Wyniki wyszukiwania dla:

likwidacja

Liczba wyników: 43

Drugi rozbiór OFE. Średnio 10 tys. zł na konta Polaków

Drugi rozbiór OFE. Średnio 10 tys. zł na konta Polaków

Finanse
Emerytalna rewolucja w Polsce. Jednym z jej elementów jest likwidacja OFE. Rząd mówi o średnio 10 tys. zł, które wrócą na konta Polaków. - Musimy pamiętać o tym, ze projektodawca nie oparł się pokusie sięgnięcia po część kapitałów emerytalnych. Projekt zakłada de facto wprowadzenie nowego podatku - zwrócił uwagę w programie "Money. To się liczy" Adrian Prusik z Instytutu Emerytalnego.
Rzecznik przedsiębiorców: likwidacja obowiązkowych składek na ZUS to koszt ok. 6 mld zł

Rzecznik przedsiębiorców: likwidacja obowiązkowych składek na ZUS to koszt ok. 6 mld zł

Polska
Według szacunków Adama Abramowicza, rzecznika małych i średnich przedsiębiorców, wprowadzenie dobrowolnych składek na ZUS kosztowałoby ok. 6 mld zł. - Teraz nasz system jest kuriozalny. Sposób naliczania ryczałtowej składki - w relacji do średniej pensji - jest absurdalny, niech państwo zagwarantuje przedsiębiorcom minimalną zyskowność, wtedy będzie miało to sens. Zdecydowana większość nie uzyskuje nawet 3125 zł brutto, po odliczeniu ZUS-u zostaje im mniej niż wynosi pensja minimalna - mówił w programie "Money. To się liczy".

"Prawda" zbiera poparcie: "Odbieram telefony od działaczy, którzy chcą przejść do nas"

- Bardzo mocno zaczynamy prace nad programem, potrzebujemy jeszcze kilkadziesiąt dni. Już odbieram telefony od działaczy, którzy są w różnych partiach i chcą przejść do nas - mówił w "Money. To się liczy" lider Agrounii i przyszłej partii Prawda Michał Kołodziejczak. Na pytanie o szczegóły programu politycznego "Prawdy" gość odpowiedział: - Ja chodzę do kościoła i nie chciałbym, żeby ktoś mi tę drogę zachodził. Jeśli mężczyzna idzie z innym mężczyzną do łóżka, ja nie będę tam zaglądał. Kołodziejczak skomentował też ewentualne zmiany w podatkach: - Podatki do dużej zmiany, całkowita likwidacja PIT-u - mówił lider Agrounii.
30 lat od transformacji. Ekonomista ocenia, co można było zrobić lepiej

30 lat od transformacji. Ekonomista ocenia, co można było zrobić lepiej

Polska
- Zakład, w którym pracowałem w czasach PRL, po  transformacji padł na buzię, żeby nie powiedzieć gorzej. Wiele było takich zakładów i uważam, że błędem było doprowadzenie ich do upadłości - mówił w programie "Money. To się liczy" Piotr Kuczyński, niezależny analityk ekonomiczny. Jak dodał, źle poszła też likwidacja PGR-ów, która doprowadziła do pauperyzacji olbrzymiej części ludności i dziedziczenia bezrobocia.
Jarosław Kaczyński: Musimy uczynić nasz naród europejskim i wielkim

Jarosław Kaczyński: Musimy uczynić nasz naród europejskim i wielkim

Polska
Rozwój, równość, siła, godność - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński i zachęcał, by w najbliższych wyborach do PE oddać głos na Prawo i Sprawiedliwość. Podkreślał, że partia rządząca jest szansą na dobrą zmianę w Polsce. Ocenił, że alternatywą wobec PiS jest "likwidacja ważnych instytucji i kłanianie się w pas środowiskom LGBT".
Rząd majstruje przy OFE. Minister przekonuje: to nie likwidacja

Rząd majstruje przy OFE. Minister przekonuje: to nie likwidacja

Polska
- Tak naprawdę kapitałowy drugi filar emerytalny zlikwidowano w 2013 roku - mówił w programie "Money. To się liczy" minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. - To, co my robimy, to jest przekształcenie. Chcemy oddać obywatelom to, co im się należy - przekonywał.
Strajk nauczycieli 2019. Jarosław Gowin się zdenerwował. Padło pytanie o zarobki

Strajk nauczycieli 2019. Jarosław Gowin się zdenerwował. Padło pytanie o zarobki

Polska
- Minister Zalewska przeprowadziła trudny element reformy, jaką jest likwidacja gimnazjów. Nigdy nie podjąłbym się zrobienia tego w tak krótkim czasie. Zrobiła to bardzo szybko. Ale nawet dobra reforma wymaga doszlifowywania. Efekty systemowych zmian zawsze przychodzą po latach. Fundamentalną zmianę przeprowadziła - przekonywał wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin w programie "Tłit". Prowadzący program Marek Kacprzak przypomniał mu jego dawną wypowiedź ws. zarobków nauczycieli. - Zachowuje się pan w sposób demagogiczny - zareagował Gowin.
Dyskusja o OFE. Nagle Jarosław Gowin uderza w Donalda Tuska

Dyskusja o OFE. Nagle Jarosław Gowin uderza w Donalda Tuska

Polska
- To nie likwidacja OFE, tylko przekształcenie OFE w IKE. Przeciwko skokowi na OFE za premiera Donalda Tuska bardzo protestowałem. Wtedy buchnięto Polakom 200 mld zł. Rząd Tuska zabierał Polakom połowę ich oszczędności ulokowanych w OFE, nasz rząd przywraca Polakom prywatną własność tej drugiej połowy - przekonywał wicepremier Jarosław Gowin w programie "Tłit". - Tusk mógłby się od Morawieckiego uczyć? - pytał Marek Kacprzak. - Pod tym względem niewątpliwie tak, choć nie tylko. Uważam Tuska za ważnego, pod wieloma względami wybitnego, polityka europejskiego, z którym jestem w zasadniczym sporze co do tego, czemu służy polityka - temu, by surfować po falach sondaży, czy realizacji strategicznych celów - wskazał Gowin.
Likwidacja OFE.

Likwidacja OFE. "Oszczędności pokolenia, zniszczone przez polityków"

Polska
- Bardzo smutnie polskie - w ten sposób prezes mBanku Cezary Stypułkowski skomentował pomysł całkowitej likwidacji Otwartych Funduszu Emerytalnych. Jego zdaniem przejawem tego podejścia jest również polityczna licytacja propozycji pomocy frankowiczom.
Marek Belka o strajku nauczycieli: zwiększa chaos w szkołach

Marek Belka o strajku nauczycieli: zwiększa chaos w szkołach

Polska
- Z punkut widzenia nauczycieli to jest idealny moment, żeby coś wyrwać, dlatego to robią. Oczywiście entuzjazmu to nie budzi we mnie. To zwiększa chaos i niepewność w szkołach, a chaosu i niepewności mieliśmy dosyć w związku z likwidacją gimnazjów. Ta likwidacja wydaje mi się najpotężniejszym błędem tego rządu - powiedział money.pl były premier Marek Belka.
Likwidacja marek własnych. Spytaliśmy, czyj to pomysł

Likwidacja marek własnych. Spytaliśmy, czyj to pomysł

Finanse
Spytaliśmy Marka Suskiego, czy to on jest autorem pomysłu, by sieci nie mogły sprzedawać produktów pod markami własnymi. - To nie do końca jest prawda - odpowiedział szef Gabinetu Politycznego Premiera. - Prawda jest taka, że pracujemy z producentami polskiej żywności nad rozwiązaniami, które by w sposób zgodny z regulacjami UE wsparły naszą rodzimą produkcję. To wcale nie musi być takie rozwiązanie, bo nad różnymi wariantami pracujemy - odpowiedział Marek Suski. - Nie mamy pomysłu, by iść po bandzie i coś likwidować, chcemy wesprzeć.
PiS obiecuje zerowy PiT dla młodych. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

PiS obiecuje zerowy PiT dla młodych. Michał Dworczyk zdradza szczegóły

Polska
PiS złożyło podczas sobotniej konwencji pięć obietnic wyborczych, w tym m.in. brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. - Część komentatorów i naszych konkurentów politycznych mówi, że to propozycje socjalne, ale z tej piątki przedstawionej przez prezesa Kaczyńskiego trzy są typowo rozwojowe, w tym likwidacja PIT-u dla osób do 26 roku życia. Według mojej wiedzy nie będzie tu żadnego limitu. Każdy człowiek, który nie ukończył 26 roku życia, będzie zwolniony z podatku. Po co? Po to, żeby nie emigrował, żeby zostawał w Polsce, żeby tu rozwijał się zawodowo. To przykład prorozwojowego podejścia do państwa i do Polaków - komentował w programie "Tłit" szef KPRM Michał Dworczyk.
Nowa partia Wiosna. Aleksander Łaszek z FOR komentuje program gospodarczy Roberta Biedronia

Nowa partia Wiosna. Aleksander Łaszek z FOR komentuje program gospodarczy Roberta Biedronia

Finanse
Według Aleksandra Łaszka z FOR, w programie Roberta Biedronia jest sporo pomysłów wiążących się ze wzrostem wydatków. - 500+ na każde dziecko to jest koszt rzędu 19 mld zł. Likwidacja Funduszu Kościelnego i katechez w szkołach to z kolei oszczędności, ale rzędu 1-2 mld zł - oceniał główny ekonomista FOR. Jako bardzo kosztowne rozwiązanie Łaszek uznał emeryturę minimalną na poziomie 1600 zł. - To uderza w podstawową myśl reformy z 1999 r.: im dłużej pracuję, tym wyższą mam emeryturę. W przypadku kobiet zarabiających koło mediany wynagrodzeń, nie miałoby znaczenia, czy przeszłaby na emeryturę  w wieku 60 lat czy 65 - i tak dostałaby 1600 zł - mówił Łaszek.
Koniec użytkowania wieczystego. Jak skorzystać?

Koniec użytkowania wieczystego. Jak skorzystać?

Polska
– 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi ma przejść do historii. Stanie się to automatyczni – mówi Emilia Górska-Krysztofowicz, adwokat z Kancelarii KOLS. Likwidacja użytkowania wieczystego, która wiąże się z zaprzestaniem wnoszenia opłaty rocznej, nie oznacza, że grunt przejdzie na własność dotychczasowego użytkownika bezpłatnie. – Obecne roczne opłaty za użytkowanie wieczyste zostaną zastąpione roczną opłatą przekształceniową, która będzie pobierana przez 20 lat od dnia przekształcenia. Oczywiście będzie można skorzystać z bonifikaty i zapłacić od razu całość – dodaje Emilia Górska-Krysztofowicz, adwokat z Kancelarii KOLS.

"Rządzą urzędasy, które mają swoje interesiki". Ekspert o podatkach w Polsce

Polska
- Co do niektórych rozwiązań mam głębokie wątpliwości. Np. w dalszym ciągu rozszerzanie tzw. odwrotnego obciążenia. W 2015 r. Komitet Prawica Razem ogłosił projekt nowej ustawy o VAT, gdzie była likwidacja tej patologii, efektu wieloletnich działań lobbystycznych likwidujących opodatkowanie. Ten projekt został natychmiast storpedowany przez to głębokie państwo. To jest takie fajne słowo: Trump wystąpił przeciwko głębokiemu państwu, które mówi, że ma gdzieś wyniki wyborów, bo rządzą te urzędasy, które mają swoje interesiki. U nas jest tak samo - mówił w programie "Money. To się liczy" mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych.
Były szef MON: Trzeba wybrać, czy broni się godności, czy dla kariery zostaje świnią

Były szef MON: Trzeba wybrać, czy broni się godności, czy dla kariery zostaje świnią

Polityka
- Pan prezydent Andrzej Duda nie chce dać dowodu na złamanie przez siebie konstytucji. Nie chce wydać postanowienia dla sędziów, w tym I prezes Sądu Najwyższego. Walec idzie. To jest likwidacja trójpodziału władzy. Nie zamierzamy świętować demokracji i parlamentaryzmu z tymi ludźmi - mówi Radosław Sikorski. Były marszałek Sejmu odniósł się również do sondażu WP o tym, czy głowa państwa powinna stanąć przed Trybunałem Stanu. - Może dlatego tak śpieszą się z dożynaniem Sądu Najwyższego. On orzeka o ważności wyborów, a prezes SN stoi jednocześnie na czele Trybunału Stanu. PiS czuje, że jeśli nie wygra wyborów w tej kadencji, to może być z nimi źle - tłumaczy.
Likwidacja Okęcia. Prezes PPL: Nieprzeniesienie lotniska na CPK to strata 15 mln pasażerów

Likwidacja Okęcia. Prezes PPL: Nieprzeniesienie lotniska na CPK to strata 15 mln pasażerów

Polska
- Określiliśmy maksymalne parametry lotniska Chopina, przeprowadziliśmy też analizę zapotrzebowania na ruch pasażerski i okazało się, że nawet gdybyśmy rozbudowali lotnisko Chopina do jego maksymalnych możliwości, wówczas nie będziemy w stanie obsłużyć do roku 2028 nawet do 15 milionów pasażerów. To chyba wyjaśnia potrzebę istnienia drugiego lotniska. Nieprzeniesienie lotniska na CPK pozbawia Warszawę możliwości rozwoju - mówił w programie "Money. To się liczy" prezes PPL Mariusz Szpikowski.
Rząd chce zlikwidować prywatne pogotowie ratunkowe w Polsce

Rząd chce zlikwidować prywatne pogotowie ratunkowe w Polsce

Polska
Ministerstwo Zdrowia chce zlikwidować prywatne pogotowie. To oznacza zniszczenie dwudziestu firm. I obniżenie poziomu świadczonych usług w polskiej służbie zdrowia. Korzyści dla pacjentów nie widać.
Puda o

Puda o "aferze futerkowej": to tylko jeden z wielu zapisów o ochronie zwierząt

Wiadomości
- To nie jest ustawa o hodowli zwierząt futerkowych. Ponieważ wiele osób tak właśnie ją przedstawia chciałbym powiedzieć, że to jest ustawa o ochronie zwierząt, a jednym z jej elementów jest temat dotyczący zakazu hodowli zwierząt futerkowych - mówił naszemu reporterowi w Sejmie Grzegorz Puda. Tłumaczył, że ustawa nie jest kontrowersyjna, że zakaz hodowli zwierząt futerkowych to tylko jeden z wielu zapisów, które mówią również o hodowli karpi i stopniowej likwidacji łańcuchów dla psów.- W imię jakiego szaleństwa likwidować polską, dobrze funkcjonującą branżę? Zwłaszcza że kolejnym krokiem tych, którzy chcą zlikwidować chów zwierząt futerkowych, jest likwidacja chowu klatkowego drobiu, a w ogóle to promują weganizm. Posłowie PiS uczestniczą w skrajnie lewicowym ataku na polską branżę w rolnictwie - ocenił z kolei Robert Winnicki.
To jest bardzo dobry czas dla zamykania kopalń

To jest bardzo dobry czas dla zamykania kopalń

Finanse
Polskie górnictwo złapało oddech, bo ceny węgla na świecie wzrosły. Związkowcy tym bardziej będą bronić kopalń przed ich likwidacją. Jednak to jest świetny czas, gdy powinniśmy zamykać najgorsze kopalnie węgla kamiennego, bo to jest szansa na rozwój rentownych kopalń. - Zawsze jest dobry czas na zamykanie nierentownych kopalń - mówi Rafał Zasuń, ekspert WysokieNapiecie.pl.
Oto co się zmieni w kodeksie wyborczym wg nowej ustawy

Oto co się zmieni w kodeksie wyborczym wg nowej ustawy

Polska
Po zmianach za znak X będą uznawane co najmniej dwie przecinające się linie w kratce na karcie do głosowania. Dopiski i inne znaki na karcie, w tym te w innych kratkach, nie wpłyną na ważność głosu. Zmianie ma ulec także długość kadencji rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich - według przyjętej przez Sejm ustawy będzie ona trwała 5 lat. Wprowadzone zostanie również ograniczenie dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - będą mogli piastować swoją funkcję przez 2 kadencje. Istotną zmianą jest likwidacja PKW w dotychczasowej formie oraz jednomandatowych okręgów wyborczych. Pozostaną one jedynie w gminach poniżej 20 tys. mieszkańców - w pozostałych jednostkach przedstawiciele będą proporcjonalnie. Jeśli przyjęta przez Sejm nowelizacja kodeksu wyborczego zostanie zaakceptowana przez Senat i Prezydenta RP, nowe zasady będą obowiązywać już od najbliższych wyborów samorządowych w 2018 roku.
poprzednie1 2 3 następne