Wyniki wyszukiwania dla:

ksiądz

Liczba wyników: 129

Cezary Żak: w latach 90. rozkręciłem z kolegą biznes piernikowy

Cezary Żak: w latach 90. rozkręciłem z kolegą biznes piernikowy

Styl życia
Nieporadny motorniczy z "Miodowych lat" oraz władającymi Wilkowyjami wójt i ksiądz z serialu "Ranczo" ? to te role wzniosły Cezarego Żaka na szczyty popularności. W rozmowie z Jakubem Rutką opowiedział, dlaczego w latach 90. rozkręcił biznes piernikowy. "Chciałem pokazać dzieciom smak czekolady, jednak w tamtych czasach trudno było dostać choć jedną tabliczkę. Postanowiliśmy handlować z kolegą piernikami. Pierwsze pierniki przywieźliśmy do Wrocławia i sprzedaliśmy z samochodów w dwadzieścia minut. To były serca w czekoladzie, ?Katarzynki? i takie wafle w czekoladzie" ? tłumaczy aktor. Aktor opowiedział o pierwszych nagraniach do ?Miodowych lat?. Stwierdził, że na początku nic nie wskazywało, że odniesie sukces.
Gessler:

Gessler: "Udzielam fanom besos jak ksiądz!"

Gwiazdy
Magda Gessler lubi wspominać w wywiadach o tym, jak bardzo jej dzieciństwo i młodość różniły się od innych. Restauratorka spędziła je głównie na Kubie i w Bułgarii. Dzisiaj Gessler twierdzi, że towarzystwo artystów sprawiło, że młoda Magda była "inna niż wszyscy", dlatego dzisiaj tak potrzebuje fanów.
Samobójstwo wikarego w Kikole

Samobójstwo wikarego w Kikole

Styl życia
Samobójstwo młodego wikarego wstrząsnęło mieszkańcami Kikoła. Ksiądz Darek odebrał sobie życie, bo - jak twierdzą jego bliscy - był gnębiony przez przełożonego. "Precz z proboszczem!" - krzyczeli parafianie, kiedy do wsi przyjechali reporterzy UWAGI!.
Spadek po księdzu odziedziczy jego syn. Archidiecezja przegrała w sądzie

Spadek po księdzu odziedziczy jego syn. Archidiecezja przegrała w sądzie

Wiadomości
Wrocławski sąd orzekł o przyznaniu spadku po zmarłym księdzu, byłym rektorze Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, jego małoletniemu synowi. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna, więc nie wiadomo, czy to koniec sądowej batalii o majątek duchownego. Według słów zawartych w testamencie wszystko, co pozostało po księdzu, miało stać się własnością Kościoła. Proces ruszył, gdy okazało się, że duchowny był ojcem 6-letniego dziś chłopca.
Owsiak:

Owsiak: "Hejt nam pomógł. Jesteśmy ponad tę gorącą dyskusję"

Wiadomości
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku po raz 24. Choć wiele z licytacji trwa nadal, już zebrano ponad 44 miliony złotych. To kolejny rekord WOŚP-u. Wspierających nie powstrzymali poseł Pięta, ksiądz Międlar czy Wojciech Cejrowski. Cejrowski zdementował plotki, że w tym roku wsparł akcję. Owsiak twierdzi, że cała krytyka jego działalności przynosi odwrotny skutek.
Ksiądz miał gwałcić głuchą 17-latkę. Mieszkańcy Wojnowic nie dowierzają

Ksiądz miał gwałcić głuchą 17-latkę. Mieszkańcy Wojnowic nie dowierzają

Polska
44-letni ksiądz jest podejrzewany o gwałcenie 17-letniej podopiecznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Jak zapewnia dyrektorka placówki Agata Tańska, zarówno dziewczyna, jak i świadek zdarzenia są pod opieką psychologa.
Ks. Sowa:

Ks. Sowa: "Za cyrk w kościele trzeba zapłacić"

Styl życia
Najczęściej można dać tyle, ile uzna się za stosowne, jednak cenniki często przyprawiają o zawrót głowy. Mowa oczywiście o cennikach usług kościelnych. Różnią się one w zależności od parafii. W jednych ludzie płacą wedle uznania, czyli "co łaska", a w innych obowiązują szczegółowe cenniki. Zdaniem ks. Kazimierza Sowy pewne koszty są związane z obsługą prawną i za nie trzeba zapłacić. "Najczęściej im ktoś stara się zrobić więcej cyrku wokół ślubu to jeszcze chciałby, żeby ksiądz im za to zwrócił koszty. Można wydać tysiące złotych za kwiaty, zamówić skrzypaczkę z filharmonii i jeszcze dziwić się, że każą im zapłacić za prąd" - powiedział ks. Kazimierz Sowa, duchowny i dziennikarz.
Relacja WP z Marszu Niepodległości: Start marszu

Relacja WP z Marszu Niepodległości: Start marszu

Wiadomości
Demonstranci przeszli tą samą trasą co w 2014 r.: Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego i Al. Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego, w pobliże stacji kolejowej. Pod Stadionem Narodowym trwają przemówienia organizatorów i zaproszonych gości. "Wrogowie ojczyzny i Kościoła dostają dzisiaj szału" - powiedział ksiądz Jacek Międlar.
Opętanie a depresja. Kiedy zgłosić się do egzorcysty?

Opętanie a depresja. Kiedy zgłosić się do egzorcysty?

Styl życia
W polskim kościele coraz częściej odprawiane są egzorcyzmy. W każdej diecezji znajduje się księża egzorcyści. Są powoływani przez biskupa diecezjalnego i mogą się posługiwać formułami do "komunikowania się" ze złym duchem. Czy egzorcyzmy leczą choroby psychiczne? I jak odróżnić problemy psychologiczne od opętania? "Nie zawsze potrzebnej jest odprawianie egzorcyzmów, ale tzw. modlitwa o uwolnienie. Zazwyczaj dotyczy niepokojów, lęków. Właściwie egzorcyzmy są dużo rzadziej stosowane. Jest coraz mniej osób, które związały się z duchem" - mówi ksiądz egzorcysta.
Szwed o Charamsie: afiszuje się z łamaniem praw katolickich

Szwed o Charamsie: afiszuje się z łamaniem praw katolickich

Gwiazdy
Wyznanie księdza Krzysztofa Charamsy o byciu gejem i życiu z związku zaktywizowało przeciwników kościoła do otwartej i głośnej krytyki. Nie wszyscy jednak dobrze oceniają jego publiczny coming out. Zdaniem Aleksandry Szwed, to publiczne afiszowanie się z łamaniem kardynalnych katolickich praw, jednocześnie wciąż będąc księdzem. Celebrytka nie szczędzi słów krytyki Charamsie.
Szwed o księdzu-geju: jest najpopularniejszym celebrytą w Polsce

Szwed o księdzu-geju: jest najpopularniejszym celebrytą w Polsce

Gwiazdy
Sprawa Krzysztofa Charamsy wciąż jest źródłem wielu kontrowersji. Nie brakuje zarówno zwolenników, jak i przeciwników jego decyzji o publicznym przyznaniu się do bycia gejem. Jedni twierdzą, że ksiądz zrobił dobrze, ujawniając swoją orientację seksualną, inni zwracają uwagę, że jest to zaplanowana akcja mająca na celu wypromowanie jego książki, która jest już gotowa do druku. Do grona tych drugich należy Aleksandra Szwed, która nie wierzy w dobre intencje księdza. Uważa, że przede wszystkim zależy mu na rozgłosie i już stał się jednym z najpopularniejszych celebrytów w Polsce.
Poniedziałek o księdzu-geju: pokazał ogromną hipokryzję kościoła

Poniedziałek o księdzu-geju: pokazał ogromną hipokryzję kościoła

Wiadomości
Na postawie ostatnich wydarzeń, związanych z wyznaniem ks. Charamsy o byciu gejem i życiu w związku, rozpoczęła się publiczna dyskusja dotycząca kondycji kościoła jako instytucji. Wiele osób krytykuje ją jako przestarzałą, homofobiczną organizację, którą cechuje przede wszystkim zakłamanie. W gronie tych osób jest Jacek Poniedziałek, który kilka lat temu zdecydował się na publiczny coming out. Od tego czasu jest aktywnym komentatorem tematów związanych z orientacją seksualną. Według aktora takich księży jak Krzysztof Charamsa jest wielu, tylko kościół nakazuje im kłamać, stąd nie mogą się ujawnić.
Teolog o celibacie: powinien być dobrowolny

Teolog o celibacie: powinien być dobrowolny

Wiadomości
Niedawno polski ksiądz Krzysztof Charamsa, pracujący w Watykanie w Kongregacji Nauki Wiary przyznał, że jest gejem i żyje w związku. Jego wyznanie wywołało spore poruszenie w mediach i Kościele katolickim. Od kilku dni trwa dyskusja wokół celibatu i zasadności jego utrzymywania w kościele. Teolog Michał Klinger w rozmowie z Dzień Dobry TVN przyznał, że celibat jest przeżytkiem i służy zachowaniu majątku kościoła. Według niego przestrzeganie go powinno być dobrowolne, nie powinno być również traktowane jako oznaka doskonałości.
Węglarczyk o księdzu-geju:

Węglarczyk o księdzu-geju: "Musiał się od dawna przygotowywać. To musiało być zaplanowane!"

Wiadomości
Sprawa Krzysztofa Charamsy stała się źródłem kontrowersji. Jedni twierdzą, że ksiądz zrobił dobrze, ujawniając swoją orientację seksualną, inni zwracają uwagę, że jest to zaplanowana akcja mająca na celu wypromowanie jego książki, która jest już gotowa do druku. Głos w sprawie postanowił zabrać Bartosz Węglarczyk, prowadzący Dzień Dobry TVN. W trakcie programu wyraził swoją dość zdecydowaną opinię: "On musiał to od dawna przygotowywać. To jest bardzo dobrze zorganizowane. On wiedział doskonale, że zostanie zwolniony ze swoich funkcji. To musiało być zaplanowane".
Korwin-Mikke o księdzu-geju: problemem nie są homoseksualiści, są nim, tfu, geje

Korwin-Mikke o księdzu-geju: problemem nie są homoseksualiści, są nim, tfu, geje

Wiadomości
Janusz Korwin-Mikke lubi zabierać głos w kontrowersyjnych sprawach. Nic więc dziwnego, że zainteresował się wyznaniem księdza Krzysztofa Charamsy, który ujawnił, że jest gejem. Korwin-Mikke ocenia, że odsetek homoseksualistów wśród duchownych katolickich jest prawdopodobnie większy niż w społeczeństwie. Dodaje, że nie uważa tego za problem, dopóki są homoseksualistami, a nie gejami.

"Coming out" księdza z Poznania: "Jestem heteroseksualny"

Polska
W odpowiedzi na obwieszenie ks. Krzysztofa Charamsy, że jest gejem i żyje w związku z innym mężczyzną ks. Adam Pawłowski z Poznania opublikował filmik, na którym oświadczył, że sam jest heteroseksualistą, ale żyje w celibacie.
Charamsa dla CNN: jestem szczęśliwym księdzem

Charamsa dla CNN: jestem szczęśliwym księdzem

Wiadomości
Polski ksiądz, dotychczas pracujący w Watykanie w Kongregacji Nauki Wiary, przyznał, że jest gejem i żyje w szczęśliwym związku z mężczyzną. W sobotę na konferencji prasowej przedstawił swojego partnera i oświadczenie w tej sprawie, a także skrytykował Kościół za "wszechobecną i ślepą homofobię". Zapowiada już wydanie książki na swój temat. Watykan już oświadczył, że ksiądz Charamsa nie będzie mógł dalej pełnić funkcji w Kongregacji Nauki Wiary oraz na papieskich uniwersytetach. To oczywiście nie zniechęciło go do udzielania kolejnych wywiadów. Warto przypomnieć, że z propozycją "wywiadu na wyłączność" zgłosił się jednocześnie do kilkunastu różnych redakcji, również zagranicznych. Właśnie ukazał się jego wywiad dla CNN, w którym stwierdził, że dopiero teraz jest naprawdę szczęśliwym księdzem.
Ksiądz Oko u Olejnik: dla księdza Charamsy seks jest najważniejszy

Ksiądz Oko u Olejnik: dla księdza Charamsy seks jest najważniejszy

Wiadomości
Ujawnienie przez pracującego w Kurii Rzymskiej księdza Krzysztofa Charamsę swojej homoseksualności wywołało dyskusję na temat homoseksualizmu duchownych i celibatu. W programie Moniki Olejnik Robert Biedroń stwierdził, że to anachronizm, który nie powinien mieć miejsca w XXI wieku. "On rozpoczął historyczną debatę nad celibatem w Kościele Katolickim. Dzisiaj celibat przegrywa w konfrontacji z nowoczesnością. Wszyscy jesteśmy ludźmi, którzy mają swoją seksualność" - przekonywał. Innego zdania jest ksiądz Dariusz Oko z Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie. Stwierdził on, że osoby homoseksualne nie potrafią panować nad swoją seksualnością.
Ksiądz przyznał się do gwałtu na 14-latce

Ksiądz przyznał się do gwałtu na 14-latce

Wiadomości
Ta historia wstrząsnęła całą Polską. 45-letni ksiądz Adam W. usłyszał zarzuty dotyczące kontaktów seksualnych ze swoją 14-letnią uczennicą. Prokuratura postawiła także duchownemu zarzuty wielokrotnego gwałtu na nieletniej dziewczynce oraz przetrzymywanie jej siłą. Dziewczyna ma teraz 16 lat. Dwa lata temu poznała księdza Adama W. który uczył religii w jej gimnazjum. Kiedy straciła bliską osobę, przeszła załamanie nerwowe, wtedy relacja z katechetą stała się ?bliższa?.
Biedroń: dlaczego ks. Oko rozmawia o seksie z taką ekscytacją?

Biedroń: dlaczego ks. Oko rozmawia o seksie z taką ekscytacją?

Polityka
Te zmiany są nie do zatrzymania, dzięki takim ludziom jak ks. Krzysztof Charamsa Kościół katolicki będzie musiał się zreformować - ocenił w "Kropce nad i" Robert Biedroń. Ks. Dariusz Oko, drugi z gości programu, przekonywał z kolei, że "nikt nie kazał" Charamsie być księdzem i stwierdził, że "seks jest dla niego ważniejszy niż Bóg i zbawienie". Między gośćmi doszło do ostrej wymiany zdań: - Robert Biedroń i jemu podobni nie panują nad własną seksualnością - mówił ksiądz Oko, na co Biedroń odrzekł, że zastanawia się nad tym, "co siedzi w głowie ks. Oko, że ksiądz rozmawia z taką ekscytacją o praktykach seksualnych".
Ksiądz oskarżony o gwałt na 14-latce przyznał się

Ksiądz oskarżony o gwałt na 14-latce przyznał się

Społeczeństwo
Ta historia wstrząsnęła całą Polską. 45-letni ksiądz Adam W. z powiatu jędrzejowskiego usłyszał zarzuty dotyczące kontaktów seksualnych ze swoją 14-letnią uczennicą. Prokuratura postawiła duchownemu także zarzuty wielokrotnego gwałtu na nieletniej dziewczynce oraz przetrzymywanie jej siłą.