Wyniki wyszukiwania dla:

kukurydza

Liczba wyników: 10

Nietypowe zastosowania mąki kukurydzianej

Nietypowe zastosowania mąki kukurydzianej

Zdrowie
Maka kukurydziana sprawdza się bardzo dobrze w naszej kuchni. Przygotowujemy z niej i dodajemy ją do wielu potraw. Czy wiesz jednak, że mąka kukurydziana może mieć szereg innych, nietypowych zastosowań? 
Niezwykły sposób na wykorzystanie pola kukurydzy

Niezwykły sposób na wykorzystanie pola kukurydzy

Gry
Co można zrobić z olbrzymim polem pełnym kukurydzy? Na przykład wyciąć w środku labirynt, który z lotu ptaka będzie przypominał postać. Na taki pomysł wpadł wydawca nadchodzącej gry wideo "Anthem".
Kukurydza - złoto Indian

Kukurydza - złoto Indian

Zdrowie
Kukurydza nieprzypadkowo nazywana jest złotem Indian. To nie tylko smaczne, lecz także bardzo zdrowe warzywo, które ze względu na zawartość wielu składników odżywczych powinno być elementem każdej zbilansowanej diety. Dietetycy podkreślają, że kukurydza jest doskonałym źródłem witamin, kwasu foliowego, wielu cennych minerałów, błonnika i antyoksydantów. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych warzyw, jej gotowanie jeszcze zwiększa ilość aktywnych przeciwutleniaczy.
Pomysł na biznes: Ekologiczne notesy

Pomysł na biznes: Ekologiczne notesy

Finanse
- Zależy nam na łączeniu tradycji z nowoczesnością - mówią o swojej działalności Paulina Derecka i Renata Motyka, właścicielki firmy Paprotnik Studio. Ich pomysł na biznes to kreatywne studio zajmujące się projektowaniem graficznym. - Naszym flagowym produktem jest ręcznie szyty notes, który zawiera ekologiczny papier, wyprodukowany z resztek owoców. W jego skład wchodzą kiwi, cytrusy lub kukurydza - tłumaczą właścicielki. Odpady z warzyw i owoców zastępują 15-20 proc. celulozy z drzew, która jest wykorzystywana do produkcji papieru. Paprotnik Studio to działalność dwóch przyjaciółek. Skąd pomysł na taki biznes? - Studiowałyśmy razem na Akademii Sztuk Pięknych. Miałyśmy do czynienia przede wszystkim z projektowaniem książki. W międzyczasie zaczęłyśmy pracować nad różnego rodzaju projektami graficznymi - wspomina Paulina Derecka. Firma powstała w 2015 roku. Pierwsza inwestycja wyniosła 20 tys. zł. To wartość zakupu komputerów, oprogramowania i pierwszego druku. Początkowo firma szyła ręcznie ok. 100 sztuk notesów miesięcznie. W ciągu dwóch lat sprzedaż wzrosła dziesięciokrotnie. Z usług projektowych i papierniczych firmy korzystają już wydawnictwa i instytucje z całego kraju.
Kukurydza do zupy, na popcorn i do burgerów

Kukurydza do zupy, na popcorn i do burgerów

Kuchnia
Daria Ładocha zdradziła 7 powodów, dla których powinniśmy jeść popcorn: zawiera dużo białka, jest wspaniałą przekąską, ma dużą zawartość błonnika, znajdują się w nim antyoksydanty, nie tuczy, syci i jest tani. Kukurydza, z której powstaje, sprawdzi się do przygotowania burgerów i pyszne zupy.
Perfekcyjnie ugotowana kukurydza. Tym sposobem się zawsze udaje

Perfekcyjnie ugotowana kukurydza. Tym sposobem się zawsze udaje

Kuchnia
Gotowana kukurydza to przekąska dobra w każdej sytuacji - na podwieczorek, do filmu czy na przyjście gości. Ile gotować i co dodać do wody, by warzywo wyszło idealne, opowiedziała Daria Ładocha.
Marihuana w kukurydzy. Policja nie dała wywieść się w pole

Marihuana w kukurydzy. Policja nie dała wywieść się w pole

Polska
Śląscy policjanci na posesji w gminie Kamieniec Ząbkowicki znaleźli w polu kukurydzy aż 4,6 tys. krzaków marihuany. 32-letni mężczyzna, który pod ich uprawę wydzielił aż 15 oddzielnych działek.
Susza i niski poziom wód gruntowych w spowodowały trudną sytuację producentów kukurydzy

Susza i niski poziom wód gruntowych w spowodowały trudną sytuację producentów kukurydzy

Polska
Z powodu suszy i niskiego poziomu wód gruntowych bieżący rok dla producentów kukurydzy był szczególnie trudny. Mogą ucierpieć także hodowcy bydła mlecznego i mięsnego, dla których roślina ta jest podstawą produkcji pasz. Jest jednak szansa, że w przyszłym roku uda się odbudować zapasy nasion i kiszonek na pasze, o ile pogoda będzie bardziej sprzyjała, a powierzchnia upraw kukurydzy utrzyma się powyżej 1 miliona ha.
Sałatka z tuńczykiem i kukurydzą

Sałatka z tuńczykiem i kukurydzą

Kuchnia
Joseph "Józek" Seleetso zdradził w "Studiu Active" swój przepis na sałatkę z tuńczykiem, kukurydzą, chrzanem i jajkiem na miękko. Zdaniem kucharza do świetna alternatywa na śniadanie zamiast nudnych kanapek czy oklepanej jajecznicy. Taka sałatka może pojawić się również na stole podczas imprezy rodzinnej lub kolacji dla znajomych. Jej przygotowanie jest wyjątkowo proste, a smak wyśmienity.
Czy owoce i warzywa w puszce są zdrowe?

Czy owoce i warzywa w puszce są zdrowe?

Zdrowie
Warzywa, zanim trafią do puszki, są podgrzewane, przez co tracą od 30 do 50 proc. witamin. Jednak nie powinniśmy z nich rezygnować, zwłaszcza zimą, kiedy stają się świetną alternatywą dla świeżych produktów. Jak pokazują badania, rośliny strączkowe bardzo dobrze tolerują proces, w którym powstają konserwy. A po zakonserwowaniu zachowują swoją świeżość przez wiele miesięcy. Kukurydza jest bogata w witaminy B, D, E, A i K, ma miedź, fosfor, selen i magnez. Zalecana jest w profilaktyce chorób nowotworowych. Groszek działa leczniczo na układ pokarmowy, skórę czy wzrok. Fasola czerwona bogata jest w witaminy z grupy B i zawiera lekkostrawną skrobię oraz substancje hamujące rozrost tkanek nowotworowych.