Wyniki wyszukiwania dla:

lgbt

Liczba wyników: 104

Dziwny wywód ministra z kancelarii Andrzeja Dudy. Poszło o LGBT+

Dziwny wywód ministra z kancelarii Andrzeja Dudy. Poszło o LGBT+

Polska
Jarosław Kaczyński podziękował abp. Jędraszewskiemu, który mówił o "tęczowej zarazie". Andrzej Dera pytany był w programie "Tłit" o opinię prezydenta Andrzeja Dudy, który nie wykluczył poparcia w przyszłości dla ustawy o związkach partnerskich. - Ideologia LGBT+ to coś znacznie szerszego niż związki partnerskie. Mamy dobrze skonstruowane prawo - państwo chroni rodzinę, wspiera małżeństwa. Związki partnerskie funkcjonują dziś w Polsce. Nikt nikomu nie patrzy, kto z kim i dlaczego. To nie są tylko związki jednopłciowe - przekonywał Dera.
Powstanie Warszawskie. Biskup Jędraszewski o

Powstanie Warszawskie. Biskup Jędraszewski o "tęczowej zarazie". Robert Biedroń komentuje w programie "Tłit"

Wiadomości
Bp. Marek Jędraszewski w trakcie kazania z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego nawoływał do walki z "tęczową zarazą". Robert Biedroń nazwał je "hejtem" w rozmowie z Michałem Wróblewskim w programie "Tłit".

"Polityka" - nowy fragment. Marsz LGBT i komuniści w lesie

Zwiastun
- W moich filmach to rzeczywistość wyprzedza fabułę. Tym razem jest odwrotnie. Czy coś wam to przypomina? – pyta Patryk Vega przed pokazaniem kolejnego fragmentu, w którym główne role odgrywają Anna Karczmarczyk i Tomasz Oświeciński.

"Tłit". Jerzy Wenderlich nie pojawił się na wiecu poparcia dla LGBT. "Chce pan robić test?"

Wiadomości
Jerzy Wenderlich zamierza wystartować z list KO, a lider formacji Grzegorz Schetyna zabronił jej członkom udziału w wiecu poparcia dla osób LGBT w Białymstoku. - Pana też tam nie było - zauważył Michał Wróblewski w programie "Tłit".
PO unika tematu LGBT. Leszek Miller komentuje w programie

PO unika tematu LGBT. Leszek Miller komentuje w programie "Tłit"

Wiadomości
Zajmowanie się postulatami osób LGBT w kampanii to działanie na korzyść Kaczyńskiego - mówią politycy PO. Leszek Miller powiedział Michałowi Wróblewskiemu w programie "Tłit", że to wyrachowanie lub "zmysł polityczny".
Zamieszki w Białymstoku. Adam Bielan o komentuje udział radnych PiS

Zamieszki w Białymstoku. Adam Bielan o komentuje udział radnych PiS

Wiadomości
Marsz Równości w Białymstoku. Radni PiS wzięli udział w kontrmanifestacji, której uczestnicy bili i wyzywali osoby LGBT. Michał Wróblewski zapytał Adama Bielana w programie "Tłit", czy poniosą konsekwencje.
Warszawa przeciw przemocy. Michał Szczerba solidarny z Białymstokiem

Warszawa przeciw przemocy. Michał Szczerba solidarny z Białymstokiem

Polityka
Marsz Równości w Białymstoku był areną starć uczestników z agresywnymi homofobami. Po tych wydarzeniach osoby LGBT dostają wsparcie z całego kraju. Na wiecu przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie przemawiał poseł PO Michał Szczerba, dla którego nie było to łatwe wystąpienie.
Warszawa przeciw przemocy. Paweł Rabiej solidarny z Białymstokiem

Warszawa przeciw przemocy. Paweł Rabiej solidarny z Białymstokiem

Społeczeństwo
Marsz Równości w Białymstoku był areną starć uczestników z agresywnymi homofobami. Po tych wydarzeniach osoby LGBT dostają wsparcie z całego kraju. Na wiecu przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie zebrały się setki osób, w tym wiceprezydent miasta Paweł Rabiej.

"Strefa wolna od LGBT". Mieszkańcy Warszawy komentują dodatek do tygodnika

Polska
Do najnowszego wydania "Gazety Polskiej" dołączono kontrowersyjną naklejkę – strefa wolna od LGBT. - To uwłacza godności człowieka – mówi jedna z mieszkanek stolicy. - Nie można wykluczać z życia społecznego i publicznego osób o innej orientacji seksualnej – dodaje Katarzyna Duda (OPZZ).
Marsz Równości w Białymstoku. Kontrmanifestanci próbowali zakłócić demonstrację

Marsz Równości w Białymstoku. Kontrmanifestanci próbowali zakłócić demonstrację

Relacje
Ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Równości. Podczas manifestacji doszło do starć z policją i próby zakłócenia wydarzenia przez przeciwników LGBT.
Mirosław Zbrojewicz o pogwałcaniu praw LGBT:

Mirosław Zbrojewicz o pogwałcaniu praw LGBT: "Znowu wróciliśmy do tej Europy Środkowo-Wschodniej. Do tej d..py"

Polska
Mirosław Zbrojewicz, który publiczności znany jest z męskich i bardzo twardych ról, w tym kultowej postaci Gruchy z komedii "Chłopaki nie płaczą", otwarcie opowiada o swoim synu Mateuszu, który jest gejem. W rozmowie z Oskarem Netkowskim aktor wyraża swoje niezadowolenie wobec obecnej sytuacji osób LGBT w Polsce.
Mazur i Waliszko o tym, co sądzą o żużlowcu pozującym w stroju Adama

Mazur i Waliszko o tym, co sądzą o żużlowcu pozującym w stroju Adama

Żużel
Anita Mazur z Eleven Sports i Gabriel Waliszko z nSport+ o deklaracji Fredrika Lindgrena o wsparciu organizacji LGBT, ale i też o rozebranych zdjęciach tegoż żużlowca, które ten wrzucił na Facebooka.
Tomasz Kammel stanął w obronie społeczności LGBT

Tomasz Kammel stanął w obronie społeczności LGBT

Gwiazdy
47-latek kolejny raz stanął w obronie środowisk LGBT. Zamieścił w sieci krótki filmik, na którym zarejestrował samochód z czarnymi banerami z napisem "Stop pedofilii". Poruszające się po warszawskich ulicach auto jest wyposażone w megafony, z których niczym mantra puszczane są homofobiczne hasła oraz przekazy sprzeciwiające się edukacji seksualnej.
Zofia Klepacka w rozmowie z Rafałem Betlejewskim o LGBT

Zofia Klepacka w rozmowie z Rafałem Betlejewskim o LGBT

Gwiazdy
Jeszcze do niedawna Zofia Klepacka znana była jedynie dzięki swoim osiągnięciom sportowym. Niestety, od jakiegoś czasu głośno jest o niej nie jako o utalentowanej windsurferce, ale w kontekście jej kontrowersyjnych wypowiedzi na temat homoseksualizmu, pedofilii w kościele i całej społeczności LGBT, o których wciąż wiedząc niewiele, chętnie opowiada.
Głośne zwolnienie w IKEI. Wiceminister sprawiedliwości zabiera głos

Głośne zwolnienie w IKEI. Wiceminister sprawiedliwości zabiera głos

Prawo
- Toczy się postępowanie sprawdzające, czy nie doszło również do popełnienia przestępstwa w związku z podejrzeniem naruszenia praw pracowniczych przez Ikeę - mówił w programie "Money. To się liczy" Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. - Każdy może głosić poglądy takie, jakie chce. My stoimy tylko na stanowisku, że nie można za nie nikogo karać - dodał.
Zbigniew Ziobro o bojkocie IKEA.

Zbigniew Ziobro o bojkocie IKEA. "Muszę to przemyśleć"

Polityka
Zdaniem Zbigniewa Ziobry drukarz miał prawo odmówić przygotowania materiałów promocyjnych dla środowiska LGBT, ale IKEA nie miała prawa zwolnić pracownika, który nie chciał promować takich wartości. - Paradoksalnie nie ma sprzeczności, jest konsekwencja - tłumaczył minister w programie #Newsroom. Jak podkreślił, obywatele mają prawo do bojkotu. - Poruszyło mnie to. Nie mogę zadeklarować, że będę kupować kiedyś w sklepach IKEA. Muszę to przemyśleć - stwierdził.
Książę William: nie denerwuję się, że któreś z moich dzieci będzie gejem

Książę William: nie denerwuję się, że któreś z moich dzieci będzie gejem

Wiadomości
Brytyjski następca tronu odwiedził fundację wspierającą młodzież LGBT+. Zwłaszcza osoby dotknięte bezdomnością, lub żyjące w niebezpiecznym środowisku, np. w domu, gdzie stosuje się przemoc. Książę przyznał w rozmowie z członkami fundacji, że gdyby jedno z jego dzieci okazało się homoseksualistą, dla niego nie byłoby to żaden problem i byłoby to zupełnie w porządku. Podzielił się też jednak swoimi innymi obawami. - Zacząłem o tym myśleć dopiero odkąd mam dzieci. Denerwuję się tym nie dlatego, że się obawiam, że któreś z moich dzieci będzie gejem, martwię się o presję, jaka mogłaby je spotkać z tego powodu i że ich życie byłoby wtedy dużo trudniejsze. Z punktu widzenia rodzica to mnie niepokoi. Chciałbym, żebyśmy żyli w świecie, w którym to zupełnie normalne i w porządku, ale biorąc pod uwagę sytuację mojej rodziny, trochę się o to martwię - powiedział brytyjski następca tronu i ojciec trójki dzieci: pięcioletniego George'a, czteroletnią Charlotte i dwuletniego Louisa.
Rzecznik MSP komentuje sądową batelię o odmowę usługi fundacji LGBT.

Rzecznik MSP komentuje sądową batelię o odmowę usługi fundacji LGBT. "Nic się nie stało"

Polska
- Nic takiego się nie stało. Było pewne starcie, próba, czy wszystko można narzucić drugiej osobie, ale jest wolność jednej jednostki i wolność drugiej jednostki - tak w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców komentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego w głośnej sprawie drukarza, który odmówił usługi dla fundacji LGBT. Zdaniem rzecznika, nie chodzi tu o orientację seksualną, ale o treści. Jak mówił, drukarz nie mógłby odmówić drukowania "obojętnych treści", ale w tej sprawie "treści były niezgodne z jego sumieniem".
Steam oficjalnie wprowadził tag

Steam oficjalnie wprowadził tag "LGBTQ+" dla gier na swojej platformie

Gry
Z okazji trwającego Miesiąca Dumy LGBT, najpopularniejsza platforma dla graczy - Steam - oficjalnie postanowiła wprowadzić tag "LGBTQ+". Dzięki temu łatwiej będzie odnaleźć m.in. gry z wątkami homoseksualnymi. Są już także pierwsze tytuły przypisane do tej kategorii.
Łukasz z

Łukasz z "Big Brothera" chce nauczyć Krystynę Pawłowicz tolerancji: "Jest niewyedukowana"

Gwiazdy
Krystyna Pawłowicz to zdecydowanie jedna z najbardziej barwnych posłanek obecnej kadencji Sejmu, która na dodatek nigdy nie przepuszcza okazji, aby podzielić się ze światem swoimi kontrowersyjnymi przemyśleniami. W ubiegłą sobotę ulicami Warszawy przeszła Parada Równości, do której oczywiście odniosła się posłanka. Pawłowicz skomentowała wpis Maćka Musiała, twierdząc, że aktor popiera seksualne patologie. Poglądy posłanki skomentował Łukasz Darlak. Uczestnik Big Brothera zapewnia, że chętnie spotkałby się z Pawłowicz, by pokazać, że osoby homoseksualne są normalnymi ludźmi. Były chłopak Michała Witkowskiego dodał, że członkini Prawa i Sprawiedliwości jest niewyedukowana. Choć stara się być orędowniczką Kościoła, to z jej ust zazwyczaj wylewa się wiadro jadu. Krystyna Pawłowicz odpowie?
Maffashion o tolerancji Polaków:

Maffashion o tolerancji Polaków: "W wielu momentach było mi przykro"

Gwiazdy
Julia Wieniawa podczas tegorocznej Parady Równości, która przeszła ulicami Warszawy, była świadkiem napadu na jednego z uczestników marszu. Przypomnijmy, że celem całego wydarzenia jest promowanie przyjaźni, idei wolności, równości oraz tolerancji wobec środowisk LGBT. W tym roku tęczowy marsz po raz pierwszy odbył się pod patronatem prezydenta Warszawy. Choć na marszu powinna panować przyjazna atmosfera, Wieniawa spotkała się z atakiem homofobów. Jeden z awanturników napluł pod stopy uczestnika marszu. Do oburzenia Wieniawy dołączyła również Maffashon. Blogerka przyznała, że sama spotkała się z podobną sytuacją rok temu. Celebrytka dodała, że kiedy porusza temat tolerancji w naszym kraju, robi jej się smutno. Julia ma jednak nadzieję, że hejterzy dostają w końcu lekcję od życia.
poprzednie1 2 3 4 5 następne