Wyniki wyszukiwania dla:

ksiądz jankowski

Liczba wyników: 166

Ksiądz o konflikcie z burmistrzem Chojnic:

Ksiądz o konflikcie z burmistrzem Chojnic: "Mądrą decyzją byłoby wycofanie się z drogi krzyżowej"

Wiadomości
Podczas wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej Chojnicach w ramach tradycji krzyż niosą politycy. W tym roku jednak tradycji nie stanie się zadość. Wśród dźwigających krzyż zabraknie prawdopodobnie burmistrza Chojnic. Arseniusz Finste zgłosił propozycję finansowania w całości trzech zabiegów sztucznego zapłodnienia. W poniedziałek radni mają podjąć decyzję.Pomysł burmistrza nie spodobał się proboszczowi parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. W miasteczku zorganizowano Marsz dla Życia, który zamiast in vitro promował adopcję i naprotechnologię.
Doda kpi z byłego naczelnego

Doda kpi z byłego naczelnego "Faktu": Rozegrałam to na miękko"

Gwiazdy
W rozmowie z Pudelkiem przyznała, że podczas wywiadu nie zdawała sobie sprawy z kim rozmawia. Przypomnijmy, że Jankowski w swojej książce stwierdził, że to właśnie on odkrył i stworzył Dodę. Jego zdaniem była tylko "początkującą piosenkareczką" przed tym, jak zdecydował się zająć jej karierą.
Doda:

Doda: "Czy zarobiłam 90 milionów złotych? Nie wiem. Pieniądze do mnie ciągną!"

Gwiazdy
Kilka dni temu Doda gościła w programie Superstacji Polska w kawałkach. Celebrytka podkreśliła, że sama produkuje swoje płyty, trasy koncertowe oraz DVD z występów. Gospodarz programu, Grzegorz Jankowski, przypomniał Dodzie, że w 2008 roku jej wizerunek był wart prawie 90 milionów złotych. Rabczewska przyznała, że jest artystką i nie zwraca uwagi na pieniądze. Dodała, że nie zarabia jedynie na pracy  w show biznesie. Celebrytka podkreśliła, że jest bizneswoman i swój majątek pomnaża inwestując w nieruchomości.
Spółka Energa oddała się pod opiekę Matki Boskiej. Mamy komentarz księdza

Spółka Energa oddała się pod opiekę Matki Boskiej. Mamy komentarz księdza

Styl życia
Państwowa spółka energetyczna została zawierzona Matce Boskiej. Energa w czwartek oddała się pod opiekę Opatrzności Bożej. Uroczystość odbyła się w gdańskim kościele, który na jej czas przybrał barwy spółki. Dodajmy - spółki, którą kierują działacze PiS. W świątyni pojawiły się reklamy z logiem firmy, a pracownicy Energi złożyli pod ołtarzem kosze z darami. Tak prezes Grzegorz Ksepko opowiadał o przyszłości spółki… z bożym światłem.Mam nadzieję, że nie zabraknie nam tego bożego prądu na naszej drodze, tego bożego światła. I że nasza firma będzie się rozwijać, będzie bezpieczna, będzie chroniona bożą pomocą, pomocą wszystkich świętych, także św. Michała Archanioła, do którego żeśmy się tutaj przed chwilą modlili.W Dzień Dobry TVN ksiądz Zenon Hanas przekonywał, że nie ma nic złego w zawierzeniu państwowej spółki Matce Boskiej. To budzi zdziwienie, ale kiedy prezydent USA woła: God Bless America, to nie budzi sensacji. Nie ma nic nagannego, że szef firmy językiem religijnym wyraża swoją troskę o podwładnych. Nie wykluczałbym Boga również w tej sferze. Amerykanie mieliby z tym znacznie mniejsze problemy niż my w Europie.
Bieda po polsku. Szokujące dane z nowego raportu

Bieda po polsku. Szokujące dane z nowego raportu

Styl życia
Według najnowszego raportu dotyczącego biedy w Polsce co piąta rodzina wydaje na mieszkanie prawie 40 proc. miesięcznego dochodu. Prawie 60 proc. rodzin wielodzietnych ma zaciągnięte pożyczki, co piąta z nich do dyspozycji wszystkich lokatorów ma tylko jeden pokój i niecałe 200 złotych miesięcznie na członka rodziny. Do tego dochodzi fakt, że w XXI w. aż w 15 proc. domów nie ma łazienki. Dane przerażają, a częsty brak zainteresowania ze strony władz tylko pogłębia problemy, z jakimi borykają się najbiedniejsi. Szlachetna Paczka nie jest w stanie pomóc wszystkim, choć liczby domów, do których trafiły paczki i tak robią wrażenie. Tylko w ubiegłym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili 35 tysięcy rodzin, zaś od 2001 roku – aż 111 tysięcy. O swojej działalności oraz o potrzebach najuboższych Polaków w studiu Wirtualnej Polski rozmawiali ksiądz Jacek Stryczek, pomysłodawca Szlachetnej Paczki i Agnieszka Czapla.
Udaje w sieci nastolatki i łapie pedofilów.

Udaje w sieci nastolatki i łapie pedofilów. "Wśród 104 zatrzymanych był ksiądz"

Wiadomości
Krzysztof Dymkowski od kilku lat zajmuje się wyłapywaniem pedofilów w sieci. Mężczyzna z zawodu jest motorniczym, jednak uważa, że obowiązkiem każdego dorosłego jest ochrona dzieci i tropienie osób, chcących zrobić im krzywdę. W ciągu ostatniego roku Dymkowski przyczynił się do 104 zatrzymań osób podejrzanych o pedofilię.
Podaje się za nastolatkę i łapie pedofilów

Podaje się za nastolatkę i łapie pedofilów

Styl życia
Przez rok doprowadził do zatrzymania aż 104 pedofilów. Krzysztof Dymkowski udaje w sieci nastolatków i łapie pedofilów. Kim są osoby, które pomaga zatrzymać? - Był jeden ze służb mundurowych, był ksiądz - zdradził Dymkowski. - Są to ludzie, którzy mają wykształcenie, rodzinę - podkreślił.
Kiedy ksiądz może odmówić pogrzebu?

Kiedy ksiądz może odmówić pogrzebu?

Styl życia
Przyjęcie sakramentów jest obowiązkiem dobrego chrześcijanina. Coraz częściej zdarza się jednak, że księża odmawiają udzielenia chrztu, ślubu czy katolickiego pogrzebu. Dlaczego tak się dzieje, opowiedział w "Dzień Dobry TVN" jezuita ks. Mieczysław Łusiak.
Maluch w służbie duszpasterskiej - oryginalny pomysł na auto księdza

Maluch w służbie duszpasterskiej - oryginalny pomysł na auto księdza

Motoryzacja
W Bolesławowe pojawił się czarny maluch z nietypowym kogutem na dachu. Jego pomysłodawcą jest ksiądz Krzysztof, który wspólnie z innym duchownym z sąsiedniej parafii założyli pogotowie duszpasterskie. Dzięki temu, mogą dotrzeć do każdego, kto potrzebuje pomocy.

"Pogotowie Duszpasterskie" w Kotlinie Kłodzkiej. Proboszcz w "maluchu" pomaga wiernym

Wiadomości
Ksiądz Krzysztof Kauf uważa, że kapłan jest dla wszystkich i zawsze. Czarnego malucha z tajemniczym kogutem na dachu wzywają mieszkańcy i turyści. Proboszcz przyznał, że każdy może zadzwonić jeśli ma ochotę się wyspowiadać lub porozmawiać. Duchowny zapewnia, że "za wizytę" nie pobiera żadnych opłat.
Ekshumacja pary prezydenckiej 14 listopada.

Ekshumacja pary prezydenckiej 14 listopada. "Apeluję, by powstrzymać tę decyzję"

Wiadomości
Dzisiaj w polskich mediach pojawiła się informacja, że w nocy z 14 na 15 listopada prokuratura ma rozpocząć pierwsze ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Prawdopodobnie najpierw śledczy otworzą sarkofag pary prezydenckiej na Wawelu. Z decyzją o ekshumacji nie zgadza się część ofiar rodzin katastrofy, które apelują o uszanowanie ich woli. Sprawę skomentował w TVN24 ksiądz prof. Alfred Wierzbicki z KUL-u. Apeluję, by powstrzymać tę decyzję. To byłby wspaniały gest. Nie wiem dlaczego Kościół nie zabrał oficjalnego stanowiska. Sprawa jest takiej rangi, że powinien zabrać głos.
Ibisz pyta Tadlę:

Ibisz pyta Tadlę: "Czy Jarosław Kret jest twoim mężem?"

Gwiazdy
T: Beata Tadla ostatnio znów stała się widoczna medialnie. Pojawia się na imprezach branżowych i… wystąpiła w żenująco nieśmiesznym roaście Michała Szpaka. Zapowiedziała również wydanie książki. Okazuje się, że przypomina o sobie… bo zaczyna nową pracę. Otrzymała propozycję od nowo powstającej stacji Nowa TV, która rozpocznie nadawanie pod koniec października. W ramach przypominania o sobie widzom wystąpiła również w programie Krzysztofa Ibisza, Demakijaż. Opowiedziała o swoim pierwszym małżeństwie. Ile miałaś lat, jak wyszłaś za mąż?To była strasznie szczenięca miłość i okropnie gówniarska decyzja o ślubie. Miałam niecałe dwadzieścia lat.W rozmowie zdradziła także, że otarła się o śmierć. Czy Ty byłaś świadoma że to jest ksiądz, który przyszedł do Ciebie z ostatnim namaszczeniem?Tak raczej wpół świadoma.Dziennikarka opowiedziała także o swoich kolejnych związkach. Zadam Ci pytanie na które jeszcze nigdy nie odpowiedziałaś. Czy Jarosław Kret jest mężem Beaty Tadli? Hahahahaha. Krzysztof Ibisz zgodnie z tytułem swojego programu zmył ze mnie makijaż.
Ksiądz robi

Ksiądz robi "coming out" na antenie TVN24: "Jestem heteroseksualny!"

Wiadomości
"To może ja dokonam „coming outu”. Jestem heteroseksualny i bardzo się z tego cieszę. Jednocześnie nie mam żadnego problemu, by podać rękę panu posłowi Pawłowi Rabiejowi" - powiedział ks. Przemysław Drąg w programie "Kropka nad i".
Przez tę wypowiedź Piotr Kraśko stał się idolem kobiet

Przez tę wypowiedź Piotr Kraśko stał się idolem kobiet

Styl życia
Nie każda randka jest udana. Historie swoich najgorszych randek zdradzili: pisarka kryminałów Marta Guzowska, aktor Sebastian Stankiewicz, dziennikarz Krzysztof "Jankes" Jankowski oraz wokalista Stanisław Karpiel-Bułecka. Piotr Kraśko zgryźliwie skomentował wypowiedzi panów, którzy krytykowali swoje partnerki, z którymi przeżyli najgorsze spotkania.
Polski ksiądz, który przeżył trzęsienie ziemi we Włoszech:

Polski ksiądz, który przeżył trzęsienie ziemi we Włoszech: "Zostałem cudownie ocalony!"

Wiadomości
Trzęsienie ziemi, do którego doszło w regionie środkowych Włoch pochłonęło życie  267 osób, a ponad 400 pozostaje rannych. Tragiczne trzęsienie miało siłę 6,2 stopni w skali Richtera. Wśród osób, które straciły dach nad głową, ale ocaliły życie, znalazł się ksiądz Krzysztof Kozłowski, które leżał pod gruzami przez kilka godzin, czekając na ratowników.
Polski ksiądz ocalony po trzęsieniu ziemi we Włoszech

Polski ksiądz ocalony po trzęsieniu ziemi we Włoszech

Świat
Ksiądz Krzysztof Kozłowski przeżył trzęsienie ziemi w Accumoli. Duchowny kilka godzin czekał w zawalonym mieszkaniu na ratowników.                            
 Polski ksiądz odnaleziony pod gruzami we Włoszech

Polski ksiądz odnaleziony pod gruzami we Włoszech

Świat
Accumoli, Włochy. Kilka godzin czekał na pomoc pod gruzami polski ksiądz Krzysztof Kozłowski, mieszkający w Accumoli we Włoszech. To jedno z miejsc najmocniej dotkniętych trzęsieniem ziemi. Duchowny nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale jego dom został zniszczony. - Dla mnie to wielki cud, bo moi sąsiedzi zginęli. Ja cudownie, można powiedzieć, zostałem ocalony - mówi polski duchowny.
Muzułmanie na chrześcijańskiej mszy we Francji. Potępiono nożowników, którzy zabili księdza

Muzułmanie na chrześcijańskiej mszy we Francji. Potępiono nożowników, którzy zabili księdza

Wiadomości
Muzułmanie wzięli udział w mszy świętej odprawionej w katedrze w Rouen by potępić islamski terroryzm. Niedaleko Rouen, w Saint-Etienne-du-Rouvray, 25 lipca miał miejsce atak terrorystyczny na kościół. Dżihadyści zamordowali 86-letniego księdza i ranili jednego z wiernych.  Ksiądz Jacques Hamel współpracował także z miejscowym imamem na rzecz dialogu międzywyznaniowego. 16 lat temu kierowana przez niego parafia przekazała społeczności muzułmańskiej ziemię pod budowę meczetu. Ataku dokonali Francuzi o arabskich korzeniach: Adel Kermiche i Abdel Malik Petitjean, obaj w wieku 19 lat. Zostali zabici na miejscu przez policję. Teraz trwa śledztwo mające ustalić, czy mieli wspólników, albo czy ktoś inny wiedział o ich planach. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.
Niebezpieczny incydent na ŚDM. Policja apeluje o rozwagę: ten mężczyzna mógł zostać postrzelony

Niebezpieczny incydent na ŚDM. Policja apeluje o rozwagę: ten mężczyzna mógł zostać postrzelony

Polska
Pierwszy dzień Światowych Dni Młodzieży w Krakowie upłynął bez żadnych zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo pielgrzymów i papieża - informuje policja. Jedyny incydent, do którego doszło, miał miejsce na trasie przejazdu Franciszka, gdy ktoś podbiegł do papamobile. - Sytuacja nie stanowiła zagrożenia. To był 36-letni ksiądz z Argentyny, u którego zadziałały emocje. Chciał dać do poświęcenia papieżowi koraliki - mówi mł. insp. Mariusz Ciarka,obecnie pełniący funkcję rzecznika Centrum Medialnego Administracji Rządowej na czas ŚDM.
Prymas Wojciech Polak dla WP: o miłosierdziu przypominała nam już s. Faustyna

Prymas Wojciech Polak dla WP: o miłosierdziu przypominała nam już s. Faustyna

Polska
Motto Światowych Dni Młodzieży w Krakowie to otwarcie ludzkich oczu i  serc na to, o czym przypominała św. Faustyna już przed II wojną światową: że ludzkość nie zazna spokoju, jeśli nie zwróci się do Bożego Miłosierdzia. Przekonuje o tym w wywiadzie dla Wirtualnej Polski prymas Polski abp Wojciech Polak. Motto ŚDM brzmi: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7). W rozmowie z Wirtualną Polską ksiądz prymas ocenia, że Światowe Dni Młodzieży mają już formułę maratonu. Obejrzyj cały wywiad z abp. Wojciechem Polakiem.
Komornik zlicytuje wyposażenie kościoła w Aleksandrowie Łódzkim. Kuria nie zamierza interweniować

Komornik zlicytuje wyposażenie kościoła w Aleksandrowie Łódzkim. Kuria nie zamierza interweniować

Polska
Wyposażenie kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim, w tym m. in. ołtarz, konfesjonał i ławki, zostało wystawione na licytację komorniczą. Powodem są długi właściciela świątyni - fundacji Ekumeniczne Centrum Dialogu Religii i Kultur. Trzy lata temu ksiądz Jacek Stasiak, który prowadzi fundację, został ukarany suspensą przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Łódzka kuria stoi na stanowisku, iż kościół św. Stanisława Kostki "nie jest obiektem sakralnym w rozumieniu prawa kanonicznego i nie podlega ani zarządowi, ani zwierzchnictwu archidiecezji". W związku z tym nie zamierza interweniować w tej sprawie.