Wyniki wyszukiwania dla:

leki

Liczba wyników: 204

Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski [Specjalista radzi]

Kontrowersyjna metoda leczenia dotarła do Polski [Specjalista radzi]

Zdrowie
Dzięki niej udaje się wyleczyć aż 90 proc. pacjentów, u których nie pomagają inne sposoby leczenia oraz stosowane leki. Larwoterapie dla trudno gojących się ran znane są od dawnych czasów. Ich zwolennikami byli głównie Majowie. Taką metodę stosowali również chirurdzy w czasach wojny secesyjnej w Ameryce, a archiwalne zapiski na jej temat pochodzą również z I wojny światowej.
#dziejesiewbiznesie: brakuje leków

#dziejesiewbiznesie: brakuje leków

Polska
Kiedy leki przestaną znikać z polskich aptek? Kolejny miesiąc trwają prace nad nowelizacją Prawa farmaceutycznego, która ma chronić klientów. W Polsce ceny leków objętych refundacją są dużo niższe niż w wielu innych państwach Unii bo ustawa refundacyjna wprowadza sztywne ceny i marże. W związku z tym wielu polskich przedsiębiorców zarabia na wywożeniu i sprzedaży leków zagranicą. Nowa ustawa ma to ograniczyć. Gra toczy się o wielkie pieniądze - jakie szanse na przyjęcie mają nowe przepisy?
Tabletki przeciwbólowe niebezpieczne dla osób na diecie

Tabletki przeciwbólowe niebezpieczne dla osób na diecie

Zdrowie
2 marca zmarł 60-letni mężczyzna po przedawkowaniu zwykłych tabletek przeciwbólowych. W mediach natychmiast wybuchła debata, czy leki, które można kupić w każdym markecie albo na stacji benzynowej, są bezpieczne. Lekarze ostrzegają, że Polacy nie potrafią korzystać z powszechnie dostępnych środków farmakologicznych i nie przestrzegają zalecanych dawek. Przyjmowanie leków przeciwbólowych jest szczególnie niebezpieczne dla osób będących na diecie.
Depresja u dzieci

Depresja u dzieci

Styl życia
Badania dowodzą, że depresja dotyka aż 2% dzieci oraz 8% nastolatków. Jej objawy obserwuje się natomiast już u co trzeciego młodego człowieka.
Leki na cukrzycę

Leki na cukrzycę

Zdrowie
Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który nie refunduje leków inkretynowych. Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który nie refunduje leków inkretynowych.
Jak radzić sobie z trudnością z zasypianiem?

Jak radzić sobie z trudnością z zasypianiem?

Zdrowie
Według badań TNS OBOP problemy ze snem zgłasza 28% kobiet i 19% mężczyzn. 15% osób sięga po leki nasenne. Znaczny wzrost trudności z zasypianiem odnotowano u Polaków powyżej 65 roku życia, ale też wśród młodzieży w wieku 15?19 lat. Przyczyn może być wiele ? od stresu po źle dobrany materac. Niejednokrotnie powodem jest natłok myśli, z którym nie mogliśmy się uporać w ciągu dnia.
Leki dla cukrzyków wciąż poza listą

Leki dla cukrzyków wciąż poza listą

Finanse
Polska jest jedynym krajem Unii Europejskiej, który nie refunduje leków inkretynowych. Miesięczny koszt terapii lekami nowej generacji może sięgać nawet kilkuset złotych, dlatego pacjenci rzadko zgadzają się na takie leczenie.
Hudson o stanie córki Whitney Houston

Hudson o stanie córki Whitney Houston

Świat
Po tragicznej śmierci uzależnionej od narkotyków Whitney Houston, jej córka, Bobbi Kristina Brown, poszła niestety w ślady matki. Od soboty trwa walka o jej życie. Dziewczyna przedawkowała silne leki i została znaleziona nieprzytomna w wannie. Wciąż znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej, a rokowania nie są dobre. Na temat stanu Bobbi wypowiedziała się Jennifer Hudson, która była jedną z gwiazd oddających hołd jej matce. (mk)
17-latek zachorował na raka. Rodzina tonie w długach

17-latek zachorował na raka. Rodzina tonie w długach

Polska
Przemek Smoliński w wieku 17 lat zachorował na raka. Najpierw jednak lekarze długo nie wiedzieli, co mu jest. - Noga go bolała, a oni mówili, że symuluje, żeby nie pójść do wojska - mówi WP Danuta Smolińska, matka nastolatka. Gdy wreszcie lekarze zdiagnozowali nowotwór, było za późno. Rodzina sama kupowała leki dla Przemka. Zadłużała się w bankach i firmach pożyczkowych. Teraz mają ponad 80 tys. długu i żyją w skrajnej biedzie.
Gang

Gang "króla Viagry" rozbity. 24 osoby za kratami

Polska
Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się sprzedażą substancji farmaceutycznych bez uprawnień. Zatrzymano łącznie 24 osoby, w tym szefa gangu zwanego "królem Viagry". Podejrzani wprowadzili do obrotu nielegalne leki wpływające na popęd seksualny o wartości co najmniej 5 mln zł.
Naukowcy odkryli leki, które uzdrowią tysiące Polaków

Naukowcy odkryli leki, które uzdrowią tysiące Polaków

Zdrowie
Mają niemal stuprocentową skuteczność, nie mają skutków ubocznych i działają znacznie szybciej, niż dotychczas stosowane kombinacje. Mowa o najnowszych lekach, które dają szanse chorym, cierpiącym na wirusowe zapalenie wątroby typu C, na całkowite wyleczenie. Tym samym istnieje szansa, by całkowicie wyeliminować wirusa HCV, który tę chorobę wywołuje.
Na rynku wciąż przybywa aptek

Na rynku wciąż przybywa aptek

Polska
Wbrew obawom ustawa refundacyjna nie doprowadziła do zmniejszenia liczby aptek. Na rynku jest coraz więcej aptek sieciowych i to one będą radziły sobie coraz lepiej. Pojedyncze apteki, zwłaszcza te gorzej zarządzane, mogą mieć coraz większe problemy, bo ze względu na dużą konkurencję marże są bardzo niskie.
Polacy coraz częściej kupują leki w sieci

Polacy coraz częściej kupują leki w sieci

Styl życia
Coraz więcej Polaków zamiast udać się z receptą do licencjonowanej apteki decyduje się na zakup leków w sieci. Dotyczy to zwłaszcza środków wczesnoporonnych oraz specyfików poprawiających potencję. Czym może grozić zamawianie tego rodzaju produktów z internetu?
Przemyt na lotnisku [Komisariat]

Przemyt na lotnisku [Komisariat]

Sensacje
Pracownicy Urzędu Celnego na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina znajdują w bagażach wiele przedmiotów i substancji, których posiadanie jest niezgodne z prawem. Najczęściej są to narkotyki, leki sprzedawane poza obiegiem, podrobione towary i wyroby ze zwierząt objętych ochroną. (km)
Komisariat: Nielegalne lekarstwa

Komisariat: Nielegalne lekarstwa

Sensacje
Leki nabyte w jakich miejscach mogą zagrażać naszemu zdrowiu lub życiu? Co mogą zawierać takie medykamenty?
poprzednie 1 ... 6 7 8 9 10 następne