Wyniki wyszukiwania dla:

lech wałęsa

Liczba wyników: 250

"Lech Wałęsa - najlepszy doradca dla PO". Tarczyński kpi

"Lech Wałęsa - najlepszy doradca dla PO". Tarczyński kpi

Tłit
- Wałęsa, podobnie jak Tusk, powinien bać się prawdy o sobie. Gdyby się przyznał, powiedział: współpracowałem, przepraszam, popełniłem błąd, jestem słaby, nie byłoby problemu. Walczy politycznie, by prawda nie wyszła na jaw, choć każdy ją zna i jest ona potwierdzona w dokumentach - stwierdził Dominik Tarczyński w programie "Tłit". Dopytywany, czy w związku z tym Wałęsa nie powinien już doradzać PO, odparł: "Powinien! Niech Wałęsa doradza codziennie, bardzo o to proszę! Dlatego, że to się skończy katastrofą. Wałęsa jest człowiekiem, który się skompromitował. Lech Wałęsa - najlepszy doradca dla PO".
Tłit - Jarosław Sellin i Lech Wałęsa

Tłit - Jarosław Sellin i Lech Wałęsa

Odcinek: 238
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gościem byli Jarosław Sellin i Lech Wałęsa.
"Wałęsa pogłębia się w upadku". Jarosław Sellin ostro

"Wałęsa pogłębia się w upadku". Jarosław Sellin ostro

Tłit
"Rodeo będziesz miał już niedługo w wyborach" - napisał Lech Wałęsa, nawiązując do słów Jarosława Kaczyńskiego, który przypomniał, że lubi rodeo. O wpis pytany był w programie "Tłit" wiceminister Jarosław Sellin. - Musimy naprawdę komentować wypowiedzi Lecha Wałęsy? Jakie to ma znaczenie dla polskiego życia politycznego? Myślę, że nie ma. Że niestety wielka legenda "Solidarności", człowiek, którego zna cały świat, w miarę upływu lat i niemądrych wypowiedzi, coraz bardziej pogłębia się w upadku własnego autorytetu - komentował.
Lech Wałęsa skomentował wyniki wyborów w Gdańsku. "Klęska Brauna"

Lech Wałęsa skomentował wyniki wyborów w Gdańsku. "Klęska Brauna"

Tłit
- Poniżej 20 proc. to klęska Brauna. Gdyby otrzymał 20-21,5 proc. to by było zastanawiające. A tak to jest klęska i niech nikt klęski w zwycięstwo nie ogłasza - powiedział Lech Wałęsa w programie "Tłit", komentując wyniki wyborów w Gdańsku. Aleksandra Dulkiewicz zdobyła 82 proc. głosów, Grzegorz Braun - 12 proc. Były prezydent odniósł się również do słów Brauna, który stwierdził, że lotnisko w Gdańsku "nie powinno nosić imienia płatnego kapusia". - Przegrał już ze mną jeden proces, może założę mu następny. Niech nie zapomina ten mądrala, że dopóki sąd nikogo nie skaże, to jest niewinny. A ja mam zaświadczenie, że jestem niewinny - oznajmił Wałęsa.
Burza po wpisie Wałęsy z "paniami" z NBP. Tak się tłumaczy

Burza po wpisie Wałęsy z "paniami" z NBP. Tak się tłumaczy

Tłit
Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił kontrowersyjny wpis, nawiązujący do współpracownic prezesa NBP Adama Glapińskiego. - Jestem prostolinijny robotnik. Dlaczego nie pokazać czegoś śmiesznego? Niektórzy są obrażeni, bo nie wypada… W staraniu się, by Polsce dobrze służyć, wszystkie metody są dobre, byle nie przekraczały pewnych barier - tłumaczył w programie "Tłit". Dopytywany, czy nie żałuje, odparł: "Boję się tylko pana Boga i troszeczkę mojej żony. Piszę tak, jak jestem na 100 proc. przekonany. Prawdę i tylko prawdę".
Lech Wałęsa tłumaczy wpis o Kaczyńskim

Lech Wałęsa tłumaczy wpis o Kaczyńskim

Tłit
"Rodeo będziesz miał już niedługo w wyborach" - napisał były prezydent, odnosząc się do wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim. Myśl rozwinął w programie "Tłit". - Prędzej czy później tak będzie. To Kaczyński jest sprawcą wszelkich nieszczęść. Ostrzegałem bardzo dawno temu, ale Polacy mnie nie posłuchali. To, co się dzieje na arenie międzynarodowej - przegrywają 27:1 i mówią: zwycięstwo... Mamy samych nieprzyjaciół przez ich głupie rządy - komentował Wałęsa. Dopytywany, w jakiej roli Kaczyński miałby "wystąpić" na rodeo, odparł: "Przecież nikt normalny w tym kraju nie powie, że to normalne rządy. Pozwoliliśmy, by ludzie nieodpowiedzialni doszli do władzy i mamy to, co mamy".
"Wałęsa kłamie, ciąga po sądach, nęka". Na porozumienie Zybertowicza i Wałęsy nie ma co liczyć

"Wałęsa kłamie, ciąga po sądach, nęka". Na porozumienie Zybertowicza i Wałęsy nie ma co liczyć

Bierzyński na żywca
- To, że Wałęsa był płatnym donosicielem Służby Bezpieczeństwa, jest udowodnione ponad wszelką wątpliwość. Jeśli mnie pozwie, będę się z nim sądził. Wałęsa nie tylko kłamie, nie tylko obraża ludzi, którzy mówią prawdę, ale ciąga po sądach, nęka - stwierdził Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta RP w programie "Bierzyński na żywca". I dodał: - Chciałbym, żeby Lech Wałęsa zebrał się na odwagę, otrząsnął z blichtru, powiedział prawdę.
"Lech Wałęsa przesadza". Leszek Miller ostro

"Lech Wałęsa przesadza". Leszek Miller ostro

Tłit
Lech Wałęsa w weekend w mediach społecznościowych nie szczędził krytyki zmarłemu Janowi Olszewskiemu. Sprawę komentował w programie "Tłit" były premier Leszek Miller. - W polskiej tradycji jest zwyczaj, że o zmarłych się nie mówi wcale, albo mówi się dobrze. Przyzwoitość nakazuje, żeby swoje krytyczne opinie powściągnąć. Zawsze można do nich wrócić, ale niekoniecznie w trakcie ceremonii pogrzebowej. Lech Wałęsa przesadza. Są momenty, że lepiej się zastanowić. Droga od umysłu do klawiatury powinna być w takich sytuacjach dłuższa - stwierdził.
Spotkanie Andrzej Duda - Mike Pence. Wiceprezydent USA zacytował Wałęsę

Spotkanie Andrzej Duda - Mike Pence. Wiceprezydent USA zacytował Wałęsę

Wiadomości
- Polacy nie potrzebują wykładów o tym, jak niebezpieczna jest Rosja - powiedział Mike Pence po spotkaniu z Andrzejem Dudą. Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych zacytował też Lecha Wałęsę, nazywając go "wielkim polskim bohaterem".
Dosadna reakcja Sasina na wpis Wałęsy o Olszewskim

Dosadna reakcja Sasina na wpis Wałęsy o Olszewskim

Tłit
"Gdybym posłuchał zaleceń rządu śp. J. Olszewskiego to wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej" - napisał Lech Wałęsa. - Prezydent jest tak przekonany o swojej wybitności i wielkości, że nie jest w stanie przyznać choć odrobiny z niej nikomu innemu. Jego miłość własna jest nieprzebrana. Lepiej, żeby czasem zamilkł, choćby w takim momencie - komentował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w programie "Tłit". - Pamiętamy jego niechlubną rolę przy odwołaniu rządu Olszewskiego. Gangsterskie metody. Wałęsa przypominał tam nie prezydenta, tylko herszta grupy, która chce załatwić swoich konkurentów - dodał.
Posłanka PiS Joanna Lichocka o "bolkowatości" Wałęsy

Posłanka PiS Joanna Lichocka o "bolkowatości" Wałęsy

Tłit
- Lech Wałęsa nie jest postacią jednoznaczną. Wiadomo z ustaleń naukowców, IPN, że był wieloletnim współpracownikiem SB. Nie jest w stanie uczciwie z tej swojej "bolkowatości" się wytłumaczyć. Ale nikt nie odmawia mu historycznej roli i tego, że był przywódcą Solidarności - mówiła Joanna Lichocka w programie "Tłit". - Prawda nie jest problemem, problemem jest kłamstwo - problemem elit III RP. Dlatego nie można było nigdy uczciwie porozmawiać o roli Wałęsy - dodała.
Andrzej Duda o Wałęsie. "On mnie zdumiewa"

Andrzej Duda o Wałęsie. "On mnie zdumiewa"

Tłit
Andrzej Duda przyznał, że choć Lech Wałęsa "ma ciemne karty na życiorysie", to jest "bohaterem lat 80-tych i jednym z bohaterów wolności". - Ja często nie rozumiem prezydenta Dudy, on mnie zdumiewa i po raz kolejny zaskakuje. Zorientował się, że 4 czerwca dla wielu Polaków to data zbyt ważna, by ją ignorować. A nie da się jej obchodzić bez Lecha Wałęsy - komentował Marek Sawicki w programie "Tłit".
Brudziński o "dziczy" przed TVP. Pokrętne tłumaczenie polityka PiS

Brudziński o "dziczy" przed TVP. Pokrętne tłumaczenie polityka PiS

Tłit
Szef MSWiA Joachim Brudziński użył określenia "dzicz" wobec osób, które zaatakowały Magdalenę Ogórek pod siedzibą TVP. Minister w KPRM Łukasz Schreiber zwracał uwagę w programie "Tłit" na wcześniejszą "nagonkę" na dziennikarzy mediów publicznych. Podkreślał, że Brudziński "określił sposób zachowania" protestujących pod TVP, które - jego zdaniem - było "fatalne", więc słowo "dzicz" było "adekwatne" i "cisnęło się na usta". Dopytywany, dlaczego więc PiS oburza się słowami Lecha Wałęsy o "pisowskich szumowinach", stwierdził: "Tyle było bluzgów ze strony prezydenta, że nawet nie pamiętam w odniesieniu do czego tak powiedział. To nazwanie konkretnej sytuacji, a nie ludzi. Bądźmy zrównoważeni w proporcjach".
"Czarna lista" Wałęsy. Borys Budka idzie o krok dalej

"Czarna lista" Wałęsy. Borys Budka idzie o krok dalej

Tłit
Lech Wałęsa zaproponował listę 10 osób, które powinny być rozliczone za największe szkody wyrządzone Polsce. Wskazał m.in. Jarosława Kaczyńskiego. Co na to Borys Budka? W programie "Tłit" rozszerzył listę. - Od wszystkich, którzy łamali regulamin Sejmu: Kuchcińskiego, Piotrowicza, Terleckiego, skończywszy na Kurskim i całej machinie propagandy telewizji - powiedział. - Tak jak jest lista 100 najbogatszych Polaków, tak powinna być lista 100 polityków PiS-u, którzy wielokrotnie naruszyli prawo. Spokojnie jestem w stanie ją wypełnić - przekonywał polityk PO.
Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Tomasz Siemoniak wtóruje Wałęsie ws. Owsiaka

Tłit
- Jerzy Owsiak nie może zejść z placu boju - stwierdził Lech Wałęsa, komentując jego decyzję o rezygnacji z funkcji prezesa WOŚP. - Mam nadzieję, że uda się powstrzymać Owsiaka. Ale nie powinniśmy wywierać na niego takiego nacisku. Jestem murem za Owsiakiem, ale trzeba mu dać parę dni, tygodni. Widać, ze strasznie to przeżył. Doszło do zbrodni, zginął człowiek, zmieniła się Polska. Musi mieć chwilę na decyzję. Wierzę, że wróci, bo dobrem musi zwyciężać zło. WOŚP jest bardzo ważna - mówił Tomasz Siemoniak w programie "Tłit". Odnosząc się do nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla dla Owsiaka, dodał: "Dla Owsiaka więcej niż Nobel. Ma je tysiące przyznanych w polskich domach".
Tłit - Wydanie Specjalne

Tłit - Wydanie Specjalne

Odcinek: 204
Tłit - najbardziej interaktywny program w sieci. Oglądaj codziennie, od poniedziałku do piątku, online na WP.PL. Zaprasza Marek Kacprzak. Gośćmi wydania specjalnego byli: Błażej Spychalski, Katarzyna Lubnauer, Lech Wałęsa i Hanna Gronkiewicz-Waltz
Lech Wałęsa w emocjach: "Z tymi ludźmi się nie da, muszą wymrzeć"

Lech Wałęsa w emocjach: "Z tymi ludźmi się nie da, muszą wymrzeć"

Tłit
- Musimy przeżyć takich ludzi jak Rydzyk, Kaczyński, Macierewicz, Ziobro. Demokracja ich przeżyje. Wyciągniemy wnioski, ale trochę to będzie trwało i trochę za to zapłacimy. Należałoby zaniechać zwad, ale z tymi ludźmi się po prostu nie da. Ja ich poznałem przez wiele lat. To, co wyprawiali, ile narobili złego, po prostu się nie da. Ci ludzie muszą być wyrzuceni, muszą wymrzeć, oni pracują walką, potrzebują wroga. Tylko na tym bazują - mówił Lech Wałęsa w programie "Tłit". 
Lech Wałęsa o Pawle Adamowiczu. "Nadawał się na prezydenta Polski"

Lech Wałęsa o Pawle Adamowiczu. "Nadawał się na prezydenta Polski"

Tłit
- Bardzo aktywny, nie unikał trudnych tematów, będzie trudno o kogoś podobnego. Szkoda. Młody, odważny, zdecydowany. Szukał możliwości jednoczenia, odrzucał nieporozumienia, bardzo się nadawał na prezydenta Gdańska, a nie wiem czy i nawet Polski w przyszłości, gdyby nie te nieszczęścia - mówił Lech Wałęsa w programie "Tłit". - W jednym punkcie się z nim nie zgadzałem: nie więcej niż jedna, maksimum dwie kadencje. 20 lat to za dużo. To też gromadzi nienawiść - dodał były prezydent.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 14następne