Wyniki wyszukiwania dla:

lech wałęsa

Liczba wyników: 310

"Wałęsa nie był za dialogiem". Jacek Sasin mówi też o Pawłowicz

Wiadomości
Prezydent Lech Wałęsa nigdy nie był zwolennikiem porozumienia - stwierdził w programie "Tłit" wicepremier Jacek Sasin, oceniając drwiny Wałęsy z apelu PiS do opozycji o współpracę. - Wszyscy szukają teraz Krystynie Pawłowicz pracy - mówił w dalszej części rozmowy gość Marka Kacprzaka, komentując zapowiedź odejścia kontrowersyjnej posłanki PiS z polityki.
Rzecznik Dudy uderza w Aleksandrę Dulkiewicz. Przywołuje Lecha Kaczyńskiego

Rzecznik Dudy uderza w Aleksandrę Dulkiewicz. Przywołuje Lecha Kaczyńskiego

Polska
- Oczekuję od władz samorządowych, że będą się skupiały na załatwianiu problemów mieszkańców. Wydaje mi się, że władze Gdańska zaczynają zatracać swoją misję - skupiają się na polityce ogólnokrajowej. Zaczynają bardzo mocno ogólnopolsko lansować Dulkiewicz. Problem Westerplatte mogli dawno temu załatwić. Jeśli Lech Kaczyński był w stanie zbudować Muzeum Powstania Warszawskiego, to dlaczego władze Gdańska nie były w stanie wybudować dobrego muzeum II WŚ na Westerplatte? Byłem tam kilka razy, to był zwykły śmietnik - mówił Błażej Spychalski w programie "Tłit".
Rzecznik rządu odpowiada Wałęsie ws. Rosji.

Rzecznik rządu odpowiada Wałęsie ws. Rosji. "To nieprawda"

Polska
Lech Wałęsa napisał, że "obrzydliwe podlizanie się Putinowi" i głosowanie za Rosją do Rady Europy to "hańba". Co na to rzecznik rządu? - To nieprawda, Rosja nie miała nigdy zawieszonego członkostwa w RE, tylko prawo do głosowania w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE. Polska była przeciwko odwieszeniu tego prawa. Nie rozumiem skąd jeden z portali wykreował taką informację, to powielanie nieprawdziwych tez. Polska nie głosowała w żaden sposób za przywróceniem Rosji do RE, głosowaliśmy za zachowaniem zawieszenia głosowania - wyjaśnił Piotr Muller w programie "Tłit".
Stanisław Karczewski odpowiada Wałęsie

Stanisław Karczewski odpowiada Wałęsie

Polska
- Nie byłoby obecnego prezydenta i tego rządu, gdyby nie tamte zwycięstwa - mówił Lech Wałęsa w Gdańsku. - Nie wiem, jaka byłaby alternatywa, snucie takich przypuszczeń jest zupełnie niepotrzebne. Gdyby nie było 10-milionowego ruchu, nie byłoby Lecha Wałęsy - ripostował marszałek Senatu w programie "Tłit". Stwierdził też, że śmieszy go chodzenie w koszulce z napisem "Konstytucja". - Nie powinien tak chodzić. To zupełnie niezrozumiałe i nieeleganckie. Są również inne koszulki - wskazał Karczewski.
Wałęsa o swoim następcy. Wskazuje na polityka

Wałęsa o swoim następcy. Wskazuje na polityka

Wiadomości
Były prezydent Lech Wałęsa przemawiał na Długim Targu w Gdańsku. Mówił o wyzwaniach, jakie stoją przed nowym pokoleniem.  - Zostawiam wam swojego syna, by kontynuował moje dzieło - powiedział polityk,  nawiązując do Jarosława Wałęsy, który należy do Platformy Obywatelskiej.    
Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Krystyna Janda porwała tłum przed ECS

Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Krystyna Janda porwała tłum przed ECS

Polska
Przed budynkiem ECS aktorka odczytała "Deklarację wolności i solidarności". Podpisy pod nią złożyli Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk i Aleksandra Dulkiewicz. - Wierni dokonaniom "S" pod przywództwem Lecha Wałęsy, nawiązujemy do tego dziedzictwa, by wartości, które nas jednoczyły, były na powrót urzeczywistniane. Nadzieje na odnowę pokładamy w wolności, solidarności i samorządności, które uznajemy za fundamenty nowego początku (...) Chcemy demokracji bez sporów pełnych nienawiści, sfery publicznej wolnej od kłamstwa, budować przyszłość w duchu dialogu. Chcemy lepszej polityki - głosi dokument. 
Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Lech Wałęsa zaatakował PiS

Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Lech Wałęsa zaatakował PiS

Polska
- Nie byłoby obecnego prezydenta i tego rządu, gdyby nie tamte zwycięstwa. Niech dzisiejsi ludzie przy władzy to pamiętają - mówił Lech Wałęsa w Gdańsku. - Populizm, demagogia, mamona prędzej czy później doprowadzą was do zwarcia. Dlatego, jeśli chcecie budować, musicie się przekonać i uzgodnić między sobą katalog wartości, których będziecie przestrzegać - podkreślał.
Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Gorzki komentarz Leszka Balcerowicza. Atakuje PiS

Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Gorzki komentarz Leszka Balcerowicza. Atakuje PiS

Polska
- Z ogromnym zdziwieniem przyjmuję, że oficjalne obchody zmierzają do zredukowania wielkiej roli Polski w '89 roku. Premier przyjechał do Gdańska, żeby świętować rocznicę przyjazdu Jana Pawła II, którego nie było w Gdańsku. Jak można to wyjaśnić, gdy mamy do odnotowania prawdziwą przełomową datę - mówił były wicepremier Leszek Balcerowicz w programie "Tłit". - Oni są przekonani, że to Kaczyńscy zrobili wolnościowy przełom w Polsce, a nie Wałęsa. Można mieć obiekcje do stylu, ale nie do prawdy. Wielki człowiek potrafi sprostać ogromnej presji i podejmować ważne dla kraju decyzje - takim był Wałęsa. Hańbą jest, co robi pisowska propaganda. To haniebna małość - dodał.
Burza po słowach Lecha Wałęsy o UE. Dosadny komentarz Dominika Tarczyńskiego

Burza po słowach Lecha Wałęsy o UE. Dosadny komentarz Dominika Tarczyńskiego

Polska
Szerokim echem odbiły się słowa b. prezydenta, że UE należy "zlikwidować". Na Twitterze stwierdził potem, że tak "nie powiedział". - Wałęsa nie wie, za czym jest. Wygaduje bzdury, gada, plecie, co mu ślina za język przyniesie. Gada przez 30 min, potem się zastanawia: o, chyba coś powiedziałem. To kontynuacja "za, a nawet przeciw" i "nie chcem, ale muszem". Ma rozdwojenie intelektualne, ośmiesza siebie i cały obóz. Chcieli nam wmówić, że jesteśmy antyunijni, a tu wychodzi Leszek i mówi: jestem za rozwiązaniem UE. Szaleństwo! - komentował polityk PiS w programie "Tłit".
Leszek Balcerowicz zdradza, co zrobi z 13. emeryturą

Leszek Balcerowicz zdradza, co zrobi z 13. emeryturą

Polska
- Jeszcze nie dostałem, ale przeznaczamy ją z żoną na wybrane ważne cele. Ogłosimy, kiedy je wybierzemy  - zdradził były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz w programie "Tłit". - Nie jak Wałęsa, który odda Kaczyńskiemu? - dopytywał Marek Kacprzak. - Wałęsa jest niepowtarzalny, nie ma żadnego sensu go naśladować. Wybierzemy organizacje, z których celami się zgadzamy i uważamy, że należy je popierać - podkreślił Balcerowicz. - Miller z kolei powiedział, że 13. emeryturę zatrzyma - zwrócił uwagę dziennikarz WP. - To są indywidualne decyzje, nie mam zamiaru go krytykować - podsumował Balcerowicz.
Jarosław Wałęsa o przemówieniu Tuska.

Jarosław Wałęsa o przemówieniu Tuska. "Czekaliśmy na więcej"

Polityka
"Wyborczy Grill": Jarosław Wałęsa stwierdził w rozmowie z Markiem Kacprzakiem, że oczekiwania co do przemówienia Donalda Tuska były większe. Kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego podkreślił jednak, że szef Rady Europejskiej nie mógł zadeklarować startu w wyścigu o prezydenturę.
Jarosław Wałęsa o niespełnionej ambicji Saryusza-Wolskiego.

Jarosław Wałęsa o niespełnionej ambicji Saryusza-Wolskiego. "Prywatne frustracje"

Wiadomości
Gość "Wyborczego Grilla" Jarosław Wałęsa skrytykował wpis Jacka Saryusza-Wolskiego. Jego zdaniem liderem warszawskiej listy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego kierują "prywatne frustracje".
Jarosław Wałęsa o rezygacji z mandatu.

Jarosław Wałęsa o rezygacji z mandatu. "Bez dwóch zdań"

Wiadomości
Gość "Wyborczego Grilla" Jarosław Wałęsa opowiedział o rodzinnym dramacie, który przeżywał w kwietniu. Jego dziewięciomiesięczna córka miała operację na otwartym sercu. Jak deklaruje kandydat Koalicji Europejskiej, jest w stanie w każdej chwili zrezygnować z mandatu, jeśli dziecko będzie go potrzebować.
Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem

Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem

Polityka
Gość "Wyborczego Grilla" Jarosław Wałęsa uważa, że Kościołowi w Polsce należy się krytyka. Jarosławowi Kaczyńskiemu, który stwierdził "kto podnosi rękę na Kościół, podnosi rękę na Polskę" zasugerował, że nie jest prawdziwym katolikiem.
Jarosław Wałęsa gościem programu

Jarosław Wałęsa gościem programu "Wyborczy Grill"

Wiadomości
Jarosław Wałęsa będzie gościem w programie "Wyborczy Grill". Jeżeli macie do niego pytania, możecie zadawać je poprzez platformę dziejesie.wp.pl. Na program zaprasza Marek Kacprzak.

"Komedia". Sasin komentuje zdjęcie Wałęsy

Polska
"Rozumiem tę tęsknotę za zdjęciami z Wałęsą". Jacek Sasin skomentował w programie "Tłit" fotografię byłego prezydenta z kandydatami KE. - Mamy do czynienia z komedią. Lech Wałęsa jest dziś osobą odbieraną niezbyt pozytywnie, więc nie sądzę, że takie zdjęcia komuś pomogły - powiedział. Podzielił także zdanie Wałęsy, że jego syn ma słabe szanse na mandat do PE. 
Strajk nauczycieli. Michał Dworczyk odpowiada Lechowi Wałęsie

Strajk nauczycieli. Michał Dworczyk odpowiada Lechowi Wałęsie

Polska
"Wytrzymajcie!" - zaapelował Lech Wałęsa z synem Jarosławem do strajkujących nauczycieli. Co na to szef KPRM Michał Dworczyk? - Pytanie, czy drogą wyjścia z obecnej sytuacji jest jej zaognianie, radykalizacja nastrojów strajkujących. W moim odczuciu nie. Rozmawiamy z przedstawicielami związków. Rozmowy te będą kontynuowane w poszerzonej formule od przyszłego piątku. Jeśli chcemy konfrontacji, to ona do niczego nie prowadzi. Stąd nasze apele: nie możemy brać uczniów jako zakładników. Sami uczniowie i rodzice zaczynając to coraz częściej dostrzegać - mówił w programie "Tłit".
Jarosław Gowin odpowiada Lechowi Wałęsie ws. Solidarności

Jarosław Gowin odpowiada Lechowi Wałęsie ws. Solidarności

Polska
- Twórca znaku "Solidarność" sprzedał prawa do jego używania związkowi. To on jest jego właścicielem, czy to się komuś podoba czy nie. To nasze narodowe dobro, tym bardziej jest mi przykro, że znak jest szargany przy promocji LGBT. Wypowiadam się nie jako minister, ale jako Polak - mówił wicepremier Jarosław Gowin w programie "Tłit". Pytany o pomysł Lecha Wałęsy ws. zakazu używania nazwy związku, stwierdził: "Lech Wałęsa mógł rozstrzygnąć tę sprawę po upadku komunizmu, w '89, '90 roku. Wtedy przeciwnie - posługiwał się tą symboliką do bardzo brutalnej walki z rządem Mazowieckiego".
Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie [3/3] [Sektor Gości]

Robert Podoliński: Jerzy Brzęczek mi zaimponował. Teraz czeka go duże wyzwanie [3/3] [Sektor Gości]

Piłka nożna
Jak trener Robert Podoliński ocenia niedawną falę zwolnień trenerów w ekstraklasie - sytuację, w której w ciągu czterech dni pracę straciło czterech szkoleniowców - Adam Nawałka (Lech Poznań), Ricardo Sa Pinto (Legia Warszawa), Zbigniew Smółka (Arka Gdynia) i Kibu Vicuna (Wisła Płock)? Co ekspert TVP Sport sądzi o zatrudnieniu i szybkim zwolnieniu byłego selekcjonera Adama Nawałki w Lechu? Jak ocenia grę reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka? Czy wyobraża sobie grę kadry z trzema napastnikami w składzie? Zapraszamy do obejrzenia trzeciej części 107. odcinka programu "Sektor Gości". Z Robertem Podolińskim rozmawia Michał Bugno. 
Pomysł Wałęsy spodobał się Rostowskiemu. Złożył deklarację

Pomysł Wałęsy spodobał się Rostowskiemu. Złożył deklarację

Polska
- Pierwszy raz o tym słyszę, ale myślę, że tak. Przyszłość nauczycieli to przyszłość Polski. Też się dołożę, tylko będę musiał znaleźć numer konta - powiedział Jacek Rostowski w programie "Tłit", komentując wpłatę Lecha Wałęsy na Fundusz Strajkowy. Pytany o 13. emeryturę, oznajmił: "W ogóle o tym nie pomyślałem, ale chyba zrezygnuję". Odeśle pieniądze Kaczyńskiemu jak Wałęsa? - O nie, nie przesadzajmy! - odparł Rostowski.
Jarosław Kaczyński w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej:  wyprawa do Katynia nie była zwykłym wyjazdem

Jarosław Kaczyński w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej: wyprawa do Katynia nie była zwykłym wyjazdem

Wiadomości
Wyprawa do Katynia nie była zwykłym wyjazdem - było to pełnienie misji - mówił w przemówieniu wygłoszonym na zakończenie uroczystości obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Jeżeli chcemy odzyskać status wielkiego europejskiego narodu, musimy walczyć o prawdę. Śp. prezydent Lech Kaczyński to rozumiał. My kontynuujemy dzisiaj tę misję - dodał.
poprzednie1 2 3 4 5 ... 15następne