Wyniki wyszukiwania dla:

leki

Liczba wyników: 204

CBŚP zlikwidowało największą na świecie nielegalną fabrykę leków na potencję

CBŚP zlikwidowało największą na świecie nielegalną fabrykę leków na potencję

Wiadomości
CBŚP z Poznania zlikwidowało pierwszą w Europie, a największą na świecie nielegalną fabrykę farmaceutyków i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się produkcją i obrotem na wielką skalę sterydami i lekami na potencję.
Jim Carrey winny śmierci Cathriony White?

Jim Carrey winny śmierci Cathriony White?

Gwiazdy
  Aktor został pozwany przez byłego męża kobiety. Mark Burton twierdzi, że to właśnie Jim dostarczył kobiecie leki, przy pomocy których popełniła samobójstwo. Mężczyzna uważa także, że po śmierci kobiety aktor próbował zatrzeć ślady. Na opakowaniach farmaceutyków miał widnieć pseudonim gwiazdora. Czy Carrey wiedział, że jego była dziewczyna planuje odebrać sobie życie?
Najtańsze leki bez recepty mogą zniknąć ze sklepów

Najtańsze leki bez recepty mogą zniknąć ze sklepów

Finanse
Naczelna Rada Aptekarska chce ograniczenia pozaaptecznej sprzedaży leków bez recepty. Postuluje m.in. wprowadzenie nadzoru nad taką sprzedażą, zmniejszenie liczby dostępnych substancji oraz zmiany w sposobie eksponowania preparatów. Realizacja najbardziej restrykcyjnych postulatów może oznaczać utrudnienia w dostępie do popularnych i tanich leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych – ocenia Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty.
Majdan zbiera pieniądze na byłego piłkarza Polonii Warszawa:

Majdan zbiera pieniądze na byłego piłkarza Polonii Warszawa: "Nie wiem czy wróci do sprawności"

Gwiazdy
Rafał Kosiec był dobrze zapowiadającym się piłkarzem Polonii Warszawa, póki jego kariera stanęła pod znakiem zapytania przez nieszczęśliwy wypadek. Kosiec spadł ze schodów i złamał kręgosłup w odcinku szyjnym. Przeszedł skomplikowaną operację i dzięki intensywnej rehabilitacji mógł stanąć na nogi. Kosiec wciąż zmaga się z paraliżem i ogromnym bólem, który uśmierzają silne leki przeciwbólowe. W pomoc Rafałowi zaangażował się cały klub Polonii, w tym Radosław Majdan, któremu zależy na nagłośnieniu sprawy. Były piłkarz opowiedział o ciężkiej sytuacji Rafała oraz środkach jakie podjęto, aby mu pomóc. 3 października odbędzie się specjalny mecz, z którego dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie Rafała.
#wieczornyPaciorek Wielki szwindel z lekarstwami. Tak robią cię w konia

#wieczornyPaciorek Wielki szwindel z lekarstwami. Tak robią cię w konia

Gwiazdy
Wygląda na to, że istnieje uniwersalny lek na wszystkie możliwe choroby. Karol Paciorek już go testuje. Można kupić go wszędzie, ale tylko na własne ryzyko. 
Matka zmarłej 4-latki:

Matka zmarłej 4-latki: "Nie spotkałam się z zarzutem, że chcę naćpać dziecko"

Wiadomości
Paulina Janowicz to mama 4-letniej Oli Janowicz, której historia wstrząsnęła całą Polską. Dziewczynka cierpiała na zespół Westa, szczególny rodzaj padaczki odpornej na leki. Po długiej walce z politykami i państwem matka wywalczyła zgodę na leczenie dziewczynki za pomocą kannabinoidów na bazie medycznej marihuany. Ola jednak nie mogła czekać tak długo, jak zafundowali jej to nasi politycy. Zabrakło jej trzech tygodni. Mama Oli po śmierci córki postanowiła mówić głośno i uświadamiać innych o tym, jak absurdalne przepisy skazują chorych na śmierć. Zwraca uwagę na to, że chorych na lekooporną padaczkę jest blisko sto tysięcy dzieci, a ministerstwo zgód na leczenie medyczną marihuaną wydało zaledwie kilkadziesiąt.Nie spotkałam się osobiście z zarzutem, że chcę naćpać dziecko. Ale w intrnecie fala hejtu się pojawia. Lepiej tego nie czytać, to są krzywdzące komentarze. Leczenie medyczną marihuaną dzieci polega na tym, że podaje się dzieciom wyciąg medycznej marihuany w postaci oleju. Jest też mnóstwo chorób na które medyczna marihuana pomaga - jaskra, nowotwory, cukrzyca, stwardnienie rozsiane. W Polsce jest chorych 100 tysięcy dzieci na padaczkę lekooporną. Zgód ministerstwo dziecka na leczenie marihuaną wydało kilkadziesiąt. Import docelowy powinien być rozszerzony. Jak myślicie, czy apele  mamy Oli w końcu coś zmienią?
Liroy o leczeniu medyczną marihuaną:

Liroy o leczeniu medyczną marihuaną: "Tragedia, jedna dziewczynka nie doczekała się refundacji"

Wiadomości
Niemal roku temu w polskich mediach było głośno o sprawie doktora Marka Bachańskiego z Kliniki Neurologii i Epileptologii. Został zwolniony dyscyplinarnie za leczenie medyczną marihuaną dzieci chorych na padaczkę. Jego zwolnienie stało się początkiem powrotu dyskusji o leczniczej marihuanie. W jej wyniku zarządzono, że Narodowy Fundusz Zdrowia będzie refundował leki na bazie kannabinoidów, o ile lekarz wystawi rekomendację na takie właśnie leczenie. Środki te nie są jednak dostępne w polskich aptekach. Zanim dziecko otrzyma lek, może upłynąć nawet kilka miesięcy. Tych miesięcy nie miała 4-letnia Ola Janowicz cierpiąca na zespół Westa. Zanim otrzymała lek, zmarła. Zabrakło jej trzech tygodni. Swojego zbulwersowania nie kryje Liroy, jeden z autorów projektu o medycznej marihuanie. "Przychylono się do naszej prośby i udostępniono refundację leków na bazie marihuany. Moja interpelacja w tej sprawie była. Uczulaliśmy rząd na to, że import docelowy ma wiele pułapek. Nic nie działa, to jedno wielkie oszustwo. Niewiele osób może z tego korzystać. Ludzi chorych jest koło miliona, ludzi chorych którzy otrzymali lek - chyba sześć osób. Tragedia, jedna dziewczynka już nie doczekała się refundacji".
Jak prawidłowo przyjmować leki?

Jak prawidłowo przyjmować leki?

Zdrowie
Coraz więcej osób z przyczyn zdrowotnych zmuszonych jest do przyjmowania na stałe leków. Jednak często przy ich stosowaniu popełniamy błędy, o których nie mamy pojęcia. Tabletki powinniśmy popijać jedynie wodą, a odstęp między ich przyjmowaniem powinien wynosić 40 minut. Co jeszcze powoduje, że lekarstwa gorzej się wchłaniają?
7 rzeczy, których natychmiast musisz pozbyć się z domu

7 rzeczy, których natychmiast musisz pozbyć się z domu

Technologia
W naszych domach znajduje się mnóstwo rzeczy, które powinny już dawno trafić na śmietnik. Nawet, jeśli wydaje się nam, iż mogą nam jeszcze posłużyć, to bezwzględnie powinniśmy wyrzucić stare deski do krojenia, przyprawy, ale także niektóre elementy garderoby. 
Samozwańcze zakonnice produkują leki z marihuany. Mimo zakazu

Samozwańcze zakonnice produkują leki z marihuany. Mimo zakazu

Styl życia
Dwie samozwańcze zakonnice znane jako Siostry z Doliny (Sisters of the Valley), mimo zakazu handlu marihuaną w ich mieście, zdecydowały nie zaprzestawać własnej produkcji z konopi. Wytwarzają maści, nalewki i oleje. - Miasto Merced wprowadziło zakaz handlu marihuaną, jednak nie sądzę, by to nas dotyczyło. Nasze leki to wyroby medyczne, nie są to substancje psychoaktywne - zapewnia siostra Darcy.
Samozwańcze zakonnice prowadzą hodowlę konopi indyjskich

Samozwańcze zakonnice prowadzą hodowlę konopi indyjskich

Świat
Dwie samozwańcze zakonnice znane jako Siostry z Doliny (Sisters of the Valley), mimo zakazu handlu marihuaną w ich mieście, zdecydowały nie zaprzestawać własnej produkcji z konopi. Wytwarzają maści, nalewki i oleje.
#dziejesienazywo: Wędrują kilkanaście godzin, by dostarczyć szczepionki

#dziejesienazywo: Wędrują kilkanaście godzin, by dostarczyć szczepionki

Styl życia
Nepal nadal nie może się otrząsnąć po tragedii, jaka wydarzyła się 25 kwietnia 2015 r. W wyniku trzęsienia ziemi wiele osób straciło dach nad głową, zdrowie, a nawet życie. Nepalczykom pomaga organizacja Unicef, która zajmuje się m.in. dostarczeniem szczepionek. Zadanie nie jest łatwe, bo w kraju brakuje dróg. Pracownicy UNICEF muszą wędrować nieraz kilkanaście godzin, by dostarczyć niezbędne leki.
#dziejesienazywo: Cierpi na stwardnienie rozsiane. Jej leki to koszt 8 tysięcy miesięcznie

#dziejesienazywo: Cierpi na stwardnienie rozsiane. Jej leki to koszt 8 tysięcy miesięcznie

Styl życia
Izabela Sopalska-Rybak dowiedziała się o swojej chorobie, gdy miała 19 lat. Od kilku lat zmuszona jest jeździć na wózku inwalidzkim. Koszt jej leczenia to 8 tys. miesięcznie. Tyle kosztują lekarstwa, które polska służba zdrowia refunduje jedynie przez 5 lat. To póki co jedyny sposób, by zahamować rozwój choroby.
#dziejesienazywo: Jak w Polsce podrabia się leki?

#dziejesienazywo: Jak w Polsce podrabia się leki?

Styl życia
Firmy z powodu oszustów fałszujących ich wyroby każdego roku tracą miliony. Naprzeciw rosnącemu rynkowi podróbek wyszła polska firma - Origin Tag, która stworzyła aplikację umożliwiającą sprawdzenie oryginalności produktu za pośrednictwem smartfona. "Alkohol, perfumy i oleje samochodowe to jedne z najczęściej podrabianych produktów. Możliwe jest podrabianie produktu jeden do jednego - całe produkty, etykiety. Fałszerze zbierają też stare opakowania i je uzupełniają. Tak dzieje się z alkoholami" - tłumaczy Marcin Pilarz, jeden z twórców aplikacji OriginTag. W #dziejesienazywo opowiedział o technikach podrabiania produktów.
#dziejesienazywo: Ta aplikacja pozwala odróżnić podróbkę od oryginału

#dziejesienazywo: Ta aplikacja pozwala odróżnić podróbkę od oryginału

Styl życia
Perfumy, odzież, kosmetyki, elektronika, a nawet leki. Obecnie podrabiane jest praktycznie wszystko. Firmy z powodu oszustów fałszujących ich wyroby każdego roku tracą miliony. Naprzeciw rosnącemu rynkowi podróbek wyszła polska firma - Origintag. Stworzyła aplikację, która sprawdza oryginalność produktu za pośrednictwem smartfona. W #dziejesienazywo Marcin Pilarz, jeden z twórców aplikacji Origintag wyjaśnił jak działa aplikacja i czy działa na każdym smartfonie.
Sprzedaż leków będzie szybko rosła

Sprzedaż leków będzie szybko rosła

Finanse
Światowe zapotrzebowanie na leki jest coraz większe. Największy popyt generują kraje bogate, dysponujące służbą zdrowia na wysokim poziomie, ale dynamika wzrostu jest większa również na rynkach wschodzących, jak Indie, Chiny, Indonezja oraz Brazylia. Według IMS Health w najbliższych latach rynek będzie rosnąć o 4?7 proc. rocznie, by w 2020 roku osiągnąć wartość 1,4 bln dol. Nowe leki mają zwalczać głównie nowotwory oraz choroby rzadkie.
#dziejesienazywo: Leki przeciwbólowe, które można kupic bez recepty

#dziejesienazywo: Leki przeciwbólowe, które można kupic bez recepty

Zdrowie
Leki przeciwbólowe są co raz bardziej dostępne. Można je kupić w supermarketach czy na stacjach benzynowych. Jednak ich nagminne zażywanie, może doprowadzić do ciężkich powikłań. Dlatego też stosując je należy przestrzegać zalecanych dawek.
Opozycja krytykuje rozwiązania z ustawy o bezpłatnych lekach dla seniorów

Opozycja krytykuje rozwiązania z ustawy o bezpłatnych lekach dla seniorów

Polska
Każdy, kto ukończył 75. rok życia, bez względu na status materialny będzie miał prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia (tzw. liście "S") - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm ustawa. Bezpłatne leki będą mogli pacjentowi przepisywać: lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (wskazany w deklaracji wyboru) oraz niektóre pielęgniarki POZ. Opozycja krytykuje jednak takie rozwiązanie, wskazując, że spowoduje ono m.in. zwiększenie kolejek u lekarzy rodzinnych.
Jak przetrwać atak migreny?

Jak przetrwać atak migreny?

Zdrowie
Czy tylko silne leki mogą pomóc na atak migreny? Oczywiście, że nie. Można naturalnie złagodzić ból głowy. Poznaj proste sposoby na przetrwanie ataku migreny.
#dziejesienazywo: Leki wpływające na możliwość zajścia w ciążę

#dziejesienazywo: Leki wpływające na możliwość zajścia w ciążę

Zdrowie
Każdy lek wpływa na organizm człowieka. Część z przyjmowanych leków wpływa na płodność człowieka, powodując np osłabienie plemników. Utrudnia to znacząco zajście w ciążę.
Sukces polskich naukowców. Zrobili to pierwsi na świecie

Sukces polskich naukowców. Zrobili to pierwsi na świecie

Finanse
Technologia opracowana przez polskich naukowców umożliwia wykorzystanie porożogennych komórek macierzystych w medycynie, weterynarii i kosmetologii. - Sposób pobrania, hodowli i zastosowanie porożogennych komórek MIC-1 oraz homogenatu z komórek macierzystych został opatentowany. Hodujemy te komórki na skalę przemysłową jako jedyni na świecie. Wykorzystujemy ogromny potencjał tkwiący w tych komórkach macierzystych - mówi dr hab. Marek Cegielski, wiceprezes zarządu Stem Cells Spin.