Wyniki wyszukiwania dla:

ksiądz

Liczba wyników: 129

Udaje w sieci nastolatki i łapie pedofilów.

Udaje w sieci nastolatki i łapie pedofilów. "Wśród 104 zatrzymanych był ksiądz"

Wiadomości
Krzysztof Dymkowski od kilku lat zajmuje się wyłapywaniem pedofilów w sieci. Mężczyzna z zawodu jest motorniczym, jednak uważa, że obowiązkiem każdego dorosłego jest ochrona dzieci i tropienie osób, chcących zrobić im krzywdę. W ciągu ostatniego roku Dymkowski przyczynił się do 104 zatrzymań osób podejrzanych o pedofilię.
Podaje się za nastolatkę i łapie pedofilów

Podaje się za nastolatkę i łapie pedofilów

Styl życia
Przez rok doprowadził do zatrzymania aż 104 pedofilów. Krzysztof Dymkowski udaje w sieci nastolatków i łapie pedofilów. Kim są osoby, które pomaga zatrzymać? - Był jeden ze służb mundurowych, był ksiądz - zdradził Dymkowski. - Są to ludzie, którzy mają wykształcenie, rodzinę - podkreślił.
Kiedy ksiądz może odmówić pogrzebu?

Kiedy ksiądz może odmówić pogrzebu?

Styl życia
Przyjęcie sakramentów jest obowiązkiem dobrego chrześcijanina. Coraz częściej zdarza się jednak, że księża odmawiają udzielenia chrztu, ślubu czy katolickiego pogrzebu. Dlaczego tak się dzieje, opowiedział w "Dzień Dobry TVN" jezuita ks. Mieczysław Łusiak.
Maluch w służbie duszpasterskiej - oryginalny pomysł na auto księdza

Maluch w służbie duszpasterskiej - oryginalny pomysł na auto księdza

Motoryzacja
W Bolesławowe pojawił się czarny maluch z nietypowym kogutem na dachu. Jego pomysłodawcą jest ksiądz Krzysztof, który wspólnie z innym duchownym z sąsiedniej parafii założyli pogotowie duszpasterskie. Dzięki temu, mogą dotrzeć do każdego, kto potrzebuje pomocy.

"Pogotowie Duszpasterskie" w Kotlinie Kłodzkiej. Proboszcz w "maluchu" pomaga wiernym

Wiadomości
Ksiądz Krzysztof Kauf uważa, że kapłan jest dla wszystkich i zawsze. Czarnego malucha z tajemniczym kogutem na dachu wzywają mieszkańcy i turyści. Proboszcz przyznał, że każdy może zadzwonić jeśli ma ochotę się wyspowiadać lub porozmawiać. Duchowny zapewnia, że "za wizytę" nie pobiera żadnych opłat.
Siostra i ojciec wspominają księdza Kaczkowskiego

Siostra i ojciec wspominają księdza Kaczkowskiego

Styl życia
Od śmierci ks. Jana Kaczkowskiego minęło pół roku. Przy okazji dnia Wszystkich Świętych jego tata Józef Kaczkowski i siostra Magdalena Sekuła opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" o testamencie duchownego. Jak najbliżsi radzą sobie z tęsknotą za nim?
Ekshumacja pary prezydenckiej 14 listopada.

Ekshumacja pary prezydenckiej 14 listopada. "Apeluję, by powstrzymać tę decyzję"

Wiadomości
Dzisiaj w polskich mediach pojawiła się informacja, że w nocy z 14 na 15 listopada prokuratura ma rozpocząć pierwsze ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Prawdopodobnie najpierw śledczy otworzą sarkofag pary prezydenckiej na Wawelu. Z decyzją o ekshumacji nie zgadza się część ofiar rodzin katastrofy, które apelują o uszanowanie ich woli. Sprawę skomentował w TVN24 ksiądz prof. Alfred Wierzbicki z KUL-u. Apeluję, by powstrzymać tę decyzję. To byłby wspaniały gest. Nie wiem dlaczego Kościół nie zabrał oficjalnego stanowiska. Sprawa jest takiej rangi, że powinien zabrać głos.
Ibisz pyta Tadlę:

Ibisz pyta Tadlę: "Czy Jarosław Kret jest twoim mężem?"

Gwiazdy
T: Beata Tadla ostatnio znów stała się widoczna medialnie. Pojawia się na imprezach branżowych i… wystąpiła w żenująco nieśmiesznym roaście Michała Szpaka. Zapowiedziała również wydanie książki. Okazuje się, że przypomina o sobie… bo zaczyna nową pracę. Otrzymała propozycję od nowo powstającej stacji Nowa TV, która rozpocznie nadawanie pod koniec października. W ramach przypominania o sobie widzom wystąpiła również w programie Krzysztofa Ibisza, Demakijaż. Opowiedziała o swoim pierwszym małżeństwie. Ile miałaś lat, jak wyszłaś za mąż?To była strasznie szczenięca miłość i okropnie gówniarska decyzja o ślubie. Miałam niecałe dwadzieścia lat.W rozmowie zdradziła także, że otarła się o śmierć. Czy Ty byłaś świadoma że to jest ksiądz, który przyszedł do Ciebie z ostatnim namaszczeniem?Tak raczej wpół świadoma.Dziennikarka opowiedziała także o swoich kolejnych związkach. Zadam Ci pytanie na które jeszcze nigdy nie odpowiedziałaś. Czy Jarosław Kret jest mężem Beaty Tadli? Hahahahaha. Krzysztof Ibisz zgodnie z tytułem swojego programu zmył ze mnie makijaż.
Umorzono śledztwo ws. obchodów rocznicy powstania ONR i kazania ks. Jacka Międlara

Umorzono śledztwo ws. obchodów rocznicy powstania ONR i kazania ks. Jacka Międlara

Polska
Umorzono dochodzenie ws. kwietniowych obchodów 82. rocznicy powstania ONR. Ich uczestnicy, w tym ks. Jacek Międlar, mieli głosić hasła ksenofobiczne i rasistowskie. Prokuratura uznała, iż nie doszło do popełnienia tzw. przestępstw z nienawiści. Podobnie oceniono kazanie ks. Międlara. Zdaniem śledczych, duchowny odwoływał się do treści historycznych i biblijnych.
Ksiądz robi

Ksiądz robi "coming out" na antenie TVN24: "Jestem heteroseksualny!"

Wiadomości
"To może ja dokonam „coming outu”. Jestem heteroseksualny i bardzo się z tego cieszę. Jednocześnie nie mam żadnego problemu, by podać rękę panu posłowi Pawłowi Rabiejowi" - powiedział ks. Przemysław Drąg w programie "Kropka nad i".
Ta kobieta została pastorem. W Polsce nie może wykonywać zawodu

Ta kobieta została pastorem. W Polsce nie może wykonywać zawodu

Styl życia
Ks. Ewa Milena Jelinek posługę kapłańską ma w genach. Wychowała się w domu dwóch pastorów. Choć studia teologiczne skończyła w Warszawie, w Polsce nie wykonuje swojego zawodu. Jest pastorem w czeskim kościele. Jak znalazła swoje powołanie? Gdzie poznała swojego męża i jakie reakcje wśród wiernych wywołuje kobieta-pastor?
Polski ksiądz, który przeżył trzęsienie ziemi we Włoszech:

Polski ksiądz, który przeżył trzęsienie ziemi we Włoszech: "Zostałem cudownie ocalony!"

Wiadomości
Trzęsienie ziemi, do którego doszło w regionie środkowych Włoch pochłonęło życie  267 osób, a ponad 400 pozostaje rannych. Tragiczne trzęsienie miało siłę 6,2 stopni w skali Richtera. Wśród osób, które straciły dach nad głową, ale ocaliły życie, znalazł się ksiądz Krzysztof Kozłowski, które leżał pod gruzami przez kilka godzin, czekając na ratowników.
Polski ksiądz ocalony po trzęsieniu ziemi we Włoszech

Polski ksiądz ocalony po trzęsieniu ziemi we Włoszech

Świat
Ksiądz Krzysztof Kozłowski przeżył trzęsienie ziemi w Accumoli. Duchowny kilka godzin czekał w zawalonym mieszkaniu na ratowników.                            
 Polski ksiądz odnaleziony pod gruzami we Włoszech

Polski ksiądz odnaleziony pod gruzami we Włoszech

Świat
Accumoli, Włochy. Kilka godzin czekał na pomoc pod gruzami polski ksiądz Krzysztof Kozłowski, mieszkający w Accumoli we Włoszech. To jedno z miejsc najmocniej dotkniętych trzęsieniem ziemi. Duchowny nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale jego dom został zniszczony. - Dla mnie to wielki cud, bo moi sąsiedzi zginęli. Ja cudownie, można powiedzieć, zostałem ocalony - mówi polski duchowny.
Muzułmanie na chrześcijańskiej mszy we Francji. Potępiono nożowników, którzy zabili księdza

Muzułmanie na chrześcijańskiej mszy we Francji. Potępiono nożowników, którzy zabili księdza

Wiadomości
Muzułmanie wzięli udział w mszy świętej odprawionej w katedrze w Rouen by potępić islamski terroryzm. Niedaleko Rouen, w Saint-Etienne-du-Rouvray, 25 lipca miał miejsce atak terrorystyczny na kościół. Dżihadyści zamordowali 86-letniego księdza i ranili jednego z wiernych.  Ksiądz Jacques Hamel współpracował także z miejscowym imamem na rzecz dialogu międzywyznaniowego. 16 lat temu kierowana przez niego parafia przekazała społeczności muzułmańskiej ziemię pod budowę meczetu. Ataku dokonali Francuzi o arabskich korzeniach: Adel Kermiche i Abdel Malik Petitjean, obaj w wieku 19 lat. Zostali zabici na miejscu przez policję. Teraz trwa śledztwo mające ustalić, czy mieli wspólników, albo czy ktoś inny wiedział o ich planach. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.
Niebezpieczny incydent na ŚDM. Policja apeluje o rozwagę: ten mężczyzna mógł zostać postrzelony

Niebezpieczny incydent na ŚDM. Policja apeluje o rozwagę: ten mężczyzna mógł zostać postrzelony

Polska
Pierwszy dzień Światowych Dni Młodzieży w Krakowie upłynął bez żadnych zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo pielgrzymów i papieża - informuje policja. Jedyny incydent, do którego doszło, miał miejsce na trasie przejazdu Franciszka, gdy ktoś podbiegł do papamobile. - Sytuacja nie stanowiła zagrożenia. To był 36-letni ksiądz z Argentyny, u którego zadziałały emocje. Chciał dać do poświęcenia papieżowi koraliki - mówi mł. insp. Mariusz Ciarka,obecnie pełniący funkcję rzecznika Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM.
Prymas Wojciech Polak dla WP: o miłosierdziu przypominała nam już s. Faustyna

Prymas Wojciech Polak dla WP: o miłosierdziu przypominała nam już s. Faustyna

Polska
Motto Światowych Dni Młodzieży w Krakowie to otwarcie ludzkich oczu i  serc na to, o czym przypominała św. Faustyna już przed II wojną światową: że ludzkość nie zazna spokoju, jeśli nie zwróci się do Bożego Miłosierdzia. Przekonuje o tym w wywiadzie dla Wirtualnej Polski prymas Polski abp Wojciech Polak. Motto ŚDM brzmi: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7). W rozmowie z Wirtualną Polską ksiądz prymas ocenia, że Światowe Dni Młodzieży mają już formułę maratonu. Obejrzyj cały wywiad z abp. Wojciechem Polakiem.
Komornik zlicytuje wyposażenie kościoła w Aleksandrowie Łódzkim. Kuria nie zamierza interweniować

Komornik zlicytuje wyposażenie kościoła w Aleksandrowie Łódzkim. Kuria nie zamierza interweniować

Polska
Wyposażenie kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim, w tym m. in. ołtarz, konfesjonał i ławki, zostało wystawione na licytację komorniczą. Powodem są długi właściciela świątyni - fundacji Ekumeniczne Centrum Dialogu Religii i Kultur. Trzy lata temu ksiądz Jacek Stasiak, który prowadzi fundację, został ukarany suspensą przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Łódzka kuria stoi na stanowisku, iż kościół św. Stanisława Kostki "nie jest obiektem sakralnym w rozumieniu prawa kanonicznego i nie podlega ani zarządowi, ani zwierzchnictwu archidiecezji". W związku z tym nie zamierza interweniować w tej sprawie.
Zanim zdążą wejść po dopalacze, zostaną

Zanim zdążą wejść po dopalacze, zostaną "obmodleni"

Polska
Ksiądz Michał Misiak z Pabianic walczy z dopalaczami. Ustawia się wraz z grupą wiernych przed wybranymi punktami, w których sprzedawane są substancje psychoaktywne i każdego kto wchodzi do środka stara się obmodlić.
Poznański rabin okazał się oszustem - podawał się za niego mężczyzna, który nawet nie jest Żydem

Poznański rabin okazał się oszustem - podawał się za niego mężczyzna, który nawet nie jest Żydem

Polska
Poznań. Ksiądz Radosław Rakowski zainspirowany słowami Papieża Franciszka postanowił zorganizować wyjątkowe rekolekcje mieszcząc trzy religie pod jednym dachem. - Papież Franciszek wzywa nas do dialogu religijnego, budowania pokoju na świecie. Postanowiłem, że w tym roku rekolekcje będą o trzech wielkich religiach monoteistycznych: judaizmie, islamie i chrześcijaństwie - powiedział ks. Rakowski, który do poprowadzenia wspólnych rekolekcji zaprosił rabina i imama. - Powinniśmy pokazać dzieciom, że wszyscy jesteśmy równi - powiedział imam Youssef Chadid. - To, że się różnimy nie oznacza, że mamy się nie lubić - dodał rabin Jakoob Ben Nistell. Uczestnicy są bardzo zadowoleni z pomysłu księdza. - Pozbyliśmy się stereotypów - mówią po spotkaniu.
Ksiądz Kloch: Dlaczego mamy decydować, że dziecko z zespołem Downa nie może się urodzić?

Ksiądz Kloch: Dlaczego mamy decydować, że dziecko z zespołem Downa nie może się urodzić?

Wiadomości
Kościół katolicki, obok zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, to jedno ze środowisk, które nie kryje swojej radości związanej z dyskusją wokół ustawy antyaborcyjnej. Na każdym kroku podkreśla, że to nie duchowni piszą ustawy, ale próbuje wywierać presję na politykach. Ksiądz Józef Kloch skomentował odczytany w kościołach list episkopatu uznający dotychczasowy "kompromis aborcyjny" za niewystarczający i nie do zaakceptowania dla katolików. Były rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zaznaczył, że kościół opowiada się za zmianami w prawie.