Wyniki wyszukiwania dla:

ksiądz jankowski

Liczba wyników: 166

"Święty niezłomny" - polski zwiastun

Zwiastun
Rok 1901, młody ksiądz Pedro Poveda zaczyna posługę kapłańską wśród ubogich mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Wkrótce decyduje się podjąć działania na rzecz kobiet oraz edukacji dzieci. Szybko okazuje się, że nie wszyscy popierają starania duchownego…

"Ksiądz wypędził demona intelektualizmu!"

Ciekawostki
Kiedy wydaje nam się, że w stosunkach polsko-izraelskich nie może już być gorzej, wtedy przychodzi wpływowa organizacja żydowska, która domaga się zerwania naszych stosunków dyplomatycznych z USA. Z kolei na rodzinnym podwórku pewien ksiądz wypędza z innego księdza demona intelektualizmu. Zapraszamy na "Obiegówkę" z Kubą Jankowskim.
Wielka wpadka Rosjan na Igrzyskach. Jak to możliwe?

Wielka wpadka Rosjan na Igrzyskach. Jak to możliwe?

Dzień upłynął pod znakiem historycznych wydarzeń. Polacy zdobyli medal w konkursie drużynowym, Rosjanie zaliczyli gigantyczną wpadkę, a do kupienia jest dom jednego z najwybitniejszych artystów w historii świata. Kuba Jankowski zaprasza na "Obiegówkę".
Tinder wprowadza ograniczenia dla mężczyzn

Tinder wprowadza ograniczenia dla mężczyzn

Wiadomości
To nie jest dobry dzień dla mężczyzn korzystających z Tindera (popularnej aplikacji randkowiej), ponieważ jej właściciele zapowiadają pewne ograniczenia w jej działąniu.  Ale jest jeszcze szansa na udany weekend, bo już w sobotę i poniedziałek nasi skoczkowie staną do walki o medale Igrzysk Olimpijskich w Pyongchang. Może to być jedyna szansa medalowa dla biało-czerwonych. Kuba Jankowski zaprasza na "Obiegówkę"
Obiegówka: zaspał na zawody, a i tak zdobył złoty medal

Obiegówka: zaspał na zawody, a i tak zdobył złoty medal

Ciekawostki
Poranna wizyta policji u Władysława Frasyniuka, legendy Solidarności, największy śpioch i zarazem szczęściarz wśród olimpijczyków oraz nasza redakcyjna okładka polskiej edycji "Vogue". „Obiegówka”, Kuba Jankowski zaprasza na podsumowanie dnia.
Prawo do aborcji wg Kasi Tusk i marihuana od Mike Tysona. Kuba Jankowski podsumowuje

Prawo do aborcji wg Kasi Tusk i marihuana od Mike Tysona. Kuba Jankowski podsumowuje

Wiadomości
Czy Kasia Tusk zostanie politykiem? Blogerka i córka byłego premiera zabrała głos w sprawie prawa do aborcji i ostatnich wydarzeń w Sejmie. Z kolei w USA Mike Tyson stawia na rolnictwo i… uprawę konopi. Legendarny bokser kupił w Kalifornii 16 hektarów ziemi, na której planuje uprawiać marihuanę. Oto podsumowanie dnia Kuby Jankowskiego.
Dzień jak co dzień, czyli samozaoranie opozycji. Kuba Jankowski podsumowuje

Dzień jak co dzień, czyli samozaoranie opozycji. Kuba Jankowski podsumowuje

Wiadomości
- Wczoraj w Sejmie głosowano nad projektem obywatelskim "Ratujmy kobiety", projekt nie przeszedł do dalszych prac. Dlaczego przepadł? Opozycja postanowiła się nie stawić na głosowaniu - tłumaczy Kuba Jankowski. Oto jego podsumowanie dnia.
Podsumowanie dnia z Kubą Jankowskim

Podsumowanie dnia z Kubą Jankowskim

Polska
Długo wyczekiwana wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli, niespodziewane opady śniegu na Saharze oraz nietypowy bohater drugiego planu. Kuba Jankowski, dla WP, podsumowuje wydarzenia dnia. 
Podsumowanie dnia z Kubą Jankowskim

Podsumowanie dnia z Kubą Jankowskim

Wiadomości
Rekonstrukcja rządu, polityczne tornado, które przeszło dziś przez radę ministrów i kontrowersyjny podpis pod zdjęciem księdza z klęczącym chłopcem to główne tematy dnia, które podsumowuje Kuba Jankowski.
#dziejesiewsporcie: tak strzela ksiądz. Dla zespołu z Ekstraklasy

#dziejesiewsporcie: tak strzela ksiądz. Dla zespołu z Ekstraklasy

Piłka nożna
Piłkarze Zagłębia Lubin wygrali charytatywny turniej zorganizowany przez fundację "Łączy Nas Football". W barwach ekipy z Ekstraklasy wystąpił m.in. ksiądz Remigiusz Tobera. Jak zobaczycie na filmie, radził sobie całkiem nieźle, zdobywając nawet bramkę. Sprawdziliśmy także, czy plotki o kryzysie w związku słynnej pływaczki, Katinki Hosszu, są prawdziwe. Obejrzycie również zdjęcia z wakacji, jakie zafundowali sobie piłkarz Interu i jego piękna żona.

"Marsz patriotów". Przemówienie byłego księdza Jacka M.

Wiadomości
11 listopada 2016 r. w trakcie "Marszu patriotów" we Wrocławiu swoje przemówienie wygłosił Jacek M., były ksiądz. Kilka tysięcy narodowców manifestowało swój sprzeciw "przeciwko okupacji brukselskiej". Jacka M. w lipcu 2017 r. oskarżono o nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym i wyznaniowym. Oto zapis jego przemówienia.

"Krucyfiks" - polski zwiastun

Zwiastun
Do więziennej celi trafia ojciec Anton, ksiądz, skazany za zabójstwo opętanej zakonnicy, nad którą sprawował egzorcyzmy. Jego sprawą interesuje się zdolna dziennikarka śledcza Nicole Rawlins. Reporterka nie przepuści żadnej okazji, aby pokazać światu daleko idące nieprawidłowości w działaniu organizacji kościelnej. Nicole wyrusza w podróż do niewielkiego miasteczka w odległej Rumunii, gdzie miały miejsce tajemnicze zdarzenia. Na miejscu okazuje się, że sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana niż wydawało się to na początku, a atmosfera zagęszcza się z każdą minutą. Dziennikarka dąży do poznania prawdy. Czy duchowny rzeczywiście zamordował chorą psychicznie osobę, czy też przegrał walkę z demoniczną obecnością?
Tłumy na otwarciu sklepu Agencji Mienia Wojskowego

Tłumy na otwarciu sklepu Agencji Mienia Wojskowego

Polska
Jeśli były w nas jakakolwiek wątpliwości, że Polacy uwielbiają wojskowe wyprzedaże, to wizyta w nowym punkcie w Lublinie rozwiała wszystkie. Zjawiły się dziesiątki osób, a samo otwarcie zorganizowano z wielką pompą. Była wstęga, ksiądz poświęcił lokal, a na marznących na jesiennym deszczu czekała grochówka.
Kto chciał pieniędzy za mecz Gortata?

Kto chciał pieniędzy za mecz Gortata? "Z daleka od takich dziwnych ludzi i historii"

Gwiazdy
W ubiegłą niedzielę odbyła się charytatywna impreza organizowana przez Marcina Gortata, mecz pod hasłem Gortat Team vs. Wojsko Polskie. W spotkaniu wzięło udział spore grono gwiazd m.in. Agnieszka Sienkiewicz, Piotr Stramowski, Ula Radwańska i Jerzy Dudek. Nie wszyscy tak chętnie przyłączyli się do inicjatywy Gortata. Okazało się, że niektórzy żądali od sportowca… pieniędzy za wzięcie udziału w meczu. Krzysztof "Jankes" Jankowski w rozmowie dla portalu PrzeAmbitni skrytykował kolegów z branży.
Ofiara księdza pedofila:

Ofiara księdza pedofila: "Wykorzystał mnie i po latach inne dziecko. Prokuratura nie zrobiła nic!"

Wiadomości
31 lipca ma wejść w życie nowelizacja kodeksu karnego. Od tej pory osoba, która wiedziała o czynie pedofilskim i nie zgłosiła tego na policję, sama może zostać poddana karze do trzech lat pozbawienia wolności. Ma to dotyczyć również duchownych. O tej zmianie prawa i skutkach nowych zapisów dyskutowali w Dzień Dobry TVN ksiądz Jan Dohnalik z Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW i Agata Baraniecka-Kłos z Fundacji "Stop przedawnieniu", ofiara jednego z duchownych. Żadne prawo nie jest wystraczające dla krzywdy, która została wyrządzona. Policja i prokuratura ma środki, żeby odkryć przestępstwo. Pedofile się niestety bardzo dobrze kryją, my nie mamy podsłuchów, możliwości sprawdzania, kto, co ma na komputerze. Przeniesienie do innej parafii, to nie jest wystarczająca kara. To się zdarzało, kościół za to pokutuje. Zmiana prawa pozwoli ścigać pedofilów w szkołach i w rodzinach. To nie jest tylko problem kościoła - przyznał Dohnalik.Każda zmiana prawa jest drogą w prawidłowym kierunku. Mój oprawca wykorzystywał mnie, a po wielu latach wykorzystywał też inne dziecko. Zdobyłam nagranie, dowód. Materiał trafił do prokuratury i ta prokuratura nie zrobiła nic. Jaki to musi być dowód, żeby prokuratura zareagowała? Można powiedzieć, że dziecko wykorzystywane zostaje zabite za życia. Tam jest wypalona dziura w głowie, emocje, które się nie naprawią. Mój oprawca nie został ukarany - podsumowała Baraniecka-Kłos.Te zmiany wystarczą, by zmienić podejście kościoła?
Ksiądz zachęca do oddawania organów.

Ksiądz zachęca do oddawania organów. "Mówię z ambony na temat transplantacji"

Styl życia
Ks. Piotr Sadkiewicz to dawca szpiku i proboszcz parafii w Leśnej, który zachęca nie tylko do oddawania szpiku, lecz także do oddawania organów do przeszczepu. Jaka jest postawa kościoła wobec transplantacji? Sadkiewicz tłumaczył w Dzień Dobry TVN, że duchowni nie są przeciwni transplantacji. Mówi się, że Kościół jest przeciwny transplantacjom, co jest nieprawdą. Jestem jednym z wielu księży, którzy mówią z ambony na temat transplantacji, ale też konkretnie działamy. Zacząłem 17 lat temu już, wtedy w ogóle Polak nie wiedział nic o transplantacji. Dziś przeszliśmy ogromną przemianę.

"Władza kościelna wysyła mnie na bezrobocie i zakazuje mówić. Bycie gejem to temat tabu!"

Wiadomości
Dwa lata temu coming out Krzysztofa Charamsy stał się źródłem kontrowersji. Jedni twierdzą, że ksiądz zrobił dobrze, ujawniając swoją orientację seksualną, inni zwracają uwagę, że jest to zaplanowana akcja mająca na celu wypromowanie jego książki. Polski ksiądz, dotychczas pracujący w Watykanie w Kongregacji Nauki Wiary, przyznał, że jest gejem i żyje w szczęśliwym związku z mężczyzną.
Ksiądz-gej w TVN-ie:

Ksiądz-gej w TVN-ie: "To ja BYŁEM OFIARĄ KOŚCIOŁA. Uważają homoseksualizm za chorobę i dewiację!"

Wiadomości
Ksiądz Krzysztof Charamsa dwa lata temu wywołał burzę w sieci i Kościele mówiąc otwarcie o swojej orientacji seksualnej. Duchowny pełnił funkcję drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej, był też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego i Papieskiego Ateneum Regina Apostolorum w Rzymie. Pisał też dla Tygodnika Powszechnego. Tam właśnie ukazał się jego artykuł Teologia i przemoc, w którym krytykował księdza Dariusza Oko za propagowanie mowy nienawiści. Duchowny wyznał, że jest homoseksualistą i żyje w szczęśliwym związku ze swoim partnerem. Wstrząsnął Kościołem, który już odwołał go z pełnionego stanowiska w Kongregacji Nauki i Wiary.
Finalistka

Finalistka "Idola" dla Open FM

Styl życia
Czy ksiądz miał wpływ na rozwój jej kariery? Czy jest już celebrytką? Czy nosi ubrania babci? I na czyje oświadczyny czeka? Karolina Artymowicz, finalistka programu "Idol', w rozmowie z Open FM odpowiedziała na pytania nurtujące fanów.
Ksiądz Sowa o pedofili w kościele:

Ksiądz Sowa o pedofili w kościele: "Fałszywa solidarność duchownych"

Wiadomości
Kościół przez wiele lat próbował ukrywać przypadki molestowania seksualnego dzieci przez duchownych. Dopiero od stosunkowo niedługiego czasu mówi się głośno o pedofili wśród księży, co jest niewątpliwą zasługą papieża Franciszka. Poprzednim papieżom, w tym Janowi Pawłowi II, zarzuca się pomoc w tuszowaniu przestępstw seksualnych i robienie wszystkiego, by informacje o nich nie wypłynęły poza mury Watykanu. Dopiero niedawno zmieniono drogę postępowania w momencie wykrycia pedofilii. Teraz duchowny jest od razu zawieszany w obowiązkach służbowych, w momencie skazania zostaje wydalony ze stanu duchownego. Ksiądz Kazimierz Sowa w Dzień Dobry TVN przyznał, że kościół przez lata ukrywał kłamstwa, przestępstwa duchownych, co niestety teraz mocno odbija się na całej instytucji. Mamy do czynienia z czymś w rodzaju takiej fałszywej solidarności zamkniętej grupy społecznej, jaką są duchowni. Każdy przypadek to jest o jeden za dużo. Ukrywanie kłamstwa, przestępstwa, nigdy nie służy niczemu dobremu. Jest takie przekonanie, że wystarczy wysłać jakąś informację do Watykanu i ona na pewno wyląduje na biurku papieża. To urzędnicza machina, być może celowo spycha się problem. To zjawisko negatywne i szkodliwe, bardzo nie służące kościołowi. Dzisiaj jest automatyczne zawieszenie księdza, nawet jeśli jest to tylko posądzenie. W przypadku skazania, jest to wydalenie ze stanu duchownego, to są zalecenia papieża Franciszka. Kościół nie pozbywa się kogoś, to jest kara.
Ksiądz spoliczkował gimnazjalistę.

Ksiądz spoliczkował gimnazjalistę. "To dobry uczeń. Nigdy nie sprawiał problemów!"

Wiadomości
W Łodzi ksiądz uderzył dziecko w twarz. Do incydentu doszło w trakcie rekolekcji dla gimnazjalistów. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, po wejściu do świątyni zrobił się bałagan, z opanowaniem którego problem miał ksiądz prowadzący rekolekcje. W pewnym momencie podszedł do ucznia siedzącego w pierwszej ławce, trzymającego puszkę z napojem i uderzył go w twarz. Moment uderzenia widzieli koledzy chłopaka. Do ciosu przyznaje się też sam duchowny. Matka uderzonego chłopca zawiadomiła policję o incydencie. Policja zebrała materiał dowodowy, ale to przestępstwo z oskarżenia prywatnego, więc od matki zależy, co będzie dalej - mówi funkcjonariuszka łódzkiej policji.Z kolei dyrektor gimnazjum Wojciech Ulatowski powiadomił kurię oraz kuratorium oświaty. Jak zaznacza, uderzony nastolatek jest dobrym uczniem, z którym nauczyciele nigdy nie mieli problemów. Ten uczeń jest wyjątkowo spokojnym dzieckiem. Nastolatek jest dobrym uczniem, nigdy nie sprawiał problemów. Według relacji świadków jego zachowanie nie było prowokujące, żeby w ten sposób ksiądz zareagował. Uważam, że jakiekolwiek zachowanie ucznia, nigdy nie usprawiedliwi tego, by stosować przemoc fizyczną. Sprawa i decyzje procesowe będą zależeć od matki chłopca. Może wnieść prywatny akt oskarżenia do sądu.