Wyniki wyszukiwania dla:

licytacja

Liczba wyników: 21

Likwidacja OFE.

Likwidacja OFE. "Oszczędności pokolenia, zniszczone przez polityków"

Polska
- Bardzo smutnie polskie - w ten sposób prezes mBanku Cezary Stypułkowski skomentował pomysł całkowitej likwidacji Otwartych Funduszu Emerytalnych. Jego zdaniem przejawem tego podejścia jest również polityczna licytacja propozycji pomocy frankowiczom.
Błędna moneta. Sprzedana za 204 tys. dolarów

Błędna moneta. Sprzedana za 204 tys. dolarów

Ciekawostki
Pewna amerykańska moneta jednocentowa to obecnie najsłynniejsza "błędna moneta" i właśnie została sprzedana na licytacji za 204 tys. dolarów. Powstała w 1943 roku na krążku z brązu. To czyni ją wyjątkową, bo 76 lat temu monety wybijano na ocynkowanej stali. To, że moneta jest niezwykła, odkrył jej właściciel. Był 1947 r. Don Lutes Jr. miał wtedy 16 lat i zyskał monetę, gdy na stołówce wydano mu resztę. W 1943 roku monety były wybijane na ocynkowanej stali, by zaoszczędzić cenną miedź. Przez lata Lutes próbował potwierdzić unikatowość swojej "zdobyczy", ale udało się to dopiero niedawno. Zlicytowany okaz jest jedną z 20 monet, które wybito na innym metalu, niż oficjalnie obowiązujący w 1943 roku.
2255 płacy minimalnej w 2019?

2255 płacy minimalnej w 2019? "Tą gumę można rozciagać, ale gdzieś jest granica"

Polska
-  Ta licytacja może iść w nieskończoność. Gdzieś musi być ta granica. Przedsiębiorcy zostali dotknięci w ubiegłym i tym roku podwyżkami związanymi z "ozusowaniem" do kwoty minimalnej umów zleceń, wprowadzona została minimalna stawka godzinowa, to się wiąże ze wzrostem kosztów pracy. Patrzymy z niepokojem na nakręcanie tej spirali. Oczywiście przełkniemy to, bo pojawia się rynek pracownika. W najbardziej negatywnym scenariuszu część pracodawców będzie musiała przenieść to na własnych plecach, po prostu marża ich się zmniejszy. Pytanie jak bardzo może się zmniejszyć - mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Kupił mieszkanie na licytacji. Po wejściu do środka mocno się zdziwił

Kupił mieszkanie na licytacji. Po wejściu do środka mocno się zdziwił

Wiadomości
Dość mocno zdziwił się mieszkaniec Zabrza, kiedy pierwszy raz wszedł do właśnie zakupionego mieszkania. Mężczyzna kupił nieruchomość na licytacji komorniczej. Kiedy przyjechał na miejsce okazało się, że klucze nie pasują do zamka. Wezwał ślusarza i, na wszelki wypadek, policję. Była to dobra decyzja, bo po wejściu do lokalu zobaczyli namiot z uprawą konopi indyjskich. A dokładnie 41 krzewów, z których można było zebrać prawie tysiąc dilerskich działek. Gotowy był też susz, z którego można było przygotować ponad 2 tys. porcji marihuany. Plantacja została zlikwidowana, a zebrane narkotyki zabezpieczono. Czynności w sprawie trwają.
Hofman o polskiej scenie politycznej.

Hofman o polskiej scenie politycznej. "Buzowanie po lewej stronie"

Wiadomości
Gość programu "Tłit" stwierdził, że polska prawica ma potencjał na wzrost. Przyznał również, że dostrzega pewne "buzowanie po lewej stronie". - Pytanie, czy stare dekoracje jeszcze wystarczą, by utrzymać młodych na rynku wyborczym - oświadczył Adam Hofman. Czy lewica odnajdzie się w walce z Prawem i Sprawiedliwością po tym, jak partia złożyła kolejne obietnice socjalne? - Licytacja z PiS na sprawy społeczne jest skazana na niepowodzenie - stwierdził Hofman.
Tak wyglądała licytacja majątku Lepperów

Tak wyglądała licytacja majątku Lepperów

Wiadomości
Przez długi Tomasza Leppera, syna nieżyjącego wicepremiera, komornik zlicytował 16 stycznia dwie działki stanowiące dawne gospodarstwo twórcy rolniczego ruchu Samoobrona RP. Uzyskano zaledwie 121 tys. zł. Na miejscu był nasz reporter.
Agnieszka Borowska walczy o zdrowie po tragicznym wypadku. Adam Kszczot: To ona jest sportowcem roku (WIDEO)

Agnieszka Borowska walczy o zdrowie po tragicznym wypadku. Adam Kszczot: To ona jest sportowcem roku (WIDEO)

Sport
100 tysięcy złotych przyniosła na Gali Mistrzów Sportu licytacja zorganizowana dla Agnieszki Borowskiej. 25-latka w październiku 2015 roku miała wypadek w bobie. Doznała złamania kręgosłupa i naruszenia rdzenia kręgowego. Obecnie jest w trakcie rehabilitacji. - Aga do dziś walczy z uśmiechem na ustach. Jest wzorem cnót, które powinny zostać w człowieku niezależnie od okoliczności. To dla mnie sportowiec roku - mówi nam Adam Kszczot.
Rewolucja na aukcji koni Pride of Poland 2017

Rewolucja na aukcji koni Pride of Poland 2017

Polska
Prokurator zawiesił śledztwo w sprawie podwójnej licytacji klaczy Emira podczas ubiegłorocznej aukcji koni  w Janowie Podlaskim. Stadnina zawarła porozumienie z Shirley Watts, której dwa konie padły w Janowie, a tegoroczna licytacja po raz pierwszy w historii będzie prowadzona z pomocą nowego systemu elektronicznego, żeby zeszłoroczny skandal się nie powtórzył. Polskie legendarne stadniny arabów wychodzą na prostą i robią co mogą, żeby w tym roku aukcja Pride of Poland się udała. Ściągają na nią nawet Chińczyków, którzy rok temu nie dojechali.
Rekordowy Tusk

Rekordowy Tusk

Świat
Dzięki zaangażowaniu osób znanych w aukcje WOŚP, ogromne sumy pieniędzy rokrocznie zasilają konto fundacji. Nie inaczej było i w tym roku. Wielką popularnością cieszyła się między innymi kolacja z Robertem Lewandowskim dla dwóch osób, którą wylicytowano za ponad 101 tys. złotych czy fotografia wystawiona przez prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę za - bagatela - 200 tys. zł.  Rekordowa suma padła jednak przy licytacji spotkania z Donaldem Tuskiem. A oto nagroda.
Doda kolejny raz licytuje auto dla 2,5 letniego Fabianka.

Doda kolejny raz licytuje auto dla 2,5 letniego Fabianka. "Jeździłam nim, ale tylko na dachu!"

Gwiazdy
Dorota Rabczewska od wielu lat wspiera akcje charytatywne. Ostatnio zaangażowała się w zbiórkę pomocy dla ciężko chorego chłopca. Aby wesprzeć finansowo rodzinę, Rabczewska wystawiła na licytację samochód, którym przyjechała, świętując 33. urodziny. Aukcję charytatywną wygrał mężczyzna, który nie zamierzał zapłacić za licytowane auto. Auto trafiło więc na aukcję po raz kolejny. To Daweoo Matiz, który został wystylizowany na słynnego kota z Alicji w Krainie Czarów. Tym razem zwycięzca licytacji oprócz kuona samochodu będzie miał możliwość przejażdżki z Dodą. Jeździłam nim, ale tylko na dachu. Postanowiłam oddać na licytację to auto wraz z możliwością przejażdżki ze mną sam na sam. Zysk zostanie przeznaczony na pomoc dla 2,5-letniego chłopca, który choruje na zanik mięśni. Samochód pojawił się na moje 33 urodziny, chciałam przejść magiczną granicę, wymyśliłam sobie, że będę Dodą w Krainie Czarów. Chciałam znaleźć samochód, który będzie mi pasował pod twarz kota. Bardzo prosimy wszystkich fanów auta i mnie o licytację.
Drugie życie medalu. Oktawia Nowacka przekazała krążek na cel charytatywny

Drugie życie medalu. Oktawia Nowacka przekazała krążek na cel charytatywny

Polska
Oktawia Nowacka – brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 w pięcioboju nowoczesnym postanowiła przekazać swoje trofeum potrzebującym. Licytacja na portalu artinfo.pl rozpocznie się 28 listopada i potrwa dwa tygodnie.
Razem z dziećmi może trafić na ulicę. Wszystko przez opieszałość sądów

Razem z dziećmi może trafić na ulicę. Wszystko przez opieszałość sądów

Styl życia
Ewa Kołodziejczyk może zostać eksmitowana ze swojego domu z czwórką dzieci. Kobieta przez walkę z nowotworem straciła zatrudnienie i nie jest w stanie spłacać kredytu za dom.Pieniądze na jego spłatę ma, ale od półtora roku sąd trzyma je w depozycie. Obecnie do spłacenia pozostało około 130 tys. zł. 10 listopada ma się odbyć licytacja domu, który pani Ewa wybudowała po rozwodzie z mężem. Kobieta razem z dziećmi może stać się bezdomna.
Papieskie auta sprzedane. Do czego posłużą nowym właścicielom?

Papieskie auta sprzedane. Do czego posłużą nowym właścicielom?

Motoryzacja
Zakończyła się licytacja trzech granatowych volkswagenów golfów sportsvanów, którymi jeździł papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży. Aukcja samochodów trwała w internecie przez dwa tygodnie. Każdy posiada certyfikat dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdana Korduli, oparty na oświadczeniach BOR-u. Co skłoniło nowych właścicieli do zakupu papieskich samochodów?
To jedyne takie auto na świecie

To jedyne takie auto na świecie

Motoryzacja
Do Monterey trafił pierwszy egzemplarz Shelby Cobra, oznakowany jako CSX 2000, który zapoczątkował produkcję legendarnego roadstera. Auto to zostało ręcznie wykonane przez Carrolla Shelby’ego, który od samego początku był jego właścicielem. Samochód z 1962 roku zostanie zlicytowany przez słynny dom aukcyjny RM Sotheby. Jego wartość wycenia się na ponad 11 milionów dolarów.
Znaleziony w garażu Trabant został sprzedany

Znaleziony w garażu Trabant został sprzedany

Inne
Gmina Lublin odziedziczyła po zmarłym Panie Stanisławie Trabanta 601 z 1979 roku, który ostatnie 37 lat spędził w garażu. Gmina początkowo chciała zezłomować auto, jednak ostatecznie zorganizowano przetarg. Ceną wywoławczą było 600 złotych, finalnie jednak Trabant został sprzedany za 5 tysięcy.
Zapowiedź gali Boxing Night 12 w Częstochowie

Zapowiedź gali Boxing Night 12 w Częstochowie

Sport
Występ Edyty Górniak, licytacja charytatywna, którą poprowadzi Joanna Racewicz, a także walka o mistrzostwo Europy organizacji WKU w K-1 Marcin Najman vs. Jahmai Satisch oraz ciekawe walki w tej właśnie formule, a także w boksie i w MMA - to wszystko czeka nas w piątek 15 kwietnia 2016 w Częstochowie. Organizatorami gali są Marcin Najman i Robert Walczak, czyli grupa NW Promotion.
Owsiak o finale WOŚP: możemy licytować narty od Andrzeja Dudy, buty od Roberta Lewandowskiego

Owsiak o finale WOŚP: możemy licytować narty od Andrzeja Dudy, buty od Roberta Lewandowskiego

Wiadomości
Narty od prezydenta Andrzeja Dudy, buty od Roberta Lewandowskiego i obraz od Lecha Wałęsy ? tak Jerzy Owsiak zachęca do wzięcia udziału w 24. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę na ulice wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy, którzy będą zbierali pieniądze dla dzieci i seniorów, bo tegoroczne tematy przewodnie finału do pediatria i geriatria. Owsiak pochwalił się na konferencji zapowiadającej imprezę, że w tym roku WOŚP wspiera również Mike Tyson.
Porsche Janis Joplin zlicytowane

Porsche Janis Joplin zlicytowane

Motoryzacja
Porsche należące do Janis Joplin zlicytowano właśnie w nowojorskim domu aukcyjnym Sotheby?s za sumę 1,7 miliona dolarów. To ponad trzykrotnie więcej niż organizatorzy aukcji spodziewali się uzyskać za pojazd należący do legendarnej wokalistki.
#dziejesienazywo: Antoni Macierewicz szefem MON?

#dziejesienazywo: Antoni Macierewicz szefem MON?

Polska
- Ta ekipa coś obiecała społeczeństwu i to w kampanii wyborczej, kiedy jest licytacja, taki "konkurs piękności". To byłoby pierwsze oszustwo tej partii - bardzo zła rzecz, która by się latami ciągnęła za PiS - stwierdził Piotr Gursztyn z "Do Rzeczy", komentując doniesienia o tym, że to Antoni Macierewicz, a nie Jarosław Gowin ma objąć stanowisko ministra obrony narodowej.
Juventus odrzucił ofertę Barcelony za Pogbę

Juventus odrzucił ofertę Barcelony za Pogbę

Piłka nożna
80 milionów euro za Paula Pogbę? Nie ma mowy. Za taką kwotę Barcelona na pewno nie wykupi z Juventusu znakomitego pomocnika. Jak donosi dziennik ?Tuttosport?, mistrz Włoch właśnie odrzucił ofertę ?Dumy Katalonii?. Kilka dni temu media obiegła informacja, że Pogba niemal na pewno trafi do PSG. Wówczas wszyscy także pisali o 80 milionach euro, ale jak widać, to może być zbyt mało. Kto da więcej? Licytacja trwa, a Francuz, który z powodu kontuzji nie grał od 18 marca, szykuje się do powrotu na boisko. Jest szansa, że pojawi się na murawie w najbliższą środę, gdy Juventus zmierzy się w Madrycie z Realem w rewanżowym meczu 1/2 finału Ligi Mistrzów.
Miasto może zlicytować odholowane auto

Miasto może zlicytować odholowane auto

Porady/ciekawostki
Samochody zaparkowane na zakazie to częsty widok w wielu polskich miastach. Niezależnie, czy złamanie przepisu wynika z lenistwa kierowcy, czy z braku miejsc parkingowych, w takiej sytuacji auto może zostać odholowane na parking depozytowy. Już samo to jest kosztowne, ale w sytuacji, gdy właściciel nie zgłosi się po swój pojazd, auto może zostać zlicytowane.