Wyniki wyszukiwania dla:

leczenie

Liczba wyników: 412

160 tys. zł na leczenie jednego więźnia. Leczył się w najlepszej klinice

160 tys. zł na leczenie jednego więźnia. Leczył się w najlepszej klinice

– 160 tys. zł kosztowało leczenie tylko jednego pacjenta, bo dany profesor wprowadził daną metodę – mówi w programie "Money. To się liczy" Czesław Tuła, przewodniczący zarządu głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Jak dodał, gdyby więzienie nie pozwoliło na takie leczenie, byłby skandal. – My musimy ich leczyć. Bez kolejki. Zresztą była sytuacja, w której w klinice śp. Prof. Religi pacjenci czekali w długich kolejkach, a nasz więzień wchodził od razu – dodał Czesław Tuła.
Sytuacja w więziennictwie.

Sytuacja w więziennictwie. "Zamkneliście mnie? To teraz mi dajcie"

– Więźniów leczy się szybciej niż osoby na wolności. Tak musi być i kropka – mówi w programie "Money. To się liczy" Czesław Tuła, przewodniczący zarządu głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Jak dodaje, służba więziennictwa musi działać według litery prawa. W ocenie gościa byłoby lepiej, gdyby więźniowie nie mieli pierwszeństwa w kolejkach do lekarza, ale takie jest prawo.
Leczenie raka w Polsce.

Leczenie raka w Polsce. "Profilaktyka jest kluczowa"

Polska
- Im więcej środków będziemy angażować w profilaktykę, tym mniejsze będą konsekwencje wynikające z zapobiegania kolejnym etapom leczenia – powiedziała w programie „Money. To się liczy” Joanna Szyman, prezes szpitala na Klinach. – Na szczęście podejście do profilaktyki w Polsce zmienia się. Osoby obciążone genetycznie chorobami są objęte programami, ale jest tych programów wciąż za mało. Skuteczność wysyłania zaproszeń na badania też jest w Polsce niewielka.
Sieć szpitali zawiodła.

Sieć szpitali zawiodła. "Zapotrzebowanie na usługi medyczne rośnie"

Finanse
- Sieć szpitali zakłada, że wybrane placówki nie muszą rywalizować o kontrakty i otrzymują tzw. ryczałt - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Joanna Szyman, prezes szpitala na Klinach. – Problem jednak w tym, że zapotrzebowanie Polaków na usługi medyczne rośnie i tych pieniędzy nie wystarcza. Potrzebny jest wzrost wydatków i lepsza koordynacja w rozdzielaniu tych środków.
NIK: trudna sytuacja szpitali.

NIK: trudna sytuacja szpitali. "Bez zwiększenia nakładów niewiele się zmieni"

Polska
- Nie uda się w istotny sposób naprawić sytuacji w służbie zdrowia bez zwiększenia nakładów finansowych - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Joanna Szyman, prezes szpitala na Klinach. – One wzrosły, ale dużo szybciej wzrastały koszty związane z wynagrodzeniami czy wydatkami na media. Rośnie też zapotrzebowanie na świadczenia medyczne, bo jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Nie da się tej sytuacji poprawić wyłącznie poprzez ruchy organizacyjne takie jak tworzenie sieci szpitali.
Wysoki poziom trójglicerydów

Wysoki poziom trójglicerydów

Zdrowie
Kontrolując poziom lipidów we krwi decydujemy się zazwyczaj na sprawdzenie poziomu cholesterolu. Jego określenie jest ważne, by podjąć odpowiednie leczenie i wprowadzić dietę.
Dobra atmosfera czterokrotnie przyspiesza leczenie. Ona wie, jak o nią zadbać

Dobra atmosfera czterokrotnie przyspiesza leczenie. Ona wie, jak o nią zadbać

Zdrowie
Jadzia urodziła się z wadą ortopedyczną, której leczenie wymagało kosztownej operacji w USA. W klinice na Florydzie, która podjęła się operacji, wraz ze starszą siostrą i mamą poznały niesłychane podejście do pacjenta, które próbują przeszczepić w Polsce.
Wzruszające wyznanie Błażeja Spychalskiego.

Wzruszające wyznanie Błażeja Spychalskiego. "Prezydent bardzo się zmartwił"

Polska
- Dawno mnie nie było, trochę problemów zdrowotnych. Zapadłem na dość rzadką chorobę, wylądowałem w szpitalu. Z badań wyszło, że to efekt guza, który rośnie. Potem 4-godzinna operacja. Trzeba było wdrożyć jak najszybciej leczenie. Jeszcze biorę leki - wyznał Błażej Spychalski w programie "Tłit". - Guz to nie przeziębienie, polecam każdemu, by się często badał - bez względu na wiek - zaapelował. Jak podkreślił, prezydent "bardzo się zmartwił". Bardzo często do mnie dzwonił. To był trudny czas - był akurat w USA. Jestem mu wdzięczny za mnóstwo pozytywnych słów otuchy - wskazał Spychalski.
Rak przestanie być wyrokiem śmierci. Prezes firmy medycznej nie ma wątpliwości

Rak przestanie być wyrokiem śmierci. Prezes firmy medycznej nie ma wątpliwości

Finanse
Medycynę i biotechnologię czekają w najbliższych latach istotne zmiany. Skorzystają chorzy i pacjenci - czeka ich szybsza diagnoza, łatwiejsze leczenie i coraz lepsze leki.  Jak tłumaczy w rozmowie z money.pl Jarosław Oleszczuk, prezes firmy AstraZeneca w sumie zmiany dotkną kilku obszarów. Pierwszym jest możliwość dokładnego przewidzenia, jakie choroby nas czekają. Drugi - inteligentne leki, które na bieżąco będą badać, jak wpływają na nasz organizm. Trzeci - drukowane narządy, które pozwolą na lepsze transplantacje.   - Kolejny przełom dotyczy nowotworów. Kiedyś nowotwór to był po prostu wyrok śmierci, dziś  to choroba, która można wyleczyć lub zaleczyć i wydłużyć życie - mówi Jarosław Oleszczuk. Za kilka, kilkanaście lat nowotwory mogą być po prostu jedną ze zwykłych chorób. 
Czy post warzywny leczy boreliozę?

Czy post warzywny leczy boreliozę?

Zdrowie
Co kilka dni w sieci pojawiają się kolejne doniesienia na temat kleszczy i chorób, które mogą powodować te pajęczaki. Informacje rozpowszechniane za pomocą internetu są niekiedy bardzo groźne dla naszego zdrowia i życia. Warto więc odróżnić mity od faktów. Zobacz film.
Z maluchem u logopedy. Jak wygląda pierwsza wizyta?

Z maluchem u logopedy. Jak wygląda pierwsza wizyta?

Psychologia
Każdy rodzic przed pierwszymi urodzinami swojego dziecka powinien wybrać się na konsultację do logopedy. Specjalista oceni, czy dziecko prawidłowo się rozwija, najwcześniej wyłapie ewentualne zaburzenia i podpowie, gdzie szukać porady. Bo rozwój mowy malucha następuje od pierwszego dnia życia, a nawet - wcześniej. A im wcześniej postawiona diagnoza, tym większe szanse na skuteczne leczenie. 
Ewa Błaszczyk o udziale bliskich w wybudzaniu ze śpiączki

Ewa Błaszczyk o udziale bliskich w wybudzaniu ze śpiączki

Wiadomości
Proces wybudzania osób, które zapadły w śpiączkę to nie tylko praca sztabu lekarzy, ale także bliskich pacjentów. - Pewien młody motocyklista opowiadał mi, że trzymała go za rękę dziewczyna i on gdzieś tam był zawieszony na takim drągu świadomości, że on musi wrócić, bo ona tu jest i na niego czeka - opowiada w rozmowie z WP Ewa Błaszczyk, prezes fundacji Akogo?.
Lekarze pokonali HIV. Drugi taki przypadek na świecie

Lekarze pokonali HIV. Drugi taki przypadek na świecie

Zdrowie
Brytyjczyk został drugim na świecie pacjentem, z którego organizmu usunięto wirus HIV. Chorował na raka krwi odpornego na chemioterapię i wymagał przeszczepu szpiku kostnego. Lekarze przeszczepili mu komórki macierzyste, które zastąpiły białe krwinki pacjenta. Były one odporne na HIV. Był to specjalny zabieg lekarzy. Wybrali dawcę, który miał mutację w genie CCR5 – odpowiedzialną za odporność na wirusa. Ma go około 1 procent osób pochodzenia europejskiego. Lekarze do sprawy wyleczenia podchodzą z rezerwą. Pacjent od 18 miesięcy nie jest nosicielem wirusa, jednak aby uzyskać 100 procent pewności co do jego wyleczenia, trzeba dłużej poczekać. Kopie wirusa mogą się bowiem ukrywać w ciele i uaktywnić w każdym momencie. Pierwszą osobą wyleczoną z HIV był w 2007 roku Timothy Ray Brown. Też był leczony przy pomocy komórek macierzystych. Niestety takie przeszczepy są bardzo drogie, a także niosą za sobą ogromne ryzyko dla zdrowia.
31-latek trafił do szpitala. Lekarze osłupieli, gdy zobaczyli co ma w uchu

31-latek trafił do szpitala. Lekarze osłupieli, gdy zobaczyli co ma w uchu

Ciekawostki
Przez pięć lat nie słyszał na lewe ucho. Pod koniec wymiotował, miał drgawki, a nawet problemy z pamięcią. Mowa o 31-letnim Brytyjczyku, który trafił ostatecznie do szpitala, gdy zemdlał. Okazało się, że powodem jego stanu było martwicze zapalenie ucha środkowego, które zazwyczaj nie dotyka 31-latków. Jak więc powstało zapalenie? Otóż okazało się, że w uchu mężczyzny utknął wacik z patyczka do ucha. Cały kanał uszny był w stanie zapalnym. Tomografia komputerowa wykazała nawet ropnie w czaszce. Mężczyźnie oczyszczono ucho i podano dożylnie antybiotyki. Tydzień później stan 31-latka się poprawił. Leczenie trwało łącznie 2 miesiące. Lekarze przestrzegają - patyczków do uszu można używać jedynie na zewnątrz ucha. Nigdy nie należy ich wkładać do środka. Wiedziano bowiem, że mogą one wywoływać zapalenie martwicze, choć przypadek Brytyjczyka jest pierwszym opisanym.
5 objawów raka prostaty, których nie należy ignorować. Nie są oczywiste

5 objawów raka prostaty, których nie należy ignorować. Nie są oczywiste

Zdrowie
Rak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Trudno go rozpoznać we wczesnym stadium, dlatego zwykle wykrywany jest wtedy, gdy objawy są już bardzo zaawansowane. Na co należy zwrócić uwagę, aby w porę rozpocząć leczenie?
Nie żyje Janusz Kozioł

Nie żyje Janusz Kozioł

Wiadomości
Janusz Kozioł, lektor i spiker, który czytał na antenach wszystkich stacji telewizyjnych odszedł 18 stycznia w wieku 68 lat. Trzy lata temu usłyszał, że jest chory na stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe. Córka Janusza Kozioła prowadziła zbiórkę na leczenie ojca. Udało się zebrać prawie 300 tys. zł. W piątek rano pojawiła się informacja, że lektor przegrał walkę z chorobą.
Upadłość konsumencka nie dla wszystkich uzależnionych. Hazardzista musi się leczyć

Upadłość konsumencka nie dla wszystkich uzależnionych. Hazardzista musi się leczyć

Polska
- Co do zasady upadłość konsumencka powoduje, że dłużnik pozbywa się długów, ale nie wszystkie długi podlegają umorzeniu. Przede wszystkim nie podlegają umorzeniu alimenty, renty z tytułu odszkodowań za spowodowanie kalectwa, kary grzywny, obowiązek naprawienia szkody orzeczony wyrokiem sądowym - wyjaśniała w programie "Money. To się liczy" Anna Grudzień-Kurpiewska, radca prawny z Kancelarii Prawa Upadłościowego. Mówiła także o wpływie uzależnień na decyzję sądu co do orzeczenia upadłości konsumenckiej wobec np. hazardzisty, czy alkoholika. - Orzecznictwo sądowe jest zgodne, że jeżeli dłużnik podejmie leczenie, podda się skutecznej terapii, to wówczas przyjmuje się, że zadłużenie nie jest zawinione i sąd ogłosi upadłość konsumencką - podkreśliła.
Przełom w leczeniu nowotworów

Przełom w leczeniu nowotworów

Nauka
Naukowcy opracowali nową metodę walki z rakiem, w której wykorzystane zostaną komórki odpornościowe od nieznajomych. Mowa o "immunologicznych bańkach", które będą mogły być dostarczane do szpitali w ciągu kilku godzin. Leczenie wzmocni system immunologiczny pacjentów bez efektów ubocznych. Wprowadzone do organizmu komórki połączą siły z układem odpornościowym pacjenta, aby organizm sam zwalczył nowotwory. Badania wykazały, że obce komórki odpornościowe nie są odrzucane przez organizm. Zdaniem badaczy, metoda ta może ocalić miliony istnień ludzkich. 
Genetyka kontra trądzik. Jest przełom

Genetyka kontra trądzik. Jest przełom

Ciekawostki
Nigdy jeszcze przyczyn pryszczy nie szukano w genach. Aż do teraz. Pierwsze na świecie badanie genetyczne osób z trądzikiem objęło 27 tys. osób, z czego 5600 cierpiało na ciężki trądzik. Naukowcy odkryli, że to szczególna budowa mieszka włosowego znacząco zwiększa ryzyko ciężkiego trądziku. Mieszek włosowy to cienka rurka w skórze, z której wyrasta włos. U niektórych ludzi nietypowy kształt mieszka sprawia, że żyje w nich więcej bakterii niż normalnie, co powoduje trądzik. Autorzy twierdzą, że ich badanie to krok milowy na drodze do skutecznego lekarstwa na tę przykrą przypadłość. Poznanie dokładnych przyczyn trądziku pozwoli opracować terapie dużo bardziej skuteczne niż te stosowane dzisiaj.
Objawy raka jelita cienkiego

Objawy raka jelita cienkiego

Zdrowie
Rak jelita cienkiego rozwija się po cichu i w początkowym stadium, nie daje wyraźnych sygnałów obecności. na co należy zwrócić uwagę, aby w porę go wykryć i rozpocząć leczenie?
Rewolucja w leczeniu otyłości. Naukowcy na dobrym tropie

Rewolucja w leczeniu otyłości. Naukowcy na dobrym tropie

Ciekawostki
Genetycy z USA i Australii odkryli, że "wyłączenie" zaledwie jednego genu powoduje, że można jeść bez przybierania na wadze. Chodzi o gen RCAN1. Na razie dało się go wyłączyć u myszy. Zauważono wtedy, że gryzonie znacznie lepiej radzą sobie z przekształcaniem tłuszczu. Co więcej, ich metabolizm dostał doładowany i myszy mogły spalać więcej kalorii niż normalnie. Naukowcy zapewniają, że ich odkrycie może w najbliższej przyszłości pomóc ludziom. Pozostaje tylko zbadanie, jakie skutki uboczne ma hamowanie aktywności RCAN1. Wiadomo bowiem, że gen ten chroni komórki przed zaburzeniami neurodegeneracyjnymi jak alzheimer.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 20następne