiad wykorzystuje sytuację i ucieka.
Lwice kontra hieny. Zobacz, jak to się skończyło

Lwice kontra hieny. Zobacz, jak to się skończyło

Ciekawostki
Pamiętacie scenę z "Króla Lwa", kiedy osaczonemu przez hieny Simbie przybywa na ratunek Mufasa? Świadkiem właśnie takiej sceny była w Parku Narodowym Krugera 19-letnia studentka. Wszystko nagrała. Według jej relacji, lwica była na polowaniu, kiedy zaczęły otaczać ją hieny. Było ich coraz więcej. Chciały odebrać lwicy zdobycz. Wkrótce było już 12 hien na jednego kota i wyglądało to naprawdę źle. Wtedy z odsieczą pojawiły się inne lwice. Hieny natychmiast się rozpierzchły.

"Budzenie" lwicy. Nagranie z Parku Narodowego Krugera

Ciekawostki
Przewodnik w Parku Narodowym Krugera w RPA nagrał ciekawą scenę. Na wideo widzimy, jak lew skrada się do śpiącej lwicy. Kiedy już znalazł się nad nią, postanowił ją ugryźć. Wystarczyła sekunda by lwica od snu przeszła do ataku. Nagranie przewodnika znad rzeki Sand pojawiło się na oficjalnym kanale YouTube Parku Narodowego Krugera. Według relacji mężczyzny, po incydencie parę otoczyły inne lwy, jakby chciały zapytać: co się stało? Wcześniej przewodnik poprosił turystów, żeby zachowali spokój i byli cicho, by nie spłoszyć zwierząt.
Wielka ucieczka kaczora

Wielka ucieczka kaczora

Ciekawostki
Los kaczora, który pływał sobie w sadzawce na wybiegu dla lwów, wydawał się już być przesądzony. Jednak sytuacja, którą nagrała kobieta odwiedzająca zoo w Amsterdamie, potwierdza, że zachowanie zimnej krwi do samego końca może ocalić życie. Na wideo widać, jak lwicy udaje się upolować ptaka. Chętnych na taki obiad było więcej. Podbiegł do niej bowiem lew i druga lwica. Łowczyni nie chciała jednak podzielić się zdobyczą. Chcąc odstraszyć natrętów otworzyła pysk. Kaczor wykorzystał chwilę zamieszania i uciekł do sadzawki. Następnym razem pewnie dwa razy się zastanowi, na jakiej wodzie wylądować.
Mercedes leci z Wieniawą do Cannes:

Mercedes leci z Wieniawą do Cannes: "Będę ją wspierać. To salonowa lwica"

Gwiazdy
Czwartkowy wieczór w Warszawie przebiegał pod znakiem imprezy lodów Magnum. Event co roku gromadzi tłum gwiazd. Tym razem uświetnił go pokaz Dawida Wolińskiego, który zaprojektował kreacje inspirowane… lodami. Zobaczcie, z kim udało nam się porozmawiać na gali w Pałacu Kultury i Nauki.
Kamila Lićwinko: Walczyłam jak lwica (WIDEO)

Kamila Lićwinko: Walczyłam jak lwica (WIDEO)

Sport
- Wiedziałam, że jestem bardzo dobrze przygotowana. I powiedziałam sobie, że będę walczyć o ten medal do ostatniej kropli krwi - mówi nam Kamila Lićwinko. Polka zajęła trzecie miejsce w konkursie skoku wzwyż na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie. To jej największy sukces w karierze.

"Niezwykłe nagranie z Parku Narodowego Krugera w Republice Południowej Afryki"

Ciekawostki
Początkowo myślałem, że to lwica niosąca lwiątko, ale okazało się, że to młody samiecz nowo narodzoną antylopą – mówi autor niezwykłego nagrania Graeme Mitchley. 45-latek zarejestrował lwa, który opiekuje się malutka antylopą.
Małgosia Ohme - Lwica Biznesu 2016!

Małgosia Ohme - Lwica Biznesu 2016!

Styl życia
Gala finałowa plebiscytu "Polskie Lwice Biznesu" za nami! Laureatką plebiscytu w kategorii media została Małgorzata Ohme, która zdradziła Nam swój przepis na sukces!
Lew chciał zaatakować dziecko

Lew chciał zaatakować dziecko

Sensacje
Lwica z zoo w Portland wykazała wyjątkowo duże zainteresowanie małym dzieckiem siedzącym przy szybie oddzielającej zwierzęta od zwiedzających. Wielki kot próbował gryźć i drapać grube szkło by za wszelką cenę dostać się do malucha ubranego w pasiastą bluzę. Najprawdopodobniej lwica pomyliła dziecko ze swoją naturalną ofiarą - młodą zebrą. (wp)