Wyniki wyszukiwania dla:

leki

Liczba wyników: 213

Leki bez recepty a prowadzenie samochodu

Leki bez recepty a prowadzenie samochodu

Porady/ciekawostki
Polacy należą do światowej czołówki w stosowaniu leków bez recepty. Przyznaje się do tego blisko 90 proc. ankietowanych. Najczęściej są to środki przeciwbólowe oraz łagodzące objawy grypy. Ich przyjmowanie może mieć wpływ na zdolność do prowadzenia samochodu. Zgodnie z polskim prawem kierowca jadący po lekach może nawet trafić do więzienia.

"Horrorem było, kiedy byłam na diecie i nic nie chudłam. Mogłam umrzeć z głodu ważąc tonę!"

Gwiazdy
Anna Powierza dwa lata temu została mamą. Długo walczyła z pociążową nadwagą - przytyła aż 35 kilogramów. Po badaniach okazało się, że cierpi na niedoczynność tarczycy i insulinooporność. Dopiero wtedy udało się rozpocząć proces odchudzania i leczenia choroby. Nie wspomina tego okresu dobrze:Kiedy wyszłam przed kamery, wtedy zaczęłam chudnąć. Horrorem było, kiedy byłam na diecie i nic nie chudłam. Chudniecie to sama przyjemność. Nie jadłam czekolady. Teraz nie zrobię tego tym bardziej, żeby nie utyć do tej wielkości, którą miałam wcześniej. Schudłam pod opieką lekarza, mogłam umrzeć z głodu ważąc tonę, dostałam przede wszystkim leki.
#dziejesienazywo: Czym jest AIDS?

#dziejesienazywo: Czym jest AIDS?

Zdrowie
AIDS jeszcze do nie dawna jednoznacznie kojarzyło się z wyrokiem śmierci. Obecnie ten tok myślenia się zmienia. Leki coraz nowszych generacji pozwalają żyć przez wiele lat i nie pozbawiają chorych możliwości posiadania dzieci.
Droższe leki i pozamykane apteki? Szykują się zmiany

Droższe leki i pozamykane apteki? Szykują się zmiany

Polska
Projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego przewiduje, że aptekę będzie mógł założyć jedynie farmaceuta, co więcej będzie on mógł prowadzić nie więcej niż cztery placówki. Wprowadza też szczegółowe kryteria, według których apteki musi dzielić odległość minimum 1 km, a nowe pozwolenia będą wydawane tylko tam, gdzie na jedną placówkę przypada ponad 3 tys. mieszkańców. Zmiana przepisów ma m.in. zahamować monopolizację rynku. Część farmaceutów obawia się, że spowoduje to zamykanie aptek, utrudni pacjentom dostęp do leków i przełoży się na wzrost cen.
PiS chce ograniczenia liczby aptek.

PiS chce ograniczenia liczby aptek. "To spowoduje wzrost cen"

Polska
Posłowie PiS przygotowali projekt ustawy, która ma ograniczyć liczbę aptek w Polsce. W 2013 r. powstało 50 sieci aptek, obecnie w Polsce działa 380 sieci aptek. Mimo tak dużej ilości, kontrolują one tylko 44 proc. rynku. - Zmiany ustawowe byłyby niekorzystne dla konsumentów, spowodowałyby wzrost cen - ocenia Rafał Trzeciakowski. 
Masz te rzeczy w domu? Wyrzuć je natychmiast

Masz te rzeczy w domu? Wyrzuć je natychmiast

Styl życia
Wszystkie przyprawy po jakimś czasie tracą swoje właściwości. Przejrzyj swoje zbiory dokładnie. Wszelkie mieszanki przypraw mają daty ważności: zioła: 1-3 lata, przyprawy zmielone: 2-3 lata, w całości: 3-4 lata. Plastikowe deski należy wymienić, albo pozbyć się ich całkiem. Lepsze są deski drewniane, ponieważ zawierają żywice, która jest naturalnie antybakteryjna. Na desce do krojenia żyje 50 razy więcej bakterii niż na desce klozetowej. Pamiętajmy też, by regularnie robić przegląd bielizny. Zły stanik deformuje piersi. Ważne jest, żeby pozbywać się tych rozciągniętych, co zmniejszy ból pleców. Buty do biegania powinny być zmieniane po przebiegnięciu w nich 600-800 km. Gdy się zużywają, tracą miękkość i mniej chronią nasze stopy, za to bardziej obciążają mięśnie, kości i ścięgna, co zwiększa ryzyko urazów.
Leki tylko z apteki? Rząd chce zmian w prawie

Leki tylko z apteki? Rząd chce zmian w prawie

Polska
Rząd chce nowelizacji Prawa farmaceutycznego. Wśród założeń, nad którymi pracuje resort zdrowia jest m.in. wycofanie leków ze stacji benzynowych, wycofanie kosmetyków z aptek i zakaz koncentracji aptek jednego właściciela w danym regionie. Rekompensatą dla aptek za brak sprzedaży kosmetyków miałaby być tzw. opłata dyspensyjna. To kwota, którą pacjent musiałby płacić za wydanie leku. Z opłaty byłyby zwolnione m.in. osoby starsze, kobiety w cięży i dzieci. Według ekspertów - nowe prawo będzie oznaczać wzrost cen w aptekach.
Policja z Charlotte ujawnia własne nagrania z akcji, w której zginął czarnoskóry 43-latek

Policja z Charlotte ujawnia własne nagrania z akcji, w której zginął czarnoskóry 43-latek

Świat
Policja z Charlotte w stanie Karolina Północna opublikowała nagrania z akcji, w której zginął 43-letni Keith Scott. To odpowiedź na ujawnione w sobotę nagranie (24.09) nakręcone przez żonę zastrzelonego przez funkcjonariuszy mężczyzny. Film, który udostępniła Rakeiya Scott, miał pokazywać brak reakcji funkcjonariuszy na jej długotrwałe zapewnienia, że jej mąż nie ma broni oraz przeszedł uraz mózgu i niedawno zażył leki. Zdaniem kobiety, to mogło tłumaczyć jego dziwne zachowanie i niestosowanie się do poleceń policjantów.Na nagraniach z kamer umieszczonych w radiowozie oraz przy mundurze jednego z funkcjonariuszy nie widać jednoznacznie, by Keith Scott miał przy sobie pistolet - jak od początku przekonywała policja. Można jednak na nim dostrzec 43-latka wysiadającego z samochodu i cofającego się, zanim padły w jego kierunku cztery strzały. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet, na którym miały być odciski palców Keitha Scotta.
Ziółkowski: lista niedozwolonych środków jest za szeroka, zbyt łatwo je nagiąć

Ziółkowski: lista niedozwolonych środków jest za szeroka, zbyt łatwo je nagiąć

Piłka nożna
Rosyjska grupa hakerów zdołała kilkukrotnie już wykraść ze Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) dane dotyczące sportowców stosujących kontrolowane przyjmowanie zabronionych substancji. Na niej znalazły się także nazwiska polskich sportowców. Te wydarzenia sprawiły, że po raz kolejny rozgorzała dyskusja jam można usprawnić system wykrywania dopingowiczów. - W wielu przypadkach przepisy były naginane, ale tak zostały one stworzone, że zezwala się na pewne naciąganie przepisów. Rzeczywiście lista środków zabronionych przez WAD jest lis†a ogromną. Zawodnik de facto nie może wziąć leków na grypę, przeciwbólowych i tak dalej. Ta lista jest bardzo szeroka i należałoby nad tym popracować, żeby ją zawęzić, ale być już bardzo restrykcyjnym przy stosowanych suplementach i lekach, bo nie powinno być tak, że ktoś specjalnie wywołuje u siebie astmę by brać leki astmatyczne - ocenia Szymon Ziółkowski, były mistrz olimpijski w rzucie młotem.
CBŚP zlikwidowało największą na świecie nielegalną fabrykę leków na potencję

CBŚP zlikwidowało największą na świecie nielegalną fabrykę leków na potencję

Wiadomości
CBŚP z Poznania zlikwidowało pierwszą w Europie, a największą na świecie nielegalną fabrykę farmaceutyków i rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się produkcją i obrotem na wielką skalę sterydami i lekami na potencję.
Jim Carrey winny śmierci Cathriony White?

Jim Carrey winny śmierci Cathriony White?

Gwiazdy
  Aktor został pozwany przez byłego męża kobiety. Mark Burton twierdzi, że to właśnie Jim dostarczył kobiecie leki, przy pomocy których popełniła samobójstwo. Mężczyzna uważa także, że po śmierci kobiety aktor próbował zatrzeć ślady. Na opakowaniach farmaceutyków miał widnieć pseudonim gwiazdora. Czy Carrey wiedział, że jego była dziewczyna planuje odebrać sobie życie?
Najtańsze leki bez recepty mogą zniknąć ze sklepów

Najtańsze leki bez recepty mogą zniknąć ze sklepów

Finanse
Naczelna Rada Aptekarska chce ograniczenia pozaaptecznej sprzedaży leków bez recepty. Postuluje m.in. wprowadzenie nadzoru nad taką sprzedażą, zmniejszenie liczby dostępnych substancji oraz zmiany w sposobie eksponowania preparatów. Realizacja najbardziej restrykcyjnych postulatów może oznaczać utrudnienia w dostępie do popularnych i tanich leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych – ocenia Polski Związek Producentów Leków Bez Recepty.
Majdan zbiera pieniądze na byłego piłkarza Polonii Warszawa:

Majdan zbiera pieniądze na byłego piłkarza Polonii Warszawa: "Nie wiem czy wróci do sprawności"

Gwiazdy
Rafał Kosiec był dobrze zapowiadającym się piłkarzem Polonii Warszawa, póki jego kariera stanęła pod znakiem zapytania przez nieszczęśliwy wypadek. Kosiec spadł ze schodów i złamał kręgosłup w odcinku szyjnym. Przeszedł skomplikowaną operację i dzięki intensywnej rehabilitacji mógł stanąć na nogi. Kosiec wciąż zmaga się z paraliżem i ogromnym bólem, który uśmierzają silne leki przeciwbólowe. W pomoc Rafałowi zaangażował się cały klub Polonii, w tym Radosław Majdan, któremu zależy na nagłośnieniu sprawy. Były piłkarz opowiedział o ciężkiej sytuacji Rafała oraz środkach jakie podjęto, aby mu pomóc. 3 października odbędzie się specjalny mecz, z którego dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie Rafała.
#wieczornyPaciorek Wielki szwindel z lekarstwami. Tak robią cię w konia

#wieczornyPaciorek Wielki szwindel z lekarstwami. Tak robią cię w konia

Gwiazdy
Wygląda na to, że istnieje uniwersalny lek na wszystkie możliwe choroby. Karol Paciorek już go testuje. Można kupić go wszędzie, ale tylko na własne ryzyko. 
Matka zmarłej 4-latki:

Matka zmarłej 4-latki: "Nie spotkałam się z zarzutem, że chcę naćpać dziecko"

Wiadomości
Paulina Janowicz to mama 4-letniej Oli Janowicz, której historia wstrząsnęła całą Polską. Dziewczynka cierpiała na zespół Westa, szczególny rodzaj padaczki odpornej na leki. Po długiej walce z politykami i państwem matka wywalczyła zgodę na leczenie dziewczynki za pomocą kannabinoidów na bazie medycznej marihuany. Ola jednak nie mogła czekać tak długo, jak zafundowali jej to nasi politycy. Zabrakło jej trzech tygodni. Mama Oli po śmierci córki postanowiła mówić głośno i uświadamiać innych o tym, jak absurdalne przepisy skazują chorych na śmierć. Zwraca uwagę na to, że chorych na lekooporną padaczkę jest blisko sto tysięcy dzieci, a ministerstwo zgód na leczenie medyczną marihuaną wydało zaledwie kilkadziesiąt.Nie spotkałam się osobiście z zarzutem, że chcę naćpać dziecko. Ale w intrnecie fala hejtu się pojawia. Lepiej tego nie czytać, to są krzywdzące komentarze. Leczenie medyczną marihuaną dzieci polega na tym, że podaje się dzieciom wyciąg medycznej marihuany w postaci oleju. Jest też mnóstwo chorób na które medyczna marihuana pomaga - jaskra, nowotwory, cukrzyca, stwardnienie rozsiane. W Polsce jest chorych 100 tysięcy dzieci na padaczkę lekooporną. Zgód ministerstwo dziecka na leczenie marihuaną wydało kilkadziesiąt. Import docelowy powinien być rozszerzony. Jak myślicie, czy apele  mamy Oli w końcu coś zmienią?
Liroy o leczeniu medyczną marihuaną:

Liroy o leczeniu medyczną marihuaną: "Tragedia, jedna dziewczynka nie doczekała się refundacji"

Wiadomości
Niemal roku temu w polskich mediach było głośno o sprawie doktora Marka Bachańskiego z Kliniki Neurologii i Epileptologii. Został zwolniony dyscyplinarnie za leczenie medyczną marihuaną dzieci chorych na padaczkę. Jego zwolnienie stało się początkiem powrotu dyskusji o leczniczej marihuanie. W jej wyniku zarządzono, że Narodowy Fundusz Zdrowia będzie refundował leki na bazie kannabinoidów, o ile lekarz wystawi rekomendację na takie właśnie leczenie. Środki te nie są jednak dostępne w polskich aptekach. Zanim dziecko otrzyma lek, może upłynąć nawet kilka miesięcy. Tych miesięcy nie miała 4-letnia Ola Janowicz cierpiąca na zespół Westa. Zanim otrzymała lek, zmarła. Zabrakło jej trzech tygodni. Swojego zbulwersowania nie kryje Liroy, jeden z autorów projektu o medycznej marihuanie."Przychylono się do naszej prośby i udostępniono refundację leków na bazie marihuany. Moja interpelacja w tej sprawie była. Uczulaliśmy rząd na to, że import docelowy ma wiele pułapek. Nic nie działa, to jedno wielkie oszustwo. Niewiele osób może z tego korzystać. Ludzi chorych jest koło miliona, ludzi chorych którzy otrzymali lek - chyba sześć osób. Tragedia, jedna dziewczynka już nie doczekała się refundacji".
Jak prawidłowo przyjmować leki?

Jak prawidłowo przyjmować leki?

Zdrowie
Coraz więcej osób z przyczyn zdrowotnych zmuszonych jest do przyjmowania na stałe leków. Jednak często przy ich stosowaniu popełniamy błędy, o których nie mamy pojęcia. Tabletki powinniśmy popijać jedynie wodą, a odstęp między ich przyjmowaniem powinien wynosić 40 minut. Co jeszcze powoduje, że lekarstwa gorzej się wchłaniają?
7 rzeczy, których natychmiast musisz pozbyć się z domu

7 rzeczy, których natychmiast musisz pozbyć się z domu

Technologia
W naszych domach znajduje się mnóstwo rzeczy, które powinny już dawno trafić na śmietnik. Nawet, jeśli wydaje się nam, iż mogą nam jeszcze posłużyć, to bezwzględnie powinniśmy wyrzucić stare deski do krojenia, przyprawy, ale także niektóre elementy garderoby. 
Samozwańcze zakonnice produkują leki z marihuany. Mimo zakazu

Samozwańcze zakonnice produkują leki z marihuany. Mimo zakazu

Styl życia
Dwie samozwańcze zakonnice znane jako Siostry z Doliny (Sisters of the Valley), mimo zakazu handlu marihuaną w ich mieście, zdecydowały nie zaprzestawać własnej produkcji z konopi. Wytwarzają maści, nalewki i oleje. - Miasto Merced wprowadziło zakaz handlu marihuaną, jednak nie sądzę, by to nas dotyczyło. Nasze leki to wyroby medyczne, nie są to substancje psychoaktywne - zapewnia siostra Darcy.
Samozwańcze zakonnice prowadzą hodowlę konopi indyjskich

Samozwańcze zakonnice prowadzą hodowlę konopi indyjskich

Świat
Dwie samozwańcze zakonnice znane jako Siostry z Doliny (Sisters of the Valley), mimo zakazu handlu marihuaną w ich mieście, zdecydowały nie zaprzestawać własnej produkcji z konopi. Wytwarzają maści, nalewki i oleje.
#dziejesienazywo: Wędrują kilkanaście godzin, by dostarczyć szczepionki

#dziejesienazywo: Wędrują kilkanaście godzin, by dostarczyć szczepionki

Styl życia
Nepal nadal nie może się otrząsnąć po tragedii, jaka wydarzyła się 25 kwietnia 2015 r. W wyniku trzęsienia ziemi wiele osób straciło dach nad głową, zdrowie, a nawet życie. Nepalczykom pomaga organizacja Unicef, która zajmuje się m.in. dostarczeniem szczepionek. Zadanie nie jest łatwe, bo w kraju brakuje dróg. Pracownicy UNICEF muszą wędrować nieraz kilkanaście godzin, by dostarczyć niezbędne leki.