Wyniki wyszukiwania dla:

kuba jankowski

Liczba wyników: 419

Miały być nowe komisariaty i Black Hawk, są obcięte dodatki za pranie

Miały być nowe komisariaty i Black Hawk, są obcięte dodatki za pranie

Polska
- Jest ten program modernizacji policji: "Będziemy remontowali komisariaty, otworzymy nowe posterunki, kupiliśmy Blackhawka i pensje policjantów wzrosną". Kasa Komendy Głównej już jest pusta, mamy sierpień. Zaapelowałem do premiera, żeby dosypał kasy do budżetu policji - mówił w programie "Money. To się liczy" Rafał Jankowski, przewodniczący Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP.
Protest policji. Mniej mandatów, więcej pouczeń

Protest policji. Mniej mandatów, więcej pouczeń

Polska
Kiedy jeleniogórska drogówka przeprowadziła akcję kontroli prędkości, wlepiła 4 mandaty, a pouczeń 60. Taki jest efekt protestu policji, w ramach którego zamiast karać, funkcjonariusze głównie pouczają. Mandatów jest mniej, a to oznacza mniejszą kasę do budżetu. Według wstępnych danych w lipcu tego roku wpływy do budżetu były o 11 milionów złotych mniejsze niż rok temu - mówił w programie "Money. To się liczy" Rafał Jankowski z Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Policjanci rozdają też naklejki "Popieram protest, jeżdżę bezpiecznie". Z taką naklejką możemy liczyć na to, że zamiast wlepiać mandat, funkcjonariusz najprawdopodniej tylko nas pouczy.
WP Express [cały odcinek]

WP Express [cały odcinek]

Świat konsumentów bywa skomplikowany - my pokażemy widzom, jak się po nim poruszać. Lifestyle, nowe technologie, kultura a także tematy ważne dla milionów Polaków - to wszystko w programie WP Express.
Protest w policji. Cwaniacy próbują wykorzystać sytuację

Protest w policji. Cwaniacy próbują wykorzystać sytuację

Polska
- To tak nie wygląda, jeśli ktoś pojedzie brawurowo i zagrozi swoim stylem jazdy innym uczestnikom ruchu, to oczywiście dostanie mandat i to z górnej póły. Tak samo na pobłażliwość policjantów nie mogą liczyć złodzieje sklepowi, czy chuligani powodujący burdy. Dziś do biura zadzwonił oburzony obywatel ukarany mandatem i pytał dlaczego, przecież my strajkujemy - mówił w programie "Money. To się liczy" Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.
2 mln zł dziennie traci budżet. Na niewystawionych mandatach

2 mln zł dziennie traci budżet. Na niewystawionych mandatach

Polska
- Myślę, że to jest dobry szacunek, bo kwota, którą budżet państwa przewiduje, że takie wpływy z mandatów będą, to jest pół miliarda złotych rocznie. Dostaję na bieżąco raporty z rożnych garnizonów w kraju i tam, gdzie było ich kilkadziesiąt, teraz jest jeden, dwa lub wcale - mówił w programie "Money. To się liczy" Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.
Lider policyjnego protestu: we wrześniu planowana największa demonstracja służb

Lider policyjnego protestu: we wrześniu planowana największa demonstracja służb

Polska
Jeśli nie dojdzie do porozumienia z rządem, we wrześniu w Warszawie planowana jest demonstracja funkcjonariuszy służb mundurowych - zapowiedział w programie "Money. To się liczy" Rafał Jankowski, przewodniczący NSZZ Policjantów. Jak mówił, będzie to demonstracja "funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych, być może ich rodzin i wszystkich, którzy wspierają" - Hipotetycznie zakładamy, że będzie to największa manifestacja służb munduowych, o jakiej kiedykolwiek słyszeliśmy - dodał. Zastrzegł jednak, że do września został ponad miesiąc i liczy, że jednak dojdzie do porozumienia, a żądania "znajdą zrozumienie po stronie rzadowej". Jankowski zaznaczył też, że póki co inne służby (m.in. więzienna, straż pożarna, straż graniczna) oflagowały się na znak solidarności z policjantami, ale na kolejnych etapach protestu może być różnie. - Flagi związkowe zawisły na aresztach, na placówkach straży granicznej, straży pożarnej. (...) Od sierpnia, kiedy wejdzie kolejny etap - protest włoski - to jest szeroka gama. Służba celna, straż graniczna działają na granicach. Trudno mi powiedzieć, czy kolejka, która ma na granicy kilometr, może się wydłużyć o kolejnych 9 kilometrów. Są różne sposoby wyrażania tego protestu - mówił.
Policjanci zaostrzają protest. Od sierpnia strajk włoski

Policjanci zaostrzają protest. Od sierpnia strajk włoski

Polska
- Na razie zaczęliśmy na miękko, od pouczania. Ale jeśli rozmowy nie będą się posuwać, to już w sierpniu planujemy kolejny etap naszego protestu. Planujemy, że będą to już elementy strajku włoskiego, czyli wykonywanie w sposób bardzo szczegółowy czynności. To co można zrobić w pół godziny, można też zrobić w godzinę - mówił w programie "Money. To się liczy" Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.
Mundial 2018. Ekspert o nowej roli dla Błaszczykowskiego.

Mundial 2018. Ekspert o nowej roli dla Błaszczykowskiego. "Z historiami o trzech piwkach trzeba skończyć"

Piłka nożna
- Wydaje mi się, że Kuba jest bardzo potrzebny tej reprezentacji. Nas nie stać, żeby nie mieć Błaszczykowskiego, ale takiego z Euro 2016 - przyznał były piłkarz Maciej Terlecki. Podobnego zdania jest Dariusz Tuzimek: - Kuba jako senior w kadrze, doświadczony piłkarz, który zna tę drużynę bardzo dobrze, mógłby zadbać o to, żebyśmy nie mieli problemów z dyscypliną w reprezentacji, bo wydaje mi się, że z pewnymi historiami o trzech piwkach już trzeba skończyć. Zobacz fragment programu "Prosto z mistrzostw".
Mundial 2018. Były reprezentant popiera wybór Brzęczka.

Mundial 2018. Były reprezentant popiera wybór Brzęczka. "Dla mnie nie jest to dziwna decyzja"

Piłka nożna
- Dla mnie nie jest to dziwna decyzja. Pokazał, że jest w stanie pociągnąć reprezentację. Jest zdystansowanym człowiekiem. Najpierw posłucha, a później podejmuje decyzje. Ma predyspozycje do tego, aby być selekcjonerem - zapewnił były reprezentacyjny kolega Jerzego Brzęczka Piotr Świerczewski. Były pomocnik odniósł się również do sytuacji Jakuba Błaszczykowskiego, dla którego nowy selekcjonerem jest wujkiem. - Kuba graj jak najdłużej. Byłeś i jesteś dumą tej reprezentacji - zaapelował Świerczewski.
Kadra podzielona przez Lewandowskiego? Boniek w wywiadzie nie pozostawił wątpliwości

Kadra podzielona przez Lewandowskiego? Boniek w wywiadzie nie pozostawił wątpliwości

Piłka nożna
- Lewandowski, Glik, nawet Kuba Błaszczykowski, wszyscy mówią, że nie ma w drużynie żadnych podziałów. Natomiast Zbigniew Boniek w wywiadzie dla Telewizji Polskiej mówi, że muszą sobie wyjaśnić kilka rzeczy, między innymi to, że do niedawna piłkarze cenili sobie prawo gry z Lewandowskim a teraz nie do końca im to pasuje - mówi Dariusz Tuzimek. - Nagle okazuje się, że ten nasz lider jest sam w tej reprezentacji. Jak jest naprawdę dowiemy się pewnie za jakiś czas.
Mundial 2018. Emocjonalne wystąpienie Błaszczykowskiego.

Mundial 2018. Emocjonalne wystąpienie Błaszczykowskiego. "Miał łzy w oczach"

Piłka nożna
- Wydawało mi się, że Kuba Błaszczykowski miał łzy w oczach. To jego wystąpienie brzmiało trochę jak pożegnanie z reprezentacją - przyznał redaktor naczelny WP SportoweFakty Michał Kołodziejczyk. - Mamy najlepszą reprezentację w XXI wieku, a może skończyć się tak, że nie dokona tego, co udało się wyśmiewanym kadrom Engela i Janasa, czyli nie wygra "meczu o honor" - dodał Kołodziejczyk w rozmowie z Mateuszem Skwierawskim. Dziennikarze WP SportoweFakty w Wołgogradzie porozmawiali o ostatnim meczu Polaków na mundialu z Japonią i podziałach w reprezentacji. 
Mundial 2018. Polska - Senegal. Wiadomo, co stało się z Błaszczykowskim. Uraz nie jest poważny

Mundial 2018. Polska - Senegal. Wiadomo, co stało się z Błaszczykowskim. Uraz nie jest poważny

Piłka nożna
- Kuba dostał mocne uderzenie w mięsień łydki, był ucisk na nerw, który nie pozwalał mu kontynuować gry - przyznał na konferencji prasowej Jakub Kwiatkowski. Rzecznik prasowy PZPN zapewnił, że Błaszczykowski powróci do treningów już w czwartek.
Mundial kolidował z godzinami mszy w kościele, więc ksiądz je pozmieniał

Mundial kolidował z godzinami mszy w kościele, więc ksiądz je pozmieniał

Polska
Pewien ksiądz z Modzurowa jest zapalonym kibicem piłki nożnej. Zaplanował więc, że poprzestawia godziny odprawiania mszy tak, żeby móc obejrzeć wszystkie mecze mundialu. Dodatkowo planuje uruchomić dla lokalnej społeczności strefę kibica przy kościele. Pewien fiński kierowca otrzymał 269 tysięcy złotych mandatu za to, że przekroczył prędkość o 21 km/h. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim. 
Niecały 1% szansy na wygranie mundialu. Tak analitycy oceniają szanse naszej kadry

Niecały 1% szansy na wygranie mundialu. Tak analitycy oceniają szanse naszej kadry

Świat
Analitycy jednego z największych banków inwestycyjnych - Goldman Sachs - obliczyli, że największe szanse na wygranie mundialu ma Brazylia. Polska reprezentacja ma 0,9% szans na wygranie turnieju, ale za to 35% szans na zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie. Fundacja Viva! donosi, że w ubiegłym weekend tylko 1024 osoby skorzystały z bryczek wjeżdżających z turystami nad Morskie Oko. Zdaniem fundacji to dobry wynik, ponieważ jest to zaledwie odsetek turystów, którzy w cały weekend odwiedzili ten malowniczy zakątek Polski. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim. 
Liczba zaszczepionych dzieci spadła poniżej granicy krytycznej. Grozi nam epidemia odry

Liczba zaszczepionych dzieci spadła poniżej granicy krytycznej. Grozi nam epidemia odry

Polska
Antyszczepionkowcy mogą odtrąbić sukces i wiwatować, ponieważ liczba dzieci zaszczepionych przeciwko odrze spadła poniżej poziomu określanego przez światową organizację zdrowia jako granica krytyczna. W 2017 roku tylko 93% dzieci zostało zaszczepionych. Państwowy Zakład Higieny alarmuje, że Polsce grozi epidemia. Austriackie władze planują zamknięcie siedmiu meczetów i wydalenie radykalnych imamów. Austriacki kanclerz przekonuje, że jest to walka z politycznym islamem, ponieważ jego zdaniem w Austrii nie ma miejsca na społeczeństwa równoległe, polityczny islam i radykalizujące tendencje. 
Tak piłkarze Meksyku przygotowują się do mundialu. Imprezują z prostytutkami

Tak piłkarze Meksyku przygotowują się do mundialu. Imprezują z prostytutkami

Polska
W Meksyku piłkarze przygotowujący się do mundialu w Rosji wywołali niemały skandal. Do internetu wyciekło nagranie pokazujące, że zamiast ciężkiej pracy na treningach, piłkarze relaksują się w towarzystwie „pań lekkich obyczajów”. Według wstępnej propozycji Komisji Europejskiej Mazowsze zostanie zaklasyfikowane do grupy najbogatszych regionów Unii Europejskiej, czyli takich w którym PKB per capita przekracza 100% średniej unijnej. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim.
Kuba Błaszczykowski wykonuje tytaniczną pracę.

Kuba Błaszczykowski wykonuje tytaniczną pracę. "Prawdziwą weryfikacją będą mecze towarzyskie"

Piłka nożna
- Kuba Błaszczykowski uczestniczy we wszystkich treningach w pełnym wymiarze. Dodatkowo wykonuje pracę indywidualnie. Najbliższe mecze towarzyskie dadzą nam odpowiedź na ile Kuba jest gotowy - mówi Remigiusz Rzepka, trener przygotowania fizycznego reprezentacji Polski.
Prawie 3 tony rtęci przedostało się do powietrza. Elektrownia Bełchatów niechlubnym liderem Europy

Prawie 3 tony rtęci przedostało się do powietrza. Elektrownia Bełchatów niechlubnym liderem Europy

Polska
Polska elektrownia Bełchatów, która jest największą na świecie elektrownią zasilaną węglem, wyemitowała do atmosfery ogromne ilości rtęci. Choć szacowała, że będzie to 160 kg, to po dokładniejszych pomiarach wyszło o 1800% więcej. Prawie trzy tony toksycznej rtęci dostało się do powietrza i truje nie tylko Polskę, ale całą Europę. Mieszkańcy Rudy Śląskiej chcąc dostać się na koncert Sławomira i Zenona Martyniuka, musieli taranować płot. Wszystko przez wybór miejsca koncertu i organizatorów, którzy spodziewali się, że na koncert przyjdzie 8 tysięcy widzów. Zapraszamy na „Obiegówkę” z Kubą Jankowskim.
Podszedł i uderzył bez ostrzeżenia. Tak kończą internetowi hejterzy

Podszedł i uderzył bez ostrzeżenia. Tak kończą internetowi hejterzy

Wiadomości
W internecie pojawiło się niepokojące nagranie, na którym internetowy streamer Rafonix wymierza cios swojemu widzowi o pseudonimie Kuracyja. Kością niezgody były nieprawdziwe informacje, obelgi i adres zamieszkania Rafonixa, który opublikował internauta. Amerykański stan Vermont z powodu malejącej liczby mieszkańców postanowił w bardzo nietypowy sposób zachęcić nowe osoby do osiedlenia się. 
Takim to dobrze. Zarabiają o 37% więcej

Takim to dobrze. Zarabiają o 37% więcej

Wiadomości
Według najnowszych danych Głównego Urzedu Statystycznego, zawód rolnika zanotował najwyższy wzrost dochodów „rok do roku”. Kwota, którą mogą pochwalić się rolnicy wynosi 424 złote i jest to wzrost o 37%. Selekcjoner Adam Nawałka ogłosił skład 23-osobowej kadry, która pojedzie na mundial do Rosji. Największym zaskoczeniem wydaje się być brak w kadrze pomocnika Legii Warszawa - Krzysztofa Mączyńskiego. Przykra niespodzianka spotkała też Kamila Glika. Reprezentacyjny obrońca doznał kontuzji barku w trakcie gry w siatkonogę podczas treningu. 
Vital Heynen przerwał wywiad z Jakubem Kochanowskim.

Vital Heynen przerwał wywiad z Jakubem Kochanowskim. "Świetny to za mało"

Polska
Przerwane przez Vitala Heynena wywiady z Jakubem Kochanowskim po meczach Ligi Narodów powoli stają się już tradycją. Selekcjoner Polaków zrobił to w Krakowie, a teraz powtórzył w Łodzi. - Muszę przeprosić za ostatni raz, Kuba nie jest kłamcą. To świetny chłopak. Muszę go czasem przycisnąć, bo w jego przypadku "świetny" to za mało. On ma być niesamowity - mówił Heynen. - Nagrywa się? - dopytywał się Kochanowski. Złoty medalista i najlepszy zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorów zdradził, w których turniejach Ligi Narodów jeszcze wystąpi. - Nie lecę do Japonii, będę w USA i w Australii. Kawałek świata zobaczę - powiedział 21-letni środkowy.