Wyniki wyszukiwania dla:

księżyc

Liczba wyników: 97

Kaczyński z pluszowym Minionkiem w Krakowie

Kaczyński z pluszowym Minionkiem w Krakowie

Wiadomości
Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przyszła premier Beata Szydło obchodzili Święto Niepodległości w Krakowie. Politycy nie tylko złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, ale również spotkali się z wyborcami. Jarosław Kaczyński od jednego z mieszkańców Krakowa otrzymał maskotkę Minionka - bohatera filmów animowanych. Celem żółtych stworów z filmów dla dzieci jest służba u największych złoczyńców świata. Trzeba przypomnieć, że pierwsza część przygód Minionków nosiła tytuł Jak ukraść księżyc. Prezesowi maskotka spodobała się na tyle, że wziął ją ze sobą do limuzyny.
Rosjanie chcą podbić Księżyc. Wyślą sześć kobiet

Rosjanie chcą podbić Księżyc. Wyślą sześć kobiet

Styl życia
Rosjanie mają ambitny plan kolonizacji Księżyc. Najpóźniej do 2029 roku razem z Europejską Agencją Kosmiczną chcą wybudować tam miasteczko. Na razie rozpoczęli testy, w których bierze udział załoga złożona wyłącznie z kobiet. W zamkniętej kapsule spędzą ze sobą osiem dni, bo tyle właśnie trwa lot na ziemskiego naturalnego satelitę. Kobiety spędzą w niej osiem dni i będą poddawane testom sprawnościowym oraz psychicznym. Eksperyment ma pokazać, jak żeńska ekipa zniesie lot na Księżyc.
Sonda Cassini bada Enceladusa. Czy może istnieć tam życie?

Sonda Cassini bada Enceladusa. Czy może istnieć tam życie?

Nauka
Należąca do NASA sonda Cassini zbliżyła się Enceladusa, księżyca Saturna. Zdaniem naukowców badania lodowy gejzerów mają dać odpowiedź, czy istnieją tam warunki do powstania organizmów żywych. Na początku tego roku odkryto, że pod powierzchnią lodowego księżyca może się znajdować ocean z gorącą wodą. Enceladus, który ma średnicę zaledwie 500 kilometrów, to jedno z kilku miejsc w Układzie Słonecznym, gdzie może istnieć życie. Wśród nich wymienia się największy księżyc Saturna - Tytana, a także orbitujące wokół Jowisza - Europę i Ganimedesa.
Kazadi o makijażu:

Kazadi o makijażu: "Konturowanie uratowało mi życie!"

Gwiazdy
Ostatnio furorę wśród celebrytek robi tzw. konturowanie, czyli modelowanie twarzy tak, by wyglądała na idealnie proporcjonalną, smukłą, z wyraźnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi. Do tej pory największą fanką takiego makijażu była Kim Kardashian (a w Polsce - Wiktoria Grycan), ale wygląda na to, że mamy nową wielbicielkę konturowania - Patricję Kazadi. "Dla mnie konturowanie to podstawa. Uratowało mi życie. Jeżeli nie mamy dobrze wyprofilowanej buźki, to wyglądamy jak księżyc w pełni" - wyznała celebrytka."Konturowanie jest ogromną nauką. Sama nie umiem tego robić". Zobacz też: Gessler o swoim makijażu: "To zajmuje codziennie 2 godziny"
Niezwykle zdjęcie zrobione fotografom

Niezwykle zdjęcie zrobione fotografom

Nauka
Grupa pasjonatów postanowiła uwiecznić niesamowity moment. Miłośnicy fotografii spotkali się niedaleko nowozelandzkiego Wellington w momencie, gdy Księżyc osiągnął perygeum, czyli znalazł się w najbliższym puncie od Ziemi. Nasz naturalny satelita wydaje się wtedy większy i jaśniejszy. To fascynujące zdarzenie zbiegło się z całkowitym jego zaćmieniem. Fotografom udało się utrwalić niecodzienny widok wschodu superksiężyca.
Całkowite zaćmienie Superksiężyca już w weekend

Całkowite zaćmienie Superksiężyca już w weekend

Polska
W nocy z 27 na 28 września w całej Polsce będzie można oglądać zaćmienie Księżyca. Nie dość, że będzie to zaćmienie całkowite, to nasz satelita znajdzie się najbliżej Ziemi w całym 2015 r., zyskując miano Superksiężyca. Następne takie zjawisko dopiero w 2033 r.
Tajemnica zdjęcia NASA. Co sfotografował astronauta?

Tajemnica zdjęcia NASA. Co sfotografował astronauta?

Nauka
30 lipca 1971 r. dwóch członków załogi Apollo 15 wylądowało na Księżycu. Na orbicie pozostał trzeci z nich - Alfred Worden. Do jego zadań było m.in. fotograficzne udokumentowanie powierzchni ziemskiego satelity. Jedno ze zdjęć wzbudziło później niemałą sensację. Co naprawę znalazło się na tej niezwykłej fotografii?
#dziejesiewtechnologii: ciemna strona Księżyca

#dziejesiewtechnologii: ciemna strona Księżyca

Technologia
Chiny mają bardzo ambitne plany, związane ze swoim programem kosmicznym. Według najnowszych informacji chcą jako pierwsi w historii lądować na ciemnej stronie Księżyca. Dzisiaj mówimy również o bardzo efektownej prognozie pogody oraz o amerykańskich rakietach, które w przeciągu godzin mają być w stanie uderzyć w dowolne miejsce na świecie.
Minionki (2015)

Minionki (2015)

Zwiastun
Jak wskazuje tytuł, fabuła animacji ''Minionki'' skoncentruje się na żółtych, nieznośnych stworkach, które znamy z przeboju ''Jak ukraść Księżyc'' i z jego sequela ''Minionki rozrabiają''. (ls)
#dziejesiewtechnologii: nieznany księżyc

#dziejesiewtechnologii: nieznany księżyc

Technologia
Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak wygląda księżyc z drugiej strony? Na to pytanie NASA ma dla was odpowiedź. Pierwszy raz na własne oczy można zobaczyć nieznaną dotąd stronę srebrnego globu. Pozostając w kosmosie, zakończyła się misja pierwszego bezzałogowego wahadłowca IXV. Jest to krok w kierunku budowy systemu wielokrotnego startu i lądowania. Kosmicznym newsem może być dla was równiez telefon, który (w trybie czuwania) bez ładowania wytrzyma aż... 30 dni!
Tajemnica powstania Księżyca [Enigma]

Tajemnica powstania Księżyca [Enigma]

Sensacje
Jak do tej pory naturalny satelita Ziemi pozostaje jedynym ciałem niebieskim poza naszą planetą, na którym człowiek postawił stopę. Towarzyszy ludziom od zawsze, mając wpływ nie tylko na wiele procesów zachodzących w naturze, ale także na codzienne życie mieszkańców Ziemi. Pod wieloma względami ten najbliższy nam obiekt w kosmosie wciąż pozostaje zagadką. (km)
Rabbids Go Home

Rabbids Go Home

Technologia
Znane i (nie)lubiane gryzonie wracają na Księżyc!
Lądowanie na Księżycu [Enigma]

Lądowanie na Księżycu [Enigma]

Sensacje
Wiele osób uważa, że amerykańskie lądowanie na Księżycu było oszustwem - jakie mają argumenty na potwierdzenie tej tezy?
poprzednie1 2 3 4 5 następne