Wyniki wyszukiwania dla:

lizaki

Liczba wyników: 5

Czekoladowe lizaki domowej roboty

Czekoladowe lizaki domowej roboty

Kuchnia
Kto z nas nie lubi słodyczy? Beata Kartowicz przygotowała: smoothie truskawkowe z lodami waniliowymi, bezy, markizy czekoladowe, ptysie z bitą śmietaną, serkiem mascarpone i truskawkami oraz lizaki z kawałków ciasta czekoladowego. Cake pops Składniki: 400 g suchego ciasta pokruszonego (czekoladowego) 120 g serka mascarpone 80 g krem czekoladowy 200 g czekolady do obtoczenia 1 łyżka oleju kolorowe posypki, czekoladowe mleczne, z białej czekolady Przygotowanie: Krem: mascarpone wymieszać z kremem czekoladowym. Kawałki pokruszonego ciasta dokładnie wymieszać z wcześniej przygotowanym kremem, tworząc dużą kulę. Zawinąć w folię spożywczą, chłodzić przez 15 min. w zamrażarce. Wyjąć, odmierzając równe kawałki ciasta przy pomocy np. łyżki. Uformować kulki. Ułożyć je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia (by nie przykleiły się do blachy) i schłodzić w zamrażarce przez kolejne 15 min. Czekoladę roztopić z 1 łyżką oleju w kąpieli wodnej. Przygotować patyczki. Kulki wyjąć z zamrażarki. Końcówkę patyczka zanurzyć w czekoladzie i natychmiast wetknąć w środek kulki, dochodząc mniej więcej do jej połowy. Poukładać cake pops na blaszce patyczkami do góry i znów chłodzić przez ok. 15 min. Po tym czasie, jeśli czekolada przestygnie, roztopić ją ponownie. Wyjąć cake pops z zamrażarki, zanurzać w roztopionej czekoladzie, czekając, aż skapnie jej nadmiar. Dowolnie udekorować, np. posypką kolorową. Wbić patyczkami w kartonik lub poukładać "do góry nogami" na papierze do pieczenia.
Pomysł na biznes: Ręcznie wytwarzane słodycze

Pomysł na biznes: Ręcznie wytwarzane słodycze

Polska
Karmelowe dzieła sztuki - tak swoje wyroby określa Maciej Jacyno-Onuszkiewicz, właściciel warszawskiej "Manufaktury Cukierków". Jego pomysł na biznes to miejsce w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą czynnie uczestniczyć w pokazach produkcji słodyczy wytwarzanych ręcznie, metodą z XVII wieku. Skąd pomysł na taki biznes? - Gdzieś na etapie szkoły podstawowej miałem okazję być w Hiszpanii na wycieczce, gdzie tego typu cukierki zauważyłem - wspomina właściciel i dodaje - na ostatnim roku studiów postawiłem wszystko na jedną kartę i otworzyłem takie miejsce w Warszawie. Koszt tego typu inwestycji to ok. 150 tys. zł. Na cenę składa się m.in. wynajem lokalu, zakup produktów i wynagrodzenie dla pracowników. Źródłem finansowania firmy był spadek oraz kredyt firmowy. Początkowo produkcją słodyczy zajmował się sam właściciel. Dzisiaj zatrudnia 20 osób i zarządza już trzema lokalami.
Zobaczcie niepublikowane fragmenty

Zobaczcie niepublikowane fragmenty "Mam talent"

Gwiazdy
Siedem lat temu na antenie TVN pojawił się Mam talent. Od tamtego czasu niezmiennie w roli prowadzących występują Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Nieodłącznym elementem programu są ich uszczypliwości i żarty. To co widzimy na antenie, to jednak tylko wycinek zarejestrowanych nagrań. Za kulisami pojawiają się m.in. takie dialogi: -Czy jurorzy pokażą lizaki? Ten biały proszek w mojej taksówce, to chyba nie była mąka -Tak pachnie przypalone suche pieczywo naszych żartów. Dzisiaj opuściliśmy naszą piekarenkę, ruszyliśmy w miasto, a w mieście znaleźliśmy stary dom, tam starą babę, a w starej babie starego faceta. -Szymon, czy to prawda, co mówią na mieście, że Twoja rybka jest złota? Zdarzyło mi się woskować delfina! Zobaczcie niepublikowane fragmenty Mam talent.
Groźne suplementy diety dla dzieci

Groźne suplementy diety dla dzieci

Zdrowie
W ostatnich latach niezwykle popularne stały się suplementy diety dla dzieci. Większość rodziców nie zdaje sobie sprawy, że kolorowe tabletki, lizaki, żelki czy smaczne syropy nie są obojętne dla organizmu dziecka. Choć atrakcyjne formy sprawiają, że maluchy chętnie je łykają, lekarze ostrzegają, że suplementy powinniśmy podawać dzieciom wyłącznie z polecenia pediatry.
Szybkie przekąski na imprezę w domu

Szybkie przekąski na imprezę w domu

Kuchnia
Ania Starmach zaproponowała przekąski na domową imprezę. Jurorka programu "MasterChef" przygotowała orzechowe lizaki, kulki z mozzarelli, łososiowe szaszłyki oraz ziemniaki faszerowane chili con carne. (mp)