Wyniki wyszukiwania dla:

leki

Liczba wyników: 204

Ponad 20 proc. mężczyzn z zaburzeniami erekcji stosuje leki z czarnego rynku

Ponad 20 proc. mężczyzn z zaburzeniami erekcji stosuje leki z czarnego rynku

Zdrowie
Prawie co czwarty Polak cierpiący z powodu zaburzenia erekcji szuka pomocy na czarnym rynku. Przyczyną jest wstyd przed rozmową z lekarzem lub farmaceutą. Dostępne w internecie fałszywe leki mogą jednak być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Wiele z nich zawiera bowiem źle dobrane substancje czynne, substancje nie dopuszczone do użytku, a nawet toksyny.
Lekarz z Egiptu:

Lekarz z Egiptu: "Leżała na tym łóżku. Tutaj przywiązałem jej nogi, tutaj ręce!"

Wiadomości
Jakie leki otrzymała, jak dbali o nią lekarze i najważniejsze: w jakich okolicznościach doszło do wypadku, w wyniku którego zginęła? Te pytania lekarzowi ze szpitala, w którym leżała Magdalena Żuk, zadał reporter TVN-u, który był w Egipcie. Reporter spotkał się w Marsa Alam z doktorem Ahmedem Shawkym, który był świadkiem wydarzeń z udziałem Magdaleny Żuk. To on podał dziewczynie leki i przywiązał do łóżka. Leżała na tym łóżku. Tutaj przywiązałem jej nogi, tutaj miała przywiązane ręce. Korpus miała przewiązany jednym zrolowanym prześcieradłem. Kiedy udało jej się wyzwolić z więzów, podeszła do okna i próbowała wyskoczyć. Groziła pielęgniarce stojakiem i, trzymając go, próbowała otworzyć okno. Potem próbowała wyskoczyć. Pielęgniarka złapała ją za nogi, ale została kopnięta i upadła na ziemię. Wstała i ponownie wciągnęła ją do pokoju. Potem nastąpić miała trzecia - skuteczna - próba. Pacjentka wyskoczyła. Nie stanęła nawet na stoliku, po prostu wyskoczyła. Tutaj widać miejsce, w którym upadła - pokazuje teren za oknem szpitala Ahmed Shawky.
Apteki dla aptekarzy, leki tylko dla bogatych? Kontrowersyjny pomysł PiS

Apteki dla aptekarzy, leki tylko dla bogatych? Kontrowersyjny pomysł PiS

Finanse
Mniej aptek, wyższe ceny i trudniejszy dostęp do leków - to możliwe skutki projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego. Nowa ustawa może zakazać otwierania aptek w zależności od liczby mieszkańców na danym obszarze oraz odległości od już działającej placówki. Zezwolenie na prowadzenie apteki będą mogli uzyskać wyłącznie farmaceuci posiadający prawo wykonywania zawodu oraz spółki jawne lub partnerskie, których przedmiotem działalności jest wyłącznie prowadzenie aptek.
Jak leki wpływają na nasze zęby?

Jak leki wpływają na nasze zęby?

Zdrowie
Wiele leków ma negatywny wpływ na stan naszych zębów i śluzówkę jamy ustnej. Pacjenci mogą skarżyć się na jej suchość. Na jakie środki trzeba szczególnie uważać?
Nieleczony ból może nawet doprowadzić do samobójstwa

Nieleczony ból może nawet doprowadzić do samobójstwa

Zdrowie
Średni czas oczekiwania do poradni leczenia bólu trwa ok. 3 miesiące. Tymczasem badania udowodniły, że przewlekły ból może nawet doprowadzić do samobójstwa pacjenta.
Córka Salety wciąż czeka na nerkę.

Córka Salety wciąż czeka na nerkę." Nie wiadomo, ile to może potrwać"

Gwiazdy
23-letnia Nicole Saleta od dziecka cierpi na niewydolność nerek. Jak twierdzi jej ojciec, choroba została zdiagnozowana przypadkiem. Po diagnozie Nicole trafiła do szpitala w Lublinie, gdzie okazało się, że jej stan jest na tyle ciężki, że dziewczynka wymaga przeszczepu nerki. W 2007 roku Nicole Saleta została poddana operacji przeszczepu. Dawcą nerki był ojciec, u którego po zabiegu wystąpiły poważne powikłania m.in. niewydolność oddechowa. Dzięki operacji życie jego 14-letniej wówczas córki wróciło do normy, jedyne co musiała robić to przyjmować leki przeciwdziałające odrzuceniu przeszczepu. Niedawno przeszczepiona nerka przestała pracować i Nicole czeka kolejna operacja. Dawcą chciała zostać jej matka, Ewa Pacuła, lekarze wykluczyli jednak taką możliwość ze względu na brak zgodności tkankowej. Oczekiwanie na innego dawcę może potrwać wiele miesięcy, córka Przemysława Salety poddawana jest więc dializom. Tym razem są to dializy otrzewnowe, wykonywane w domu podczas snu. Nicole w tej chwili czeka na nową nerkę. Nie wiadomo, ile to może potrwać. Nie było widać żadnych specjalnych objawów, nerki nie bolą, ani Ewa, ani ja nie mieliśmy w rodzinie przypadków choroby nerek, więc tego nie podejrzewaliśmy. Cztery razy w tygodniu po cztery godziny plus dojazd to właściwie komplikuje życie całej rodziny. I też prawda jest taka, że jest to taki proces, który bardzo obciąża organizm i w dłuższym okresie ten organizm niszczy.
Polska krajem lekomanów

Polska krajem lekomanów

Zdrowie
Do przyjmowania suplementów diety przyznaje się 72% Polaków, jednak aż 41% nie odróżnia leku od suplementu. Niestety brak wiedzy powoduje, że często sa one zażywane bez potrzeby. O tym, czym są suplementy i kiedy tak naprawdę należy je brać opowiada dr Michał Sutkowski specjalista medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych. 
Szokujący raport: W suplementach diety obecne są zanieczyszczenia

Szokujący raport: W suplementach diety obecne są zanieczyszczenia

Zdrowie
Narkotyki, bakterie kałowe - m. in. takie zanieczyszczenia znalazły się w niektórych suplementach diety. Jaki jest tego powód? Dlaczego Polacy wydają tyle pieniędzy na suplementy? Na ten temat porozmawiają lekarz dr Paweł Grzesiowski, dietetyk Hanna Stolińska-Fedorowicz, Ewa Jankowska z Polskiego Związku Producentów Leków bez Recepty.
Siemię lniane - lepsze niż tran i leki

Siemię lniane - lepsze niż tran i leki

Zdrowie
Siemię lniane to małe, niepozornie wyglądające ziarenka, które zawierają więcej kwasów omega niż ryby i tran. Pozytywnie wpływają na wygląd włosów i paznokci, wspomagają prawidłowe funkcjonowanie dróg rodnych i utrzymują wzrok w dobrej kondycji. Jakie jeszcze ma zalety? Coach zdrowia Agnieszka Cegielska oraz dietetyk dr Danuta Myłek opowiedziały w o właściwościach siemienia lnianego. Jak wykorzystać te małe ziarenka w kuchni?
Coraz więcej dzieci pod wpływem środków nasennych

Coraz więcej dzieci pod wpływem środków nasennych

Styl życia
Polskie nastolatki zajmują pierwsze miejsce w Europie pod względem zażywania leków uspokajających i nasennych bez zalecenia lekarza. Dlaczego tak się dzieje? Do tego chodzą niepokojące informacje o kontrowersyjnym trendzie - podawaniu mały dzieciom środków nasennych, by rodzice mogli... odpocząć i się wyspać. W programie Aneta Kot-Górska, pediatra oraz farmakolog dr Leszek Borkowski.
Czy akupunktura przyniesie ulgę przy bólach głowy?

Czy akupunktura przyniesie ulgę przy bólach głowy?

Zdrowie
Kiedy boli nas głowa lub co gorsza mamy atak migreny, zazwyczaj si sięgamy od razu po środki przeciwbólowe. Tymczasem takie leki mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie organizmu, przede wszystkim szkodzą one wątrobie. Czy można wobec tego poradzić sobie z bólem bez farmakologii? Łukasz Kmieciak z Centrum Leczenia Bólu przekonuje, że tak. Ratunkiem dla osób zmagających się z bólem głowy może być... akupunktura. 
Czy wszystkie suplementy diety są złe?

Czy wszystkie suplementy diety są złe?

Zdrowie
89% Polaków przyznaje się do zażywania leków bez recepty. Tylko w zeszłym roku sprzedano 70 milionów opakowań leków przeciwbólowych. Na rynku można znaleźć coraz więcej suplementów diety, które nie są poddawane tak ostrej kontroli jak leki wydawane na zlecenie lekarza. O tym, dlatego leczenie się suplementami diety może być niebezpieczne opowiada dr Krystyna Knypl, lekarz i dziennikarka medyczna.
Leki bez recepty a prowadzenie samochodu

Leki bez recepty a prowadzenie samochodu

Porady/ciekawostki
Polacy należą do światowej czołówki w stosowaniu leków bez recepty. Przyznaje się do tego blisko 90 proc. ankietowanych. Najczęściej są to środki przeciwbólowe oraz łagodzące objawy grypy. Ich przyjmowanie może mieć wpływ na zdolność do prowadzenia samochodu. Zgodnie z polskim prawem kierowca jadący po lekach może nawet trafić do więzienia.

"Horrorem było, kiedy byłam na diecie i nic nie chudłam. Mogłam umrzeć z głodu ważąc tonę!"

Gwiazdy
Anna Powierza dwa lata temu została mamą. Długo walczyła z pociążową nadwagą - przytyła aż 35 kilogramów. Po badaniach okazało się, że cierpi na niedoczynność tarczycy i insulinooporność. Dopiero wtedy udało się rozpocząć proces odchudzania i leczenia choroby. Nie wspomina tego okresu dobrze: Kiedy wyszłam przed kamery, wtedy zaczęłam chudnąć. Horrorem było, kiedy byłam na diecie i nic nie chudłam. Chudniecie to sama przyjemność. Nie jadłam czekolady. Teraz nie zrobię tego tym bardziej, żeby nie utyć do tej wielkości, którą miałam wcześniej. Schudłam pod opieką lekarza, mogłam umrzeć z głodu ważąc tonę, dostałam przede wszystkim leki.
#dziejesienazywo: Czym jest AIDS?

#dziejesienazywo: Czym jest AIDS?

Zdrowie
AIDS jeszcze do nie dawna jednoznacznie kojarzyło się z wyrokiem śmierci. Obecnie ten tok myślenia się zmienia. Leki coraz nowszych generacji pozwalają żyć przez wiele lat i nie pozbawiają chorych możliwości posiadania dzieci.
Droższe leki i pozamykane apteki? Szykują się zmiany

Droższe leki i pozamykane apteki? Szykują się zmiany

Polska
Projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego przewiduje, że aptekę będzie mógł założyć jedynie farmaceuta, co więcej będzie on mógł prowadzić nie więcej niż cztery placówki. Wprowadza też szczegółowe kryteria, według których apteki musi dzielić odległość minimum 1 km, a nowe pozwolenia będą wydawane tylko tam, gdzie na jedną placówkę przypada ponad 3 tys. mieszkańców. Zmiana przepisów ma m.in. zahamować monopolizację rynku. Część farmaceutów obawia się, że spowoduje to zamykanie aptek, utrudni pacjentom dostęp do leków i przełoży się na wzrost cen.
PiS chce ograniczenia liczby aptek.

PiS chce ograniczenia liczby aptek. "To spowoduje wzrost cen"

Polska
Posłowie PiS przygotowali projekt ustawy, która ma ograniczyć liczbę aptek w Polsce. W 2013 r. powstało 50 sieci aptek, obecnie w Polsce działa 380 sieci aptek. Mimo tak dużej ilości, kontrolują one tylko 44 proc. rynku. - Zmiany ustawowe byłyby niekorzystne dla konsumentów, spowodowałyby wzrost cen - ocenia Rafał Trzeciakowski. 
Masz te rzeczy w domu? Wyrzuć je natychmiast

Masz te rzeczy w domu? Wyrzuć je natychmiast

Styl życia
Wszystkie przyprawy po jakimś czasie tracą swoje właściwości. Przejrzyj swoje zbiory dokładnie. Wszelkie mieszanki przypraw mają daty ważności: zioła: 1-3 lata, przyprawy zmielone: 2-3 lata, w całości: 3-4 lata. Plastikowe deski należy wymienić, albo pozbyć się ich całkiem. Lepsze są deski drewniane, ponieważ zawierają żywice, która jest naturalnie antybakteryjna. Na desce do krojenia żyje 50 razy więcej bakterii niż na desce klozetowej. Pamiętajmy też, by regularnie robić przegląd bielizny. Zły stanik deformuje piersi. Ważne jest, żeby pozbywać się tych rozciągniętych, co zmniejszy ból pleców. Buty do biegania powinny być zmieniane po przebiegnięciu w nich 600-800 km. Gdy się zużywają, tracą miękkość i mniej chronią nasze stopy, za to bardziej obciążają mięśnie, kości i ścięgna, co zwiększa ryzyko urazów.
Leki tylko z apteki? Rząd chce zmian w prawie

Leki tylko z apteki? Rząd chce zmian w prawie

Polska
Rząd chce nowelizacji Prawa farmaceutycznego. Wśród założeń, nad którymi pracuje resort zdrowia jest m.in. wycofanie leków ze stacji benzynowych, wycofanie kosmetyków z aptek i zakaz koncentracji aptek jednego właściciela w danym regionie. Rekompensatą dla aptek za brak sprzedaży kosmetyków miałaby być tzw. opłata dyspensyjna. To kwota, którą pacjent musiałby płacić za wydanie leku. Z opłaty byłyby zwolnione m.in. osoby starsze, kobiety w cięży i dzieci. Według ekspertów - nowe prawo będzie oznaczać wzrost cen w aptekach.
Policja z Charlotte ujawnia własne nagrania z akcji, w której zginął czarnoskóry 43-latek

Policja z Charlotte ujawnia własne nagrania z akcji, w której zginął czarnoskóry 43-latek

Świat
Policja z Charlotte w stanie Karolina Północna opublikowała nagrania z akcji, w której zginął 43-letni Keith Scott. To odpowiedź na ujawnione w sobotę nagranie (24.09) nakręcone przez żonę zastrzelonego przez funkcjonariuszy mężczyzny. Film, który udostępniła Rakeiya Scott, miał pokazywać brak reakcji funkcjonariuszy na jej długotrwałe zapewnienia, że jej mąż nie ma broni oraz przeszedł uraz mózgu i niedawno zażył leki. Zdaniem kobiety, to mogło tłumaczyć jego dziwne zachowanie i niestosowanie się do poleceń policjantów. Na nagraniach z kamer umieszczonych w radiowozie oraz przy mundurze jednego z funkcjonariuszy nie widać jednoznacznie, by Keith Scott miał przy sobie pistolet - jak od początku przekonywała policja. Można jednak na nim dostrzec 43-latka wysiadającego z samochodu i cofającego się, zanim padły w jego kierunku cztery strzały. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet, na którym miały być odciski palców Keitha Scotta.
Ziółkowski: lista niedozwolonych środków jest za szeroka, zbyt łatwo je nagiąć

Ziółkowski: lista niedozwolonych środków jest za szeroka, zbyt łatwo je nagiąć

Piłka nożna
Rosyjska grupa hakerów zdołała kilkukrotnie już wykraść ze Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) dane dotyczące sportowców stosujących kontrolowane przyjmowanie zabronionych substancji. Na niej znalazły się także nazwiska polskich sportowców. Te wydarzenia sprawiły, że po raz kolejny rozgorzała dyskusja jam można usprawnić system wykrywania dopingowiczów. - W wielu przypadkach przepisy były naginane, ale tak zostały one stworzone, że zezwala się na pewne naciąganie przepisów. Rzeczywiście lista środków zabronionych przez WAD jest lis†a ogromną. Zawodnik de facto nie może wziąć leków na grypę, przeciwbólowych i tak dalej. Ta lista jest bardzo szeroka i należałoby nad tym popracować, żeby ją zawęzić, ale być już bardzo restrykcyjnym przy stosowanych suplementach i lekach, bo nie powinno być tak, że ktoś specjalnie wywołuje u siebie astmę by brać leki astmatyczne - ocenia Szymon Ziółkowski, były mistrz olimpijski w rzucie młotem.